Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Adana İngilizce öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yorum almış star İngilizce öğretmenlerimiz.

58 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 58 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz İngilizce dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

2 saat

Şimşek gibi hızlı İngilizce öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Adana içinde İngilizce dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Adana içindeki İngilizce öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve İngilizce öğrenmeye başlayın

3. Yeni bir dil öğrenin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Adana konumunda mükemmel hocalarla yeni diller ve hobiler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

✏️ Adana İngilizce dersi öğrenmek için ne yapmalı?

İngilizcenizi mükemmelleştirmek hedefinizse, ilk etap İngilizce özel ders öğretmenlerimizin özgeçmişlerini değerlendirmektir.

 

Adana konumunda, 460 İngilizce öğretmeni hizmetinizde.

 

Harika bir İngilizce hocası ile ders yapmak hedefinizse, çeşitli kriterler hesaba katılmalıdır:

  • İngilizce öğretmeninin deneyimi
  • Ders mekanı (video aramalı veya evde) ve coğrafi konum
  • Derslerin sıklığı ve eğitimin süresi

Hayallerinizdeki İngilizce eğitmenini tespit ettiğinizde, hızlıca etütünüze başlayabilirsiniz.

 

Bilmelisiniz ki, Superprof'ta İngilizce hocaların %97'si birinci dersinizden herhangi bir ücret talep etmiyor.

 

İngilizce eğitimcilerimizin profillerini inceleyin.

🧑‍🏫 Kaç İngilizce özel ders hocası Adana içinde İngilizce dersi vermek için müsait?

460 Adana İngilizce öğretmeni İngilizce dersleri işlemek için müsait.

 

Özel ders öğretmeninizi bulmak için, dersleri hakkında daha fazla bilgi edinmek üzere özgeçmişlerini değerlendirebilirsiniz.

 

460'dan fazla öğretmen içinden dersinizi seçin.

💻 platformumuza webcam ile online özel ders işlemek mümkün mü?

Hocaların %80'i online dersleri dersi veriyor. Webcam üzerinden dersler hem daha hesaplıdır hem de daha fazla esneklik sunarlar. Online İngilizce dersleri erişimi kolay platformları kullanarak daha hızlı İngilizce konularını öğrenme şansı sunuyor. Böylece coğrafi imkansızlıklar engel olmaktan çıkıyor.

💰 Adana İngilizce öğretmeni ne kadar?

Superprof'ta ortalama Adana İngilizce özel dersleri ücretleri 58 TL.

 

İngilizce öğretmenlerimizin çoğunluğu ilk dersi ücretsiz. Özel ders alırken amaçlarınızı konuşmak ve belirlemek için mükemmel bir olanak.

 

Özel İngilizce dersi fiyatları bu kriterlere göre değişir:

  • İngilizce hocası özellikleri ve eğitim tecrübesi miktarı
  • Ders mekanı: (Video araması ile veya öğrencinin evinde)
  • Toplam ders sayısı ve her bir dersin süresi
  • Derslerdeki amaç (İngilizce sertifika sınavına mı hazırlanıyorsunuz? İş için İngilizce mı öğreniyorsunuz? İngilizce konuşulan bir ülkede okumak veya yaşamak mı istiyorsunuz? gibi)

Çevrenizdeki İngilizce öğretmeni fiyatlarını keşfedin.

🇬🇧 Adana İngilizce eğitimi almanın katkıları neler?

akıcı İngilizce konuşmayı öğrenmenin birçok faydası vardır. Başka bir dilde iletişim kurma becerisi istihdam, seyahat ve kültür anlamında size birçok kapı açacaktır.

İngilizce öğrenmenin diğer faydaları arasında daha yüksek zihinsel performans ve gelişmiş dinleme becerileri sayılabilir.

 

Sertifikalı bir özel ders hocası ile tüm İngilizce özel kursları size farklı İngilizce konularını daha etkin ilerletme ortamı sunuyor.

 

Özel derslerinizi ister rahatça evinizde ister evinizin dışında alın, öğretmeninizi seçin ve İngilizce dersinizi hemen bugün rezerve edin your İngilizce derslerinizi.

 

İngilizce dersinizi evde veya online nerede almayı arzu ediyorsanız hocanız ile iletişime geçip organize etmenize olanak veren bir iletişim kutusu bulunmaktadır.

 

Adana konumunda 460 özel ders öğretmeni arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

İngilizce öğretmeninizi bulun

İngilizce öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Adana İngilizce öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Adana İngilizce öğretmeni topluluğumuz size İngilizce öğrenme konusunda yardımcı olsun

Dünya Dili: İngilizce

İngilizce öğrenerek hayatınızı değiştirmek ister misiniz? Adana’da yaşıyor, İngilizce seviye  belirleme sınavlarından birine hazırlanıyor veya kariyeriniz için iş İngilizcesi öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. İyi İngilizce becerileriyle yapılabilecek çok fazla şey vardır. İngiltere’nin veya Amerika’nın en prestijli üniversitelerinde yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, İngilizce öğretmenliği veya tercümanlık yapabilirsiniz.

300 milyondan fazla anadilli konuşanı bulunan İngilizce, anadilliler bakımından dünyanın en çok konuşulan üçüncü dilidir. İngilizceyi yabancı dil olarak konuşanlara baktığımızda ise bu sayının 400 milyon ila 1 milyar arasında değiştiği tahmin ediliyor ve bu sayıyla dünyanın en çok konuşulan dili ünvanını alıyor. Bu sayılara baktığımızda ikinci dil olarak İngilizce konuşanlar, anadillilerin neredeyse üç katı.

İngilizce bir Germen dilidir fakat Britanya’nın tarihi hareketliliği sebebiyle Normanların fethinin ardından dil, Norman ve Eski Fransızcadan büyük ölçüde etkilenmiştir. Britanya İmparatorluğu en güçlü zamanlarında dünyanın büyük bir kısmını kaparken İngilizce çoğu kolonide resmi dil olarak kullanılıyordu ve böylece İngilizcenin kullanımı tüm dünyaya yayılmaya başladı.

Günümüzde İngilizce neredeyse tüm uluslararası organizasyonların, uluslararası firmaların ve bilişim, havacılık, bilim vb. gibi çok sayıda farklı endüstrinin de resmi dilidir. Bunlardan bazıları: AB, Avrupa Konseyi, BM, Dünya Ticaret Örgütü (WTO), Afrika Birliği, Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA), Uluslararası Adalet Divanı ve NATO.

Bunun yanında İngilizce; ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika da dahil olmak üzere dünyanın en çok İngilizce konuşulan ülkelerinin bulunduğu 55 farklı egemen devletin de resmi dilidir. Tabi İngilizce tüm dünyada konuşulan bir dil olduğu için birçok farklı aksan ve lehçe de oluşmuş zamanla. Çünkü dil, gelişim sürecinde konuşulduğu ülkenin anadilinin özelliklerine göre şekillenir.

Adana’da İngilizce Öğrenin

Adana Türkiye’nin altıncı en kalabalık şehridir. Adana'nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova’dır. Türkiyenin altıncı büyük metropolitan alanı olan Adana’da iki büyük devlet üniversitesi bulunur. Çevre illerden birçok öğrenci lisans öğrenimleri için bu üniversiteleri tercih eder. Ayrıca Bahçeşehir Koleji, Özel Final Okulları, Mektebim Okulları, Altıneller Havacılık Lisesi, Doğa Koleji, Elit VIP Eğitim Kurumları, Adana Koleji gibi Türkiye’nin tanınmış kolejlerinden birçoğu da Adana’da bulunur. Tabi İngilizceyi illa özel okulda öğrenmelisiniz diye bir kaide yok ama ‘ağaç yaşken eğilir’ atasözünde de ifade edildiği gibi bir dili öğrenmenin en kolay ve zahmetsiz yolu küçük yaştan itibaren o dile maruz kalmak ve iç içe olmaktır.

Adana’nın merkezinde yaşıyor ve İngilizce öğrenmek istiyorsanız hemen her köşe başında bir dil kursuyla karşılaşmanız mümkündür.

Özel ders alarak İngilizcenizi geliştirip kariyerinizde büyük değişiklikler yapabilirsiniz çünkü bugünlerde işverenler işe alacakları kişilerin gelişmiş İngilizce becerileri olmasına oldukça fazla önem veriyor.

İngilizceyi çözdüğünü düşünen biri bile mutlaka belli bi aşamada dille ilgili sıkıntılar yaşar. Hatta İngilizce anadilli birçok kişi günlük hayatında sık sık gramer ve yazım hataları yapar. Bu nedenle İngilizcenizin iyi olduğunu düşünseniz bile kendinize bir seviye belirleme sınavı uygulayarak eksiklerinizi görebilirsiniz. Hangi iş veren doğru düzgün CV yazamayan birine iş vermek ister ki sonuçta? O zaman CV’mi Türkçe hazırlarım diye düşünüyorsanız size bir hatırlatma: alanınız ne olursa olsun özellikle uluslararası firmalarda işverenler mutlaka İngilizce bir CV görmek istiyor hatta bazen mülakatı da İngilizce yapabiliyorlar. Her ihtimale karşı hayalinizdeki iş fırsatlarına sahip olabilmek için İngilizce konuşma ve yazma becerilerinizi mutlaka geliştirmelisiniz. Bunun için iyi ve deneyimli bir özel ders öğretmeni size yardımcı olacaktır.

İngilizcenizi ilerlettikten sonra dili kullanabileceğiniz birçok iş imkanına sahip olacaksınız örneğin; uluslararası bir organizasyonda, İngilizce öğretmek veya sözlü tercümanlık yazılı tercümanlık gibi iki dilli işler de bulabilirsiniz.

Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi’ne (CEFR) göre belirlenen A1, A2 seviyelerinden başlayıp B1, B2, C1, veya C2 seviyelerine ulaşmak istiyorsanız Superprof öğretmenlerinden yardım alabilirsiniz. Önemli olan hedefinizi belirlemek ve ona ulaşmanıza yardımcı olacak bir öğretmen seçmek. Dil becerilerinizi geliştirerek yurtdışında iyi bir üniversite okumayı veya yüksek lisans yapmayı da planlarınıza dahil edebilirsiniz. Ya da lisede dil bölümü okuyarak üniversitede dille ilgili bir bölüm tercih edebilirsiniz. İyi bir seviyeye ulaşırsanız çevrenizdeki öğrencilere, komşularınıza veya online özel İngilizce dersi vererek, yazma, okuma, konuşma becerileri üzerinde çalışır, öğrencilerinizin okul başarısını artırmasına yardımcı olabilirsiniz. Özel İngilizce dersi vermenin birçok avantajı vardır.

Özel İngilizce Dersi

İngilizce öğretmeye adanmış yüzlerce websitesinde çok sayıda video, alıştırmalar, testler, gramer konu anlatımları bulunuyor. Peki siz o veya bu şekilde İngilizce öğrenmeye zihinsel olarak hazır mısınız?

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanların gramer konularıyla ( zamirler, zarflar, basit cümle kurma, karmaşık cümle kurma, fiil çekimleri, geçmiş, şimdiki ve gelecek zamanlar, düzensiz fiiller vb.) yazım kuralları, harf ve kelimelerin okunuşu ve dinleme egzersizleriyle işe başlaması gerekir.

İngilizce özel ders almaya ilkokulda başlayan çocuklar arkadaşlarını hızla geçerek bir an önce konuşmaya ve İngilizce yazı yazmaya başlar. Birinci sınıfta Türkçe yazmayı yeni öğrenen çocuk için başka bir dili kavramak oldukça zorlayıcıdır. Bu aşamada bire bir ders alarak İngilizcenin de farklı bir dil olduğunu ve harflerinin farklı okunduğunu kelimelerin telaffuzunun daha değişik olduğunu öğrenmesi ilerki çağlara göre daha kolay olacaktır. Küçük yaşta İngilizce temelini oturtan çocuk ne ortaokulda ne de lisede zorlanır. Liseye geçiş sınavında ve üniversiteye geçiş sınavında önemli bir rol oynayan İngilizce soruları ful doğru yapma şansını elde etmiş olur.

Üniversiteye geçtikten sonra da elbette zorunlu İngilizce dersleri devam eder. Bunun yanısıra birçok bölümde bitirme tezi yazılır. Bazı bölümlerde İngilizce yazılması istenen bu tezler ingilizceyi çat pat bilerek o çağlara erişmiş öğrencilerin korkulu rüyasıdır adeta.

Sonuç olarak çocuğunuzun tüm eğitim hayatında rahat etmesini istiyorsanız erkenden İngilizce eğitimi vererek ona en büyük iyiliği yapmış olursunuz.

Adana’da Özel Ders Öğretmenleriyle İngilizce Öğrenin

Adana’da saatlik İngilizce özel ders ücreti ortalama 60TL’dir. Tabi öğretmenlerin deneyim ve sahip oldukları belgelere göre bu fiyat değişiklik gösterir.

Herkesin birkaç işe veya kenarda bir projeye sahip olduğu, çok sayıda beceri edinmelerinin teşvik edildiği günümüzde, İngilizce öğrenmek, daha da önemli hale gelmiştir. Örneğin anadili Türkçe olan biri İngilizce ve Arapça konuşabiliyorsa uluslararası bir firmada dünyanın her yerinden insanlarla iletişime geçebilir ve o firmanın ayrılmaz bir parçası haline gelir.

Okulda yıllarca İngilizce dersleri görüp bir kelime İngilizce konuşamayan binlerce üniversite mezunu var ne yazık ki. Peki bu kişiler acaba hiç özel ders almayı denemiş mi. Eğer deneselerdi muhtemelen az önce bahsettiğimiz kategoriye girmezlerdi. Çünkü özel ders saatleri ve tarihleri esnek, ders içerikleri tamamen öğrencinin ihtiyaç ve becerilerine göre şekillenmiş, belli bir hedefe ulaştırmaya yönelik derslerdir.

Tatil günlerinde, geceleri, haftasonları veya ne zaman isterseniz İngilizce özel ders alabilirisiniz. Yani kısacası "I can't speak English very well” demek yerine bir süre sonra "I couldn't speak English very well” demeye başlarsınız.

Hiç İngilizce bilmeyen birinin dahi ders almaya çekinmesine gerek yok çünkü öğretmenlerimizin çoğunluğu Türk olduğu için anlamadığınız yerde sizinle Türkçe iletişim kuracak ve açıklama yapacaktır.

Peki iyi bir özel ders öğretmeni nasıl seçilir? Öncelikle kendi hedeflerinize (YDS, IELTS, İngilizce konuşma, yazma, İngiliz kültürü, beginner’dan intermediate seviyesine çıkma) yönelik ders tanımı olan öğretmen profillerini iyice incelemelisiniz.

Tabi bu sırada bütçenize aşan ders saati ücreti isteyen öğretmenleri de baştan elemelisiniz. Öğretmenleri seçerken deneyimleri, elde ettiği belgeler ve öğretim yöntemlerini de göz önünde bulundurun.

Dil öğreniminde sihirli değnek henüz keşfedilmedi. O yüzden farklı yollar deneyip hangisinin size en uygun olduğunu görmelisiniz.

Aynı şekilde bir öğretmenden özel ders almaya başladınız diye illa aynı kişiyle devam etmek zorundasınız diye bir kural da yok. Eğer o kişinin yönteminin size uygun olmadığını düşünüyorsanız hemen yeni bir öğretmen aramaya başlayabilirsiniz!

Ne öğrenmek istersiniz?