Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Adana İngilizce öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star İngilizce öğretmenlerimiz.

57 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 57 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz İngilizce dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

2 saat

Şimşek gibi hızlı İngilizce öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Adana içinde İngilizce dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Adana içindeki İngilizce öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve İngilizce öğrenmeye başlayın

3. Yeni bir dil öğrenin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Adana konumunda mükemmel hocalarla yeni diller ve hobiler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 Adana İngilizce özel ders ücretleri ne kadar?

Adana İngilizce özel dersi ortalam fiyatı 57 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve coğrafi konum
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

🎯 Adana konumunda neden İngilizce özel dersi almalıyım?

Bir öğretmen ile İngilizce dersleri alarak daha hızlı ilerleyebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için birbirinizle iletişime geçerek ilerlersiniz. 

Milyonlarca mükemmel öğretmenden Adana konumunda size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 İngilizce online dersleri almak mümkün mü?

İngilizce öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online İngilizce dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓 Adana İngilizce özel ders vermek için kaç öğretmen müsait?

468 öğretmen ders vermeye hazır.


Adana konumundaki tüm İngilizce öğretmenlerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanını seçebilirsiniz.


468 ve daha fazla ilan arasından istediğiniz öğretmeni seçin.

✒️ Adana konumundaki İngilizce öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

44 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Öğrenmek mi istiyorsunuz?

Yetkin öğretmen seçeneklerimiz sizi motive edecek

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

İngilizce özel ders öğretmenleri Adana içinde size İngilizce ders konularında yardımcı olsun

Dünya Dili: İngilizce

İngilizce öğrenerek hayatınızı değiştirmek ister misiniz? Adana’da yaşıyor, İngilizce seviye  belirleme sınavlarından birine hazırlanıyor veya kariyeriniz için iş İngilizcesi öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. İyi İngilizce becerileriyle yapılabilecek çok fazla şey vardır. İngiltere’nin veya Amerika’nın en prestijli üniversitelerinde yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, İngilizce öğretmenliği veya tercümanlık yapabilirsiniz.

300 milyondan fazla anadilli konuşanı bulunan İngilizce, anadilliler bakımından dünyanın en çok konuşulan üçüncü dilidir. İngilizceyi yabancı dil olarak konuşanlara baktığımızda ise bu sayının 400 milyon ila 1 milyar arasında değiştiği tahmin ediliyor ve bu sayıyla dünyanın en çok konuşulan dili ünvanını alıyor. Bu sayılara baktığımızda ikinci dil olarak İngilizce konuşanlar, anadillilerin neredeyse üç katı.

İngilizce bir Germen dilidir fakat Britanya’nın tarihi hareketliliği sebebiyle Normanların fethinin ardından dil, Norman ve Eski Fransızcadan büyük ölçüde etkilenmiştir. Britanya İmparatorluğu en güçlü zamanlarında dünyanın büyük bir kısmını kaparken İngilizce çoğu kolonide resmi dil olarak kullanılıyordu ve böylece İngilizcenin kullanımı tüm dünyaya yayılmaya başladı.

Günümüzde İngilizce neredeyse tüm uluslararası organizasyonların, uluslararası firmaların ve bilişim, havacılık, bilim vb. gibi çok sayıda farklı endüstrinin de resmi dilidir. Bunlardan bazıları: AB, Avrupa Konseyi, BM, Dünya Ticaret Örgütü (WTO), Afrika Birliği, Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA), Uluslararası Adalet Divanı ve NATO.

Bunun yanında İngilizce; ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika da dahil olmak üzere dünyanın en çok İngilizce konuşulan ülkelerinin bulunduğu 55 farklı egemen devletin de resmi dilidir. Tabi İngilizce tüm dünyada konuşulan bir dil olduğu için birçok farklı aksan ve lehçe de oluşmuş zamanla. Çünkü dil, gelişim sürecinde konuşulduğu ülkenin anadilinin özelliklerine göre şekillenir.

Adana’da İngilizce Öğrenin

Adana Türkiye’nin altıncı en kalabalık şehridir. Adana'nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova’dır. Türkiyenin altıncı büyük metropolitan alanı olan Adana’da iki büyük devlet üniversitesi bulunur. Çevre illerden birçok öğrenci lisans öğrenimleri için bu üniversiteleri tercih eder. Ayrıca Bahçeşehir Koleji, Özel Final Okulları, Mektebim Okulları, Altıneller Havacılık Lisesi, Doğa Koleji, Elit VIP Eğitim Kurumları, Adana Koleji gibi Türkiye’nin tanınmış kolejlerinden birçoğu da Adana’da bulunur. Tabi İngilizceyi illa özel okulda öğrenmelisiniz diye bir kaide yok ama ‘ağaç yaşken eğilir’ atasözünde de ifade edildiği gibi bir dili öğrenmenin en kolay ve zahmetsiz yolu küçük yaştan itibaren o dile maruz kalmak ve iç içe olmaktır.

Adana’nın merkezinde yaşıyor ve İngilizce öğrenmek istiyorsanız hemen her köşe başında bir dil kursuyla karşılaşmanız mümkündür.

Özel ders alarak İngilizcenizi geliştirip kariyerinizde büyük değişiklikler yapabilirsiniz çünkü bugünlerde işverenler işe alacakları kişilerin gelişmiş İngilizce becerileri olmasına oldukça fazla önem veriyor.

İngilizceyi çözdüğünü düşünen biri bile mutlaka belli bi aşamada dille ilgili sıkıntılar yaşar. Hatta İngilizce anadilli birçok kişi günlük hayatında sık sık gramer ve yazım hataları yapar. Bu nedenle İngilizcenizin iyi olduğunu düşünseniz bile kendinize bir seviye belirleme sınavı uygulayarak eksiklerinizi görebilirsiniz. Hangi iş veren doğru düzgün CV yazamayan birine iş vermek ister ki sonuçta? O zaman CV’mi Türkçe hazırlarım diye düşünüyorsanız size bir hatırlatma: alanınız ne olursa olsun özellikle uluslararası firmalarda işverenler mutlaka İngilizce bir CV görmek istiyor hatta bazen mülakatı da İngilizce yapabiliyorlar. Her ihtimale karşı hayalinizdeki iş fırsatlarına sahip olabilmek için İngilizce konuşma ve yazma becerilerinizi mutlaka geliştirmelisiniz. Bunun için iyi ve deneyimli bir özel ders öğretmeni size yardımcı olacaktır.

İngilizcenizi ilerlettikten sonra dili kullanabileceğiniz birçok iş imkanına sahip olacaksınız örneğin; uluslararası bir organizasyonda, İngilizce öğretmek veya sözlü tercümanlık yazılı tercümanlık gibi iki dilli işler de bulabilirsiniz.

Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi’ne (CEFR) göre belirlenen A1, A2 seviyelerinden başlayıp B1, B2, C1, veya C2 seviyelerine ulaşmak istiyorsanız Superprof öğretmenlerinden yardım alabilirsiniz. Önemli olan hedefinizi belirlemek ve ona ulaşmanıza yardımcı olacak bir öğretmen seçmek. Dil becerilerinizi geliştirerek yurtdışında iyi bir üniversite okumayı veya yüksek lisans yapmayı da planlarınıza dahil edebilirsiniz. Ya da lisede dil bölümü okuyarak üniversitede dille ilgili bir bölüm tercih edebilirsiniz. İyi bir seviyeye ulaşırsanız çevrenizdeki öğrencilere, komşularınıza veya online özel İngilizce dersi vererek, yazma, okuma, konuşma becerileri üzerinde çalışır, öğrencilerinizin okul başarısını artırmasına yardımcı olabilirsiniz. Özel İngilizce dersi vermenin birçok avantajı vardır.

Özel İngilizce Dersi

İngilizce öğretmeye adanmış yüzlerce websitesinde çok sayıda video, alıştırmalar, testler, gramer konu anlatımları bulunuyor. Peki siz o veya bu şekilde İngilizce öğrenmeye zihinsel olarak hazır mısınız?

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanların gramer konularıyla ( zamirler, zarflar, basit cümle kurma, karmaşık cümle kurma, fiil çekimleri, geçmiş, şimdiki ve gelecek zamanlar, düzensiz fiiller vb.) yazım kuralları, harf ve kelimelerin okunuşu ve dinleme egzersizleriyle işe başlaması gerekir.

İngilizce özel ders almaya ilkokulda başlayan çocuklar arkadaşlarını hızla geçerek bir an önce konuşmaya ve İngilizce yazı yazmaya başlar. Birinci sınıfta Türkçe yazmayı yeni öğrenen çocuk için başka bir dili kavramak oldukça zorlayıcıdır. Bu aşamada bire bir ders alarak İngilizcenin de farklı bir dil olduğunu ve harflerinin farklı okunduğunu kelimelerin telaffuzunun daha değişik olduğunu öğrenmesi ilerki çağlara göre daha kolay olacaktır. Küçük yaşta İngilizce temelini oturtan çocuk ne ortaokulda ne de lisede zorlanır. Liseye geçiş sınavında ve üniversiteye geçiş sınavında önemli bir rol oynayan İngilizce soruları ful doğru yapma şansını elde etmiş olur.

Üniversiteye geçtikten sonra da elbette zorunlu İngilizce dersleri devam eder. Bunun yanısıra birçok bölümde bitirme tezi yazılır. Bazı bölümlerde İngilizce yazılması istenen bu tezler ingilizceyi çat pat bilerek o çağlara erişmiş öğrencilerin korkulu rüyasıdır adeta.

Sonuç olarak çocuğunuzun tüm eğitim hayatında rahat etmesini istiyorsanız erkenden İngilizce eğitimi vererek ona en büyük iyiliği yapmış olursunuz.

Adana’da Özel Ders Öğretmenleriyle İngilizce Öğrenin

Adana’da saatlik İngilizce özel ders ücreti ortalama 60TL’dir. Tabi öğretmenlerin deneyim ve sahip oldukları belgelere göre bu fiyat değişiklik gösterir.

Herkesin birkaç işe veya kenarda bir projeye sahip olduğu, çok sayıda beceri edinmelerinin teşvik edildiği günümüzde, İngilizce öğrenmek, daha da önemli hale gelmiştir. Örneğin anadili Türkçe olan biri İngilizce ve Arapça konuşabiliyorsa uluslararası bir firmada dünyanın her yerinden insanlarla iletişime geçebilir ve o firmanın ayrılmaz bir parçası haline gelir.

Okulda yıllarca İngilizce dersleri görüp bir kelime İngilizce konuşamayan binlerce üniversite mezunu var ne yazık ki. Peki bu kişiler acaba hiç özel ders almayı denemiş mi. Eğer deneselerdi muhtemelen az önce bahsettiğimiz kategoriye girmezlerdi. Çünkü özel ders saatleri ve tarihleri esnek, ders içerikleri tamamen öğrencinin ihtiyaç ve becerilerine göre şekillenmiş, belli bir hedefe ulaştırmaya yönelik derslerdir.

Tatil günlerinde, geceleri, haftasonları veya ne zaman isterseniz İngilizce özel ders alabilirisiniz. Yani kısacası "I can't speak English very well” demek yerine bir süre sonra "I couldn't speak English very well” demeye başlarsınız.

Hiç İngilizce bilmeyen birinin dahi ders almaya çekinmesine gerek yok çünkü öğretmenlerimizin çoğunluğu Türk olduğu için anlamadığınız yerde sizinle Türkçe iletişim kuracak ve açıklama yapacaktır.

Peki iyi bir özel ders öğretmeni nasıl seçilir? Öncelikle kendi hedeflerinize (YDS, IELTS, İngilizce konuşma, yazma, İngiliz kültürü, beginner’dan intermediate seviyesine çıkma) yönelik ders tanımı olan öğretmen profillerini iyice incelemelisiniz.

Tabi bu sırada bütçenize aşan ders saati ücreti isteyen öğretmenleri de baştan elemelisiniz. Öğretmenleri seçerken deneyimleri, elde ettiği belgeler ve öğretim yöntemlerini de göz önünde bulundurun.

Dil öğreniminde sihirli değnek henüz keşfedilmedi. O yüzden farklı yollar deneyip hangisinin size en uygun olduğunu görmelisiniz.

Aynı şekilde bir öğretmenden özel ders almaya başladınız diye illa aynı kişiyle devam etmek zorundasınız diye bir kural da yok. Eğer o kişinin yönteminin size uygun olmadığını düşünüyorsanız hemen yeni bir öğretmen aramaya başlayabilirsiniz!

Ne öğrenmek istersiniz?