Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Seçtiğimiz öğretmenlerle
İngilizce öğren

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 4772 yorumlu star öğretmenlerimiz.

70 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺70

2 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 2 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. İngilizce derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için i̇ngilizce öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Evinizde kalarak yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
i̇ngilizce öğretmenlerini değerlendirir

Ni̇lüfer

İngilizce öğretmeni

To whom it may concern, I live in İzmir, graduated from the University of Dokuz Eylül. Since I want to continue my further graduate studies (Masters of Science in the double Engineering degree) learned that I have to have an IELTS score to be...

Samin

İngilizce öğretmeni

Samin teacher is my English teacher, at weekends we have speaking classes, but she also corrects other skills like listening, grammar and even asks me writing. She is very professional, kind and patience. She has a rule that you never can speak...

Aynur, 1 hafta önce

Uğur

İngilizce öğretmeni

Uğur hocanın anlatımı anlaşılır, çıkmış sorular üzerinden giderek sınava daha doğru adımlarla hazırlanmaya yardımcı oluyor.Tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda hareket etmeye çalışan anlayışlı bir eğitmen

Betül, 1 hafta önce

Aslı

İngilizce öğretmeni

Aslı hocayı superprof platformundan buldum kendisiyle iletişime geçtiğimden beri çok nazik özverili bir tavrı oldu, ders aldığımda Ankaranın önde gelen üniversitelerinden Bilkentte son sınıf öğrencisiydi yıl itibariyle mezun...

Bihter, 1 hafta önce

Londoner

İngilizce öğretmeni

Hocamız rahatlıkla iletişim kurulabilir cana yakın birisi, mutlaka tanışmalı ve kendisinden bilgi almalısınız :)

Erdem, 1 hafta önce

Fatime

İngilizce öğretmeni

Öğretmen ders işleme açısından çok verimli ve ilgiliydi hocamıza eğlenceli anlatımından dolayı teşekkür ediyorum.

Ronahi, 1 hafta önce

Sıklıkla sorulan sorular:

📒 İngilizce dersleri nasıl online alınır?

Superprof üzerinden öğretmeninizle iletişime geçin ve sonrasında iletişimi nasıl sürdüreceğinizi belirleyin. 

İletişim ve ders işlemek için birçok seçeneğiniz var : 

  • Skype
  • Hangout
  • Zoom
  • Whatsapp
  • Telefon

Bu uygulamaların çoğu sadece ses ile değil

görüntülü konuşma ve ekran paylaşımı ile de derslerinizin sorunsuz geçmesini sağlar.

33001 özel ders öğretmenleri

i̇ngilizce uzaktan eğitimi sunuyor.

🔎 Uzaktan i̇ngilizce dersi verenler nasıl seçilir?

Kişisel bilgiler ve verilen bilgilerin doğruluğu onaylanır

Öğretmenlerimizin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri (telefon, e-mail, fotoğraf) ve diplomalarını kontrol ediyoruz.

%100 onaylıyorumlar - Topluluğumuzun gücü

Her öğretmenin ilanındaki değerlendirme ve yorumlar onaylıdır ve %100 özgündür.

33001 profil arasından istediğiniz öğretmeni seçin.

🎓 Online i̇ngilizce dersleri vermek için kaç öğretmen müsait?

33001 i̇ngilizce öğretmeni i̇ngilizce konularında size yardım etmek için hazır.

Profillerini inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun öğretmeni evinizde huzurla öğrenmek için seçebilirsiniz.

33001 öğretmen arasından size uygun olanı seçin.

💸 Webcam üzerinden online i̇ngilizce ders ücreti ortalaması nedir?

İngilizce saatlik ücreti ortalaması 70 TL'dir.

Bu ücret birçok faktöre bağlı olarak değişir : 

  • i̇ngilizce öğretmeninin deneyimi
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97si ilk ders saatini ücretsiz veriyor.

Webcam üzerinden aldığınız online dersler yüz yüze fiziksel derslere göre %20 daha ucuzdur".

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerine göz atın.

🖋 İngilizce online ders öğretmenlerine verilen ortalama not nedir?

4772 not arasından,

Öğrenciler 5 üzerinden ortalama 5.0 vermektedir.

Bir derste herhangi bir sorun halinde, müşteri hizmetleri ekibimiz hızlı bir çözüm bulmak için hizmetinizdedir (telefon veya e-mail ile haftanın 5 iş günü).

(COVID-19 dönemi boyunca müşteri hizmetlerimiz sorularınızın tamamını yanıtlayabilmek için daha uzun mesai saatleri gerçekleştirecektir)

Her alan için

öğrenci yorumlarına bakabilirsiniz.

💻 Neden webcam üzerinden online ders almalıyım?

İnternet üzerinden eğitim hiç olmadığı kadar popüler ve yaygın.

Hem öğrenciler hem de öğretmenler online eğitim için internet araç ve uygulamalarını çok iyi kullanmaktadır.

Sorularınıza cevap verecek öğretmenler bir tık yakınınızda.


33001 i̇ngilizce öğretmeni size yardım etmek için burada.

İngilizce öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi İngilizce öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Online İngilizce dersleri ile çok daha hızlı ve etkili bir şekilde, istediğiniz yerden İngilizce öğrenin

İngilizce, dünya üzerinde 360 milyondan fazla anadilli konuşanı bulunan ve bunun neredeyse üç katı kadar da yabancı dil olarak konuşanı bulunan oldukça yaygın ve önemli bir dildir. Dünya üzerinde İngilizce konuşanların toplamına bakıldığında Çinceyi, İspanyolcayı ve Fransızcayı geçerek en çok konuşulan dil sırasına yerleşir İngilizce.

Günümüzde İngilizce bilim, teknoloji, eğitim, sağlık ve diğer birçok alanda başı çeken dil olarak da bilinir. Türkiye’de kıymeti son zamanlarda yeni yeni anlaşılan bu dili akıcı ve anlaşılır bir biçimde konuşmayı mutlaka siz de öğrenmelisiniz.

Üniversite eğitiminiz sırasında Erasmus yapmayı düşünüyor, Work and Travel’ın hayalini kuruyor veya Erasmus+’la aldığınız eğitime dair deneyim kazanmayı planlıyorsanız mutlaka iyi İngilizce konuşma ve yazma becerilerine sahip olmanız gerekir. Avrupa’da veya Amerika’da bir markete gittiğinizde, doktora gitmeniz gerektiğinde, toplu taşıma hakkında bilgi almak istediğinizde ve hayatın diğer birçok alanında İngilizce kullanarak iletişim kurmanız gereken durumla karşılaşacaksınız.

Yeni bir dil öğrenmek çok emek isteyen ve yorucu bir süreç olsa da Superprof bu süreci kolaylaştırmak için sizin yanınızda. Bu sitede hedeflerine ulaşmak isteyen azimli öğrencilerle deneyimli ve planlı uygun ders ücretleri olan öğretmenleri bir araya getirdik!

İkinci Dil Olarak İngilizce Eğitimi (ESOL) Nedir?

ESOL’ün açılımı English for Speakers of Other Languages’dir ve ‘başka dilleri konuşanlar için İngilizce’ anlamına gelir. ESOL kursları özel içerikli kurslardır ve yalnızca anadili İngilizce olmayan kişilere uygundur. ESOL dersleri okulda alınan İngilizce derslerinden oldukça farklıdır çünkü normal hayatta günlük dilde kullanılan İngilizcenin öğretilmesini hedefler. Bu dersler sırasında genellikle konuşma ve dinlemeye ağırlık verilir ancak öğrenciler okuma ve yazmadan da geri bırakılmaz.

ESOL temelde Britanya’ya yeni taşınan yabancı kitleyi hedef alır bu nedenle derslerde İngiliz toplumu ve kültürü hakkında bilgiler verilirken öğrencilerin sahip olduğu imkanlar ve yararlanabilecekleri hizmetler de anlatılır.

ESOL, ESL ve EFL

İngilizceye olan ilgi günden güne artış gösterdiği için zamanla farklı isimlerde farklı kitlelere hitap eden kurslar da ortaya çıkmıştır.

En yaygın üç kurs ESOL, ESL ve EFL’dir.

  • EFL’nin açılımı English as a Foreign Language yani Yabancı dil olarak İngilizce anlamına gelir. Anadili İngilizce olmayan, okul veya iş sebebiyle ya da sadece kişisel gelişimi için İngilizce öğrenmek isteyen kişilere verilen eğitimdir.
  • ESL’nin açılımı English as a Second Language, anlamı da  İkinci dil olarak İngilizce’dir. Nijerya, Hindistan, Kenya, Singapur gibi İngilizcenin ortak ikinci dil olarak kabul edildiği ülkelerde verilen İngilizce eğitimidir.
  • ESOL ise anadili İngilizce olan bir ülkede yaşayan yabancılara verilen İngilizce eğitimini ifade eder.

Adı ne olursa olsun herkes bir şekilde aynı hedef için çabalıyor: İngilizce öğrenmek ve hayat kalitesini artırmak.

Online Kaynaklarla İngilizce Öğren

Birçok insan artık kursa yazılmaktansa kendi hızlarında ilerleyebilecekleri ve evinin rahat ortamında kasılmadan ders alabileceği yöntemleri tercih ediyor. İnternet sayesinde birkaç saniyemizi ayırarak en kapsamlı ve çeşitli içeriklere sahip İngilizce öğrenme kaynaklarına kolayca ulaşım sağlayabiliyoruz.

Örneğin British Council sitesinde Ingilizce öğrenmek isteyenler için İngilizce konuşma kalıpları ve kültürel bilgileri içeren harika kaynaklar paylaşıyor. Bu kaynakların içeriğinde ayrıca bolca kelime, gramer, genel dil becerileri (telaffuz, matematik vb.), Britanya’da yaşam (farklı şehirler hakkında videolar) ve iş hayatında İngilizce gibi çeşitli konular da bulunuyor. Tabi bu kaynaklar klasik eğitim metodlarından sıkılanlara hitap etse de konuşma becerilerini geliştirmede ve yanlış yaptığında düzeltmek için geri bildirim vermede eksik kalıyorlar.

Uzaktan Eğitimle İngilizce Öğren

Uzaktan eğitimle alınan dersler genellikle evde dil becerilerini geliştirmek için geri dönüş almanın çok önemli olduğunu düşünen, öğretmeniyle İngilizce konuşma pratiği yapmaya hevesli ve bunların hepsini sınıf ortamı dışında rahat ettiği bir yerde yapmak isteyen kişilere uygundur. İngilizceye duyulan küresel ihtiyaçtan ötürü bu tür ders veren kursların hem popülaritesi hem de sayısı giderek artıyor.

Sınıf ortamına gerek duymadan az sayıda öğrenciyle gerçekleştirilen bu dersler aynı zamanda bütçe dostudur ve diğer yöntemlere kıyasla daha ucuzdur.

Bazı kurslarda haftalık ders günü ve saatleri bellidir hatta ödevlerin teslim tarihi bile belirlenir fakat bazı kurslarda ise daha esnek bir program uygulanır ve öğrencinin ödevi yapacağı tarih belirlenmez sadece tamamlaması yeterli görülür.

Birçok uzaktan eğitim kursunu tamamladığınızda başarı sertifikası verilir ve bu da İngilizce dil becerilerinizi kanıtlamanız gerektiğinde kullanabileceğiniz, CV’nize gururla yerleştirebileceğiniz, her yerde işinize yarayacak bir belgedir.

Özel Ders Öğretmeniyle İngilizce

Grup halinde ders almanın yeni insanlarla tanışmak ve sosyal çevrenizin genişlemesi gibi birçok güzel yanı vardır fakat bu durumun bir de olumsuz yanı vardır. Grup derslerinde öğretmenin takip ettiği belli bir anlatım hızı vardır çünkü her bir öğrencinin hızına göre ayrı ayrı kendini ayarlayamaz. Bu da bazı öğrencilerin belli bir konuyu anlamaya ve sindirmeye çalışırken diğer hızlı öğrenenlerin saate bakarak, kafalarını masaya yaslayarak onların idrak etmelerini beklemelerine sebep olur. Tabi öğretmenin ders planı hazırlarken her bir öğrencinin bu dersi almadaki hedefine göre ayrı bir şeyler hazırlaması da mümkün değildir. Her zaman grubun geneline göre hareket edilir.

Eğer kendi beceri ve öğrenme hızınıza göre özel şekillendirilmiş hedefe yönelik hızlı ve etkili bir sonuç almak istiyorsanız mutlaka bire bir özel ders almayı düşünmelisiniz. Grup derslerinde yaşanan stresi ve rekabet ortamını ortadan kaldıran bir sistem olan özel derslerde öğretmeninizle daha rahat iletişim kurabildiğinizi farkedeceksiniz.

Bire bir özel ders almanın saymakla bitmeyecek kadar faydası vardır. Öncelikle kendi öğrenme hızınızda ilerleyebilirisiniz, özel ders öğretmeni zorlandığınız alanları tespit ederek dersleri size göre ayarlayacaktır. Özel ders öğretmenleri derslerin içeriğini sizin ilgi alanlarınıza ve geliştirilmesi gereken yönlerinize göre ayarlayacak ve daima ilgi düzeyinizi yüksek tutmaya çalışacaktır.

Konuşma pratiğini özel ders öğretmeninizle yapmaktan daha iyi ne olabilir!

Superprof Öğretmenleriyle İngilizce Öğren

Özel ders almak için iyi bir öğretmen bulmak zor gibi görünebilir. Gazete ilanlarına mı bakmalı, okuldaki hocalara mı sormalı yoksa daha önce özel ders alan birinden mi tavsiye almalı… Tüm bunlarla kafanızı meşgul etmenize artık gerek yok.

Türkiye’de 14000’in üzerinde İngilizce özel ders öğretmeni seni bekliyor. Bu sayı bir an korkutucu gelmiş olabilir ama merak etmeyin. Yaşadığınız ili, ilçeyi ve almak istediğiniz dersi belirterek öğretmenleri filtreleyebilir daha sonra karşınıza çıkan profilleri inceleyerek ve karşılaştırarak karar verebilirsiniz. Her öğretmen öğrencilerin bilmesi gereken eğitim yöntemini, deneyimlerini ve hakkındaki diğer bilgileri profiline yazıyor. Ayrıca daha önce o öğretmenden ders alan öğrencilerin yorumlarına göz atarak öğretmenin ders işleme tekniklerinin sana uygun olup olmadığı hakkında fikir de edinebilirsiniz. Son olarak, çoğu özel ders öğretmeni ilk dersi ücretsiz vermeyi teklif ediyor ki öğrenciyle karşılıklı anlaşıp anlaşamayacaklarını görüp karar versinler.

Özel ders almak İngilizce öğrenmenin en rahat ve keyifli yoludur. İster kendi evinizde ister öğretmenin evinde isterseniz ortaklaşa ayarladığınız bir kafede derslerinizi yapabilirsiniz.

Ayrıca Superprof öğretmenleri dersleri size uygun olacak şekilde ayarlar böylece üniversite derslerinden geri kalmak veya derse yetişebilmek için işten izin alıp erken çıkmak gibi durumlar asla söz konusu değildir.

Dilediğiniz tarih ve saatte, yaz tatilinde, haftasonları ya da akşam vaktinde derslerinizi ayarlayabilirsiniz. Superprof öğretmenleri de öğrenciye en uygun olacak zamana göre kendini ayarlayacaktır.

Superprof’tan kendine uygun öğretmeni bul ve İngilizce dersleri almaya hemen başla!

Ne öğrenmek istersiniz?