Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

İzmir fizik öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star fizik öğretmenlerimiz.

66 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 66 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz fizik dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

2 saat

Şimşek gibi hızlı fizik öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. İzmir içinde fizik dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için İzmir içindeki fizik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Fizik dersleri almaya başlayın

3. Yeni fizik dersi deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. İzmir konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

📚 İzmir konumunda neden özel fizik dersleri almalı?

İzmir ve çevresinde fizik dersi almak sınava hazırlananlara birçok olumlu etki sağlar.

 

Fizik dersinin faydaları arasında şunlar sıralanabilir:

 • fizikle olan ilişkinizi geliştirir
 • fizik sorularını daha hızlı çözersiniz
 • fizik dersinde daha başarılı olursunuz
 • istediğiniz üniversitelere girme ihtimaliniz artar ve daha kolay bitirirsiniz

İzmir  konumunda 462'dan fazla müsait hoca arasından dersinizi seçin.

💳 İzmir içinde saatlik fizik dersi ücreti genel olarak ne kadar?

İzmir ve çevresindeki özel fizik hocalarından ders başı ortalama 66 TL'ye özel ders alabilirsiniz.

 

Fizik dersleri fiyatını belirleyenler öğretmenlerdir. Bu ücreti belirlerken birçok farklı etmen söz konusudur. Ders mekanı, ders süresi, derslerin sıklığı, öğretmenin tecrübesi, dersin alınma nedeni ve içeriği, bu etmenlerin en önemlileri olarak sayılabilir.

 

Öğretmenlerin %97'si ilk derslerini ücretsiz veriyor. İlinizdeki fizik öğretmeni fiyatlarını öğrenin.

💻 Superprof sitesinde uzaktan eğitimle fizik dersi almak mümkün mü?

Özel ders hocalarının %80'i uzaktan fizik konuları anlatıyor. Webcam üzerinden dersler hem daha bütçe dostudur hem de esnek ders saatleri imkanı sağlarlar. Online fizik dersleri ücretsiz siteleri kullanarak çabucak fizik çalışma olanağı sunuyor. Böylece coğrafi mesafeler siliniyor.

✒️ İzmir konumunda fizik özel dersleri konularına hakim kaç öğretmen var?

İzmir ve çevresinde, fizik özel dersi veren ve müsait fizik özel ders öğretmeni sayısı 462.

 

Arama motorumuzdan özel ders öğretmenlerini aratıp bulabilir ve ilanlarını inceleyebilirsiniz.

 

462'dan fazla özel hoca arasından istediğiniz ücret, deneyim, konum gibi kriterlerden size hitap edeni seçin.

💯 Fizik derslerinde nasıl daha pratik olabilirsiniz

Fizik dersi üniversitedeki en karmaşık bulanan fakat en temel derslerden biridir.

 

Fizik dersinde daha pratik olmak için yapabileceklerinizden bazılarını özetle sıralayacak olursak:

 • Önyargınızı yenmek için tecrübeli bir hocadan destek almak
 • Anlamadığınız soruları diplomalı bir öğretmene ve sınıf arkadaşınıza açıklatmak
 • Fizik dersleri ile gerçek hayat arasında bağlantı kurma becerisi geliştirmek
 • Fizik konularına önyargıyla yaklaşmamak

 

Deneyimli bir özel ders hocası ile artık fizik konularına olan bakış açınız değişebilir ve fizik ile yeni bir sayfa açabilirsiniz.

 

Fizik özel derslerinizi nerede alacağınız tamamen sizin tercihinizde: Evinizin konforunda veya online, öğretmeninizi bulduktan sonra fizik dersinizi gönül rahatlığıyla talep edin.

 

İzmir konumunda 462 öğretmen arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

Fizik öğretmeninizi bulun

Fizik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi İzmir Fizik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Fizik özel ders öğretmenleri İzmir içinde size fizik derslerinde yardımcı olsun

Bir Albert Einstein olmayabilirsiniz. Isaac Newton’ın keşiflerine anlam veremiyor da olabilirsiniz. Michael Faraday’i hiç duymamış ve hatta fizikten olabildiğince uzak durmaya çalışıyor da olabilirsiniz. Bunların hepsi çok normal çünkü fizik anlaşılması oldukça zor fakat içine girince öğrenmesi bir o kadar da keyifli bir alandır. Fizik dersleri dünyanın her yanındaki öğrenciler tarafından korkulan ve çekinilen derslerdir. Sınav öncesi öğrencilerin gözüne uyku girmez, ders notları genelde düşüktür. İşte fiziğin bu makus kaderini değiştirmek için Superprof’un harika bir teklifi var. Öğrencileri bire bir kendi ihtiyaç ve becerilerine göre şekillendirilmiş bir ortamda eğitmek. Özel dersin onlarca faydasından biri de okul ortamında anlaşılmayan komplike ders konularının özel derslerde öğrencinin anlama hızına ve kapasitesine göre biçimlendirilerek öğretilmesidir. Özel ders alan öğrencilerin çoğunluğu o kadar memnun kalıyor ki çevresinde ihtiyacı olan herkese öneriyor ve hatta kendileri başka desteğe ihtiyaç duydukları alanlarda ders almaya yöneliyorlar. Superprof’ta İngilizce, matematik, fizik, edebiyat gibi okul derslerinin yanı sıra resim, gitar, örgü örme, dikiş dikme gibi aklınıza gelebilecek her türlü aktiviteyi öğreten deneyimli ve azimli özel ders öğretmenleri bulunuyor.

Fizik Okumanın Faydaları

Fizik, evrende olup biten bütün olayları açıklamaya çalışan bir bilimdir. Bu nedenle doğuştan meraklı ve araştırmacı biriyseniz fizik alanı tam size göre! Lisede fizik derslerinizde zorlanıyorsunuz diye ilerde bu bölümü okumaktan vazgeçmeyin. Hiçbir sorun çözülmez değil. Özel ders alan öğrenciler sınav notlarını yükseltiyor ve üniversiteye giriş sınavında tüm fizik sorularını doğru cevaplayarak yüksek puanlar alıyor.

Fizik aklınıza gelebilecek birçok soruyu cevaplar. Dünyanın hareketleri, evrenin kanunları, gezegenlerin hareketleri, kara delikler ve daha nicesi. Fizik oldukça geniş bir alandır ve temelde şu dallara ayrılır: Klasik mekanik, Termodinamik ve istatistiksel mekanik, Elektromanyetizma ve elektronik, Göreli mekanik, Kuantum mekaniği, Optik (atomik, moleküler ve optik fizik), Yoğun madde fiziği, Yüksek enerji / parçacık fiziği ve nükleer fizik.

Fizik öğrenerek evrendeki sistemlerin nasıl işlediğini keşfetmenin yanı sıra birçok kariyer fırsatına da kapı aralamış olursunuz. Günümüzde birçok işveren, işle direk alakalı olmasa bile fizikle ilgili bir diploma veya sertifika gördüğünde işe başvuran adaylara daha olumlu yaklaşıyor. Çünkü fizik okuyan kişi, matematiksel becerilerinin yanında kişiliğine ve sosyal becerilerine hitap eden birçok yeni yetenekler kazanır. Fizik alanında ilerleyen birinin öncelikle problem çözme becerleri gelişir. Fizikçilerin her boyuttaki problemle başa çıkabilmeleri için genellikle rasyonel, analitik ve metodik bir yaklaşım benimsemeleri gerekir. Yani eleştirel analizler yapmak ve büyük küçük her türlü krizle başa çıkabilmek fizik alnında uzmanlaşan kişilerin benimsediği temel özellikler haline gelir. Doğal olarak iş verenlerin de dikkatini çeken, her türlü iş sahasında yararlı olabilecek bir beceridir bu.

Fizik bölümü okuduktan sonra farklı bir alanda devam etmeyi düşünürseniz muhasebe, maliye, petrol ve doğalgaz, teknoloji, mühendislik alanlarında iş bulabilir veya devlet kurumlarında çalışmayı düşünebilirsiniz.

İzmir’de Fizik Bölümleri

İzmir her yıl binlerce öğrencinin lisans veya yüksek lisans eğitimi almak için tercih ettiği prestijli üniversitelere ev sahipliği yapan türkiyenin metropolitan şehirlerinden biridir. İzmir’de hem yaşam çok pahalı değil hem de imkanlar çok fazladır. Bu özellikleriyle tam bir öğrenci şehri olduğunu hissettirir. Ayrıca mükemmel denizi ve harika doğal manzaralarıyla da Türkiye’nin her yanından insanı hem okuma hem çalışma maksadıyla kendine çeker. İzmir’de fizik okumak için tercih edebileceğiniz üniversitelerden bazıları şunlardır:

-Ege Üniversitesi

-İzmir Ekonomi Üniversitesi

-Dokuz Eylül Üniversitesi

-İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Fizik diploması aldığınızda ne tür işlerde çalışabileceğinizi merak ediyorsanız karşınızda oldukça fazla seçenek olduğunu bilmelisiniz.Fizik okudunuz diye illa fizik öğretmenliği yapmak zorunda değilsiniz yani. Fizik diğer bilimlerle de bağlantılı olduğundan birçok farlı iş alanıyla ilgilenmeniz mümkündür aslında. Her ne kadar fizik bölümü doğal olarak bilimle iç içe de olsa, fizik mezunlarının mutlaka bilimsel temelli bir işe girmesi de gerekmez. Eğer istemiyorsanız bilim insanı veya fizikçi olmak mecburiyetinde değilsiniz.

Tabi eğer hayaliniz astrofizikçi veya laboratuvar teknisyeni olmaksa kolayca bu yolları takip edebilirsiniz ancak fizik mezunlarının tercih edebileceği oldukça çeşitli kariyer seçeneklerinin mevcut olduğunu bilmenizde yarar var.

Ayrıca fizik okuduktan sonra aynı alanda çalışmayı tercih etseniz de etmeseniz de fizik biliminin doğa bilimlerinin vazgeçilmez bir parçası olduğunu kabul etmeliyiz. Bilime merakınız varsa  bir noktada fiziğe de merakınız mutlaka olacaktır. Fizik bilgisi yeterli olan kişilerin çalışabileceği çeşitli meslekler olduğundan bahsetmiştik.

Fizikle iç içe olan bazı meslekler şunlardır:

 • Astronomi ve uzay bilimleri
 • Nükleer enerji mühendisliği
 • Elektrik elektronik mühendisliği
 • Jeofizik mühendisliği
 • Fizik mühendisliği
 • İnşaat mühendisliği
 • Mimarlık
 • Makine mühendisliği
 • Petrol ve Doğalgaz mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Mekatronik mühendisliği
 • Kimya Mühendisliği

Özel Fizik Dersi Gerekli mi

Fizik dersi liseye geçtiğinde birçok öğrencinin ilk defa tanıştığı ve anında korkulu rüyası haline gelen biraz zor ama oldukça keyifli bir derstir. Fizik dersinde başarılı olmak isteyen ve hatta lisans örenimini bu alanda tamamlamak isteyen öğrenciler fizikle ilgili farklı üniversite bölümlerini araştırmaya başlar. Türkiye’nin birçok üniversitesinde fizik bölümü yer alır fakat belli başlı bazı üniversitelerin diplomasına sahip olmak elbette iş verenlerin gözünde daha değerlidir. Fizik okumaya başlayan öğrenciler üniversitenin ilk yılında genel kuramlara dair fikir sahibi olurlar. Fakat ilk baştan itibaren öğrencinin kafasına oturmayan ders konuları varsa ilerki yıllarda gelecek oldukça karmaşık ve zor konuları anlamlandırabilmek ve dersleri geçebilmek giderek zorlaşır. Bu nedenle okula başlar başlamaz dersleri sıkı tutmak en mantıklısıdır. Eğer kendi başınıza bunu halledemeyeceğinizi düşünüyorsanız mutlaka akademik destek almalısınız. Danışman öğretmeninizle konuşarak tanıdığı özel fizik dersi veren güvenilir ve yetenekli bir fizik öğretmeni olup olmadığını sorarak işe başlayabilirisiniz. Bunun yanı sıra İzmir’de fizik kursları bulmanız da mümkün fakat kurslar her ne kadar sosyal anlamda erişmenize yardımcı olsa da akademik gelişmede özel dersin yerini asla tutamaz. Özel derslerde, kendi hızınıza ve öğrenme ihtiyaçlarınıza göre şekillendirilmiş ders içerikleriyle fizik alanında daha hızlı ve etkili bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca özel ders ücretleri genelde kurslardan çok daha uygundur. Özel ders almak öğrenciler için daha ekonomik bir yöntemdir. Ders başarınızı artırmanız ve sınavlardan yüksek not almanız için özel ders öğretmeniniz size yol gösterecek ve birlikte başarıyı yakalayacaksınız.

Üniversitede fizik bölümü okumayı tercih ettiğinizde özellikle ilerleyen yıllarda, fizikte dalga-parçacık ikiliği gibi, matematikte çok bilinmeyenli denklemler veya cebir gibi zaman zaman sizi zorlayan, anlaması daha güç konular karşınıza çıkabilir. Veya lisede sayısal bölümündeyseniz fizik ya da matematik öğretmeninizin eğitim stili size uymuyor olabilir. Böyle zamanlarda akademik performansınızı artıracak çok etkili bir çözüm yolu olduğunu unutmayın. Üniversitede fizik veya başka herhangi bir sayısal bölüm okumayı düşünüyorsanız üniversiteye geçiş sınavında mutlaka yüksek bir puan almalısınız. Tabi bunun için de matematik, fizik, kimya ve biyoloji derslerinin sorularını doğru yanıtlamanız gerekmektedir.

Fizik notlarınızı yükseltmek ve sınavlarda başarılı olmak için yapılabilecek en iyi şeylerden biri , belki de en etkilisi iyi bir fizik öğretmeninden özel ders almaktır. Yalnızca sınav dönemlerinde de ders alsanız, tüm sene boyunca da birlikte olsanız özel fizik öğretmeniyle okuldan sonra derslerin tekrarını yapmak, bolca soru çözerek farklı soru tiplerine alışmak, çeşitli video ve websiteleri aracılığıyla konulara çalışmak ders başarınızı ciddi anlamda artıracaktır. Ayrıca özel dersler genelde okulda kalabalık sınıflarda yapılan derslerden hem çok daha keyifli hem de dikkatini dağıtacak unsurlar daha az olduğu için çok daha akılda kalıcıdır. Superprof’tan kendi ihtiyaç ve becerilerinize uygun, bütçenizi aşmayan deneyimli uzman bir öğretmen bulabilmek için hemen siteye kaydolun!

Ne öğrenmek istersiniz?