Anasayfa
Ders ver
 
 • (7 üye yorumu)
H
Hilal
« Mükemmel! Merhaba, Canay Hoca hem enerjisi hem bilgisi çok iyi bir öğretmen.... Devamını oku »
H
Hilal
« Mükemmel! Merhaba, Canay Hoca hem enerjisi hem bilgisi çok iyi bir öğretmen. İhtiyacınıza göre yönlendirmeleri çok faydalı. Sadece kendisini değil sizinde derse katkıda bulunmanızı sağlıyor. Öğrenciyi aktifleştiriyor. Tanıdığım ve ders aldığım için çok şanslıyım. Sevgiler:) »
₺100/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 1saat
Canay tarafından verilen dersler
 • Bireysel
 • Grup
Ders verme şekilleri
 • Öğretmen evinde
 • Öğrenci evinde
 • Webcam üzerinden
Ders verilen alanlar
 • İngilizce
 • İngilizce konuşma becerileri
 • ingilizce okuduğunu anlama
 • İngilizce kelime bilgisi
 • İngilizce duyduğunu anlama
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu deneyimli öğretmenden İngilizce konuşma dersleri

Ders işleme yöntemi

İlk derste, öğrencilerimin beklentilerini, İngilizce seviyelerini, ilgi alanlarını anlamaya yönelik etkinlikler yaparım. Ücretsiz gerçekleştirdiğim bu derslerde karşılıklı güven sağlama esastır. Dil öğrenme süreci eğlenceli, bir o kadar da meşakkatlidir. Öğrencilerimin en az benim kadar bu sürece emek vermelerini beklerim. Salt gramer bilgisi dil öğrenmek değildir. İngilizceyi yaşamınızın her alanına kattığınız sürece dil öğreniminiz hızlanacak ve kolaylaşacaktır. Derslerimiz süresince şarkılardan, filmlerden, dizilerden, kitaplardan, güncel konulardan sıkça faydalanacağız. Böylece sadece İngilizce konuşma becerimizi değil, kültürel açıdan da karşılıklı birbirimizi geliştireceğiz. Özel derslerimde en keyif aldığım alan, bu karşılıklı beslenme alanıdır. Dil ne için? İLETİŞİM :)

Eğitim

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Sırasıyla Sabancı, Yıldız Teknik, Boğaziçi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde İngilizce okutmanı olarak çalıştım. Öğrencilerime "Korkusuzca Konuşmak" yönünde konuşma pratiği kazandırmak çok eğlenceli. Öncelikle ilgi alanlarınıza uygun temalar belirleyip, kelime bilgisi ve resmi/gayriresmi dil yapıları ile desteklediğim derslerimde öğrencilerimin akıcı ve korkusuzca bir şekilde İngilizce konuşmalarını hedefliyorum.

Ücretler

Webcam dersleri ücretleri : ₺100/saat
5 saatlik ders ücreti : ₺450
10 saatlik ders ücreti : ₺850
Canay tarafından verilen dersler
Bireysel
Grup
Ders verme şekilleri
Öğretmen evinde
Öğrenci evinde
webcam
Ders verilen alanlar
 • İngilizce
 • İngilizce konuşma becerileri
 • ingilizce okuduğunu anlama
 • İngilizce kelime bilgisi
 • İngilizce duyduğunu anlama
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Canay: CV

Sep 2018 - Present İsmail Kaymak College, Çanakkale
Foreign Languages Department

Aug 2015 – Jan 2016 Bahcesehir Bodrum College
Foreign Languages Department

Aug 2013 – Aug 2015 TED Bodrum College
Foreign Languages Department

Sep 2012 – Jan 2013 Izmir University of Economics
English Preparatory Program

Feb 2009 – Sep 2012 Bogazici University
School of Foreign Languages, English Preparatory Division
Full-time Instructor

Feb, 2005 – Feb 2009 Yildiz Technical University
School of Foreign Languages, Basic English Department

Apr 2002 – Feb 2005 Sabanci University Writing Center
Writing Center Project Assistant

EDUCATION
Mar 15 – Dec 31, 2004 Yildiz Technical University
 Teaching English and Pedagogical Formation Certificate Program

1996 – 2000 Department of Western Languages and Literatures, Bogazici University
 BA in English Language and Literature
 Graduation Thesis:
Magical Realism in the Third World Literature: Parallelisms between The Tin Drum by Gunter Grass and Midnight’s Children by Salman Rushdie

1989 – 1996 Eskisehir Anatolian High School

7 üye yorumu : Canay
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
H
Hilal

Mükemmel! Merhaba,
Canay Hoca hem enerjisi hem bilgisi çok iyi bir öğretmen. İhtiyacınıza göre yönlendirmeleri çok faydalı. Sadece kendisini değil sizinde derse katkıda bulunmanızı sağlıyor. Öğrenciyi aktifleştiriyor. Tanıdığım ve ders aldığım için çok şanslıyım.
Sevgiler:)

Canay cevap verdi

Hilal'e çok teşekkür ediyorum. İngilizce'ye oldukça ilgili ve meraklı oluşu benim için de derslerimizi keyifli hale getirdi. Gazete makaleleri, çeşitli videolar üzerinden çalışarak kelime dağarcığını kısa zamanda geliştirdi. Sohbet konularımız her ikimiz için de ilgi çekici olduğundan akıcı bir konuşma pratiği yaptığımıza inanıyorum. Kendisini tanıdığım için ben de çok mutlu oldum. :)

F
Fatma

Mükemmel! Canay Hoca çok donanımlı ve tecrübeli bir öğretmen. Yaptığımız ilk görüşmede İngilizcemi akademik anlamda geliştirme ve konuşmamı daha akıcı hale getirme konusunda neye ihtiyacım olduğunu hemen fark etti. Farklı üniversitelerde çalışmış olmasının bunda önemli payı olduğunu düşünüyorum. Birlikte yaptığımız programda ders için hazırladığı ödevler, yaptığı tekrarlar sayesinde derslerimiz çok verimli geçiyor. Seçtiği konular çok ilgi çekici. Derslerimizin devamını merakla bekliyorum.

Canay cevap verdi

İlk dersimizde çeşitli konularda sohbet edip planlamamızı yaptık. Fatma'nın iyi düzeydeki İngilizcesini biraz daha akıcı hale getirip akademik konuşma ve yazma becerilerine odaklanmayı planlıyoruz.

5 referans

T
Tuğra

Boğaziçi Üniversitesi'nde İngilizce hazırlıktayken öğrencisi olma şansına erişmiştim.
Benim gibi tembel birinin bile hiç ilk seferde hazırlığı geçmesini sağladı :)
Hem karakteri hem öğretmenliğiyle benim için unutulmaz birisidir Canay Hoca, canımdır.

A
Adnan

2010-11 akademik döneminde Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümüne kayıt yaptırdığımda İngilizcem 'tense'lerden ibaretti. Şansım varmış ki hazırlıkta hocam Canay Hoca olmuş. Sabrı, sonsuz enerjisi ve her zaman öğrencisini yüreklendiren yaklaşımı sayesinde dili severek öğrendim ve normal sürede bölüme başlayabildim. Burdan tekrar teşekkürler kendisinde!

H
Habibe

Canay’la aynı üniversitede İngilizce okutmanı olarak çalıştığımız yıllarda ortak bir kaç sınıfımız oldu. Ben Okuma derslerini veriyordum, Canay ise Konuşma derslerini. Okuma dersleri öğrenmeye ve anlamaya yöneliktir, dolayısıyla öğrenci daha ziyade alıcı konumundadır. Konuşma dersleri ise tamamen öğrencinin üretimine dayalıdır. Öğrencinin öğrendiklerini kullanarak sözlü iletişim kurabilmesi beklenir. Dinleme ve okuma becerilerinin aksine, konuşma ve yazma becerilerini öğrenmek ve öğretmek her zaman daha zordur. Canay’la paylaştığımız sınıflardaki öğrencileri ve onlarla ettiğimiz İngilizce sohbetleri hala hatırlarım. Ben 10 yıllık okutmanlık deneyimim süresince Konuşma dersleri vermeye hiçbir zaman cesaret edemedim, neyse ki buna gerek de kalmadı. Canay gibi, öğrencilerimizi tatlı tatlı konuşturan meslektaşlarım oldu. Umarım diğerleri de Canay gibi konuşma dersleri vermeye devam ediyorlardır :)

B
Berivan

Canay Hoca, benim Yıldız Teknik Üniversitesi hazırlık sınıfında writing derslerime giriyordu, 2007-2008 döneminde. Sınıfça derslerini ip ile çekerdik ve "keşke bütün derslerimize Canay Hoca girse" diye hep söylenirdik. Kendisi bana ve birçok arkadaşıma İngilizce'yi sevdiren kişidir. Mesleki yeterisi ve becerisinin yanında öğrencilerine olan saygı ve sevgisi ile de hep örnek bir hoca oldu. Ayrıca kendisi işinde oldukça disiplinli ve düzenlidir.
Canay Hoca'yi Superprof üyelerine fazlasıyla öneririm, kesinlikle pişman olmayacaklarını düşünüyorum.

C
Cem

boğaziçi temelli olmasının ötesinde, birçok farklı üniversite ve özel okulda uzun yıllardır tecrübeli, yaratıcı ve çok iyi bir hocadır. her yaştan öğrenciye pratik ve hızlı eğitimi var; herkese öneririm.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde i̇ngilizce dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için i̇ngilizce konuşma becerileri dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! ingilizce okuduğunu anlama derslerii̇ngilizce kelime bilgisi dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

Online ve İnteraktif Şekilde YDS veya Herhangi Dil Sınavına Hazırlık, Ödev Yardımı, Makale çevirisi ve Tabii ki Her Seviyeye Özel Ders
₺55
Ramazan
 • (6 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi İPad ve Apple Pencil ile işliyorum. Birçok mobil uygulamayla öğretimi destekliyorum ve dersi interaktif bir...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çanakkale Merkez
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi 3. Sınıf İngilizce Öğretmenliği öğrencisinden Bireysel ve Grup İngilizce Dersleri
₺50
Umut Berkay
İlk ders ücretsiz!

Derslerimde dili ağırlıklı olarak iletişimsel yönü ile ele alıp, öğrenciye 2'li iletişimde faydalı olabilecek...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
İngiliz dili ve Edebiyatı bölümü mezunu özel ders deneyimleri olan İngilizce öğretmeninden özel İngilizce dersleri ve A1-A2-B1 seviyesi Almanca Dersleri
₺60
Şevval
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi ilk önce öğrencilerimi tanıyıp İngilizceyi neden öğrenmek istediklerine, ve neye yönelik İngilizce...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çanakkale Merkez
İleri seviyede İngilizce bilen Endüstri mühendisliği öğrencisinden her seviyeye uygun İngilizce özel ders (YDS,LGS,Proficiency tests...)
₺60
Nice
İlk ders ücretsiz!

Her seviyeye uygun ders verebileceğim için öncelikle öğrencimin seviyesini tespit edip ona uygun bir çalışma planı...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
İlkokul, ortaokul ya da lise öğrencilerine sınava yönelik ders verilir.
₺50
Berfin
 • (4 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

kişiye göre yapmaya özen gösteriyorum. Herkesin kapasitesi ve yorumlama, anlama becerisi farklıdır fakat totalde...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çanakkale Merkez
Boğaziçi Öğrencisinden Ortaokul ve Lise Düzeyindeki Öğrenciler İçin Hem Günlük Konuşma Hem de Akademik İngilizce Dersleri
₺50
Ediz
 • (5 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derse geçmeden önce öğrencilerimden günlerinin nasıl geçtiğini İngilizce kullanarak anlatmasını isterim, herhangi...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çanakkale Merkez
İngiliz dili ve edebiyatı öğrencisi, her yaşa uyum sağlanır.
₺55
Berfin
 • (4 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerde karşımdaki kişiyi tanıyıp ona uygun şekilde interaktif biçimde ilerlerim. Kendi yöntemlerimle karşımdaki...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çanakkale
İngilterede Stajını Tamamlamış Yüksek Lisans Öğrencisinden Her İhtiyaca ve Seviyeye Uygun İngilizce Özel Ders
₺75
Zülalsel
 • (6 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Tamamen dersi alma amacınıza yönelik yöntemlerle gramer kuralları ve kelimeler ezberlemeden tıpkı anadilinizi...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çanakkale
Çanakkale onsekiz mart üniversitesi Yüksek lisans öğrencisinden temel seviye özel İngilizce dersleri
₺50
Selin
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Her konuyu detaylı bir şekilde düzenli olarak haftalara bölerek işlerim. Arkasından gerekli pekiştirmelere yer...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Çanakkale Merkez
Üniversite öğrencisinden ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine A1-A2 seviyesinde İngilizce başlangıç dersleri verilir
₺40
Yağmur
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi öğrencinin müfredatına uygun işlerim. Öğrencinin şu ana kadar tuttuğu notları gözden geçirip daha...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Merkez
Bilgisayar Müh. öğrencisinden Çanakkale'de ilkokul ortaokul ve lise seviyesinde ingilizceye yardımcı ders
₺30
Özgür
İlk ders ücretsiz!

Dersleri işlemeden önce seviyeyi belirlemek için küçük bir test yaparım. Daha sonrasında belirlenen konularda konuyu...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
merkez
Ingilizce öğretmenliği öğrencisinden ilkokul ve ortaokul seviyesinde ingilizce diline yönelik ders verilir
₺25
Büşra
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derse girişte o derste ne anlatacağımdan kısaca bahsederim. Öğrencinin getirdiği ders kitabı ve kendi...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrenci evinde Webcam üzerinden
1 saat ₺100 ₺100 ₺100
5 saat ₺450 ₺450 ₺500
10 saat ₺850 ₺850 ₺1000
Ders talep et