Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

İstanbul İngilizce öğretmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yorum almış star İngilizce öğretmenlerimiz.

70 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 70 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz İngilizce dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

2 saat

Şimşek gibi hızlı İngilizce öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. İstanbul içinde İngilizce dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için İstanbul içindeki İngilizce öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve İngilizce öğrenmeye başlayın

3. Yeni bir dil öğrenin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. İstanbul konumunda mükemmel hocalarla yeni diller ve hobiler keşfetmek için vaktiniz var.

İstanbul içindeki eski öğrencilerimiz
i̇ngilizce öğretmenlerini değerlendiriyor

Sıklıkla sorulan sorular:

✏️ İstanbul İngilizce hocaları nereden bulunur?

Sorunsuzca eğitim talep etmek için online iletişim platformumuz kullanarak Superprof'taki İngilizce hocaları ile mesajlaşmaya  başlayın.

 

İstanbul konumunda, 6476 İngilizce etüt hocası derslerini size sunuyor.

 

Her halükarda, İngilizce öğretmeni seçimi için en detaylı kriter öğrenci olarak sizindir.

 

Yine de, bu kriterleri temel almanız idealdir:

 • İngilizce etüt verenin eğitim ve diplomaları: sertifikalı öğretmen mi, eğitimi devam eden ders veren mi yoksa tam zamanlı özel ders öğretmeni mi
 • İngilizce dersinin içeriği
 • İngilizce dersinin ücreti

Hayallerinizdeki İngilizce ders verenini tespit ettiğinizde, kolayca eğitiminize odaklanabilirsiniz.

 

Bilmelisiniz ki, sitemizde İngilizce eğitimcilerin %97'si ilk derslerini ücretsiz veriyor.

 

İngilizce eğitimcilerimiz ile iletişimi başlatın.

🧑‍🏫 Kaç hoca İstanbul içinde İngilizce dersleri yapmak için müsait?

6476 İstanbul İngilizce özel ders öğretmeni İngilizce dersi vermek için müsait.

 

Özel ders öğretmeninizi bulmak için, dersleri hakkında daha fazla bilgi edinmek üzere ilanlarını değerlendirebilirsiniz.

 

6476'dan fazla İngilizce hocası içinden etüdünüzü seçin.

💻 Superprof'ta webcam üzerinden İngilizce dersleri işlemek mümkün mü?

Hocaların %80'i online dersleri eğitimi veriyor. Webcam üzerinden dersler hem daha ucuzdur hem de daha fazla esneklik sunarlar. Online İngilizce dersleri modern uygulamaları kullanarak çabucak İngilizce pratik yapma imkanı sunuyor. Böylece coğrafi imkansızlıklar engel olmaktan çıkıyor.

💰 İstanbul İngilizce özel ders için ne kadar bütçe gerekli?

Superprof'ta ortalama İstanbul İngilizce dersleri ücreti 70 TL.

 

İngilizce hocalarımızın çoğunluğu ilk dersi ücretsiz. Özel ders alırken hedeflerinizi konuşmak ve belirlemek için mükemmel bir olanak.

 

Ders fiyatları bu kriterlere göre değişir:

 • İngilizce öğretmeni özellikleri ve eğitim tecrübesi seviyesi
 • Ders mekanı: (Online veya öğrencinin evinde)
 • Toplam ders sayısı ve derslerin süresi
 • Derslerdeki hedef (İngilizce sertifika sınavına mı hazırlanıyorsunuz? İş için İngilizce mı öğreniyorsunuz? İngilizce konuşulan bir ülkede okumak veya yaşamak mı istiyorsunuz? gibi)

Şehrinizdeki İngilizce dersi fiyatlarını keşfedin.

🇬🇧 Neden İstanbul özel İngilizce dersleri tercih etmeli?

akıcı İngilizce konuşmayı öğrenmenin birçok yararı vardır. Başka bir dilde iletişim kurma becerisi istihdam, seyahat ve kültür anlamında size birçok kapı açacaktır.

İngilizce öğrenmenin diğer faydaları arasında daha fazla iş imkanları ve gelişmiş iletişim becerileri sayılabilir.

 

Diplomalı bir özel ders öğretmeni ile tüm İngilizce kursları size farklı İngilizce konularını daha hızlı ilerletme ortamı sunuyor.

 

Özel ders hocanızıbelirleyip rahatça evinizde veya evinizin dışında İngilizce derslerinizi rezerve etmeniz yeterli.

 

İngilizce dersinizi evde veya evinizin dışında nerede almak istiyorsanız öğretmeniniz ile ulaşıp planlamanızı sağlayan bir mesaj kutusu bulunmaktadır.

 

İstanbul konumunda 6476 İngilizce öğretmeni arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için arama motorumuzu kullanın.

 

İngilizce öğretmeninizi bulun

İngilizce öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi İstanbul İngilizce öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Özel ingilizce dersi İstanbul içindeki öğretmenlerimiz size i̇ngilizce dersleri ile rehberlik etsin

İngilizce Dünyanın En Önemli Resmi Dillerinden Biridir

İngilizce uzun bir zamandır dünyanın en önemli dillerinden biridir. Endüstri devriminden sonra Britanya İmparatorluğu’nun yükselmesiyle birlikte, İngilizce dili dünyanın en gözde dillerinden biri haline geldi. İngiliz konuşma kültürüne ait daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İngiltere’ye gidip Londra’da eğitim almak ister miydiniz? İngiltere’nin başkenti Londra, ikinci dil olarak İngilizce öğrenmek isteyen yabancılar arasında oldukça popüler bir seçenek olarak karşıımıza çıkıyor.

İngilizce dili Britanya Adalarına ilk olarak Danimarka’nın, Almanya’nın ve Hollanda’nın Anglo Saksonları tarafından getirildi. Günümüzde 300 milyondan fazla İngilizce konuşan vardır. Çoğunluğu ABD, Britanya, Kanada, Avustralya, Güney Afrika, İrlanda ve Yeni Zelanda’da bulunur. 400 milyon ve 1 trilyon arası da ikinci dil olarak konuşan kişi olduğu tahin edilmektedir. Yani hemen hemen her İngilizce anadilli kişi başına 3 tane anadili İngilizce olmayan kişi düşer.

İngilizce dünyada en çok üniversite bölümü bulunan dildir ve uluslararası ticaret, bilim, sanat, seyahat ve turizm alanlarında sıkça kullanılır. Ayrıca birçok eski Britanya kolonisinin de resmi dilidir.

Hatta İngilizce ve Fransızca dışında her kıtada resmi statüye sahip olan başka bir dil yoktur. İngilizce, 55 egemen devletin, Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA) Afrika Birliği (AU), Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Birliği (AB), Avrupa Konseyi, Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ), Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ve Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO)’nun resmi dilidir.

Buna ek olarak İngilizce, akademi, iş dünyası, turizm, bilim ve teknoloji alanlarında sıkça kullanılan ortak dildir. Bu dili öğrenmek size İngilizce konuşulan ülkelerde uluslararası öğrenci değişim programlarında yer alma şansı tanıyacaktır.

Dünyanın her yanından insanlar Avrupa ve İngiliz kültürüne hayrandır. Bu sebeple, çok sayıda öğrenci ilerde İngiltere’de hatta mümkünse Londra’da yüksek öğrenimlerini tamamlamanın hayalini kurar. Yeni gelenlerin ilk fark ettiği nokta konuşma ve anlama becerilerinin ne denli önemli olduğudur. İşte tam da  bu aşamada Superprof’un özel ders öğretmenlerinin önemi ortaya çıkar. İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen yabancı öğrencilere özel ders imkanı sunarak onlara bolca pratik yaptırırlar. İngilizce öğrenmek için dilin iki ana başlığına ağırlık vermelisiniz: gramer ve kelime ezberi. Bu ikisinde eksikler olursa İngilizce konuşmanız yeterli bir seviyeye ulaşmayacaktır.

Erken Yaşta Ingilizce Konuşmaya Başlamak için Sebepler

Kariyeriniz söz konusu olduğunda Ingilizce veya başka bir dil konuşuyor olmanız diğer adayların arasında size büyük bir avantaj sağlar, daha yüksek bir maaş talep etme cesareti verir ve yalnızca dil becerilerinizi sergileyebileceğiniz kendi alanınız dışındaki işlere bile başvurma özgüvenine sahip olursunuz. Eğitim, staj, deneyim ve beceriler iş verenlerin ilk önce baktığı noktalardır. İyi bir biçimde İngilizce konuşmak ve yazmak, yalnızca kendi ülkemizde değil, İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Güney Afrika, İrlanda ve Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan diğer tüm ülkelerde de size kapılar aralayacaktır.

Türkiye canlı ve hareketli dış ticarete sahip bir ülkedir. Bu da demek oluyor ki Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, ABD, Polonya, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan gibi önemli dış ticaret ortakları olan ülkelerle çalışan firmalarda İngilizce bilginizle çok rahat iş bulabilir, belli bir süre sonra bu ülkelere iş seyahatine çıkmaya bile başlayabilirsiniz.

Bunların yanı sıra, İngilizce konuşulan ülkelerde gazeteci, tercüman veya öğretmenlik gibi meslekleri icra etmeniz de mümkündür. İngilizceyi sonradan öğrenen birçok kişi yurtdışında İngilizce dersleri veriyor çünkü tüm dünya bu dilin ne denli önemli olduğunun farkında. Rotanızı öğretmenliğe çevirmeniz harika bir kariyer değişimi olmaz mıydı?

Tabi yurtdışında İngilizce öğretmeni olmak için belli sınavlara girip bazı belgelere sahip olmanız istenebilir. Buna bir örnek olarak TEFL, CELTA ve TESL verebiliriz.

Yemek, moda, görsel sanatlar, dans, mimari, müzik, sinema, teknoloji ve daha birçok alanda kökeninin farkında olmadan kullandığımız birçok kelime İngilizceden alınmıştır; mesela tablet, printer, selfie, Rock’n Roll, pop, futbol, voleybol, online, empati, kokteyl gibi kelimeler size yabancı geliyor mu? Hiç sanmam.

Türkiye’nin en gelişmiş imkanlara sahip şehri olan İstanbul’da yaşayanlar dil imkanları açısından oldukça şanslı. Her ilçede mutlaka dil kursları bulunuyor. İyi bir üniversiteye girmek isteyen öğrencilerin lisede mutlaka İngilizcelerine önem vermesi gerekiyor. Eğer lisede dil bölümü okuyup üniversitede de İngilizce bir bölüm tercih etmek istiyorsanız mutlaka özel ders almanızı tavsiye ederiz. Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi’ne (CEFR) göre A1, A2, B1, B2, C1, veya C2 düzeylerinden hangisine erişmek istiyorsanız bunu özel ders öğretmeninizle önceden konuşun ve ortak bir kararla derslere başlayın.

İngilizce gramer, zamirler, eşsesli sözcükler, edatlar, zarflar, yan cümleler, isimler, kelime aileleri, karmaşık cümleler ya da günlük kelime bilgilerinizi geliştirmek istiyorsanız İstanbul’da yaşamanız çok büyük bir şans!

Özel ders alarak öğretmeninizle sık sık Ingilizce konuşma imkanı bulacak, okuma, yazma ve konuşmada kendinizi geliştirecek, anlamadığınız yeri sizden başka bir öğrenci olmadığı için hiç çekinmeden sorabilecek ve rekabet hissetmeden ihtiyacınız olan bilglere ulaşabileceksiniz.

Son olarak, okul derslerinde sıkıntı yaşayan ve özel eğitim ihtiyaçları olan öğrencilerle ilgilenen özel İngilizce dersi veren öğretmenlerimiz de bulunuyor. İstanbul’da akademik destek pazarı oldukça rekabetçidir ve derslere yüksek sayıda talep vardır.

İstanbul’da Nerede İngilizce Öğrenebilirsiniz?

İstanbul’da İngilizce konuşmayı öğrenebileceğiniz birçok yer var. İngilizce okuma, yazma veya konuşma becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, üniversite sınavına hazırlanıyorsanız, TOEFL,IELTS veya YDS sınavlarından brine girecekseniz veya işyerinde daha yüksek bir pozisyona geçmek istiyorsanız varolan bilgilerinizi tazelemenizde yarar var. İngilizce becerilerinizi ilerletmek için ders almaya karar verdikten sonra ilk yapmanız gereken şey ne tür bir ders alacağınıza karar vermek olmalıdır.

Türkiye’nin eğitim ve dilde başı çeken şehri İstanbul’da İngilizce eğitimi alabileceğiniz onlarca yer var. Eğer kurslarda verilen eğitim için bütçeniz yeterli değilse online ders almayı da düşünebilirsiniz. Ayrıca İngilizce konuşmayı öğrenmek isteyenler için özel tasarlanmış çok sayıda web sitesi de bulunuyor. İngilizce öğrenmek için bir servet dökmenize gerek kalmadan gramer, zaman çekimleri ve kelime ezberi gibi alanları içeren alıştırmalar bulabilirsiniz!

İstanbul İngilizce Özel Dersler

Türkiye’nin en kalabalık şehrinde yüzlerce öğretmen farklı dillerde; İngilizce, İspanyolca, Almanca, İtalyanca , Arapça vb. ve farklı alanlarda; matematik, fizik, kimya, müzik, sanat vb. dersler veriyor.

İstanbul’da özel İngilizce dersi almak isterseniz saatlik ortalama 50TL-100TL arasında değişen bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Superprof’un özel ders öğretmenlerinin çoğu ilk dersi ücretsiz vermeyi teklif ediyor üstelik!

Hedefiniz ne olursa olsun, özel İngilizce dersleri almak istiyorsanız öğretmeninizi çok iyi seçmelisiniz.

Özel ders öğretmenini seçerken mutlaka gözetmeniz gereken kriterler şunlardır:

 • Ücret: İstanbul’da ortalama ders saati ücretleri 70TL
 • Öğretmenin deneyimi, sahip olduğu belgeler ve becerileri
 • Derslerin içeriği: metodoloji, alıştırma türleri, konuşma aktiviteleri, telaffuz çalışmaları ve aksan, gramer, zaman çekimleri vb.
 • Mekan: size yakın yaşayan bir öğretmen seçin
 • Anlaşabilmeniz

İngilizce dersi almamak için hiç bir bahaneniz yok aslında. Özel derslerin bir diğer avantajı da okul derslerinin aksine, kendi müsaitliğinize göre dersleri ayarlayabilmenizdir. Uzun vadede bu dersler işinize çokça yarayacaktır!

Ne öğrenmek istersiniz?