Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Seçtiğimiz öğretmenlerle
Keman öğren

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 169 yorumlu star öğretmenlerimiz.

102 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺102

4 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 4 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Keman derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için keman öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Evinizde kalarak yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

📒 Keman dersleri nasıl online alınır?

Superprof üzerinden öğretmeninizle iletişime geçin ve sonrasında iletişimi nasıl sürdüreceğinizi belirleyin. 

İletişim ve ders işlemek için birçok seçeneğiniz var : 

  • Skype
  • Hangout
  • Zoom
  • Whatsapp
  • Telefon

Bu uygulamaların çoğu sadece ses ile değil

görüntülü konuşma ve ekran paylaşımı ile de derslerinizin sorunsuz geçmesini sağlar.

615 özel ders öğretmenleri

keman uzaktan eğitimi sunuyor.

🔎 Uzaktan keman dersi verenler nasıl seçilir?

Kişisel bilgiler ve verilen bilgilerin doğruluğu onaylanır

Öğretmenlerimizin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri (telefon, e-mail, fotoğraf) ve diplomalarını kontrol ediyoruz.

%100 onaylıyorumlar - Topluluğumuzun gücü

Her öğretmenin ilanındaki değerlendirme ve yorumlar onaylıdır ve %100 özgündür.

615 profil arasından istediğiniz öğretmeni seçin.

🎓 Online keman dersleri vermek için kaç öğretmen müsait?

615 keman öğretmeni keman konularında size yardım etmek için hazır.

Profillerini inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun öğretmeni evinizde huzurla öğrenmek için seçebilirsiniz.

615 öğretmen arasından size uygun olanı seçin.

💸 Webcam üzerinden online keman ders ücreti ortalaması nedir?

Keman saatlik ücreti ortalaması 102 TL'dir.

Bu ücret birçok faktöre bağlı olarak değişir : 

  • keman öğretmeninin deneyimi
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97si ilk ders saatini ücretsiz veriyor.

Webcam üzerinden aldığınız online dersler yüz yüze fiziksel derslere göre %20 daha ucuzdur".

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerine göz atın.

🖋 Keman online ders öğretmenlerine verilen ortalama not nedir?

169 not arasından,

Öğrenciler 5 üzerinden ortalama 5.0 vermektedir.

Bir derste herhangi bir sorun halinde, müşteri hizmetleri ekibimiz hızlı bir çözüm bulmak için hizmetinizdedir (telefon veya e-mail ile haftanın 5 iş günü).

(COVID-19 dönemi boyunca müşteri hizmetlerimiz sorularınızın tamamını yanıtlayabilmek için daha uzun mesai saatleri gerçekleştirecektir)

Her alan için

öğrenci yorumlarına bakabilirsiniz.

💻 Neden webcam üzerinden online ders almalıyım?

İnternet üzerinden eğitim hiç olmadığı kadar popüler ve yaygın.

Hem öğrenciler hem de öğretmenler online eğitim için internet araç ve uygulamalarını çok iyi kullanmaktadır.

Sorularınıza cevap verecek öğretmenler bir tık yakınınızda.


615 keman öğretmeni size yardım etmek için burada.

Keman öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Keman öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Özel ders hocasıyla keman dersi desteği: hepimizin sınavlara hazırlanırken yardıma ihtiyacı oluyor

Keman çalmayı kolayca öğrenmek

Bir, kimse keman çalmayı doğuştan bilmez! İki, kimse bir gecede keman virtüözü olmaz! Aynı şekilde Beethoven’ın keman konçertosunu eksiksiz çalmayı üç keman dersinden sonra öğrenemezsiniz. Keman çalmayı öğrenmek gitar ve piyanoya göre daha zordur. Kemanda gitar gibi notaları birbirinden ayıran perdeler veya piyano gibi belirli tuşlar olmadığından notaları doğru çalabilmeniz için müzik kulağınızın olması gerekir. Çünkü kemanda parmaklarınızı koymanız gereken yeri tam olarak bilmiyorsanız doğru notayı çalamazsınız. Ancak çalmak istediğiniz müzik aleti ne olursa olsun istekli olmalı ve bu işe odaklanabilmelisiniz. Klasik ve barok müzik dinlemek, bir virtüözün solo konserine veya senfoni orkestralarının konserlerine gitmek, klasik müzik dinletilerine katılmak her keman âşığının hoşuna gidecek aktivitelerden sadece birkaçıdır. Bu gibi aktiviteler sayesinde kemanla olan bağınızı sürekli tazeler ve hevesinizi canlı tutarsınız.

Keman çalmanın bir yaşı olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Bu gayet normaldir. Her şeyden önce bilmeniz gereken şey, keman çalmayı öğrenmenin sabır ve zaman gerektirdiğidir. Mesela üç yıldır keman eğitimi alıyor olmanız bir orkestranın parçası olacak seviyeye geldiğiniz anlamına gelmez. Yaşa gelince, erken yaşta keman öğrenmenin çok daha kolay olduğu bir gerçek. Çocuklarda kemana genelde 5 yaşında başlanır. Bu yaşlarda öğrenci yay tutmaya daha kolay alışır. Kolları da bir kemanı tutmaya yetecek kadar uzamış olur. Bir yetişkin olarak ise kemanı öğrenmek daha zordur ancak kesinlikle imkânsız değildir. Çello, elektro keman, keman, viyola… Keman ailesinin hangi üyesine merak salmış olursanız olun istekli ve özverili oldukça bu yaylı çalgıları çalmayı öğrenebilirsiniz. Online dersler alabileceğiniz bir özel ders öğretmeni sizin için bu süreci daha kolay hâle getirebilir.

Keman çalmaya yeni başladığınızda pahalı bir keman almaktansa bir müzik mağazasından keman kiralamanızı öneriyoruz. Özellikle çocuk yaşta keman öğrenirken yaş ilerledikçe kemanın boyutu da değişeceğinden kiralamak daha hesaplı olacaktır. Hem müzik mağazasında keman tellerini değiştirmeyi ve kemanınızı akort etmeyi de öğrenebilirsiniz. Böylece her tel kopuşunda veya yaylar gevşediğinde kemanınızı mağazaya kadar taşımak zorunda kalmazsınız.

Neden keman?

Amacınız keman çalmayı bir kariyer hâline getirmek veya sadece hobi olarak keman çalmak olabilir. Sonuçta bu harika enstrümanı çalmak için birçok sebep var! Her şeyden önce bu yaylı çalgının çıkardığı sesin üzerinizde yarattığı etkiyi bir düşünün. Keman hem çalan kişiye hem de dinleyenlerine aynı anda sevinci, hüznü ve hatta melankoliyi hissettirebiliyor. İnternet üzerinde veya konserlerde keman çalan sanatçıları iyi izleyin. Keman sanki vücutlarının bir parçasıymış gibi yaylarını hareket ettirirler. Çalmaya başlar başlamaz başka dünyalara dalarlar. Neden siz de böyle bir deneyim yaşamayasınız?

Ayrıca keman öğrenerek başka becerilerinizi de geliştirebilirsiniz. Keman öğrenmek ve çalmak, sabır ve konsantrasyon gerektirir. Keman çalmayı öğrenme yolunda başarılı olmak istiyorsanız bu özellikleriniz üzerinde de çalışacaksınız. Gerek amatör gerek profesyonel tüm keman sanatçıları bir konuda hemfikirdir: Keman çalmanın rahatlatıcı bir etkisi vardır. İtalyan luthier Antonio Stradivari’nin ünlü Stradivarius kemanları, Amati, Yamaha, Stagg… Hangi marka olursa olsun kemanın benzersiz güzellikte bir sesi vardır. Kemanla klasik ve barok tarzı müziklerin yanında başka müzik tarzlarını da öğreneceksiniz. Caz, rock, gypsy ve blues şarkılarına kemanınızla eşlik edebilirsiniz. Bu da müzik kültürünüzün artacağı, repertuvarınıza birçok farklı türden parçalar ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Hatta ilerleyen zamanlarda kendi bestelerinizi bile yazabilirsiniz!

Keman çalmayı öğrenmeye karar verdiğinizde çevrenizdekiler bunun size pahalıya mal olacağını söyleyebilir. Bazı koleksiyoncu kemanlarının çok pahalı olduğu doğrudur. Bu gibi kemanlar müzelerde sergilenir ve gerçek sanat eserleri olarak kabul edilir. Keman çalmaya başladığınızda tabii ki böyle bir kemana ihtiyacınız olmayacak. Hatta en başlarda gerçekten içinize sinen bir keman bulabilmek için farklı kemanlar kiralayıp deneyebilirsiniz. Böylece kemana yatırım yapmadan bunu yapmayı gerçekten isteyip istemediğinizi de görmüş olursunuz. Aradığınız kemanı bulduğunuzdaysa ilk kemanınızı satın alıp derslere başlayabilirsiniz!

Kemanda da her türlü enstrüman ve spor dalında olduğu gibi gerekli ekipmana sahip olmalısınız. Nasıl ki bale yapmak için bir tutu ve bale ayakkabısı, voleybol oynamak için spor kıyafetleri ve dizlik gerekiyorsa keman çalmak için de almanız gereken bazı aksesuarlar olacak. Yayınız için reçineye, kemanı rahat tutabilmek için omuz yastığına, müzik aletinizin akordunu yapmak için bir akort cihazına, sessiz pratik yapmak istiyorsanız bir susturucuya ihtiyacınız olacak. Nasıl bir keman alacağınız veya bu aksesuarları nasıl kullanacağınız konusunda yardıma ihtiyacınız varsa internet üzerinden bir özel ders öğretmenine danışabilirsiniz. Online özel ders öğretmeniniz size kemanların hangi ağaçlardan yapıldığını, kemanı ve yayı nasıl tutmanız gerektiğini, yaya nasıl reçine süreceğinizi, omuz yastığını nasıl yerleştireceğinizi öğretecektir.

Ders ücretleri ise öğretmenin niteliklerine ve sizin seviyenize göre değişebilir. Ancak keman derslerinin ücreti tabii ki piyano veya dans derslerinden çok yüksek olmayacaktır. Keman çalmadaki hedefleriniz keman öğretmeninizi bulmanızda büyük rol oynar. Mesela profesyonel bir kemancı olmak istiyorsanız eski bir orkestra şefini veya orkestrada çalan bir keman sanatçısından dersler almayı tercih edebilirsiniz. Ancak amacınız kemanı hobi olarak çalmak ve basit şarkıları çalmayı öğrenmekse bir konservatuvar öğrencisi de size ihtiyacınız olan bilgileri verebilecek nitelikte olacaktır.

Superprof ile internet üzerinden keman dersleri

Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun Superprof sayesinde online dersler verebilecek bir keman öğretmeni bulabilirsiniz! Yaşadığınız yerde aradığınız gibi bir öğretmen bulamadıysanız veya bulduğunuz öğretmenler size çok uzakta ikamet ediyorsa internet üzerinden keman dersleri tam size göre.

Özel keman öğretmeninizle müzik teorisi bilginizi geliştirebilir, müzik ve keman tarihi hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca öğretmeniniz bulunduğunuz şehirdeki müzik etkinliklerini takip ederek sizi keman derslerinize faydası dokunabilecek etkinliklere gitmeye teşvik edebilir.

Superprof’ta evinizin konforunu bırakmadan internet üzerinden rahatça özel dersler alabileceğiniz birçok öğretmen var. Platformumuzun en büyük avantajlarından biri de çoğu öğretmenin ilk dersi ücretsiz vermesi. Böylece anlaşmadan önce bir deneme dersi yapıp öğretmenin size göre olup olmadığını görebileceksiniz.

Bir özel ders öğretmeniyle keman öğrenerek zamanınızı çok daha iyi değerlendirmiş olacaksınız. Derslerinizi sabah veya akşam, hafta sonu veya hafta içi, haftada bir kez veya daha fazla yapabilirsiniz. Derslerin zamanını ve sıklığı tamamen size kalmış. Ancak keman öğrenmenin devamlılık ve disiplin gerektirdiğini unutmayın. Özel derslerinizden en yüksek verimi almak için haftada en azından bir kez ders yapmalısınız. Online keman derslerinizde ulaşım gibi bir problem olmayacağından derslere programınızda yer vermek daha kolay olacaktır.

Superprof’taki keman öğretmenlerinin profillerinde eğitim aldıkları okulları, uzmanlık alanlarını, kemandaki başarılarını ve online ders verip vermediklerini görebilirsiniz. Hatta daha önce ders verdikleri öğrencilerin değerlendirmelerini de okuyabilirsiniz. Bu aslında öğretmenler arasında seçim yaparken çok işinize yarayacak bir özelliktir.

Özel keman öğretmeniniz dersleri sizin hızınıza göre işleyecek ve öğrenim tarzınızı göz önünde bulundurarak ilerleyecektir. Size özel programlar ve alıştırmalar hazırlayacak, ders dışında yapabileceğiniz çalışmalar verecektir. Zayıf yönlerinizi belirleyip onların üstünde duracak ve ilerleme kaydetmenizi sağlayacaktır. Kısacası hedeflerinize ulaşmanız için elinden geleni yapacaktır. Size kemanı tarihçesiyle, yapım süreciyle, günümüzdeki yeri ve önemiyle; tüm incelikleriyle öğretecektir. Derslerden en iyi şekilde faydalanmanız için size özel stratejiler geliştirecektir.

Özel profesyonel keman öğretmenleri

Keman öğrenmenin diğer enstrümanlardan daha zor olduğu düşünülür. Superprof’taki profesyonel bir kemancı, konservatuvarda eğitim veren bir keman öğretmeni ve hatta bir öğrenciye ders verebilecek nitelikteki bir keman tutkunu en temel bilgilerden başlayıp yavaş yavaş ilerleyerek bu zor enstrümanı öğrenmenizi sağlayacaktır. Dersleri çocuğunuz için almayı düşünüyorsanız ona keman öğrenmenin gerektirdiklerinden mutlaka bahsedin. Haftada birkaç kez pratik yapması gerekeceğini, başarılı olmak istiyorsa azimli ve sabırlı olacağını ve ilk birkaç yılın biraz zorlu geçebileceğini anlatın. Hatta bu konuşmayı internet üzerinden bir keman öğretmeni eşliğinde yapabilirsiniz. Böylece ikinizin de karşısında aklınızdaki soruları cevaplayabilecek biri olur. Konuşmanın sonunda çocuğunuzun bunu gerçekten isteyip istemediğini görürsünüz.

Bir profesyonelden online keman dersleri almaya daha kemanınızı almadan da başlayabilirsiniz. Böylece öğretmeniniz kemanınızı seçerken yardımcı olur ve doğru bir yatırım yapmış olursunuz. Bu sırada da notaların sırrını yavaş yavaş çözer, profesyonel kemancıların şarkıları önlerindeki nota kâğıtlarıyla nasıl çaldığını öğrenirsiniz!

Artık beklemeniz için hiçbir sebep yok. Hemen bugün Superprof’ta mükemmel keman öğretmeninizi bulun!

Ne öğrenmek istersiniz?