Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

japonca özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 31 yorumlu star öğretmenlerimiz.

90 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺90

4 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 4 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Japonca öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Japonca alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Japonca dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Japonca dersi fiyatı saatlik ortalama 90 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • japonca öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Japonca dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Japonca dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Japonca online dersleri almak mümkün mü?

Japonca öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Japonca dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Japonca dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

157 japonca öğretmeni japonca dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

157 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Japonca öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

31 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Japonca öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Japonca öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Japonca dersinde desteğe ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

Japonca Öğrenirken Karşılaşılan Zorluklar

Japonca'nın yazılı olduğunu gördüyseniz ilk fark edeceğiniz şey, alfabelerindeki harflerin İngilizce'dekilerle aynı olmadığıdır. İlk olarak, Japonca teknik olarak bir alfabe kullanılarak yazılmaz. Aslında, dil üç farklı yazı sistemi kullanır.

 

Kana yazı sistemi, her karakter bir heceyi temsil ettiği için Latin alfabesine göreceğiniz en yakın şeydir. Neredeyse tüm kana karakterleri bir ünsüz-sesli harf eşleşmesini temsil eder ancak ünlüleri temsil eden karakterler ve "n" sesini temsil eden bir karakter vardır.

 

Kana aslında iki yazı sistemine ayrılmıştır: hiragana ve katakana. İlki, bir dakika içinde ulaşacağımız ana yazı sistemi olan kanji ile birlikte son ekler için kullanılırken, ikincisi neredeyse yalnızca yabancı dillerden alıntılar yazmak için kullanılır.

 

Kanji, kullanılan ana yazı sistemidir. Alfabemizin yaptığı gibi sesleri ve heceleri temsil etmekten ziyade, bu yazı sistemi, birçok Çin dilinde olduğu gibi tam kelimeleri ve fikirleri temsil eder. Bu da tesadüf değil. Kanji karakterleri aslında Çin'de ortaya çıktı ve 8. yüzyılın sonları ile 9. yüzyılın başlarından itibaren Japon diline kabul edildi.

 

Yazı sistemlerini anlamaya başlasanız bile, zorluk burada bitmiyor. Japonca dilbilgisi, Türkçe dilbilgisinden oldukça farklıdır. Japonca zamirleri çok sık kullanmaz (ben, sen, o, o, biz, onlar) yani herkesin kimden bahsettiğini bilmek için çoğu konuşma sırasında ayak parmaklarının üzerinde olmalısın.

 

Sonra parçacıklar var. Japoncada fiil çekimleri yoktur, bunun yerine her cümlede gramer işlevini ve anlamını belirten 188 farklı "parçacık" kullanır!

Japonca Özel Ders

Yabancı dil öğrenmenin en etkili yollarından biri özel derslerdir. Belirli bir dille ilgili seviyeniz veya deneyiminiz ne olursa olsun, özel bir öğretmen tarafından sunulan bir kursta öğretim size, öğrenciye uyum sağlayacaktır.

 

Yeni başlayanlar, orta düzey veya ileri düzey Japonca kursları için öğretmen arıyor olun, zamanınızı dilde tam olarak öğrenmek istediğiniz şeye odaklama fırsatınız olacak. Örneğin, üniversitede sınava hazırlanan öğrenciler, bilmeleri gerekenleri gözden geçirebilirken, Japonya'da çalışmak isteyenler iş Japonca dersleri alabilirler.

 

Her bütçeden öğrenciler için özel ders de mevcuttur. Bazı evde dersler oldukça maliyetli olsa da, grup dersleri ve hatta ana dili Japonca olan kişilerden çevrimiçi dersler vardır. Bütçeniz ne olursa olsun, karşılayabileceğiniz yardımlar olacaktır.

 

Özel ders, öğrencilerin tercih ettikleri öğrenme tarzlarıyla da uyumludur. Genellikle sınıflarındaki tek yüz oldukları için, öğretmen onlara, birçok okul öğretmeninin büyük bir gruba sahip sınıflar için benimsemek zorunda olduğu, herkese uyan tek beden yaklaşımı yerine onlara işe yarayan bir şekilde öğretebilir. öğrencilerin.

 

Japonca Öğretmeni Bulmak

İster İstanbul’un koşuşturmacasında olun, ister kırsalın huzur ve sessizliğinde olun, öğrencilerin Japonca dersi bulmasının en iyi yollarından biri Superprof'dur. Evinizin yakınında çalışan öğretmenler veya Japonya'dan çevrimiçi öğretmenler bulabilirsiniz!

 

Platformdaki öğretmenlerin çoğu, ilk ders saatini ücretsiz olarak sunar, bu nedenle bu zamanı, sizin için doğru olanı seçmeden önce birkaç farklı potansiyel öğretmeni denemek için kullanın. Bu zamanı dersinizin zaman, konum, program vb. Gibi daha ince ayrıntılarını tartışmak için de kullanabilirsiniz.

 

Derslerinizin her saatinde size odaklanarak harcandığınızda, bir grup dersindekinden çok daha hızlı ilerleme kaydedebileceksiniz. Elbette, bütçeniz kısıtlıysa, sizin ve bazı arkadaşlarınızın veya ailenizin birlikte Japonca öğrenebileceği grup dersleri mevcuttur!

 

Superprof Türkiye size nasıl yardımcı olabilir?

Superprof Türkiye size çevrimiçi olarak her şeyi öğrenme fırsatı sunan çevrimiçi bir eğitim platformudur. Ne olursa olsun, bu bir dil, konu, sanat vb. Platform, tamamen ücretsiz olan kayıt olmanızı gerektirir. Bunu gönderin, çalışmak için dil, bu durumda Japonca ve Türkiye’deki konumunuz gibi ayrıntıları girmeniz gerekir. Superprof size öğretebilecek sonsuz sayıda öğretmen bulacaktır.

 

Deneyimleri ve nitelikleri hakkında bilgi edinmek için biyografilerini kontrol edebilirsiniz. Bu, daha iyi bir karar vermenize yardımcı olacaktır. Şimdi, bir öğretmen seçtiğinizde, ilk dersinizi ücretsiz olarak alacaksınız. Öğretmenin öğretim stili ve onunla ne kadar iyi bağlantı kurabileceğinizi öğrenmek için bu dersi kullanabilirsiniz.

 

Türkiye Genelinde Japonca Dersleri

Öğrenme ebedi bir süreçtir, öğrenmenin sınırı yoktur. Diller hakkında konuşursak, dünyada insanların birbirini anlamasına yardımcı olan birçok dil var. Tercihinize göre bunlardan herhangi birini öğrenebilirsiniz. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı birçok kaynak olduğu için yeni bir şey öğrenmek bugünlerde gerçekten kolay hale geldi.

Şüphesiz, Japonya dünyanın en büyük ekonomilerinden biridir - listede üçüncü sırada yer alır. Japon halkı çeşitli endüstrilerde atılımlar yapıyor ve bunların her ülke için faydalı olacağı kesindir.

Küreselleşme söz konusu olduğunda, dili konuşan 100 milyondan fazla insan olduğu için Japonca öğrenmek faydalı olabilir. Ve elbette, üst düzey bir ekonomi tarafından kullanılan dil, öyleyse neden olmasın, değil mi?

 

Japonya'nın en iyi ekonomi olması dışında, Japon dilini çalışmanın diğer avantajları şunlardır:

Japon Kültürünü Daha İyi Anlamak

İnkar edilemez bir şekilde Japonya'nın farklı bir kültürü var. Pek çok tarihe ve zengin kültüre sahip bir Asya ülkesi, sadece dili nasıl konuşacağınızı bilmek size şimdiden tüm kültüre bir kapı geçişi sağlıyor.

 

Yeni bir dil öğrenmenin zorluğunu aşabilirseniz, o zaman öğrenmek ve kültürlerini içselleştirmek o kadar zor olmayacaktır.

 

İş Seçeneklerini Artırın

Küreselleşmeyle bağlantılı olarak, Japonya'da çalışma veya bir Japon şirketinde çalışma dürtüsüne sahip olabilirsiniz. Onların dilini nasıl konuşacağını bilmek oldukça avantajlıdır ve başvurduğunuzda özgeçmişinizde kesinlikle iyi görünecektir.

 

Ayrıca anadili Japonca olan üstler veya çalışma arkadaşları ile uğraşmak daha az zor olacaktır. Japonca konuşma yeteneğiniz nedeniyle sadece bir bağ oluşturmakla kalmayacak, aynı zamanda iletişimi çok daha kolay hale getirecektir.

 

Japonya'ya gittiğinizde, onların dilini konuşabildiğinizi düşünürsek, etrafta dolaşmak ve yerlilerle iletişim kurmak zor olmayacaktır. Bir şeye ihtiyacınız olduğunda veya bir sorunla karşılaştığınızda kolayca yol tarifi isteyebilir veya yardım edebilirsiniz.

 

Ve eğer bir Japon anime hayranı iseniz, artık altyazıya ihtiyacınız olmayacak. Altyazılar bazen gerçek çevirilerden çok farklıdır. Gerçek içeriği anlamak bambaşka bir dünyanın kapılarını açar.

 

Japonca Okumada Karşılaşılan Zorluklar

Japonca öğrenmek ne kadar ilginç olsa da, o kadar da kolay değil. Evet, yeni bir dil öğrenmek oldukça zor olabilir ancak birçok insan Japon dilinin bunu bir sonraki seviyeye taşıdığını söylüyor.

 

Öğrencilerin karşılaştığı en yaygın zorluklardan bazıları şunlardır:

  • Farklı Yazı Sistemi

Ana dili Türkçe olan biriyseniz, Japon yazı sistemini kesinlikle korkutucu bulacaksınız çünkü alıştığınız gibi alfabeler kullanmıyor. Kanji sistemi, kelimeleri ve cümleleri oluşturmak için çeşitli vuruşlar ve karakterler kullanır.

Bir vuruş farklı bir harf anlamına gelebilir ve bu, onu okunaklı bir şekilde yazma ihtiyacını içermez. Düz çizgilere ve yaygın eğrilere alışkınsanız, bu yazı sistemi sizi kesinlikle şok edecek. Alışman için çok fazla alıştırma yazmanı gerekecek.

 

  • Karmaşık Dilbilgisi

Dili öğrenenler için genellikle Japonca cümleleri okumanın her zaman doğrusal bir yol olmadığını söylerler. Bazıları için, modelin soldan sağa, sağdan sola ve sonra orta olması konusunda şaka yapıyorlar. Biraz kafa karıştırıcı gelse de, aslında böyle çalışıyor.

Üstelik çoğul kelimeler kullanılmamaktadır. Hangi birimi saydığınıza bağlı olarak farklı sayma yöntemleriniz vardır.

 

  • Farklı Takdirnameler

Asya ülkeleri genellikle kendi dillerine bağlı şereflere sahiptir ve Japonya buna büyük değer veren bir ülkedir. Farklı nezaket düzeylerine bağlı çeşitli kelimeler vardır ve hiyerarşiye her zaman uyulmalıdır.

Bu formalite Japonya'da oldukça saygı görüyor ve yaygın olarak kullanılıyor, bu da dili öğrenmeyi daha da zorlaştırıyor çünkü saygılı olmayı hedefliyorsan her birini hatırlaman gerekiyor.

Japonca, birçok faydası olan öğrenilebilecek potansiyel dillerden biridir. Dünya çapında 126 milyondan fazla insan Japonca konuşuyor, bu da Japonca öğrenmenin birçok avantajı olduğu anlamına geliyor.

İşte bu yazıda, Japonca öğrenerek elde edeceğiniz bazı faydalara bir göz atacağız. Japon dilini öğrenmenin çeşitli yollarına da bir göz atacağız. Ayrıca Türkiye’deki çeşitli Japonca dil sınıflarının bir listesi de olacak.

 

Japonca Öğrenmekten Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Hangi dili öğrenirseniz öğren, size her zaman şu ya da bu şekilde yardımcı olacaktır. Ve Japonca hakkında konuşursak, Türkiye'de Japonca dersleri almak çeşitli faydalar sağlayacaktır. Bu faydaları tartışalım.

 

Japonca öğrenmenin ilk yararı, kapsamınızı artırabilmenizdir. Bu, bir blog yazarı veya iş insanıysanız, Japonca öğrenebileceğiniz ve kullanıcı tabanınızı genişletebileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, Japonca öğrenmek size işinizden, blogunuzdan veya makalenizden daha fazla trafik, satış ve gelir sağlayacaktır. Ayrıca her gün yeni insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

 

Yeni bir dil öğrenirken, sizin için istihdam fırsatlarının sayısında bir artış olduğunu söylemek de güvenlidir. Öte yandan Japonya'da da tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi çok sayıda iş fırsatı olduğu için Japonca sizin için daha faydalı olacaktır.

 

Türkçe konuşanların Japonca öğrenmesi biraz zor. Bunun nedeni Hiragana, Katakana ve Kanji adlı üç alfabe sistemine sahip olmasıdır. Türkiye’de Japoncayı çok iyi anlayan çok az insan var. Bu, Japonca'yı mükemmel bir şekilde öğrenirseniz, farklı Japonca konuşma işleri için düşük bir rekabetle karşılaşacağınıza dair net bir resim çiziyor. Aynı zamanda size rekabet avantajı, daha iyi maaş ve diğer birçok fırsat sağlayacaktır.

 

Japonca öğrenmenin en iyi yararı, Japon kültürü hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızdır. Yeni bir dil öğrenirken öğrenmeye başladığın çeşitli şeyler var. Japonca öğrenmek onların değerlerini, geleneklerini, dini inançlarını, ahlakını, tavırlarını, geleneklerini ve estetiğini öğrenmenize yardımcı olacaktır. Ve yemek tartışılmadan hiçbir şey tamamlanmış sayılmaz, Sushi, Yakitori veya Tempura'yı içeren Japon mutfağı hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

 

Japonca öğreniyorsanız, sosyal çevrenizi çevrimiçi olarak oluşturma şansınız yüksek olacaktır. Facebook, Twitter, Instagram ve diğer sosyal ağlarda Japonca konuşan ve anlayan milyonlarca insan var. Bu nedenle, Japonca öğrenmek size bu sosyal ağlarda yeni arkadaşlar edinme şansı verir.

 

Japonca öğrenmenin en güzel yanı, yurt dışında daha fazla eğitim fırsatı elde etmenizdir. Japon okulları ve kolejleri, her öğrenci için en iyi öğrenme standartlarına sahiptir. Japon dilini öğrenerek bu avantajlardan kolayca yararlanabilirsiniz.

Bütün bunlar, Japon dilini öğrenmenin temel faydalarından bazılarıdır. Yine de çok daha fazlası var. Şimdi, Japonca öğrenmek için, onu doğru şekilde bilen insanlarla iletişime geçmeniz gerekiyor. Türkiye'de Japonca dersleri veren birçok öğretmen var. Ve bunu çeşitli şekillerde yapıyorlar:

 

Evde dizüstü bilgisayarınızda veya masaüstünüzde eğitim almayı seviyorsanız, çevrimiçi dersler veren bir öğretmenle iletişime geçebilirsiniz. Japonca dersleriniz için çevrimiçi öğretmenler bulmanıza yardımcı olabilecek birçok çevrimiçi platform var. Çevrimiçi Japonca öğrenmenin yararı, sınıfınıza gitmek zorunda olmamanız ve çevrimiçi dersi istediğiniz zaman alabilmenizdir.

 

Japon dilini öğrenmek konusunda profesyonel olamayacak kadar ciddiyseniz. Türkiye’de özel Japonca Derslerine gitmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Bunun nedeni, özel bir sınıfta, diğer sınıf türlerine kıyasla daha fazla dikkat çekmenizdir. Size daha pahalıya mal olacak ama bundan maksimum faydayı elde edeceksiniz.

 

Bu sınıflar, Türkiye’deki en yaygın sınıf türüdür. Bu sınıflarla ilgili en iyi şey, meslektaşlarınızdan yardım alabilmeniz ve bu tür sınıflar için ücretlerin çevrimiçi ve çevrimdışı sınıflara kıyasla nispeten düşük olmasıdır.

Ne öğrenmek istersiniz?