Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Seçtiğimiz öğretmenlerle
İstatistik öğren

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 225 yorumlu star öğretmenlerimiz.

79 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺79

2 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 2 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. İstatistik derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için i̇statistik öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Evinizde kalarak yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
i̇statistik öğretmenlerini değerlendirir

Salih firat

İstatistik öğretmeni

Salih hocaya klinik psikoloji bilim sınavlarının araştırma yöntemleri kısmında destek almak amacıyla başvurdum.Kısa bir vaktimiz olmasına karşın, tüm konuları bitirdiği gibi akıcı, anlaşılır ve öğrencinin anlayabileceği...

Nilüfer

İstatistik öğretmeni

hocamın anlatımı çok güzeldi, aklımda soru işareti bırakmadan ve önemli noktalara değinerek anlattı, beraber ders işlemek çok keyifliydi.

Nesrin, 5 gün önce

Nilüfer

İstatistik öğretmeni

Kafa karışıklığı yaratmadan bütün konu eksikliklerimi tamamladık çok memnun kaldım teşekkür ediyorumm ️

Aylin, 5 gün önce

Dogan

İstatistik öğretmeni

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisiyim. Doğan Hoca ile Calculus konusunda çok ilerleme kaydettik ve anlamadığım yerleri bana farklı örnek ve yöntemlerle anlattı. Online yapmamıza rağmen dersi, Doğan Hoca anlamadığım...

Tugcan, 1 ay önce

Gunce

İstatistik öğretmeni

Günce Hoca ile neredeyse iki yıldır çalışıyoruz ve oğlumun netlerinin istediğimiz seviyeye gelmesinin dışında artık matematiği sevmeye başlaması beni en çok şaşırtan şey oldu. Sınavlarda önce matematik çözüyor, sözel...

Hüseyin, 2 ay önce

Salim

İstatistik öğretmeni

Salim hocamin Istatistik alanina dair bilgisinin cok ileri seviyede oldugunu henuz ilk derste anlayabiliyorsunuz ve bunu ogrenciye cok akici ve seviyeye uygun bir sekilde aktariyor. Hollanda'da Economics bolumu ogrencisiyim. Ingilizce olan...

Furkan, 2 ay önce

Sıklıkla sorulan sorular:

📒 İstatistik dersleri nasıl online alınır?

Superprof üzerinden öğretmeninizle iletişime geçin ve sonrasında iletişimi nasıl sürdüreceğinizi belirleyin. 

İletişim ve ders işlemek için birçok seçeneğiniz var : 

  • Skype
  • Hangout
  • Zoom
  • Whatsapp
  • Telefon

Bu uygulamaların çoğu sadece ses ile değil

görüntülü konuşma ve ekran paylaşımı ile de derslerinizin sorunsuz geçmesini sağlar.

1732 özel ders öğretmenleri

i̇statistik uzaktan eğitimi sunuyor.

🔎 Uzaktan i̇statistik dersi verenler nasıl seçilir?

Kişisel bilgiler ve verilen bilgilerin doğruluğu onaylanır

Öğretmenlerimizin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri (telefon, e-mail, fotoğraf) ve diplomalarını kontrol ediyoruz.

%100 onaylıyorumlar - Topluluğumuzun gücü

Her öğretmenin ilanındaki değerlendirme ve yorumlar onaylıdır ve %100 özgündür.

1732 profil arasından istediğiniz öğretmeni seçin.

🎓 Online i̇statistik dersleri vermek için kaç öğretmen müsait?

1732 i̇statistik öğretmeni i̇statistik konularında size yardım etmek için hazır.

Profillerini inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun öğretmeni evinizde huzurla öğrenmek için seçebilirsiniz.

1732 öğretmen arasından size uygun olanı seçin.

💸 Webcam üzerinden online i̇statistik ders ücreti ortalaması nedir?

İstatistik saatlik ücreti ortalaması 79 TL'dir.

Bu ücret birçok faktöre bağlı olarak değişir : 

  • i̇statistik öğretmeninin deneyimi
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97si ilk ders saatini ücretsiz veriyor.

Webcam üzerinden aldığınız online dersler yüz yüze fiziksel derslere göre %20 daha ucuzdur".

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerine göz atın.

🖋 İstatistik online ders öğretmenlerine verilen ortalama not nedir?

225 not arasından,

Öğrenciler 5 üzerinden ortalama 5.0 vermektedir.

Bir derste herhangi bir sorun halinde, müşteri hizmetleri ekibimiz hızlı bir çözüm bulmak için hizmetinizdedir (telefon veya e-mail ile haftanın 5 iş günü).

(COVID-19 dönemi boyunca müşteri hizmetlerimiz sorularınızın tamamını yanıtlayabilmek için daha uzun mesai saatleri gerçekleştirecektir)

Her alan için

öğrenci yorumlarına bakabilirsiniz.

💻 Neden webcam üzerinden online ders almalıyım?

İnternet üzerinden eğitim hiç olmadığı kadar popüler ve yaygın.

Hem öğrenciler hem de öğretmenler online eğitim için internet araç ve uygulamalarını çok iyi kullanmaktadır.

Sorularınıza cevap verecek öğretmenler bir tık yakınınızda.


1732 i̇statistik öğretmeni size yardım etmek için burada.

İstatistik öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi İstatistik öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Özel ders hocasıyla i̇statistik dersi desteği: hepimizin sınavlara hazırlanırken yardıma ihtiyacı oluyor

Online İstatistik Özel Ders Almak Neden Oldukça Mantıklı?

Online ders almak artık çağımızın yeni normali haline gelmiş durumda. Böyle bir zamanda özel dersleri de online olarak almak öğrencilere ok fazla avantaj sunacaktır. Özellikle istatistik gibi üniversite seviyesinde dersleri online olarak almak öğrencilerin önünü nerede olurlarsa olsun açacaktır. Okulda uzun uzun çaba sarf edilip yine de tam anlamıyla öğrenilemeyen konular özel ders seçeneği ile online yoldan çok iyi bir şekilde öğrenilip güzel sonuçlar elde edilebilir. Üniversitedeki istatistik dersleri çeşitli sebeplerden dolayı sizin için anlaşılması gerçekten karmaşık ve zor olabilir. Online özel ders ile belki de başka şehirde yaşayan bir istatistik hocası size aradığınız ders deneyimini yaşatarak istatistik dersinde başarılı olmanızı ve kendinize güvenmenizi sağlayabilir. Nasıl mı?

İstatistik bölümü dersleri ve diğer bölüm öğrencilerince alınan istatistik dersleri üniversitede belirli bir program çerçevesinde alanında uzman hocalar tarafından öğretilir. Üniversitede hocalar kalabalık sınıflara ders anlattıkları için her öğrencinin anlayabileceği şekilde genel bir anlatım şekline sahiptirler. Özellikle pandemi süreciyle başlayan uzaktan eğitim ile online dersler de hayatımızın içine girmişken istatistik derslerinde öğrenciler hocalarının ders anlatma şeklinden anlayamıyorlarsa bu durumda işleri gerçekten zor demektir. Zamanla kaçırılan dersler de buna eklenince konu eksiklerinin bir kar topu gibi büyümesi oldukça hızlı ve kolay olacaktır. Bu durumda öğrenciler bir çare aramaya başlayacaklar ve özel ders seçeneğini keşfedeceklerdir.

İstatistik özel ders seçeneği işte tam bu anda devreye girmektedir. İstatistikten alacağınız online özel ders ile açıklarınızı hızlıca kapatmanız mümkün olacaktır. İstatistik özel ders, sizlere Türkiye’nin neresinde olursanız olun üniversitede karşılaştığınız sorunların üstesinden gelmeniz için gerekli desteği sağlayacaktır. İstatistik özel dersleri ile öncelikle derslerde kaçırdığınız eksik noktalarınızı tamamlamanız mümkün olur. Özel derslerde istatistik hocanız sizin anlama şeklinize uygun olarak dersler işleyecektir. Böylelikle hem kendi öğrenme hızınıza hem de ders anlatma şekline uygun olarak dersler işleneceği için derslerden alacağınız verim de en üst seviyeye çıkacaktır. Tüm bunların hepsi, hocanızı kendinizin seçebiliyor olması sayesinde gerçekleşiyor.

Online istatistik dersleri bunun dışında sizlere zamanınızı da daha iyi kullanma imkanı verir. Özel ders alırken dersleri istediğiniz saatte ve günde alma seçeneğiniz bulunur. Ders programınızı tamamen kendi tercihinize göre şekillendirmeniz mümkündür. Böylelikle günlük işlerinizi aksatmadan boş vakitlerinizde özel ders alırsınız. Bu da, boş vakitlerinizi en iyi şekilde değerlendirmenizi mümkün kılar.

Online özel derslerin bir diğer olumlu yönü ise dersleri alırken yolda vakit kaybetmenize gerek olmamasıdır. Online istatistik dersleri, herhangi bir kurs veya okul gibi yerlere gitmek için harcayacağınız zamanı dersler için harcamanıza olanak sağlayarak zamanınızı daha da verimli kullanmanıza olanak sağlar. Bunun yanında hocanızın da yol masrafları ortadan kalkarak özel ders hem sizin için hem de hocanız için daha hesaplı hale gelir.

Online istatistik dersleri ile istatistik finalleri ve vizeleri gibi öğrencilerin korkulu rüyalarına hazırlanmak da mümkündür. İstatistik vize ve finalleri öğrencilerin dersleri geçme ve mezun olmak için girmek zorunda olduğu sınavlar olduğu için, öğrenciler bu sınavlardan iyi bir not almakla yükümlüdür. İstatistik vize ve finalleri son derece ağır olabilir. Özellikle her dönem zorlaşan istatistik dersleri, daha da zor sınavlarla karşımıza çıkacaktır. Derslerde istatistik konularını iyice anlamadıysak bu finallerde kendini hemen gösterecektir. Derslerdeki düşük istatistik anlama oranımız, konu eksiklikleriyle sonuçlanacak ve bu da finallerde kalıp bütünleme, yaz okulu, alttan ders alma veya okulu uzatma gibi üzücü sonuçlar doğracaktır.

Online özel ders ile bunlarında da üstesinden gelmek pekala mümkün. Online dersler sayesinde istatistik hocanız öncelikle bilgilerinizi ölçüp neyi bilip bilmediğinizi kontrol edecektir. Özellikle de sınavınıza çok az bir vakit kalmışsa özel ders hocanız çok daha titiz bir şekilde üzerinize düşecektir. Finallerde çıkabilecek konular ve sorular üzerinde yoğunlaşıp eksiklerinizi tespit ettikten sonra eksiklerinize yönelik sıkı bir çalışma yapabilir. Bunun sonuncunda konular arasında daha iyi bağlantı kurup çok daha sağlam bir konular arası hakimiyete sahip olmanızı hedefler. Böylelikle kısa sürede siz bile ne kadar yol kat ettiğinize inanamayabilirsiniz.

Online özel derslerin avantajları saymakla bitmese de biz sizi bazı önemli olanları kısaca açıkladık. Şimdi peki online istatistik dersi veren hocalar güvenilir ve kolay yoldan nereden bulunur diye düşünmeye başlamış olabilirsiniz. O halde sizleri Superprof’la tanıştırmak isteriz!

İstatistik Dersleri Hangi Bölümlerde Okutulur?

İstatistik dersleri günümüzde pek çok bölümde zorunlu dersler arasında yer alır. Her ne kada istatistik dersleri en çok istatistik bölümü öğrencileri için geçerli olsa da, pek çok sayısal ve diğer bilimsel araştıramaların yoğun olduğu bölümlerde de istatistik dersleri zorunlu olarak okutulur.

İstatistik dersleri istatistik bölümü dışında belki de en çok mühendislik fakültesinde ve fen fakültesinde okutulur. Bu fakültelerde özellikle de makina mühendisliği, inşaat mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, fizik, fizik mühendisliği, kimya, kimya mühendisliği, matematik, matematik mühendisliği, genetik mühendisliği gibi mühendislik bölümlerinde istatistik dersleri yoğun olarak verilir. Bunun yanında edebiyat fakültesinde psikoloji ve sosyoloji bölümlerinde de istatistik dersi bazı okullarda zorunlu olarak okutulan dersler arasındadır.

İktisadi ve idari bilimler fakültesinde de iktisat bölümleri büyük bir yer kaplar. Özellikle iktisat bölümü, ekonometri bölümü, finans bölümü, aktüerya bilimleri bölümü ve işletme bölümü gibi matematiksel analizlerin yoğun olduğu bölümlerde de istatistik dersleri zorunlu ders olarak okutulabilmektedir.

İstatistik gördüğümüz üzere sayısız bölümde seçmeli değil zorunlu olarak okutulmaktadır. Bu da demek oluyor ki, öğrenciler bu dersten başarılı olmadıkları sürece mezun olmaları mümkün değildir.

İstatistik derslerinin içeriği ve yoğunluğu bölümden bölüme değişebilir. Örneğin makina mühendisliğinde istatistik dersleri alan bir öğrenci ile iktisat bölümünde istatistik dersi alan öğrencilerin istatistik derslerinin ağırlığı veya konuları bire bir aynı olmayabilecektir.

Bu yüzden istatistik dersi yardımı alırken hocaların hangi bölüm mezunu oldukları ve istatistiğe ne kada hakim oldukları daha kişiselleştirilmiş bir istatistik eğitimi almanız için zorunlu olacaktır. İstatistik dersleri Superprof’ta çok farklı bölümlerden mezun uzman hocalarca verilir. Superprof’ta istatistik dersleri seçeneğiniz ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek kadar çok sayıdadır.

Online İstatistik Dersleri için Superprof

Superprof, online istatistik dersi veren hocaların toplandığı en büyük özel ders platformudur. Superprof’ta binlerce istatistik dersi veren hoca sizlerle istatistik dersi yapmak için ilanlarını yayınlamış ve sizleri beklemektedir. Superprof’ta yapacağınız basit bir arama ile Türkiye’nin dört bir yanındaki istatistik dersi veren hocaları görebilmeniz mümkündür. Hemen kısaca bahsedelim.

Superprof’ta özel ders verenler ders verdikleri alanda ilan yayınlarlar. Bu ilanları görüntüleyebilmek için anasayfada arama yapmanız gerekir. Tıpkı Google’da olduğu gibi Superprof’ta da anasayfada arama motorunu kullanıp alan kısmına “istatistik” yazmanız yeterli olacaktır. Sonrasında tüm Türkiyedeki istatistik hocalarının özel ders ilanları karşınızda olacaktır. Sadece iki saniye içerisinde tüm sonuçlar tek bir ekranda karşınızda! Bu ilanları filtreleyerek aramanızı çok daha özelleştirip kendinize  göre dizayn ederek en etkili bir biçimde aramanızı tamamlayabilirsiniz.

Sonuç sayfasında çeşitli filtreler bulunur. Bu filtreleri kendi ihtiyaç ve kriterleriniz doğrultusunda kullanabilirsiniz. Fiyat, cevap verme süresi, seviye ve ders şekli en çok kullanılan filtrelerdir.

Cevap verme süresinden başlayacak olursak, bu filtre daha çok arayışı acil olan öğrenciler için kolaylık sağlamaktadır. Örneğin birkaç gün içinde istatistik sınavı olan ve anlamadığı bazı konuları sınavda önce hemen öğrenmek isteyen öğrenciler cevap verme süresi en hızlı olan hocaların ilanlarını görüntüleyebilmek için “cevap verme süresi” filtresini kullanabilirler. Böylelikle o an çok kıymetli olan zamanı çok iyi kullanmış olurlar.

İkinci bir filtre ise fiyat filtresidir. Fiyat filtresi özellikle bütçe konusunda kısıtlamaları olan öğrenciler için oluşturulmuş oldukça kullanışlı bir filtredir. Fiyat filtresinde öğrenciler saatlik ders için verebilecekleri en fazla fiyatı girerek sadece kendi bütçelerine uygun ilanları görüntülerler. Bu şekilde bütçelerini aşan ilanları filtreleyerek zamandan tasarruf etmiş olurlar.

Superprof’ta binlerce istatistik hocası bulunur ve her istatistik hocası kendi saatlik ders fiyatını kendi belirler. Bu da binlerce farklı fiyat seçeneğinizin olabileceği anlamına gelir! Bu yüzden aramanızı filtrelediğinde bu binlerce ilandan sizin bütçenize uygun olanları görerek gerçekten de çok fazla zaman kazanabilirsiniz.

Superprof’ta online istatistik ders fiyatı saatlik ortalama 67 TL. İstatistik dersleri oldukça revaçta olan ve bunun yanında oldukça da üst düzey bir derstir. Bu yüzden bu ortalamanın oldukça makul olduğunu söylemek gerekir. Belirttiğimiz gibi Superprof’ta binlerce farklı fiyat seçeneği bulunduğu için bu ortalama fiyatın altında da binlerce istatistik hocası bulmanız mümkündür.

Superprof’ta hocalar fiyatlarını çok çeşitli kriterlere göre belirlerler. Superprof’ta hocaların fiyatlarını belirlerken kullandıkları en önemli fiyat kriterlerinden biri almış oldukları eğitimdir.

Hocaların almış oldukları eğitim, istatistik dersleri fiyatlarında büyük yol oynar. Hocalar istatistik eğitimlerini hangi bölümde aldıklarına göre farklı fiyat seçenekleri sunabilirler. Sonuçta istatistik dersleri sadece istatistik bölümünde okutulmamaktadır. İstatistik derslerini istatistik bölümünde alan bir hoca, buna göre daha yüksek bir fiyat belirleyebilir. Bunun yanında istatistik derslerini makina mühendisliğinde alan biri de daha farklı bir fiyat belirleyecektir.

Aynı zamanda istatistik derslerinin hangi okulda okurken alındığı da önemlidir. İstatistik derslerini yüksek puanla öğrenci alan iyi bir üniversitede okurken alan hocalar daha yüksek fiyat isteyebileceklerdir.

Bunun yanında, istatistik derslerini lisans, yüksek lisans veya doktora gibi farklı eğitim seviyelerinde alan hocalar da yine farklı fiyatlara sahip olabilecektir.

Fiyatları belirleyen bir diğer durum da hocaların sahip olduğu deneyimdir. Hocanın istatistik dersi verme konusunda uzun bir deneyimi varsa, sizin ihtiyaçlarınıza daha iyi cevap verebileceğini düşündüğü için daha yüksek ücretlere sahip olabilirler.

Çok iyi bir haber ise, Superprof’ta hocaların %97’sinin ilk dersinizi ücretsiz vermesidir. Böylelikle Superprof öğrencileri hocalarına çok daha fazla güven duyabilirler. Superprof’ta hocaların sunduğu bu deneme dersi sayesinde öğrenciler hocalarını çok daha iyi tanıyabilirler. Dersleri huzur içinde yapabilmenin ilk adımlarından biri sonuçta dersleri güvenli ve iyi bir iletişimimizin olduğu hocalar ile yapmaktır. Bu ilk deneme dersinde hocanızın istatistik konularına ne kadar hakim olduğunu görebilir, dersleri nasıl anlattıklarına şahit olabilir, derslerde iletişimlerinin ne durumda olduğunu da görebilirler. Aynı zamanda öğrenciler özel derslerden beklentilerinin tam olarak ne olduğunu daha detaylı bir şekilde hocalarına anlatabilirler. Hocaları da tüm bu anlatılanlar ışığında ve öğrencinin sahip olduğu seviye ve eksiklerini de tespit ederek öğrenciye özgü bir çalışma programı oluşturabilirler.

Superprof’ta istatistik hocaları ilan yayınlarlar. Hocaların yayınladığı bu ilanlarda hocalar ve verdikleri derslerle ilgili pek çok bilgi bulunabilir.

Özel ders hocalarının ilanlarında öncelikle kendilerine ait ve yüzlerinin net olarak göründüğü bir profil fotoğrafı yer alır. Böylelikle daha derslere başlamadan hocanızı görmüş olma imkanınız olur.

Hocalar ilanlarında eğitim ve deneyim bilgilerini de paylaşırlar. Hangi okulda ne okudukları ve istatistik bilgilerinin nereden geldiğini burada ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Bununla birlikte daha önce nerelerde veya kimlere istatistik özel dersleri verdikleri de ilanlarında görüntülenebilir.

İstatistik özel ders hocaları ilanlarında ders işleme yöntemlerini de belirtirler. Derslerde ne tür kaynaklar kullanılarak bilgilerin öğrencilere hangi yollarla verildiği hocaların ilanlarında detaylı bir şekilde anlatılır.

Hocalar aynı zamanda dersleri hangi ortamlarda verdiklerini de ilanlarında belirtirler. Dersler genellike öğrencinin evinde, hocanın evinde veya online olarak webcam üzerinden 3 farklı şekilde işlenmektedir. Hocanın bu ders şekillerinden hangisini sunduğunu ilanlarında görmek mümkün.

Bunun yanında hocalar derslerini bireysel veya grup dersleri olarak iki şekilde verebilir. Bireysel dersler sadece öğrencinin bulunduğu derslerdir. Grup dersleri ise birden fazla öğrencinin beraber aldığı derslerdir. Örneğin birkaç sınıf arkadaşınızla istatistik dersleri almak isterseniz bu grup dersleri dahilinde olacaktır.

Hocalar ilanlarında, toplu ders alımlarında indirim yapıp yapmadıklarını da paylaşırlar. Örneğin 5 saat ders alacak öğrenciye ne kadar indirim, 10 saat ders alacak bir öğrenciye ne kadar indirim yapacaklarını ilanlarında belirtebilirler.

Hocalar ilanlarında aynı zamanda fiyat bilgilerini de paylaşırlar. Hocalar burada hem saatlik fiyat bilgilerini hem de

Superprof’un size sunduklarını göz önüne alarak siz de istatistik derslerindeki başarınızı arttırmak için hızlıca bir arama gerçekleştirip ihtiyaç ve kriterlerinize uyan hocalara ders talebi göndermeye başlayın!

Ne öğrenmek istersiniz?