Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

psikoloji özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 158 yorumlu star öğretmenlerimiz.

68 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺68

2 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 2 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Psikoloji öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Sosyal ve insani bilimler alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Psikoloji dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Psikoloji dersi fiyatı saatlik ortalama 68 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

 • psikoloji öğretmeninin deneyimi
 • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Psikoloji dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Psikoloji dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Psikoloji online dersleri almak mümkün mü?

Psikoloji öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Psikoloji dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Psikoloji dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

1081 psikoloji öğretmeni psikoloji dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

1081 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Psikoloji öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

158 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Psikoloji öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Psikoloji öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Psikoloji dersinde desteğe ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

İnsan ruhunu anlamaya çalışmak, cesurca ama yorucu bir iştir. Neden cesurca ve de yorucu? İnsanların neden belirli bir şekilde davrandığını derinlemesine araştırarak bazen olumsuz şeyler keşfettiğinizi göz önünde bulundursak oldukça cesurca ve yorucu diyebiliriz. Aynı zamanda çok yorucudur çünkü psikoloji oldukça kapsamlı ve karmaşık bir çalışma alanıdır, bir kişi tüm hayatı boyunca insan zihnini ve ruhunu inceleyebilir ve yine de tam olarak kesin konuşamaz. Bununla birlikte, psikoloji eğitiminin en öğretici ve kişiyi geliştiren uzmanlık alanlarından biri olduğunu belirtmek gerekir. Psikoloji birçok insanın ilgisini çektiği için, başkalarına psikoloji hakkında daha fazla şey öğreten pek çok psikoloji hocası Türkiye’nin her yerinde bulunuyor.

 

Neden Psikoloji Dersleri Almalı?

İster hala okuyor olun, ister üniversite diplomanızı bitirmenin eşiğinde olun, ister kariyerinizde ilerlemiş olun, özel ders sayesinde psikoloji alanında bilgi edinebilir ve kendinizi bu alanda geliştirme şansına sahip olabilirsiniz. Özel ders hocası ile online veya yüz yüze öğrenilecek en popüler konulardan biri psikolojidir. Peki neden? Bir kişinin psikoloji çalışmasının başlıca nedenlerinden bazıları nelerdir? Her şeyden önce, psikoloji alanında kariyer yapmak istemeseniz bile, bir psikoloji özel ders hocasından birkaç ders alarak kendinizi ve duygularınızı anlamaya başlarsınız. Evde ve işte belirli durumlarda nasıl tepki verdiğinizi bilerek, aileleri ve işverenleri tarafından değer verilen, genel olarak daha iyi bir insan olursunuz. İkincisi, biraz psikoloji okumak, çevrenizdeki insanları daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Hayatınızdaki insanların nasıl düşündüklerini ve hissettiklerini anlamak için zaman ayırdığınızda, kendinizi onların yerine koymuş olursunuz ve bu sizi daha şefkatli ve merhametli yapar. Başkalarını anlamak, daha sağlıklı ilişkilere ve daha az hayal kırıklığına katkıda bulunur. Üçüncüsü, psikoloji dersleri sayesinde daha iyi bir iletişimci olmayı ve kendinizi etkili bir şekilde nasıl ifade edeceğinizi öğrenirsiniz. İyi bir iletişimci olmak, daha barışçıl ilişkiler ve daha anlamlı sohbetler anlamına gelir. Sonuç olarak, psikoloji okuyanların edindiği ve aktarılan beceriler, yaşamın her alanında değer verilen daha dengeli insanlar yapar.

 

Online Psikoloji Dersleri

Günümüzde hemen hemen tüm üniversite bölümlerinde ve derslerinde hem online dersler hem de yüz yüze dersler olduka yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Yüz yüze dersler yüzyıllardır var ve en verimli yöntem olmayı öne sürüyor. Peki ya online dersler? Değerli zamanınıza ve paranıza değer mi? Hemen yanıtlayalım: Kesinlikle değer! Teknolojinin ve internetin yaygınlaşmasından bu yana popüler olan online eğitim yöntemleri, eğitim dünyasını geri dönülemez bir şekilde değiştirdi. Çoğu öğrenci, uyarlanabilir, esnek, rahat ve eğitici oldukları için online psikoloji derslerini seviyor. Kişiselleştirilebilirlik ve esneklik söz konusu olduğunda, size en uygun olan herhangi bir zamanda online bir öğretmenle çalışmayı seçebileceğiniz için online dersler oldukça uygundur. Sabahın erken saatlerinde veya gece bile online dersler yapmak mümkün olabilir! İkincisi, online dersler rahattır çünkü bir kurs ortamına veya öğretmeninizin evine gitmeniz gerekmez. Kendi evinizin rahatlığında pijamalarınızla ders alabilirsiniz. Online derslerle ilgili bir başka harika şey de, öğrenme bağımsızlığını ve kendi hızınızda bilgi edinmeyi teşvik etmeleridir. Ayrıca, online dersler aracılığıyla, teknolojiyi daha iyi anlayarak sonrasında kariyerinizi daha başarılı kılmak için kullanılabilecek çeşitli yazılımları nasıl etkili bir şekilde kullanacağınız hakkında daha fazla bilgi edinirsiniz. Henüz denemediyseniz, online ders almak yapılacaklar listenizin başında olmalı!

 

Online Birebir Psikoloji Dersleri

Eğri oturup doğru konuşalım, online derslerin zıttı bugün yüz yüze derslerdir. Yüz yüze eğitim yüzyıllardır var olmuştur ve Osmanlı padişahlarının imparatorluklarını yönetmek için gerekli bilgi ve deneyimi edinmelerinin en yaygın yoluydu. 2010lardan sonra da yüz yüze eğitim hala yaygın olarak mevcuttur ve son derece popülerdir. Psikoloji öğrenirken yüz yüze eğitim online derslerden daha mı iyi? Kişisel tercihlere bağlı olduğu için birinin diğerinden daha iyi olduğunu söylemek artık mümkün değildir. Bununla birlikte, yüz yüze eğitimin online derslerden daha üstün olan bazı özellikleri vardır. Örneğin ne diye soracak olursanız her şeyden önce, yüz yüze dersler aracılığıyla geliştirilen iletişim ve paylaşım ve ilişki online ortamdakinden farklıdır. İkincisi, online dersler internet üzerinden ve video konferans uygulamaları kullanılarak yapıldığından, tablet ve telefon gibi teknik cihazları veya Zoom ve Skype gibi yazılım programlarını anlamakta zorlanan kişiler için bazen oldukça karmaşıktır. Ayrıca, farklı öğrenme stilleri söz konusu olduğunda, bazıları, paylaşımda bulunabilecekleri sınıf arkadaşlarının olduğu bir sınıf ortamında eğitimcilerle yüz yüze dersleri tercih eder. Seçim söz konusu olduğunda, durumunuzu gerçekten değerlendirmeniz ve sizin için en iyi olanı belirlemeniz gerekir.

 

Superprof Psikoloji Hocaları

İster yüz yüze ister online psikoloji öğrenmek isteyin, Türkiye’de bu konuda uzmanlaşmış lider bir özel ders sitesi var. Hangi site o? Elbette Superprof! 1000'den fazla okul ve hobi alanında ders veren 16 milyondan fazla öğretmenle Superprof, eğitim dünyasında haklı olarak mükemmel bir itibar kazanmıştır. Yani, Türkiye’de bir psikoloji hocası arıyorsanız, Superprof’ta bulmakta sorun yaşamayacaksınız. Örneğin, şu anda psikoloji alanında uzmanlaşmış ve yaşadıkları şehirden yüz yüze veya online psikoloji dersi sunan 667 öğretmen var. Superprof'taki psikoloji hocalarına göz atarken, öğrenci yorumlarını, uzmanlık alanlarını, okudukları okulları ve öğretme/öğrenme yöntemlerini görmek için ilanlarına göz atmanızı öneririz. Bir psikoloji hocası için saatlik ortalama fiyat, büyük ölçüde deneyimine ve eğitimine bağlıdır; ancak, ortlama 60 TL civarlarında bir ödeme yapmayı gözden çıkarmalısınız. Ayrıca Superprof hocalarının en güzel yanlarından biri de ilk dersin her zaman ücretsiz olmasıdır. Siz de bugün psikoloji hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlayın!

 

Psikoloji Bölüm Dersleri Neler ?

Psikoloji olduka geniş bir alandır ve psikoloji bölümünde pek çok zorunlu ve seçmeli ders bulunur. Bu zorunlu ve seçmeli dersler psikoloji bölümlerinde okuyan tüm öğrencilerin almak ve başarıyla geçmekle yükümlü oldukları derslerdir. Sadece psikoloji öğrencileri değil, hem başka bölümlerden öğrenciler hem de psikolojiye ilgi duyan herkes bu dersleri alabilir ve kendini geliştirebilir.

 

Peki genel olarak psikoloji bölümünde okutulan dersler nelerdir diye soracak olursanız sizler için kısa bir liste halinde hazırladık :

 • PSİKOLOJİYE GİRİŞ I
 • PSİKOLOJİDE İSTATİSTİK YÖNTEMLERİ I
 • FELSEFEYE GİRİŞ
 • AKADEMİK SUNUM BECERİLERİ
 • PSİKOLOJİYE GİRİŞ II
 • PSİKOLOJİDE İSTATİSTİK YÖNTEMLERİ II
 • SOSYOLOJİYE GİRİŞ
 • ÖĞRENME PSİKOLOJİSİ
 • KLİNİK PSİKOLOJİYE GİRİŞ
 • PSİKOLOJİDE TEMEL KAVRAMLAR
 • ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ I
 • GELİŞİM PSİKOLOJİSİ I
 • SOSYAL PSİKOLOJİ I
 • ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ II
 • BİLİŞSEL PSİKOLOJİ
 • KİŞİLİK KURAMLARI
 • PSİKOLOJİDE OKUMALAR I
 • GELİŞİM PSİKOLOJİSİ II
 • SOSYAL PSİKOLOJİ II
 • PSİKOPATOLOJİ I
 • GÖZLEM VE GÖRÜŞME TEKNİKLERİ
 • PSİKOLOJİK ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME
 • DENEYSEL PSİKOLOJİ
 • PSİKOLOJİDE OKUMALAR II
 • NİTEL ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ
 • DUYGULARIN PSİKOLOJİSİ
 • STRES YÖNETİMİ VE UYUM
 • GRUP SÜREÇLERİ
 • SAĞLIK PSİKOLOJİSİ
 • PSİKOLOJİ TARİHİ
 • ENDÜSTRİ VE ÖRGÜT PSİKOLOJİSİ
 • BİYOPSİKOLOJİ
 • PSİKOPATOLOJİ II
 • FİZYOLOJİK PSİKOLOJİFİZYOLOJİK PSİKOLOJİ
 • DUYUM VE ALGI
 • KLİNİK PSİKOLOJİ
 • PSİKOLOJİDE MESLEKİ ETİK
 • PSİKOLOJİK TESTLER I
 • PSİKOLOJİK TESTLER II
 • PSİKOTERAPİ TEKNİKLERİ

Bu derslerde özel ders almanız Superprof ile mümkün. İstediğiniz derste size özel ders verebilecek psikoloji özel ders hocaları Superprof’ta sizleri bekliyor !

Ne öğrenmek istersiniz?