Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

İzmir mimarlık hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star mimarlık hocalarımız.

78 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 78 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz mimarlık dersi olarak veren hoca oranımız %100

6 saat

Şimşek gibi hızlı mimarlık hocalarımız genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. İzmir içinde mimarlık dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için İzmir içindeki mimarlık hocalarıyla iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mimarlık dersleri almaya başlayın.

3. Yeni ders deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. İzmir konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

👷 İzmir mimarlık özel dersleri seçeneği ile sınav öncesi mimarlık notları çalışmak size neler kazandırır?

Mimarlık finallerinde öğrenciler çok fazla zorluk yaşayabilmektedir. Bu yüzden bu ders, öğrencilerce korkulan dersler arasında yer alır. Mimarlık bölümü öğrencileri, mimarlık finalleri yaklaşırken çeşitli konu eksikleri yaşayabilir. Bu yüzden mimarlık dersi öğrencilerin çok daha fazla özel ders hocasından yardım almak istedikleri bir ders haline gelmiştir.

 

Birçok mimarlık öğrencisi bugün mimarlık özel ders hocası yardımıyla üniversite derslerinde konu açıklarını kapatıp sınavları geçebilmektedir.

 

Yetkin mimarlık özel ders hocası yardımıyla sınavlara hazırlanarak başarı elde etmek için mimarlık özel dersi almayı gözden geçirin.

 

Mimarlık dersi almak isteyenler, derslerini evlerinin konforunda veya online istedikleri gibi alabilirler. Mimarlık hocasını seçin ve mimarlık özel ders planlamaya başlayın.

 

İzmir merkez ve semtlerinde 14 mimarlık hocası arasından ihtiyaçlarınıza ve kriterlerinize en uygun olanı bulmak için hızlı arama motorumuzu kullanın.

 

Mimarlık hocanızı bulun

🧑‍🎓 İzmir mimarlık dersi yapmak konusunda uzman kaç mimarlık hocasına sahip?

Mimarlık dersi vermeye hazır 14 İzmir mimarlık hocası bulunmakta.

 

Mimarlık dersi almak istiyor ve mimarlık hocasına danışmanız gereken konular varsa, ders verenlerin profillerini görüntüleyip arayışınız ve kriterlerinizle en çok örtüşeni seçin.

 

14 mimarlık özel ders hocası arasından almak istediğiniz özel dersinizi planlayın.

💻 Uzaktan mimarlık dersi işlemek Superprof ile seçenekler arasında mı?

Superprof'ta webcam ile online mimarlık özel dersleri almak mümkün! Mimarlık hocalarının %80'i online mimarlık konuları anlatabiliyor. Online ders almanın faydası arasında hesaplı olması ve bunun yanında ders planlama özgürlüğü olarak sayılabilir. Mimarlık bütünlemesi öncesi online mimarlık dersleri sunan Superprof gibi platformlar sizlere istatistik sınavlarına hazırlanma kapısı açıyor. Böylelikle, evden çıkmak istememek veya derslerden vakit bulamak gibi bahaneler bir anlamda engel olmaktan çıkıyor.

💰 İzmir mimarlık dersi fiyatı ne kadar?

İzmir mimarlık dersi fiyatları genel olarak ortalama 78 TL.

 

Mimarlık dersi fiyatları bazı temel kriterlere değişiklik gösterir. Sizlere bu kriterlerden başlıcalarını yazdık:

 • Hocanın ne kadar deneyimli?
 • Hocanın ne kadar iyi bir eğitime sahip
 • Dersler nasıl işlenecek? (webcam ile veya öğretmen evinde)
 • Ders alınma sıklığı ve ders süreleri
 • Mimarlık dersleri sonunda beklenen sonuçlar

Mimarlık hocalarının %97'si birinci dersi ücretsiz veriyor. Mahallenizdeki mimarlık öğretmeni ücretlerini öğrenin.

🌟 İzmir mimarlık dersi alanlar mimarlık hocasına kaç puan vermiş?

Mimarlık dersi alan öğrenciler, mimarlık özel ders hocalarına toplam 4 puanlama yaparak 5 üzerinden ortalama 5.0 olarak puanladı.

 

Mimarlık dersi alırken beklenmedik bir problem halinde, Superprof'tan bir müşteri hizmetleri temsilcisi sizlere rehberlik etmek için (mail üzerinden mesai saatlerinde) hizmetinizde.

 

S.S.S. sayfamızı inceleyin.

Mimari öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi İzmir Mimari öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Mimarlık özel ders hocaları İzmir içinde size mimarlık çizim dersleri konularında yardımcı olur

Mimarlık bölümü İzmir’de yer alan üniversitelerde okunabilecek bölümler arasındadır. İzmir’de üniversite okumak başlı başına güzel bir deneyimken bu deneyimi mimarlık bölümü okuyarak geçirmek çok daha güzel olacaktır. Oldukça popüler ve revaçta olan bir bölüm falan İzmir mimarlık bölümü, pek çok sayısal öğrencisinin ilgisini çekmektedir. Sayısal puanla öğrenci alan mimarlık bölümü İzmir’de tüm Türkiye’den öğrencilerin ilgisini çekmektedir. İzmir, öğrenciler arasında oldukça yoğun bir şekilde tercih edilen hem devlet hem de vakıf ve özel üniversitelere sahip üniversiteler şehirlerden biridir. Ege kıyısında bulunan bu şehrimizde üniversite okumak pek çok öğrenci için bir hayaldir.

 

İzmir’de mimarlık bölümlere tıpkı ülkenin kalanında olduğu gibi lisans seviyesinde ve dört yıllık olarak okunabilir. İzmir’de mimarlık bölümlerine girmesi de okuması kadar zordur. İzmir’de lisans bölümlerine daha doğrusu mimarlık bölümüne girebilmek için öğrencilerin sayısal puanının bir hayli yüksek olması gerekir. Bunun yanında öğrencilerin bölüme girdikten sonra da yoğun bir şekilde çalışarak zor mimarlık derslerini geçmeleri gerekmektedir. Mimarlık derslerini geçmek her zaman kolay değildir ve bu yüzden öğrenciler okul sonrasında da üniversite takviye dersleri alma yoluna gidebilmektedir.

 

İzmir Mimarlık Dersleri ve Bölümlerinde Nasıl Başarı Sağlanır?

Mimarlık bölümleri yüksek puanlarla sayısal bölümden öğrenci alan bölümlerdir. Mimarlık bölümüne girmek için öğrencilerin lise boyunca sayısal dersleri almaları ve lise sonda ise girecekleri TYT ve AYT sınavlarından matematik, geometri, kimya, fizik ve biyoloji derslerinden başarı sağlamaları gerekmektedir. Bu sınavlarda bu derslerden yapacakları netlere göre öğrenciler bir puan sahibi olurlar. Bu puanlarla Türkiye çapında bir sıralamaları olur. Buna göre öğrenciler üniversite tercihleri yaparak bir yerlere yerleşirler. Öğrencilerin İzmir mimarlık bölümlerine yerleşebilmesi için puanlarının genel olarak yüksek olması ve sıralamalarının da buna göre yüksek olması gerekir.

 

İzmir’de mimarlık bölümüne yerleşen öğrenciler için hem eğlenceli hem de uzun bir lisans eğitimi süresi onları beklemektedir. Bu lisans eğitimleri boyunca öğrenciler çok farklı dersler alacak ve bu derslerde zaman zaman zorluk çekebilecektir. İzmir’de lisans eğitimi dört yıllık olan mimarlık bölümü sekiz dönemde tamamlanır. Derslerin hepsi sorunsuz geçildiği taktirde okulu da uzatmaya gerek kalmadan öğrenciler mezun olurlar. Öğrencilerin okulu uzatmamak için mimarlık derslerinde bir hayli çalışması gerekir.

 

Mimarlık eğitimi hem sayısal bilgilerin çok yoğun olarak kullanıldığı, hem de sanatsal çizim yeteneklerinin yüksek seviyede olduğu dersler içerir. Mimarlık dersleri geometri gibi matematiğin bir alanı kullanarak binaların en iyi ağaçlarla ve en iyi derecelerle nasıl oluşturulması gerektiği ve tasarımlarda oluşan imkanlar ve imkansızlıklara belirleyip buna göre en ideal tasarımları yapmaya hedefler. Bu sırada mimarlar bina tasarımları anlamında yeniliklere ve yeni teknolojilere ve aynı zamanda yeni tasarımlara da öncelik edebilirler.

 

Tüm bunları yapacak mimarlık öğrencileri lisans eğitimleri boyunca hem inşaat mühendisliğinden hem de mühendislik derslerinden ve aynı zamanda güzel Sanatlar fakültesinden ve kendi bölümleri olan mimarlık bölümünden ders alabilirler. Mimarlık bölümlerinde en fazla zorunlu dersler yer kaplayacak için öğrencilerin bu derslere daha fazla önem verip onları geçmeleri gerekmektedir.

 

Bu dersler hemen hemen tüm Türkiye’de bulunan mimarlık bölümlerinde aynı olacağı için öğrenciler diğer üniversitedeki diğer öğrencilerle iletişim kurarak Yardımlaşa bilirler. Mimarlık öğrencilere İzmir’de üniversitede okurken bazı sorun dersleri alırlar ve sizlere bu yüzden mimarlık dersleri nelerdir belirtmek istedik:

 • Temel Tasarım
 • Mimari Anlatım
 • Yapı Elemanları
 • Mimariye Giriş
 • Mimarlıkta Bilgisayar Uygulamaları
 • Strüktür Analizi
 • Yapı ve Yapım Yöntemleri
 • Mimarlık Tarihi
 • Mimari Proje
 • Modern Mimarlık Tarihi
 • Mimarı Koruma
 • Uygulama Projesi
 • Fiziksel Çevre Denetimi
 • Kentsel Tasarım İlkeleri
 • Türk Mimarlık Tarihi
 • Yapı Tesisatı
 • Kents Tasarım Stüdyosu
 • Yapı Hukuku
 • Yapı Yönetimi ve Maliyeti
 • Yapı Malzemeleri
 • Mimarlıkta Eskiz
 • Resimde Yeni Perspektifler
 • Bilgisayar Destekli Tasarım
 • Görsel İletişim Tasarımı
 • Bilim ve Tasarım
 • Fotoğrafçılık
 • Kabuk Mimari ve Geometri
 • Mimaride Detay
 • Mimarlıkta Görsel İletişim

Öğrencilerin İzmir’de bu dersleri başarıyla geçebilmeleri için ve mezun olabilmeleri için hem sayısal hem de sanatsal yönlerini kullanmaları gerekmektedir. Öğrenciler zaman zaman derslerde takılabilir ve sınavlarda istedikleri başarıyı elde edemeyebilirler. Böyle durumlarda okullarını uzatma veya yaz okuluna kalma veya da bütünlere kalma gibi risklere alan öğrenciler, bu riskleri bertaraf etmek için İzmir’de mimarlık özel ders seçeneğine başvurabilirler.

 

Öğrenciler hemen hemen tüm bölümlerde aynı dersleri alacakları için İzmir mimarlık öğrencileri hangi üniversitede olurlarsa olsunlar aynı yardıma ihtiyaç duyabilirler. Sizlere bu bölümler nelerdir bilmeniz için İzmir mimarlık bölümleri hakkında bilgi verdik:

 • Dokuz Eylül Üniversitesi
 • Ege Üniversitesi
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi
 • İzmir Demokrasi Üniversitesi
 • Yaşar Üniversitesi
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi

 

İzmir Mimarisi ve İzmir Mimarlık İş Olanakları

Ülkemizin batı kıyısında yer alan İzmir, kendine has bir mimariye sahiptir. İzmir mimarisi şehrin iç kısımlarına yani merkez kısımlarına gittiğinizde farklı olabilecek ve merkezden uzaklaştıkça örneğin ilçelere gittiğimizde daha farklı olabilecektir. Çok çeşitli antik medeniyetleri ev sahipliği yapmış olan İzmir, mimarlık okumak ve modernize çalışmalarına katkıda bulunmak için iyi bir şehir olacaktır. İzmir’de özellikle hem yükselen nüfus hem de geçmişten kalan tarihi yapıların restorasyonu konusunda mimari projeler anlamında çok çeşitli projelere erişme imkanı bulunur.

 

Antik yapıların bulunduğu İzmir’de, hem şehir içinde hem de ilçelerde bu antik yapıların restorasyon için mimarlar ile çok sıklıkla çalışılır. Bu yüzden İzmir, restorasyon konusunda mimarların çeşitli farklı projelerde yer alabileceği bir şehirdir.

 

İzmir aynı zamanda ülkemizin en fazla göç alan şehirlerinden biridir. Bu göç ile beraber şehirde büyük bir yapılaşma ortaya çıkmaktadır. Şehirde yer alan konut ihtiyacı ve yapılaşmaya paralel olarak inşaat projeleri ve bu inşaat projelerinde görev alacak mimarlara da ihtiyaçlar hızla artmaktadır. İzmir’de bu yüzden mimarlık okuyanlar ve mimarlık mezunları kendi alanlarında çok çeşitli özel sektör projelerinde yer alma şansına sahip olacaklardır.

 

İzmir’de mimarlık mezunu kişiler bu projelerde oldukça tatmin edici maaşlarla çalışmaya başlayabilirler. İzmir’de yer alan üniversitelerde mimarlık okuyan öğrenciler bu şehri daha iyi tanıyacakları ve bu şehirde yer alan mimarlık piyasasını daha iyi bilecekleri için İzmir’de işe alınma oranları çok daha yüksek olacaktır.

 

Bunun yanında İzmir’de üniversitelerde okuyan öğrenciler mimarlık stajı yapma imkanı da elde edebileceklerdir. Mimarlık stajı öğrencilerin mezun olmadan önce şehirlerinde bulunan inşaat ve yapılaşma ve aynı zamanda mimari kültür anlamında çok çeşitli alanlarda bilgi edinmesine olanak verir. Bu yüzden aynı zamanda İzmir’de yer alan özel mimarlık ofisleri ve inşaat şirketleri de İzmir’den mezun olmuş mimarlık yapan kişileri tercih edeceklerdir. Aynı zamanda öğrencilerin okullarındaki mimarlık bölümlerinden mezun veya okullarındaki mimarlık hocaları sayesinde de İzmir’de çeşitli bağlantılar yoluyla mimarlık alanında staj veya iş elde etme şansına sahip olabileceklerdir.

 

Ne var ki, İzmir’de bu staj ve iş olanaklarından yararlanabilmek için hem bölüme giriş yapabilmeli hem de bu bölümde başarılı bir şekilde dersleri geçip mezun olabilmelidir. Bu anlamda zorlanan öğrenciler okulu bitirmek için mimarlık özel ders gibi çok çeşitli yöntemlere başvurarak mimarlık kariyerlerine çok daha erken başlatabilirler.

 

İzmir’de Superprof ile Üniversite Mimarlık Dersleri Alın

İzmir’de mimarlık özel dersleri almak için Superprof’a göz atın. Superprof Türkiye’de ve İzmir’de en popüler ders platformudur. Superprof’taki mimarlık hocaları alanlarında uzman ve en iyi üniversitelerden mezun kişilerdir. Mimarlık hocaları oldukça deneyimlidirler. Daha önce çok sayıda öğrenciye ders vermişlerdir ve ders anlatma da uzmanlaşmışlardır. İzmir’de bulunan hocalar daha önceden sizin geçtiğiniz yollardan geçmişlerdir ve belki de sizin okuduğunuz üniversite de okumuş ve sizin gördüğünüz derslerin hepsini görmüş olabilirler. Mimarlık dersleri yoğun ezber, hesaplama bilgisayarda tasarım, projeler gibi birçok zor konu vardır. Bu dersler biraz zor ve ağır gelebilir. Hepsine yetişemeyip geri kaldığınız konular olabilir. Bu noktada özel ders alma ihtiyacı duyulur.

 

Superprof’un en güzel özelliklerinden biri ise ilk derslerin ücretsiz olmasıdır. Alacağınız bu ilk ders ile aklınıza takılan tüm soruları mimarlık hocanıza sorabilir ve hızlı bir şekilde cevap alabilirsiniz. Hocaların hepsi iyi eğimli kişiler oldukları için sorularınızı hızlı bir şekilde cevaplayabileceklerdir. Mimarlık hocanıza almak istediğiniz ders konularını anlatabilir, sadece sınavlara hazırlık dersi almak istiyorsanız da ona göre bir program ayarlarlar. Hocalar sadece size özel ders verecekleri için, sadece size odaklanarak gereken tüm eğitimi verirler. Hızlı bir şekilde açığınızı kapatırlar. Üniversite hayatınızın son okul hayatı olduğu için çok önemlidir. Mimarlık alanında iyi bir konuma gelmek için ve mezun sonrasında iyi bir iş konuma gelmek için okulunuzu yüksek not ve bilgiyle bitirmeniz gerekmedir. İzmir’de özel mimarlık hocanız size bütün okul hayatınız boyunca ders verebilir ve sizi mezun sonrası iş hayatınıza emin adımlarla hazırlar. Yoğun ve zorlu ders programları arasında tek başınızda ilerlemeniz her zaman mümkün değildir. Superprof İzmir’de bulunan tüm mimarlık hocaları size en profesyonel ve kaliteli dersleri vermek için ders talebinizi bekliyor.

 

Superprof İzmir’de mimarlık hocası bulmak birkaç tık ile çok kolay. Tek yapmanız gereken Superprof ana sayfasına girerek ders konusuna mimarlık ve şehir kısmına İzmir yazmanız yeterli olacaktır. Ardından karşınıza çıkacak sayfada İzmir’de bulunan tüm mimarlık alanı hocalarının ilanları çıkacaktır. Hocaların ilanlarını dilediğiniz gibi inceleyebilirsiniz. Hocalar ilanlarında genel olarak bulundukları konum, dersleri nerede ve ne şekilde verebilecekleri, uyguladıkları fiyat, dersleri grup olarak verebiliyorlar mı, dersleri online verme seçenekleri var mı, mimarlık alanındaki uzmanlıkları, okudukları okullar ve ne derece ile okulu bitirdikleri gibi bir çok bilgi yer alır. Bu ilanları inceleyebilir, hatta işinizi daha da kolaylaştırmak için filtreleyebilirsiniz. Hocaların ilanlarını filtrelerken en fazla verebileceğiniz ücreti, dersleri hangi seviyede almak istediğinizi, dersleri online mi yüz yüze mi almak istediğinizi, bulunduğunuz konumu girerek kriterlerinize uygun olan İzmir’de mimarlık hocasına çok daha hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkündür.

 

Superprof İzmir’de bulunan mimarlık hocaları kendi fiyatları kendileri belirlemektedir. Bu yüzden bulunan hoca sayısı kadar farklı fiyat seçeneği bulunur Superprof İzmir’de bulunan mimarlık hocalarının ortalama fiyatı 66 TL’dir. Bu fiyat ortalama bir rakam olup çok daha altında ücretlerle de özel mimarlık hocası bulmanız mümkündür. İzmir’de her bütçeye uygun hocayı bulmanız Superprof ile mümkün.

 

Eğer ulaşım sıkıntınız varsa dersleri online olarak da alabilirsiniz. Bu şekilde yolda geçireceğiniz zamandan tasarruf ederek derslerinize daha çok vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca yol masrafından tasarruf ederek daha çok süre ders alabilirsiniz. Online dersleri hiç odanızdan çıkmadan sadece bir kamera ve mikrofonla işleyebilirsiniz.

 

Sizde İzmir Superprof’ta özel ders hocanızı bularak eğitiminizi en iyi şekilde tamamlayın!

Ne öğrenmek istersiniz?