Anasayfa
Ders ver

Keman Dersleri İstanbul

🎶 En iyi eğitmenler
💻 127 öğretmen
🔒 Onaylı yorumlar
💸 En iyi fiyatlar

Seviyeniz nedir?

Superprofla özel dersler

İstanbul keman hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star keman öğretmenlerimiz.

93 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 93 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz keman dersi olarak veren öğretmen oranımız %99

5 saat

Şimşek gibi hızlı keman öğretmenlerimiz genellikle 5 saat içinde cevap verir.

1

İstanbul içindeki en iyi keman hocasını bulun

Keman hocası profillerini inceleyin ve kriterlerinize uyan İstanbul içindeki harika keman hocaları ile iletişime geçin (ücret, diploma, yorumlar, evde veya online keman dersi)

2

İstanbul içinde keman dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için İstanbul içindeki Keman öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Keman çalmaya başlayın

3

Yeni bir hobi edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. İstanbul konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

İstanbul içindeki eski öğrencilerimiz
keman öğretmenlerini değerlendiriyor

Tüm İstanbul keman özel ders hocası seçeneklerini aratın

Keman dersi İstanbul semtlerindeki özel keman hocaları ile çok daha etkili ve eğlenceli

Neden İstanbul’da keman dersleri almalı?

Electronica Festival, İstanbul Caz Festivali, İKSV Müzik Festivalleri, Küçük Çiftlik Konserleri… İstanbul her yıl birçok müzik festivaline ev sahipliği yapıyor. Ayrıca İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Boğaziçi Üniversitesi Klasik Müzik Konserleri’nden birini canlı izleme fırsatı yakalarsanız çok başarılı keman ve çello sanatçılarıyla karşılaşacaksınız. Ayla Erduran, Suna Kan, İsmail Aşan, Atilla Aldemir, Cihat Aşkın Türkiye’nin önde gelen kemancılarından sadece birkaç tanesi. İstanbul’da bu gibi ünlü ve yetenekli kemancıları dinleme ve tanıma fırsatı bulabileceğiniz birçok sahne yer alıyor.

Hem Asya’da hem Avrupa’da toprakları olan İstanbul, sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. Boğazı, sahilleri, kültürel mirasları ve doğal güzellikleriyle yüzyıllardır birçok sanatçıya ilham kaynağı oluyor. Keman gibi tarihi çok eskilere dayanan bir enstrümanın böyle bir şehirde çok yaygın olarak kullanılmasına şaşmamak gerek. İstanbul’da keman çalmayı öğrenmek istiyorsanız bu yaylı çalgıyı tüm incelikleriyle kavramak için önünüzde birçok fırsat olacak. Kemanı daha iyi öğrenebilmek için kısa veya uzun dönem kurslar, bire bir özel dersler bulabileceksiniz.

Ayrıca böylesine kalabalık ve genç nüfusun yüksek olduğu bir şehirde elinize kemanınızı alıp küçük bir konser verdiğinizde bir izleyici ve dinleyici kitlesine kolayca sahip olacaksınız. Bu yaylı çalgı dünyanın en eski enstrümanlarından biri. Harmonik, ritmik veya klasik; birçok farklı şekilde çalınabiliyor. Kemanı bir kariyere dönüştürmek veya profesyonel bir müzisyen olmak isterseniz bir devlet konservatuvarında eğitim alabilirsiniz. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, tercih edebileceğiniz prestijli üniversitelerden birkaçı. Ayrıca fırsat buldukça Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın konserlerine gidip aradığınız ilhamı bulabilirsiniz. Hayatınızda kemana daha fazla yer vermek istiyorsanız İstanbul sizin için bir fırsatlar şehri olacak!

İstanbul’da keman öğrenme

Bir kültür başkenti olan İstanbul’da sadece Türk müzisyenleri değil, dünyanın farklı yerlerinden gelen yabancı keman virtüözlerini de dinleme şansınız vardır. Örneğin Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’de gerçekleşen İstanbul Resitalleri’nde ödül unvan ve kraliyet nişanları almış, uluslararası şampiyon virtüözlerin müziğinin canlı canlı keyfini çıkarabilirsiniz.

Tüm bu konserlerin ve resitallerin yanında kemanın kökenine de inmeyi unutmayın. Bir keman yapım atölyesini ziyaret ederek kemanın nasıl yapıldığını, hangi ağaçların kullanıldığını, nasıl ses çıkardığını vs. öğrenebilirsiniz. Bu gibi telli müzik aletleri yapımcılarına “luthier” denir. Çeşit çeşit insanın yaşadığı İstanbul’da birçok luthier bulabilirsiniz. Bu ustalar aynı zamanda kemanın tarihiyle yakından ilgilidir ve size bu yaylı çalgının geçmişiyle ilgili önemli bilgiler verebilir. Bir keman atölyesinde kemanınızın tellerini değiştirip akordunu yapmayı bile öğrenebilirsiniz.

Keman çalmaya karar verdiğinizde almanız gereken şey tabii ki sadece keman olmayacak. Gerekli aksesuarları da tamamlamanız gerekiyor. Bu yaylı çalgının virtüözü olmak için reçine, yay, çene yastığı, omuz yastığı, akort cihazı ve keman notalarına ihtiyacınız olacak.

Klasik veya çağdaş müziği seviyorsanız sadece ünlü orkestraların değil, üniversite ve lise öğrencilerinin verdiği konserlere de katılabilirsiniz. Bir akşam bir caddede yürürken bir kafe veya bardan keman sesleri de duymanız mümkün. Herkesi büyüleyip kendine çeken bu yaylı çalgı, canlı müzik sektöründe oldukça popüler.

İstanbul’da ister küçük gruplar hâlinde, ister bire bir özel dersler alabilirsiniz. Derslerinizi sadece yazın veya yıl boyunca belli aralıklarla almayı seçebilirsiniz. Her ne kadar derslerin ne kadar sıklıkla ve hangi günler yapılacağı size kalmış olsa da başarılı olmak için istikrarlı olmanız gerektiğini unutmayın. Düzenli aralıklarla keman dersleri alarak yavaş yavaş kendinizi geliştirebilir, sürekli mırıldandığınız o harika klasik parçaları kemanınızla çalmaya başlayabilirsiniz!

İstanbul ve Keman

Kemanınızı alıp izleyicilerin önünde vibrato tekniğinizi konuşturmak mı istiyorsunuz? Harika! Ancak bunun hayalini kurarken ciddi bir eğitim almanız gerekecek. Keman birçok enstrümana kıyasla öğrenmesi oldukça zor bir çalgıdır. Geniş aralıklı perdeleri olan bir gitardan farklı olarak kemanda sesleri birbirinden ayıran perde çizgileri yoktur. Her notanın farklı bir tuşta yer aldığı piyanodan farklı olarak kemanda doğru notayı bulmak için müzik kulağınızı geliştirmeniz gerekecek.

Kemanda zaten iyiyseniz ve kendinizi daha fazla geliştirip profesyonel olma yolunda ciddi adımlar atmak istiyorsanız İstanbul’daki konservatuvarlardan birinde kaliteli bir keman eğitimi alabilirsiniz. İyi bir okulda müzik teorisinin tüm ayrıntılarına hâkim olursunuz. Farklı teknikler ve parmaklarınızı daha doğru ve etkili bir şekilde kullanmayı öğrenirsiniz. Konservatuvardaki öğretmenleriniz eski orkestra şefi, keman virtüözü, bilgi ve tecrübelerini severek paylaşan eğitimciler olabilir. Geçmişleri ve uzmanlıkları farklı olsa da hepsinin ortak bir tutkusu olacak: Müzik!

Konservatuvarda okumak size pek cazip gelmiyor veya planlarınız arasında yoksa iyi bir keman kursunu da tercih edebilirsiniz. Bir keman kursunda kemanı nasıl tutmanız gerektiğini, omuz yastığını nasıl takacağınızı, notaların yerlerini, yayı nasıl kullanacağınızı ve parmaklarınızı tellere nasıl yerleştireceğinizi öğrenirsiniz. En temel bilgilerden başlayıp yavaş yavaş ilerlersiniz. Kurslarda küçük bir grup hâlinde veya birebir dersler alabilirsiniz. Bazıları bir grupla öğrenirken daha çok motive olabiliyor. Bazılarıysa tek başına öğrenerek daha rahat ilerleme gösteriyor. Seçim sizin.

İstanbul’da keman dersleri aldıktan sonra klasik müziğin kapılarını yavaş yavaş aralayacaksınız. Vivaldi, Mozart ve Pizzicato’nun sırlarını çözmeye başlayacaksınız. Tabii ki keman sadece klasik müzikle ilişkilendirebileceğimiz bir müzik aleti değil. Bu enstrümanda ustalaştıkça çalabileceğiniz müzik türlerinin bir sınırı olmadığını göreceksiniz!

İstanbul’da Keman Dersleri: Superprof’ta Seçenek Çok!

Sizin için en doğru öğretmeni bulmak kolay değildir. Müzik öğretmenlerine talep her zaman çok olmuştur ve bu talebi karşılamaya hazır olan yüz binlerce müzik öğretmeni vardır. Hedeflerinizi belirleyip kendiniz için en mükemmel öğretmeni bulduğunuzda keman öğrenmeniz çok daha kolay olacak. Öğretmeniniz zayıf yönlerinizi güçlendirmenizi sağlayacak ve bir keman ustası olma yolunda ilerlerken hep yanınızda olacak.

İstanbul gibi fırsatlarla dolu bir şehirde keman öğrenirken neden bir konserde veya uluslararası bir yarışmada kemanınızla sahne almayasınız? Karşınıza nelerin çıkacağını asla bilemezsiniz. Bu macera dolu yolda hedeflediklerinizden özel ders öğretmeninize mutlaka bahsetmelisiniz. Keman öğretmeniniz bu hedeflere ulaşmanız için elinden geleni yapacaktır.

Superprof, böyle bir öğretmen bulabileceğiniz harika bir platformdur. Viyola, çello, keman… Keman ailesinin hangi üyesiyle tanışmak istiyor olursanız olun, mutlaka size yardımcı olacak bir öğretmen bulacaksınız. Superprof’ta yaşadığınız yerdeki öğretmenleri bulmanız çok kolay. İstanbul’un hangi yakasında, hangi semtinde, hangi mahallesinde yaşıyor olursanız olun Superprof’ta sizi bekleyen birçok öğretmen var. Size yakın bir yerde yaşayan bir öğretmenle anlaşarak seyahat masrafından tasarruf edebilir, o parayla keman derslerinizi uzatabilirsiniz! Ayrıca öğretmeninizin yakın bir yerde yaşamasıyla ders programınızda küçük değişiklikler yapmanız daha kolay olur.

İstanbul’da kemanda ustalaşmış birçok öğretmen var. Her öğretmenin profilinde müzik ve keman geçmişleriyle ilgili kısa bilgiler bulabilir, derslerde nasıl bir yaklaşım benimsediklerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca hangi eğitimleri aldıklarını da görebilirsiniz.

Özel keman öğretmeniniz size özel bir program hazırlarken seviyenizi ve becerilerinizi göz önünde bulunduracaktır. Bazı öğretmenler programlarda belli tarihler belirleyerek öğrenciyi motive eder. Mesela öğretmeniniz size gösterdiği bir şarkıyı iyice öğrenip eksiksiz çalarak ona belli bir tarihte küçük bir konser vermenizi isteyebilir.

Superprof öğretmenleriyle kemanı evde öğrenmek istemiyorsanız keman derslerinizi dışarıda, meesla sakin bir parkta da yapabilirsiniz. İstanbul’un doğal güzellikleriyle sizi bekleyen birçok yeşil alan var!

Peki, ne bekliyorsunuz? Hemen bugün İstanbul’daki birbirinden başarılı keman öğretmenlerimizden biriyle iletişime geçin!

Sıklıkla sorulan sorular:

💰 İstanbul keman eğitmenleri keman dersleri için ne kadar ücret talep ediyor?

İstanbul saatlik keman eğitimi almak isteyenler, keman hocalarına ortalama 93 TL vermeyi gözden çıkarmalı.

 

Keman dersi fiyatları sıralamış olduğumuz bu faktörlere göre değişiklik gösterebilir:

  • keman hocanızın ne kadar deneyime sahip olduğu
  • öğreneceğiniz keman türü (elektro vb.)
  • keman derslerinizi nerede alacağınız (Skype üzerinden veya öğrenci evinde)
  • alınacak ders sayısı ve derslerin süresi
  • keman dersindeki hedef

Öğretmenlerimizin %97'si keman derslerinin ilk saatini ücretsiz veriyor.

 

Şehrinizdeki özel ders öğretmenlerinin fiyatlarını öğrenin.

🎻 İstanbul merkezde nerede özel keman öğretmeni bulabilirsiniz?

Keman çalabilmeyi öğrenmek mi istiyorsunuz?

 

İstanbul ve çevresinde 127 keman eğitmeni eğitim vermeye hazır sizi bekliyor.

 

Ders talebi gönderebilme olanağınız, Superprof'ta kayıtlı keman hocaları ile iletişim kurmanıza izin verir.

 

Eğitim talebiniz hocanız tarafından kabul edilince, keman hocanız ile ilk eğitiminize başlayıp işleyebilirsiniz.

 

Semtinizdeki keman öğretmeni profillerini görmek için tıklayın.

💻 Superprof'ta webcam ile online keman özel dersi yapma seçeneği var mı?

Özel ders hocalarının %80'i webcam üzerinden keman dersi işliyor. Online dersler hem daha hesaplıdır hem de daha rahat ders planlaması seçeneği sunarlar. Superprof'ta online keman dersleri keman pratiği yapma olanağı sunuyor. Böylece coğrafi mesafeler ortadan kalkıyor.

🎼 Semtinizde keman eğitimi veren kaç eğitmen var?

Superprof ile İstanbul ve semtlerinde 127 özel keman öğretmeni keman dersleri vermeye hazır.

 

Öğretmenlerin ilanlarını inceledikten sonra kriterlerinize en çok uyan keman öğretmenini belirleyin. Keman hocaları Superprof'ta sizlere her türlü keman türünde ders vermeye hazır.

 

127 hoca arasından dersinizi bulun .

🎶 İstanbul ve semtlerinde keman hocası yardımı ile keman eğitimi almaya başlamak size ne katkılar sağlayabilir?

İstanbul semtlerinde yaşayanlar için özel ders öğretmenlerinden keman özel dersi almak daha etkili keman öğrenebilmenize yardımcı olur .

 

Bu gibi faydaların dışında özel keman dersleri alma sebepleriniz neler olabilir bakalım:

  • Keman özel ders ile keman çalmadaki özgüveniniz artar
  • Keman şarkılarını çalarken daha eksiksiz
  • Keman tutuşunuz çok daha iyi hale gelir
  • Müzikal yetenekleriniz gelişir

127 öğretmen profili içinden eğitiminizi seçin.