Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

İzmir Biyoloji hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star biyoloji öğretmenlerimiz.

70 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 70 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz biyoloji dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

3 saat

Ders vermeye hazır biyoloji öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. İzmir içinde biyoloji dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için İzmir içindeki biyoloji öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Biyoloji dersleri almaya başlayın

3. Yeni biyoloji dersi deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. İzmir konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

🧑‍🔬 İzmir ve ilçelerinde özel biyoloji öğretmeni ile özel biyoloji dersleri soruları çözmenin sınavlarınıza etkisi ne olur?

İzmir biyoloji dersleri sizlere sınavlara çalışırken inanılmaz derecede olumlu etki sağlar.

 

Neden biyoloji özel dersleri almalıyım diye sorarsanız listemize göz atın:

  • Biyoloji derslerinizi geliştirir
  • Biyoloji sorularında daha başarılı olursunuz
  • Biyoloji dersi daha kolay gelir
  • Sayısal bölümlerde kendinize güveniniz artar ve daha yüksek puan alırsınız

İzmir  konumunda 146'dan fazla müsait hoca arasından etüdünüzü seçin.

🔬 İzmir biyoloji özel dersleri alanında uzman ve ders verenler tane?

146 hoca İzmir ve ilçelerinde biyoloji özel dersi veriyor.

 

Superprof anasayfasında bulunan arama motorundan hızlı bir arama ile özel hocalara siz de ulaşabilirsiniz.

 

146'dan fazla özel öğretmen arasından istediğiniz ücret, deneyim, konum gibi kriterlerden size uyanı seçin.

💻 Webcam özel dersler platformumuzdaki biyoloji özel ders öğretmenleri ile alınabilir mi?

Superprof'ta özel dersler webcam olarak biyoloji özel ders hocalarının %80'i ile işlenebilir. Webcam üzerinden biyoloji özel dersi çok daha avantajlıdır esnek ders saatleri imkanı sağlarlar. Online biyoloji dersleri özel ders siteleri ile en hızlı yoldan biyoloji konularında ilerleme şansı veriyor. Bu şekilde evinizin yakınında biyoloji dersi bulamama gibi imkansızlıklar artık başarınızın önüne geçmiyor.

₺ İzmir biyoloji özel dersleri fiyatı aşağı yukarı ne?

Superprof ile İzmir eğitmenlerinin ders fiyatı ortalama 70 TL.

 

Superprof'ta biyoloji özel dersleri ücreti her ders verenin kendi belirlediği fiyatlardır. Ders verenler saatlik ücretlerini belirlerken çeşitli kriterleri göz önünde tutarlar. Dersin gerçekleşeceği yer, derslerin hangi sıklıkla alınacağı, öğretmenin deneyimi, nerede okuduğu, derslerdeki hedefler ve ders konuları, en önemli etmenlerdir diyebiliriz.

 

Çok şanslısınız ki, Superprof'ta hocaların %97'si ilk ders saatinizi ücretsiz veriyor. Şehrinizdeki biyoloji hocalarının ücretlerini öğrenin.

📌 İzmir öğrencileri biyoloji dersinde başarılı olabilmek adına ne tür bir çalışma gerçekleştirmeli?

Çoğu öğrenci için biyoloji konuları ezber gerektiren ve anlaşılması zor ve konular arası bağlantı kurması zor bir ders olabilir.

 

Sizin içinbiyoloji derslerinde çok daha yüksek notlar almak için neler yapabileceğinizi kısaca derledik:

  • biyoloji özel ders öğretmeni ile kendinizden daha emin olun
  • biyoloji test çözümü desteği alın
  • çevreniz ve biyoloji ile bağlantı kurun

Superprof'ta uzman biyoloji hocaları ile biyoloji testlerine en iyi şekilde hazırlanmak mümkün.

 

Superproftaki hocalar derslerinizi evinize gelerek veya online, istediğiniz şekilde verebiliyor.

 

İzmir ve ilçelerinde 146 öğretmen arasından istediğiniz öğretmeni bulmak için Superprof arama motorumuzu kullanın.

 

Biyoloji öğretmeninizi bulun

Biyoloji öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi İzmir Biyoloji öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

İzmir Biyoloji Dersi Özel Hocaları Size Derslerinizde Yardımcı Olacak

Biyoloji dersi her ne kadar sayısal alan içinde yer alsa da, sözel yönü oldukça ağır basan bir fen bilimleri dersidir. İzmir’de öğrenciler bu fen bilimleri bünyesinde bulunan derste başarılı olmak için tıpkı diğer öğrenciler gibi sözel yönlerinin önemli olduğunu bilirler. Bu yüzden bu derste başarılı olmak için İzmir biyoloji dersi öğrencileri en iyi şekilde hazırlık ve çalışma yapmakla yükümlüdürler. Biyoloji derslerinde başarılı olmak aslında göründüğünden çok daha kolay bir hedeftir. Hem biraz sayısal hem de sözel yönü olması sayesinde öğrenciler bir şekilde bu derste başarılı olabilirler. Öğrencilerin başarılı olmak için uygulayabilecekleri pek çok yol bulunsa da, kendilerine en uygun ve en verimli olacak yöntemi bulmak aslında en önemli iştir.

 

Biyoloji dersi fen bilimleri dersi altında yer alır. Fen bilimleri dersi bünyesinde biyoloji, fizik ve kimya derslerini barındırır. Bu üç ders de oldukça temel bilim dersleri. Biyoloji dersi bu yüzden öğrencilerin gördüğü temel bilimlerin en önemlileri arasında yer alır. İlkokuldan başlayarak üniversite ve hatta yüksek lisans ve doktora seviyesinde bile okunabilecek biyoloji alanı, keşfedilecek çok fazla konu barındırmaktadır. Biyoloji alanı canlıların var olduğu sürece ve hayatın devam ettiği sürece devam edecek bir bilim alanıdır. Bu yüzden biyoloji alanı hem geçmişte hem gelecekte en önemli okul dersi ve bilim alanı olmaya devam edecektir.

 

Peki bu derste başarılı olabilmek için öğrenciler nasıl bir yöntem izlemeli ve biyolojinin önemi nedir diye soracak olanlara kısaca açıklayalım.

 

İzmir’de Biyoloji Dersinin Önemini Yeniden Keşfedin

İlkokulda başlayan biyoloji dersi serüvenimiz zorunlu eğitim hayatımız boyunca devam etmektedir. Hatta zorunlu eğitim hayatının da ötesinde yüksek öğrenimde de biyoloji dersleri hem kendi başına bir bölüm olarak hem de diğer birimlerden zorunlu bir ders olarak okutulabilmektedir. Öğrencilerin hayatında bu denli bir yeri olan bu derste başarılı olmaları elbette önemlidir. Peki biyoloji dersi eğitim hayatımızda neden bu kadar büyük bir yere sahiptir ve biyolojinin hayatımızdaki etkisi nedir diye soracak olursanız açıklayalım.

 

Biyoloji dersi kaçıncı sınıfa gidiyor olursanız zorunlu olarak almanız gereken bir ders olacak. İzmir’de öğrenciler şehirdeki doğal hayat ve büyük doğal olanaklar sayesinde biyoloji ve çevreleri arasında daha rahat bağ kurabilirler. İzmir’de hem doğal yaşam hem de geniş iklim ve coğrafi özellikler bu şekilde biyolojik çeşitliliğin fazla olmasına olanak sağlar. Her ne kadar önemsiz görünse de, öğrencilerin biyoloji dersleri ve kendi hayatları arasında bağlantı kurabilmeleri onlara bu derste daha iyi bir başarı sağlamaları ve biyoloji alanında çok daha fazla ilgi duymalarına vesile olabilir.

 

Eğitimleri boyunca İzmir gibi güzel ve olanaklara sahip bir şehirde biyoloji ve şehirleri arasında bağ kurabilen öğrenciler gelecekte çok daha iyi bir bilim insanı alabileceklerdir. Şehirlerindeki canlı hayatını, ki buna insanlar da dahil, çok iyi tanıyan İzmir biyoloji dersi alan öğrenciler, gelecekte mezun olduklarında da şehirlerinin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yürütebileceklerdir. Yine aynı şekilde şehirlerine ve bu şehirde yaşayan insanların sorunlarına çok daha iyi çözümler üretecekler. 

 

Öğrencilerin bu bilinçle biyoloji derslerine yaklaştırılması ve biyoloji eğitimlerinin bugün  aslında ileride hangi alanda çalışacak olurlarsa olsunlar, biyoloji dersinin şehirleri ile olan bağlantısını daha iyi kavramalarına ve çocuklarının da bu bilince sahip olmalarına yardımcı olacaktır. Böylelikle biyoloji eğitimine verilen önem artacak ve bu dersteki başarı kendiliğinden artacaktır.

 

Biyoloji dersi elbette yine de çalışma ve disiplin gerektiren bir derstir. Öğrenciler bazen bu derslerde bağlantı kurmakta zorlanabilir ve özellikle okulda aldıkları biyoloji derslerinde hedefledikleri verimi elde edemeyebilirler. Bu durumda öğrenciler için başka başarı sağlama yöntemleri bulunur. Bunlardan en pratiği ve hızlısı olan biyoloji özel ders seçeneğine göz atalım deriz.

 

İzmir Biyoloji Özel Ders Başarınızı Nasıl Arttırabilir?

Öğrenciler ilkokuldan itibaren fen bilimleri dersleri içerisinde biyoloji konularını görmeye başlarlar. Fizik ve kimya konularının da bulunduğu fen bilimleri dersinde biyoloji konuları da bu diğer iki bilim alanı ile beraber gösterilir. Ortaokulda da aynı şekilde biyoloji dersleri yine fen bilimleri dersi altında işlenir. Kısacası hem ilkokul hem de ortaokulda fen bilimleri dersi biyoloji dersi yani biyoloji konularını görmek için oluşturulmuş bir derstir.

 

Asıl biyoloji dersi liseye geçince başlar. Lise birinci sınıftan itibaren tüm öğrenciler biyoloji dersini ayrı bir ders olarak almaya başlarlar. Bu noktada öğrenciler biyoloji konularını çok daha ayrıntılı bir şekilde görürler ve çok daha ileri bir seviyede biyoloji dersleri almaya başlarlar. Bu listede gösterilen bu biyoloji dersi zorunlu bir derstir ve öğrencilerin sınıfı geçebilmek için biyoloji dersinden geçer not alması gerekir. Biyoloji dersi sadece lise birinci sınıfta değil ikinci sınıfta da tüm öğrencilerin alması gereken zorunlu bir derstir.

 

Lise üçüncü sınıfa geçince ise öğrenciler alanlarına ayrıldıkları için sadece sayısal alandaki öğrenciler biyoloji dersleri almakla yükümlü olurlar. Sayısal alanın temel dersleri arasında yer alan biyoloji dersi öğrencilerin sınıfı geçmek ve üniversiteye gidebilmek için iyi bir şekilde anlamaları gereken konular içerir. Hem lise üçüncü sınıf hem de lise dördüncü sınıf yani lise son sınıfta biyoloji dersleri sayısal öğrencileri için hayati öneme sahiptir.

 

Öğrenciler lise sonunda üniversiteye gitmek istiyorlarsa YKS'ye girip bilgilerini kanıtlamak ve bu şekilde üniversiteye gitmekle yükümlüdürler. İki sınavdan oluşan YKS ilk olarak TYT oturumuyla başlar. Temel yeterlilik testi olarak bilinen bu sınavda sayısal öğrencilerinin ve hatta diğer alan öğrencilerinin de biyoloji sorularını çözmesi onlara puan getirecektir.

 

İkinci sınavı olan AYT sınavı ise sayısal öğrencilerinin girip çözmesi gereken sorular içerir. AYT sınavında biyoloji soruları da bulunur. Biyolojinin sorularını elbette sayısal öğrencilerini seçip çözmesi gerekir. AYT sınavındaki puan katsayısı TYT'ye göre daha yüksek olduğu için öğrencilerin AYT biyoloji konularını çok iyi bilmesi gerekir. Öğrenciler AYT biyoloji dersi alarak bu sınavda başarılı olma olasılıklarını aktarabilirler.

 

Aynı zamanda biyoloji özel dersleri alarak bu sınavdan yüksek bir puan almak isteyen öğrenciler için çok fazla seçeneğinin mevcut olduğunu da belirtmek isteriz. Superprof gibi alanında öncü bir özel ders sitesinden biyoloji özel ders hocası bulmak oldukça pratik ve rahattır. Sitede bulunan biyoloji özel ders veren her yaştan ve her eğitim seviyesinden hocalar sizlerin ihtiyaçlarınıza en uygun dersleri verebileceklerdir.

Hem TYT biyoloji dersi hem AYT biyoloji dersi verebilecek kapasitede olan Superprof biyoloji hocaları, İzmir’in her bir yanında bulunabilir. İster Karşıyaka’da oturun, ister Bornova’da, biyoloji özel ders İzmir’de Superprof ile rahatlıkla bulabileceğiniz bir seçenek.

Peki Superprof'ta özel ders almak nasıl işler ve İzmir biyoloji özel ders seçeneklerinden nasıl yararlanabilirsiniz diye soruyorsanız sizler için Superprof hakkında da birazcık konuşmak isteriz. O zaman gelen Superprof size biyoloji ve AYT biyoloji hazırlık konusunda nasıl yardımcı oluyor bakalım.

Ne öğrenmek istersiniz?