Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

muhasebe özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 94 yorumlu star öğretmenlerimiz.

72 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺72

5 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 5 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Muhasebe öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Ekonomi alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Muhasebe dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Muhasebe dersi fiyatı saatlik ortalama 72 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

 • muhasebe öğretmeninin deneyimi
 • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Muhasebe dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Muhasebe dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Muhasebe online dersleri almak mümkün mü?

Muhasebe öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Muhasebe dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Muhasebe dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

569 muhasebe öğretmeni muhasebe dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

569 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Muhasebe öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

94 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Muhasebe öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Muhasebe öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Muhasebe dersinde desteğe ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

Muhasebe öğrenmek, günümüzde pek çok gencin kendilerine katmak istedikleri beceriler arasındadır. Muhasebe oldukça yaygın kullanılan ve hemen hemen hayatımızın her alanında karşımıza çıkan bir iş koludur. Muhasebe eğitime bu yüzden hemen hemen tüm şehirlerdeki üniversitelerde muhasebe bölümü altında ve pek çok farklı bölümde muhasebe dersleri içerisinde verilen bir eğitimdir. Bunun dışında muhasebe öğrenmek isteyen her yaştan ve her meslekten insan yine aynı şekilde sadece üniversitelerde değil, aynı zamanda şehirlerinde bulunan özel muhasebe kursları ile de muhasebe eğitimi alma yoluna giderler. Muhasebe eğitimi alan kişilerin kariyer seçenekleri ve iş olanakları çok iyi kağıtçı de artabilir. Muhasebe eğitimi her ne kadar ulaşılabilir bir eğitim olsa da, ihtiyaçlarınıza en uygun muhasebe eğitimini alabileceğiniz kurumları veya hocaları bulmak en önemli adımdır. 

 

Sizlere muhasebe eğitiminin hangi seviyelerde gerçekleşebileceğini, muhasebe eğitiminin nerede alınabileceği, muhasebe eğitiminin bize katacağı değerler ve muhasebe eğitimi alırken düşünmeniz gereken bir hesaba katmanız gereken kriterler hakkında konuşacağız. Aynı zamanda muhasebe özel dersleri almanın diğer yöntemlere göre ne gibi bir fark yaratabileceğinden de bahsedeceğiz. 

 

Muhasebe Eğitimi ile Farklı İş Kapılarını Açın

Muhasebe eğitimi sayesinde, pek çok kişi çok farklı iş kapılarını aralayabilir. Muhasebe alanı gerçekten de gitgide daha fazla ihtiyaç duyulan ve oldukça gelişen bir alandır. Her şirkette mali işleri yönetecek ve devletle olan para alışverişi, vergiler gibi pek çok farklı noktayı aydınlığa kavuşturup bu konularda şirkette görev alacak muhasebeci çalışanlara ihtiyaç vardır. Bu yüzden özellikle tüm şirketler muhasebe hizmetini kendi şirket bünyelerinde muhasebe departmanı kurarak alırlar.

 

Bu yüzden muhasebe mezunu olan kişiler veya iyi bir muhasebe eğitimine sahip herkes, şirketlerde muhasebe departmanlarında rahatlıkla çalışmaya başlayabilirler. Sadece muhasebe departmanı değil aynı zamanda finans departmanlarında da muhasebeciler çok rahatlıkla iş bulabilir. Şirketlerin devletle olan ve diğer şirketlerle olan ve kişilerle olan ödemeler dengesi ve gelir gider hesaplaması gibi işler için muhasebe departmanının varlığı şirketlerde hayati öneme sahiptir.

 

Muhasebe diplomasına sahip kişiler muhasebeci ünvanına sahip olabilecekleri için bir şirkete bağlı olarak değil bağımsız olarak da çalışabilirler. Muhasebe mezunu olduğunuzda dilerseniz gerekli koşulları yerine getirdikten sonra kendi büronuzu açma şansına sahip olursunuz. Kendi büromuzu açtığınızda serbest olarak sizden hizmet almak isteyen müşterilere muhasebe hizmeti sunabilirsiniz. Bu şekilde kendi muhasebenizi de kendiniz yapmış olursunuz. Pek çok şirket kendi departmanlarında muhasebe birimi oluşturdukları gibi, pek çoğu da bağımsız muhasebe bürolarıyla çalışarak muhasebe işlerini yürütürler.

 

Muhasebe mezunları devlet kademelerinde de çok rahat bir şekilde çalışabilirler. Hemen hemen her devlet kurumunda muhasebe birimi bulunabilir. Bu muhasebe birimlerinde çalışmak için muhasebe mezunu olmak gerekir çoğunlukla. KPSS sınavlarında yeterli puanları sahip ve gerekli mülakatlarda başarıyı gösteren kişiler devlet kurumlarında memur olarak çalışabilir. Her şehirde muhasebe kadrosunda çalışabileceğiniz devlet kurumları bulunur.

 

Bununla birlikte başkent Ankara’da, bakanlıklarda çok daha üst düzey memur pozisyonlarında çalışmak da mümkündür. Maliye bakanlığı muhasebe mezunlarının çalışabileceği ideal bakanlıklardan biridir. Maliye bakanlığı, ülkemizde muhasebe departmanı görevi gördüğü için bu bakanlıkta muhasebe mezunu kişiler iyi bir kariyer elde edebilirler. Tabii tüm bunlar için öncelikle iyi bir muhasebe eğitimi almış olmak gereklidir.

 

Muhasebe eğitimi çok çeşitli ortamlarda alınabilir demiştik. Muhasebe eğitim öncelikle üniversite ortamında alınabilir. Bunun dışında muhasebe eğitimi devlet kurumları haricinde özel kurslarda da alınabilecek türdedir. Tüm Türkiye’de her şehirde bulunabilecek muhasebe kursları ile herkes muhasebe kurs alabilir. Elbette özel ders seçeneğini de atlamamak gerekir ki özel ders seçeneği genellikle öğrencilere en çok uyan seçenek durumundadır.

 

Üniversitelerde Muhasebe Bölümleri 

Üniversitede muhasebe okumak Seçenekler arasındadır. Muhasebe bölümü ülkemizdeki oldukça yaygın bölümlerin içinde yer alır. Muhasebe bilen elemanlara ihtiyacın fazlalığı ve bu bölümün her iş sektöründe geçerli olmasının bir sonucu olarak üniversitelerde de muhasebe eğitimine sıklıkla yer verilir. Muhasebe bölümleri ülkemizin hemen hemen her şehrinde bulunabilir.

 

Muhasebe bölümü okumak isteyen öğrenciler üniversite sınavlarından yeterli puanı almakla yükümlüdürler. Yeterli puanı almayı başarabilen öğrenciler muhasebe bölümlerini tercih ederek muhasebe eğitimlerine başlayabilirler. Muhasebe bölümleri genel olarak muhasebe hakkında dersler içerir ve bunun yanında ekonomi, iktisat, maliye, finans gibi bölümlerden de sıklıkla ders içerir.

 

Muhasebe bölümü iki yıllık bir önlisans programı olsa da sadece bu iki yıllık önlisans programında değil muhasebe dersleri pek çok farklı bölümde zorunlu ders olarak okutulmaktadır. Bu bölümlere iktisat, finans, maliye, işletme gibi iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümleri sayılabilir. Muhasebe bölümü genellikle sadece muhasebe ile sınırlı kalmayıp muhasebe ve vergi sistemleri olarak genişletilir. Muhasebe bölümleri nerelerde bulunabilir öne çıkan üniversiteleri yazdık:

 • İstanbul Arel Üniversitesi
 • İstanbul Aydın Üniversitesi
 • İstanbul Gedik Üniversitesi
 • İstanbul Bilgi Üniversitesi
 • Başkent Üniversitesi
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi
 • Marmara Üniversitesi
 • Hacettepe Üniversitesi
 • Ege Üniversitesi
 • Ufuk Üniversitesi
 • Dokuz Eylül Üniversitesi
 • Bursa Uludağ Üniversitesi
 • Ondokuz Mayıs Üniversitesi
 • Gaziantep Üniversitesi
 • Çukurova Üniversitesi
 • Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
 • Kocaeli Üniversitesi
 • Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
 • Balıkesir Üniversitesi
 • Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Muhasebe bölümlerinde öğrenciler TYT puanı ile alınırlar. Bu yüzden öğrencilerin AYT sınavına girmesine gerek yoktur. Bu açıdan bakıldığında oldukça elverişli bir giriş kolaylığı vardır diyebiliriz.

 

Öğrenciler hangi bölümde olursa olsunlar, muhasebe derslerinde zorlanabilirler. Muhasebe dersleri öğrencilerin yüksek matematik becerileri kullanmasını gerektirdiği için ve çok çeşitli kural ve formüllere sahip olduğu için öğrencilerin kolaylıkla zorlanabildiği bölümler ve dersler arasında yer alır. Superprof gibi bir sitede pek çok farklı muhasebe dersi alınabilir. Sizlere fikir vermesi için muhasebe bölümü dersleri nelerdir onları da yazdık:

 • Muhasebe ve Hukuk
 • İktisada Giriş
 • Bireylerarası İletişim
 • Genel İşletme
 • Genel Muhasebe
 • İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
 • Ön Muhasebe Yazılımları ve Kullanımları
 • Örgütsel Davranış
 • Türk Vergi Sistemi
 • Genel Vergi Hukuku
 • Envarter ve Bilanço
 • Muhasebe Denetimi
 • Ticaret Hukuku
 • Vergi Uygulamaları
 • Mali Analiz
 • Şirketler Muhasebesi
 • Maliyet Analizleri

Muhasebe bölümü dersleri bu yüzden öğrencilerin yoğun çalışmasını gerektiren dersler arasında yer alır.

 

Muhasebe Kursu Mu Özel Ders Mi?

Muhasebe kursları günümüzde her şehirde bulunabilir. Muhasebe eğitimi alıp muhasebeci olmak isteyen kişi sayısı her geçen gün daha fazla arttığı için, bu ihtiyaca yönelik eğitim kurumları da artmıştır.

 

Muhasebe kursları özellikle teknolojinin gelişmesi ve muhasebe alanına yansımasıyla bilgisayarlı muhasebe olarak evrilmiş ve buna yönelik ihtiyaç ve talepler artmıştır. Bilgisayarlı muhasebe kursları bu yüzden sıklıkla tercih edilen bir muhasebe kursu çeşidi haline gelmiştir.

 

Muhasebe kursları her şehirde şehir merkezlerinde kolaylıkla erişilebilecek kurslardır. Muhasebe kursları tıpkı bir okulda olduğu gibi sınıflarda grup halinde diğer öğrencilerle birlikte yapılır. Muhasebe kurslarına fiyatları ve programları kursa kursa farklılık gösterebilir. 

 

Bazen öğrencilerin ihtiyaç ve kriterlere fazla olabilir ve muhasebe kurslarım bu kriterleri ve ihtiyaçları karşılayamayabilirler. Bunun dışında muhasebe kursları kendilerine özgü programları olduğu için ve eğitim müfredatlarından olduğu için öğrencilerin özel öğrenme isteklerine her zaman eşit seviyede yanıt veremeyebilirler. Aynı zamanda muhasebe kursları günün belli saatlerinde ders verdikleri için meslek hayatına atılmış çalışan kişiler ve okuyan insanlar için Zaman ayırması zor bir program teşkil edebilirler. Muhasebe kursları aynı zamanda bazı öğrencilerin sınıf ortamında daha yavaş öğrendiği için tercih etmedikleri bir eğitim yöntemi olabilir.

 

Muhasebe kursları bu yüzden özel derslere göre öğrencileri kısıtlayan ve hareket alanlarını sınırlayan bir özelliğe sahiptir diyebiliriz. Özel dersler öğrencilerin muhasebe alanında kendi kriter ve ihtiyaçlarına göre ders alabilmelerine imkan verir. Bilgisayarlı muhasebe dersi ve muhasebe dersi Öğrencilerin birebir alarak çok daha fazla kaliteli ve hızlı bir şekilde ilerleyebilecekleri konular olacaktır.

 

Türkiye’de Superprof ile Muhasebe Özel Ders Hocası Bulma

Günlük yaşantımızın her anında muhasebe vardır aslında. Muhasebe öğrenmek herkes için gereklidir. Kendi muhasebenizi tutmanıza yardımcı olur. Üniversite de muhasebe bölümünde okumak isteyen ve lise son sınıfta girecekleri sınava hazırlanan öğrenciler zorluk çekebilir. Genel olarak sayısal dersleri alırlar ve karmaşık işlemlerde zorlanabilirler. Özel bir muhasebe bölümü hocasından ders almak sınavlara hazırlanırken ve üniversitede zorlandığınız derslerin üstesinden gelmesini sağlar.

 

Muhasebe özel ders hocaları Türkiye’nin lider platformu olan Superprof’ta bulmanız mümkündür. Alanında uzman ve yetkin hocaları Superprof tek bir çatı altında toplamıştır. Çok sayıda muhasebe olması çok farklı fiyat seçeneklerinin de olacağı anlamına gelir. Her bütçeye uygun bir muhasebe hocası bulmak mümkün olacaktır. Hocalar kendi fiyatlarını kendileri belirlediklerinden farklı fiyat politikaları vardır. Fiyatları belirli kriterlere göre belirlerler. Örneğin dersi alacağınız gün sayısı ve saat sayısı, dersi nerede ve ne şekilde alacağınız, muhasebe alanında ne tür bir eğitim istiyorsunuz (başlangıç, orta seviye, üst düzey) bu tip kriterler fiyatlarda etkili olacaktır. Ayrıca hocanın eğitim seviyesi de fiyatların belirlenmesinde etkin rol oynar.

 

Superprof’ta Türkiye muhasebe hocası seçerken tek yapmanız gereken ana sayfaya girerek muhasebe alanını aratmak olacaktır. Ardından hocaların ilanları olan sayfa açılacaktır. Yüzlerce muhasebe hocasının ilanına erişip dilediğiniz gibi inceleyebilirsiniz. Ayrıca hocaları istediğin kritere göre filtreleyebilirsiniz. Örneğin ne kadar bütçeniz olduğu, hangi şehirde veya hangi semtte yaşadığınız gibi birçok kritere göre filtreleyerek kendinize uygun hocaları görüntüleme şansınız olur. Hocalar ilanlarında kendileri ile ilgili bütün bilgileri bulundurur.  Bu bilgiler arasında hocaların nerede ve ne şekilde ders verecekleri, okudukları okullar veya üniversite öğrencisi mi, uyguladıkları fiyatlar, hangi konumda oturdukları, dersleri grup olarak verip veremedikleri gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Muhasebe alanında sizinle aynı sorunları yaşayan arkadaşlarınız varsa birlikte ders alma şansınız da bulunur. Superprof Türkiye’de bulunduğunuz şehirden farklı bir şehirde hoca bulduysanız dersleri online olarak da alma şansınız bulunur. Dersleri işlemek için sadece bir kamera ve kulaklık yeterli olacaktır. İşlerinizi ve okulunuzu aksatmadan belirli saatlerde ders alabilir veya en verimli olduğunuzu düşündüğünüz saatte ders programınızı hazırlayabilirsiniz. Muhasebe özel hocanız ile online olarak ders almaya karar verirseniz zoom, whatsapp, skype gibi uygulamalar ile bağlantı kurabilirsiniz.

 

Hocalar sizleri ders sonrasında da görüştüğünüz uygulama üzerinden takip eder. Sınavlarınızın nasıl geçtiğini hangi soruları yapamadığınızı, dersler de anlamadığınız kaçırdığınız yerler var mı, bunları takip ederek size çok profesyonel bir eğitim sunarak gerilemenizi önler. Superprof’ta muhasebe hocalarının %97’si ilk derslerini online olarak verirler. Bu da öğrenci ve öğretmenin birbirlerini tanımasına ve derslere devam edip etmeyeceklerine karar vermesini sağlar. Derse devam etmek isterseniz muhasebe hocalarınız sizin için hemen özel bir ders programı oluşturacaktır.  

 

Superprof Türkiye’nin neresinde olursanız olun size hizmet verebilir. Superprof’ta kendinize en iyi muhasebe eğitimini vereceğini düşündüğünüz öğretmeni bularak kendinizi geliştirmeye başlayın. Üniversite hayatı eğitimin son aşamasıdır ve mezun sonrasında en yüksek bilgi ve puanlarla mezun olmanız sizin için önemlidir. Yüksek notlarla mezun olduğunuz da daha iyi iş seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Tecrübeli ve bu zorlu yoldan geçmiş yetkin öğretmenler size bütün bilgilerini aktarmak için bekliyorlar. İsterseniz üniversitesi sonrasında da size eğitim verebilirler. İş hayatınızda da yükselmek için ve hata yapmamak için özel muhasebe hocasından ders alarak daha yüksek mevkilere gelme şansını yakalayabilirsiniz.

 

Şimdi sizde bir adım atarak Superprof’ta kendinize uygun özel muhasebe hocasını bularak geleceğinizin temellerini atın.

Ne öğrenmek istersiniz?