Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Eskişehir İspanyolca Dersi Seçenekleri

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yorum almış star İspanyolca öğretmenlerimiz.

62 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 62 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz İspanyolca dersi olarak veren öğretmen oranımız %100

2 saat

Şimşek gibi hızlı İspanyolca öğretmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Eskişehir içinde İspanyolca dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Eskişehir içindeki İspanyolca öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve İspanyolca öğrenmeye başlayın

3. Yeni bir dil öğrenin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Eskişehir konumunda mükemmel hocalarla yeni diller ve hobiler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

💸 Eskişehir İspanyolca özel ders ücretleri ne kadar?

Eskişehir İspanyolca özel dersi fiyatı 62 TL ortalamasında.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

 • öğretmeninin deneyimi
 • ders mekanı (online veya evde) ve yaşadığınız şehir
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

🎯 Eskişehir İspanyolca özel ders almanın faydaları neler?

Bir öğretmen ile İspanyolca dersleri alarak daha hızlı ilerleyebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde yüz yüze veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için birbirinizle iletişime geçebilirsiniz. 

Milyonlarca mükemmel öğretmenden Eskişehir konumunda size en uygun olanı arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Online İspanyolca dersleri almak mümkün mü?

İspanyolca öğretmenlerinin çoğu online İspanyolca dersi  veriyor.

Online İspanyolca dersi veren hocaların ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "online" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓 Eskişehir İspanyolca özel ders vermek için kaç öğretmen müsait?

5 öğretmen İspanyolca özel ders vermeye hazır.


Eskişehir konumundaki tüm İspanyolca öğretmenlerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.


5 ve daha fazla ilan arasından istediğiniz öğretmeni seçin.

✒️ Eskişehir İspanyolca öğretmenlerimize öğrencilerinin verdiği yorumlar nasıl?

2 puanlama sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

İspanyolca öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Eskişehir İspanyolca öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

İspanyolca özel ders öğretmenleri Eskişehir içinde size İspanyolca derslerinde yardımcı olsun

Eskişehir’de İspanyolca Öğretmeni İle İspanyolca

İspanya, Avrupa’nın güneyinde bulunan, Akdeniz’e ve Atlantik Okyanusu’na kıyısı olan bir ülkedir. Sıcak iklimi, insanlarının dışa dönük ve cana yakın olması sebebiyle Türk kültürünü anımsatabilir. Her yıl çok sayıda İspanyol öğrenci, Eskişehir’de Erasmus yapmak için Türkiye’ye gelmektedir. Türkiye’de popüler bir öğrenci şehri olan Eskişehir İspanyol Erasmus öğrencileri için de tercih edilesi bir şehirdir.

İspanya, tıpkı diğer Avrupa ülkeleri gibi coğrafi keşifleri başlatan ülkelerden olmuştur. Denizcilik alanında gelişmiş bir toplum olan İspanyol toplumu, uzun mesafeler kat ederek uzaktaki kıtaları keşfetme çabasına girişmiştir. Böylece coğrafi keşifler başlamış ve hızla devam etmiştir. İspanyollar Amerika kıtasına varmışlar ve kültürlerini buraya yaymışlardır. Özellikle Güney Amerika ve Orta Amerika’nın, yani bugünün Latin Amerika ülkelerinin bulunduğu coğrafyada egemenlik sürmüşlerdir. Bu süre boyunca kendi dil ve kültürlerini de yerli halka öğretmişlerdir. Bunun yanında pek çok İspanyol da İspanya’yı terk ederek Amerika kıtasında yaşamaya başlamıştır.

O zamandan bu zamana İspanyolca, İspanya sınırlarını aşmış ve çok geniş bir coğrafyada konuşulmaya başlanmıştır. Özellikle son zamanlarda daha da artan Latin Amerika nüfusu ile İspanyolca da dünyada kendine çok daha önemli bir yer edinmiştir. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde de İspanyolca İngilizce’den sonra en çok konuşulan dildir.

İspanyolca, dünyada en çok konuşulan dördüncü dildir. İspanya ve Amerika yaklaşık 500 milyon kişi anadil olarak İspanyolca konuşmaktadır. Bu sebeplerden ötürü öğrencilerin İspanyolca öğrenmesi veya üniversitede İspanyol dili ve edebiyatı okuması için giderek daha popüler bir dil haline geliyor.

Okul, üniversite, iş veya eğlence için İspanyolca hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Eskişehir’de size yardımcı olabilecek pek çok İspanyolca öğretmeni bulunmaktadır.

Öncelikle öğrenilecek onlarca dil arasından İspanyolca öğrenmeye karar vermeniz gerekmektedir. İspanyolca’nın sizin için doğru dil olup olmadığına hala karar vermediyseniz, İspanyolca’nın neden bu kadar önemli olduğunu, İspanyolca öğrenirken geçireceğiniz yıllar boyunca bir İspanyolca öğrencisi olarak karşılaşacağınız zorlukları ve aradığınız tatmin duygusunu nasıl bulabileceğinizi sizin için açıklayalım. Eskişehir’de İspanyolca özel ders öğretmeni ile İspanyolca öğrenmek fark yaratır çünkü daha hızlı ilerlemenize ve eksik kaldığınız yönlerinizi geliştirmenize yardımcı olur.

İspanyolca Öğrenmek Neden Önemlidir?

Dünya üzerindeki diğer dilleri öğrenmek gibi İspanyolca öğrenmenin de sizin için bir dizi faydası vardır.

Öncelikle, yeni bir dil öğrenmek size Türkçe hakkında bilmediğiniz çok şey öğretebilir. Türkiye’de Türkçe yapısı, diğer yabancı dillerle çoğu zaman aynı olmadığından, Türkçedeki belirli dilbilgisi kavramlarını nadiren öğreniyoruz. Yabancı dil öğrenerek, Türkçe dilbilgisi hakkında çok daha fazla şey öğrenebilir ve bunu yaparken kelime bilginizi geliştirebilirsiniz.

İspanyolca gibi bir yabancı dil öğrenmenin de birçok bilişsel faydası vardır. Araştırmalar, yeni bir dil öğrenenlerin karar verme ve öğrendikleri yeni şeyleri hafızada tutma konusunda daha iyi performans gösterdiğini göstermiştir.

Hangisi olursa olsun, bir yabancı dil bilmek (özellikle de İspanyolca) dünyanın her yerinden insanlarla bağlantı kurmanın ve onlarla iletişim kurmanın harika bir yoludur. İspanyolca konuşabilmek, İspanyolca konuşulan ülkelerde yaşayan yerli halkın ne dediğini, onların hayatını ve kültürlerini daha iyi anlayabileceğiniz için seyahat etmekten daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır.

Son olarak, İspanyolca öğrenerek kendinize olan özgüveninizi de arttırabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek, kendinizi oraya koymak ve hata yapmaktan korkmamakla yakından bağlantılıdır. Yeni bir dil öğrenirken ilk konuştuğunuzda heyecanlı olsanız da, seviyeniz yükseldikçe ve kendinizden emin bir şekilde konuşmaya başladıkça kısa sürede bu endişe dolu heyecanın da üstesinden geleceksiniz.

Eskişehir İspanyolca Kursları

Eskişehir’de dil kursları şehrin dört bir yanına dağılmıştır. İster Tepebaşı ister Odunpazarı olsun, Eskişehir’de özellikle Eskişehir merkezde çok fazla yabancı dil kursu bulabilirsiniz. Eskişehir yabancı dil kursu bulmak için oldukça fazla seçeneği olan bir şehirdir. Eskişehir’de iki adet üniversite bulunur: Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi. Aynı zamanda bu şehirde çok sayıda lise ve ortaokul öğrencisi de bulunmaktadır. Çalışan nüfusu saymıyoruz bile! Böylesine büyük bir genç ve dinamik bir nüfusa sahip bir şehirde kendini geliştirmek isteyen bir sürü kişi bulunmaktadır.

Bu sebeplerden ötürü, Eskişehir yabancı dil kursu sayısı bu talebe paralel olarak artmıştır. Eskişehir yabancı dil kursları çok geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Eskişehir’de İspanyolca kursu arıyorsanız bu kurumlarda bulabilirsiniz. Eskişehir İspanyolca kursu seçenekleri bahsettiğimiz gibi oldukça fazladır. Özellikle çalışan bireyseniz veya dersleriniz çok yoğunsa, hele ki liseye veya ortaokula gidiyorsanız, programınız ona göre dolu olacaktır. Bu yüzden kendi programınıza uygun bir kurs seçmeniz gerekecektir. Tabi bunun yanında bütçeniz de önemli bir kriterdir. Herkesin yeni bir yabancı dil öğrenirken sınırsız bir bütçesi bulunmamaktadır. Bu yüzden makul fiyatları olan bir kurs bulabilmek önemlidir. Eskişehir İspanyolca kursu seçenekleri kursun mekanı, verilen derslerin sıklığı ve yoğunluğu, derslerin işlenme zamanı ve derslerin seviyesine göre farklılık gösterecektir. Örneğin İspanyolca başlangıç dersleri almak istiyorsanız ve zaman fark etmeksizin her saat diliminde kursa gidebilirim diyorsanız o zaman daga uygun fiyatlı bir kurs bulma şansınız artacaktır. Tam aksine daha özelleşmiş bir kurs istoyrsanız, örneğin iş İspanyolcası öğrenmke istiyorsanız ve kursa sadece işten sonra veya haftasonu gidebilirim diyorsanız, bu durumda kurs seçeneğiniz daralacaktır. Eskişehir’de İspanyolca kursu fiyatları genel olarak bu kriterlere bağlı olarak değişebilir.

Sizin için, İspanyolca dersi alabileceğiniz ve hatta dilerseniz diğer dilleri de öğrenebileceğiniz ilginizi çekebilecek Eskişehirdeki dil kursları listesini kısaca derledik:

 • Teol Eskişehir Dil Okulu
 • Eskişehir Dil Koleji
 • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları
 • Önder Dil Kursu
 • Evren Dil Kursu
 • Test İngilizce Dil Kursu
 • YDS Academy
 • ESMEK (Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları) vb.

İspanyolca Sertifikası Almak

İspanyolca sertifika sınavı, oldukça fazla İspanyolca dilbilgisi içerir. İsimler, makaleler, sıfatlar, zarflar ve zamirler gibi kelime türlerine ek olarak, öğrenilecek çok fazla zaman da vardır. Sonuçta, İspanyolca'da pek çok farklı zaman vardır ve bunlar düzenli olarak kullanılır.

İspanyolca’da 14 farklı zaman olduğunu biliyor muydunuz? Neyse ki ilk seviyelerdeki İspanyolca öğrenen öğrenciler hepsini öğrenmek zorunda kalmayacaklar, ancak çoğunu bilmek zorunda kalacaklar. Yoksa İspanyolca dil sertifikası almak kolay olmayabilir.

İspanyol alfabesi 27 harf ve 30 sesten oluşur. Kelimeler feminen (la) ve maskülen (el) olarak ikiye ayrılır. Genelde ‘’a’’ ile biten kelimeler feminen ‘’o’’ ile biten kelimeler ise maskülendir. Mesela arkdaş anlamına gelen ‘’la amiga’’ feminen yani kızlar için kullanılır, ‘’el amigo’’ ise erkekler için kullanılır. İspanyolca kolay ve zevkli bir dildir. Öğrenmeye başladıktan sonra kendinizi kaptıracaksınız. Tabii ki özel bir öğretmenin desteğini alarak çok daha kolay hale getirip hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

İspanyolca dil sertifikasını kendi seviyenize göre sınavlara girerek alabilirsiniz. Bu seviyeler başlangıçtan ileriye şu şekildedir: İspanyolca A1, İspanyolca A2, İspanyolca B1, İspanyolca B2, İspanyolca C1 ve İspanyolca C2.

İspanyolca Öğrenmek Zor Mu?

Diğer diller gibi İspanyolca öğrenmek de her zaman kolay değildir. Yeni bir dilde akıcı olmak sadece bir gecede gerçekleşmez ve en azından temel seviyeye ulaşmak için birçok ders, çok fazla eğitim ve çok fazla pratik gerekir. Bununla birlikte, dili kullanma şansınız ne kadar fazlaysa seviyeniz o kadar iyi olacaktır. Bu noktada atasözümüz doğrudur: işleyen demir paslanmaz.

İspanyolca özel ders, İspanyolca'nın temellerini öğreneceğiniz için iyi bir başlangıçtır, ancak dili iyi konuşmak ve öğretmeniniz ve diğer öğrencilerden başka biriyle sohbet edebilmek istiyorsanız, derslerin ötesinde de çalışmaya hazırlıklı olmanız gerekir.

İspanyol dili ve edebiyatı okuyup üniversite diploması almak büyük bir sorumluluktur, ancak İspanyolca konuşmayı öğrenmek için mutlaka birine ihtiyacınız yoktur. Düzenli pratik ve dile maruz kalma, herhangi bir dilde daha iyi olmanın en iyi yoludur ve bunu okuldaki veya üniversitedeki bir öğretmenden, özel derslerdeki öğretmenlerden, dil değişim öğrencilerinden veya İspanyolca konuşulan bir ülkedeki öğretmenlerden destek alabilirsiniz, ancak iyi bir eğitim alıp akıcı İspanyolca konuşmak yıllar alabilir.

Eskişehir öğrenci şehri olduğu için ders çalşma alanlarına çok fazla talep olan bir şehirdir. Bu yüzden Eskişehir kütüphaneleri şehrin dört bir yanını sarmıştır. Sadece Odunpazarı ve Tepebaşı değil, Eskişehir ilçeleri de kütüphane barındırır. Eskişehir’de aynı zamanda çok sayıda ders çalışılabilecek cafe de bulunmaktadır. Eskişehir kitap cafe konsepti açısından özellikle gelişmiş bir şehirdir. Bu mekanlarda hem bir şeyler içebilir hem de ders çalışıp kitap alabilirsiniz. Eskişehir dil öğrenmek için mükemmel bir şehirdir ve içinde çok sayıda kütüphane Sizin için Eskişehirdeki kütüphane ve kitap cafelerin küçük bir listesini hazırladık:

 • Silent Cafe Kütüphane
 • Zeplin Kütüphane
 • Ninova Kütüphane Cafe
 • Eflatun Kitap Cafe
 • Eskişehir İl Halk Kütüphanesi
 • Adımlar Kitap & Cafe
 • Uçurtma Kitap Cafe
 • İnsancıl Sahaf Kitapevi
 • Eskişehir Kitapçısı
 • Yediler Kültür Merkezi vb.

İspanyolca Özel Ders

Bahsettiğimiz gibi, yeni bir dili iyi bir seviyeye çıkarmak yıllar alabilir, bu nedenle pek çok öğrencinin İspanyolca öğrenmelerine yardımcı olmak için İspanyolca özel ders hocası bakması şaşırtıcı değildir. Sonuçta, İspanyolca'yı her hafta sadece birkaç saat çalışıp pratik yaparsanız, asla iyi konuşmak için yeterli deneyim kazanamazsınız.

Elbette, herkes akıcı bir şekilde konuşmak için İspanyolca öğrenmiyor. Belki de İspanyolca sınavı veya İspanyolca sertifika sınavını geçmeyi veya sadece İspanya veya Latin Amerika gezisine yardım edecek bilgiler öğrenmeyi umuyorsunuz. Bu durumlarda, bir öğretmen de çok yardımcı olabilir.

İspanyolca dersi almanın en büyük yararı, derslerin size göre uyarlanacak olmasıdır. Akıcı olmak için düzenli ders almaya ihtiyacınız varsa, derslerinizin her biri tamamen İspanyolca konuşmaya odaklanabilir. Sadece bir sınavı geçmeye çalışıyorsanız, dersiniz muhtemelen daha gramer ağırlıklı ve okul derslerine benzer olacaktır.

Tabii ki istediğiniz saat ve konumda, açık alan ve doğayla iç içe olmak isterseniz Eskişehir bunun için de mükemme bir yerdir. Porsuk Çayı kenarı gibi Eskişehir parkları ve yeşil alanları öğrencilerin hizmetindedir. Szin için küçük bir liste hazırladık:

 • Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı
 • Japon Bahçesi
 • Kanlıkavak Parkı
 • Alaaddin Parkı
 • Basın Parkı
 • Odunpazarı Botanik Parkı vb.

Eskişehir’de İspanyolca Öğretmeni Bulmak

Online İspanyolca öğretmeni bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı ve yoğun üniversite öğrencisi nüfusu sayesinde Eskişehir, Türkiye’de İspanyolca öğrenmek için en iyi yerlerden biridir.

Eskişehir'deki öğretmenlerin çoğu ilk dersinizi ücretsiz olarak veriyor, bu yüzden hangi öğretmenin sizin için uygun olduğuna karar vermeden önce birkaçını denediğinizden emin olun. Tüm dil eğitimlerinde olduğu gibi, çok konuşacaksınız, bu yüzden öğretmeninizle iyi geçinmelisiniz. Her öğretmenin profilini görüntüleyin ve arayışınızla eşleşen becerileri, deneyimi ve saat başına ücretleri size uygun olanlara ulaşın.

Eskişehir’de size uygun hiçbir İspanyolca hocası bulamadıysanız veya bütçeniz Eskişehirdeki öğretmenlere yetmiyorsa, web kamerası üzerinden yeni dilinizi pratik yapmanıza yardımcı olabilecek online İspanyolca özel ders öğretmenleri bulabileceğinizi de unutmayın.

Superprof’ta hem Eskişehirdeki üniversite öğrencileri hem de deneyimli İspanyolca öğretmenleri bulunur. Böylece geniş bir fiyat ve deneyim skalasına sahip olursunuz. Aynı zamanda öğretmeninizle anlaşmanızın da önemli olduğunu göz önünde tutarsak, kendi yaşınıza yakın bir öğretmen belki de derslerde daha fazla ortak nokta bulup dersleri daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Superprof’ta hepsi mümkün!

Ne öğrenmek istersiniz?