Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

fotoğrafçılık özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 72 yorumlu star öğretmenlerimiz.

66 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺66

2 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 2 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Fotoğrafçılık öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Fotoğraf sanatları alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
Fotoğrafçılık öğretmenlerini değerlendiriyor

Babür

Fotoğrafçılık öğretmeni

Kendisi konusunda cok uzman. Sadece teknik degil bakis aciniiz da gelistirir. Tanidigima memnun oldum.

Özcan

Fotoğrafçılık öğretmeni

Son derece bilgi sahibi ve yaşanmışlığın,tecrübenin gerçek sahibinden böyle güzel bir eğitim aldığım için gerçekten çok şanslıyım.Bu işe başlamak isteyen herkese gururla tavsiye edebilirim.Pişman olmayacağınıza emin...

Oguz, 1 yıl önce

Başak

Fotoğrafçılık öğretmeni

Cok iyi bir ogretmen, herkese siddetle tavsiye ediyorum tum sorularimi cevapladi sayesinde suan kendi fotograflarimi cekebiliyorum

Arda, 1 yıl önce

Candan

Fotoğrafçılık öğretmeni

Yaşına göre çok olgun, diksiyonu düzgün hanım hanımcık güleç yüzlü bir öğretmen. fotoğrafçılığı çok merak ediyordum makinem olduğu halde zamansızlıktan öğrenememiştim ama online ders sayesinde bire bir ders alıyormuşum...

Gamze, 2 yıl önce

Başak

Fotoğrafçılık öğretmeni

Başak hocamla ilk dersimiz harikaydı. Güler yüzü sevecen tavırları ve mükemmel ders anlatım tekniği ile dersimiz çok güzeldi. Başak hanım sayesinde kısa zaman içinde çok güzel işler çıkaracağıma eminim.

Erdem, 2 yıl önce

Başak

Fotoğrafçılık öğretmeni

Fotoğrafa hakim, enerjik ve konuları anlatırken gayet sabırlı bir öğretici. Fotografçılığı öğrenmek isteyen herkes Başak hanımdan gönül rahatlığıyla ders alabilir. Kesinlikle ders almanızı tavsiye ederim.

Erol, 2 yıl önce

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Fotoğrafçılık dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Fotoğrafçılık dersi fiyatı saatlik ortalama 66 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

 • fotoğrafçılık öğretmeninin deneyimi
 • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Fotoğrafçılık dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Fotoğrafçılık dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Fotoğrafçılık online dersleri almak mümkün mü?

Fotoğrafçılık öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Fotoğrafçılık dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Fotoğrafçılık dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

460 fotoğrafçılık öğretmeni fotoğrafçılık dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

460 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Fotoğrafçılık öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

72 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Fotoğrafçılık öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Fotoğrafçılık öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Fotoğrafçılık dersinde desteğe ihtiyacınız varsa fotoğraf dersi yardımı almanız size çok şey kazandıracaktır

Fotoğraf makinası kullanarak etrafımızdaki obje, nesne ve ilgimizi çeken her türlü görüntüyü görsele çevirmemizi sağlar. Fotoğraf makinası bir anlamda anı ölümsüzleştiren bir makinadır. Fotoğraf makinası kullanımında en önemli etmenlerden bir tanesi ışık kullanımıdır. Işığın doğru şekilde kullanıldığı fotoğraflar da daha dikkat çekici kareler yakalanabilir. Fotoğraf makinalar geçmişten günümüze oldukça değişerek ve gelişerek gelmiştir. Bu değişim ile birlikte farklı alanlarda kullanılmak için farklı fotoğraf makinası türleri ortaya çıkmıştır. Fotoğraf makinası türlerini yapacağınız işe göre seçilmelidir. Fotoğrafçılık sadece basit bir fotoğraf çekmek değildir. Fotoğraf çekmenin aslında birçok faydası vardır. Bunlardan birisi yaratıcılığınızı ve ufkunuzu genişletmesidir. Çekeğiniz fotoğrafı bir stüdyo da ya da mekan da çekiyorsanız alanın tasarımını ve gerekli objeleri kendiniz tasarlayabilirsiniz ve ortaya size özgü bir çalışma çıkarabilirsiniz. Bu da işinizi daha zevkli bir hale getirmesini sağlar.

 

Fotoğraf makinası ilk olarak 18. yüzyılda çıktığı biliniyor. Fotoğraf makinası ilk olarak bir kutu içinde icat edilmiştir. Kutunun içindeki küçük delikten giren ışık fotoğrafı ters olarak görüntü sağlamaktadır. Kutunun dışına mercek ve buzlu cam konularak görüntü kutunun dışına yansımıştır. Fotoğraflar gümüş ve bakır karıştırılmış bir levha üzerine aktarılmaktaydı. Zamanla gelişerek negatif görüntüler pozitif görüntüye çevrilmiştir. Ardından daha küçük ve kullanışlı olan içinde rulo film olan fotoğraf makinaları çıkmıştır. Bu fotoğraf makinasında çektiğiniz fotoğraflar içerisindeki ruloya görüntüyü negatif olarak vermektedir. Ardından çektiğiniz fotoğraf rulosunu fotoğrafçıya vererek, fotoğrafçılar karanlık bir odada fotoğrafların canlı haline kağıda aktarma işlemi yapmaktadır. Günümüze kadar bir çok şekil değiştiren fotoğraf makinası artık kullanması çok daha kolay ve her işlevi dijital ortamlardan gerçekleştirilebiliyor. Hatta fotoğraf makinası bir bilgisayara bağlanarak bilgisayarda tüm ayarları yapılıp çekim yapılabiliyor.

 

Fotoğraflar günümüzde artık basılmaktan çok dijital ortamlarda saklanması tercih ediliyor. Bunun nedeni gelişen teknoloji ve artan sosyal medya, dijital ortam popülerliğidir. Günümüzde her yaştan kişinin bir sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Kişiler bu alanlarda daha iyi görüntülü ve pürüzsüz fotoğraflarını paylaşmak isterler. Bu sebepten de fotoğrafçılara başvururlar. Çektirdikleri fotoğrafları sadece sosyal medya ortamlarında kullanacaklarından sadece dijital ortamda isterler. Bu da fotoğrafların daha estetik ve kusursuz bir hale gelmesini sağlamak için fotoğrafçıların kendilerini sürekli olarak geliştirmesi anlamına gelir. Sosyal medya ortamlarında ciddi bir şekilde fotoğrafçılar arasında rekabet ortamı başlamıştır.

 

Fotoğraf çekmek günümüzde artık her anımızda yer almaktadır. Kullanılan tüm telefonlarda kamera vardır ve herkes her anını kolaylıkla anı olarak saklayabiliyor. Tabi telefondan çekilen fotoğraflar daha düşük kaliteli oluyor. Özel günlerde daha kaliteli ve basıma uygun fotoğraflar için fotoğrafçılar tercih ediliyor. Fotoğraf çekmek aslında bir sanattır. Çekilecek fotoğrafın açısı, ışığı, ortamı ve tüm ayarları ustalık ve sanat ister. Fotoğraf çekerken bu unsurları profesyonel bir şekilde ayarlamak için eğitim almanız şarttır. Fotoğrafçılık her ne kadar kolay görünse de aslında kolay değildir. Fotoğrafçılık sadece bir tuşa basmaktan ibaret değildir ve oldukça bilgi ve tecrübe ister.

 

İyi bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız her anınızı fotoğraf çekerek geçirmeniz gerekir. Gördüğünüz bir çiçeği, farklı bir alanı, insanları, akşam ışıklarını farklı açılarla çekmeniz gerekmektedir. Bu şekilde nerede hangi açı ve ışıkla fotoğraf çekmeniz gerektiğini çok daha iyi kavrayabilirsiniz. Fotoğrafı çektikten sonra incelediğiniz de yaptığınız hataları daha iyi görebilirsiniz ve bir dahaki çekiminiz de çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Fotoğrafçılık günümüzde en popüler mesleklerden birisi haline gelmektedir. Hemen hemen her sektörde, her alanda bir fotoğraf bilgisi olan kişiye ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Türkiye’deki Fotoğrafçılık Kursları

Fotoğrafçılığa günden güne artan bir talep vardır. Fotoğrafçılık alanında iş olanakları çok yüksek olduğu için buna paralel olarak da fotoğrafçılık kursları artmıştır. Fotoğrafçılık kurslarında dersler kalabalık sınıf ortamlarında verilmektedir. Kurs merkezlerini bulunduğunuz şehrin merkez kısımlarında daha yaygın bir şekilde bulabilmeniz mümkündür. Türkiye’de fotoğrafçılık alanı oldukça gelişmiş ve yaygındır. Dijital ortama artan ilgi ile birlikte herkes özel günlerinde çok daha iyi fotoğraflar çektirmek isteyenler profesyonel bir fotoğrafçı aramaktadır. Bulunduğunuz şehirde kendinize uygun bir kurs merkezi bulmak için kurs kurs gezmeniz gerekebilir. Kurs merkezlerinin fiyatları kurstan kursa farklılık gösterebilir. Kurs merkezleri fotoğraf çekim teknikleri hakkında dersler verir. Fotoğraf çekerken kullanmanız gereken ışık tekniklerini, gün ışığından yararlanarak nasıl iyi çekimler yapabilirsiniz, fotoğraf makinası çeşitleri, fotoğraf makinası ayarları gibi çok sayıda farklı ders verilmektedir.

 

Fotoğraf kurslarına katılmayı ve fotoğraf çekmeyi yoğun iş hayatınız varsa ve stresten uzak durup kendinize özel alan yaratmak istiyorsanız da alabilirsiniz. Kurs merkezleri her yaştan ve her seviyeden kişiye özel dersler verebilir. Türkiye’de bulunan bazı fotoğrafçılık kurslarının listesini sizin için hazırladık:

 

 • Fujifilm Adana Showroom ve Eğitim Merkezi
 • Orkun Eğitim Kurumları
 • İstanbul Fotoğrafçılık Kursu Photoplay
 • Muammer Yanmaz Fotoğrafçılık Kursu
 • Foto Life Akademi
 • Nihat Karadağ Fotoğrafçılık Kursu
 • Royal Fotoğrafçılık
 • Greenbox & Whitebox Studio
 • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği
 • Çukurova Fotoğraf Sanatı Derneği
 • Mersin Fotoğraf Derneği
 • Olba Fotoğraf Derneği
 • Denizli Fotoğrafçılık Kursu
 • Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği
 • DB Fotoğraf & Film Atölyesi
 • Fotosel Selçuklu Fotoğraf Sanatı Derneği

 

Fotoğrafçılık Özel Dersleri Alarak Profesyonel Bir Fotoğrafçı Olun

Fotoğraf çekmeye ilginiz varsa ve bunu profesyonel anlamda yapmak istiyorsanız özel ders almanız gerekecektir. Hangi alanlarda uzmanlaşmanız gerektiğini iyice öğrenmeniz gerekir. Ayrıca kullanacağınız ekipmanlar hakkında da oldukça iyi bir bilgi birikimi yapmanız gerekecektir. Fotoğraf alanında uzmanlaşacağınız pek çok farklı alan vardır. Bu alanlardan birini seçip kariyerinize devam edebilirsiniz. Doğum fotoğrafçısı günümüzde çok popüler bir hale gelmiştir ve oldukça yoğun talep vardır. Ürün fotoğrafları çekerek reklam ajanslarında, kurumsal firmalarda ve endüstri alanında çok geniş bir yelpazede iş olanaklarınız artar. Moda fotoğrafçısı olarak çeşitlik firmaların ürün çekimleri, dergi çekimleri ve sayısız alanda profesyonel işler yapabilirsiniz. Reklam fotoğrafçısı olarak hem fotoğraf hem reklam hizmeti verebilirsiniz. Nişan, düğün veya özel gün fotoğrafçılığı günümüzde neredeyse en çok talep edilen alan haline gelmiştir. Bu alanda hizmet verebilirsiniz. Daha çok sayıda fotoğrafçılık alanında hizmet vereceğiniz iş olanakları bulunur.

 

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve fotoğrafçılık alanında kariyer yapmak istiyorsanız yukarı da saydığımız alanlardan birinde hizmet vererek sevdiğiniz mesleği yapabilirsiniz. İşinizi severek ve tutku ile yaparak ortaya çok daha iyi işler çıkarabilirsiniz ve fotoğrafçılık alanında iyi bir ün kazanabilirsiniz.

 

Fotoğrafçılık özel dersleri alarak kendinizi geliştirebilir, fotoğrafın her detayını öğrenebilirsiniz. Renk, ışık, kontrast, çözünürlülük ayarlarını daha iyi yapabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi profesyonel anlamda yapmak istiyorsanız temel çekim bilgileri yeterli kalmayacaktır. Fotoğrafçılık özel dersleri alarak sadece fotoğraf makinasını öğrenmezsiniz. Fotoğrafları daha kaliteli bir hale getirmek için kullanmanız gereken programları da öğrenmeniz gerekmektedir.

 

Superprof Türkiye’de Fotoğrafçılık Dersleri Alarak Kendinizi Geliştirin

Fotoğraf çekmeye ilginiz varsa çok fazla teknik ve dikkat gerektiren bir alandır. Ayrıca içeriğinde çok fazla ayar ve fotoğraf makinası türü vardır. Bu ayarların içinde ise çok sayıda farklı ayar yapacağınız yer vardır. Bunların hepsini tek tek öğrenmeniz neredeyse imkansızdır. Fotoğraf makinasında yapacağınız bazı işlemler ayar ve dikkat ister. Bunları doğru ve dikkatli bir şekilde yapmadığınız takdirde yapacağınız fotoğraf çekimlerinde renk deformasyonları ve bulanık olacaktır. Bu da kötü sonuçlar almanıza neden olur. Fotoğrafçılığı ister kendi fotoğraflarınızı çekmek için, ister fotoğrafçılık alanında uzmanlaşmak için, ister bir reklam ajansında çalışmak için, ister endüstriyel fotoğraflar çekmek için öğrenmek istiyor olun, istediğiniz alan ne olursa olsun fotoğrafçılık tekniklerini iyice kavramanız lazımdır. Bu sebepten dolayı fotoğrafçılık özel dersleri almak en iyi seçenek olacaktır. Türkiye’nin lider ders platformu olan Superprof’ta fotoğrafçılık alanında uzman ve en iyi eğitimleri almış fotoğrafçılık hocalarını sizin için tek bir çatı altında toplamıştır. Superprof Türkiye’deki fotoğrafçılık hocaları daha önceden çok sayıda öğrenciye ders vermişlerdir ve oldukça tecrübe sahibidirler. Hocalar her seviyeden öğrenciye ders verebilirler.

 

Hocalar öğrencilerin seviyelerine ve anlama hızlarına göre dersleri anlatırlar. Ders anlatımından sonra öğrencilerine derste anlattıklarını uygulatarak daha hızlı öğrenmeleri sağlarlar. Ayrıca takıldıkları veya anlamadıkları kısımları daha hızlı tespit edebilirler ve o konular üzerinden tekrar geçebilirler. Bu şekilde öğrenciler hiçbir konuda eksik kalmadan en iyi eğitim almış olurlar.

 

Superprof Türkiye’de fotoğrafçılık dersi veren hoca arıyorsanız tek yapmanız gereken Superprof ana sayfasına girerek ders arama kısmına fotoğrafçılık şehir kısmına ise Türkiye yazmanız yeterli olacaktır. Ardından karşınıza çıkacak sayfada Superprof Türkiye’de bulunan tüm fotoğrafçılık hocalarının ilanları çıkacaktır. Bu ilanlarda hocalar okudukları okullar ve ne derece ile mezun oldukları, dersleri anlatım şekilleri, dersleri ne seviyede verecekleri, saatlik ders fiyatları, dersleri online olarak verebiliyorlar mı, dersleri nerede ve ne şekilde veriyorlar gibi birçok bilgiyi bulundururlar. Tabi çok fazla ilan olacağından hepsini tek tek incelemeniz zor olacaktır. Türkiye’de kendi kriterlerinize uygun hocayı en hızlı şekilde ulaşmak için Superprof’un ilanları filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz. İlanları verebileceğiniz en fazla ücret miktarını, dersleri ne seviyede almak istediğiniz, bulunduğunuz konumu girerek Superprof Türkiye’de kendi kriterlerinize uygun fotoğrafçılık hocasına çok hızlı bir şekilde erişip ders talebi gönderebilirsiniz.

 

Superprof Türkiye’de seçeceğiniz fotoğrafçılık hocasına hiç tereddüt etmeden ders talebi gönderebilirsiniz. Superprof Türkiye’de bulunan fotoğrafçılık hocalarının en avantajlı yönü ise ilk derslerini hiçbir ücret talep etmeden veriyor olmalarıdır. Bu ücretsiz ilk dersi kendiniz için bir avantaja dönüştürebilirsiniz. Hocanızı daha yakından tanıyıp anlaşıp anlaşamayacağınıza, dersleri anlatım biçimini görüp sizin anlama şeklinize uyup uymayacağına karar vermeniz mümkündür. Hocalarla dersleri ne seviyede almak istediğinize, dersleri nerede almak istediğiniz gibi konulara karar verip bir ders programı hazırlayabilirsiniz ve bu şekilde derslere başlayabilirsiniz.

 

Superprof Türkiye’de her bütçeye uygun bir fotoğrafçılık hocası bulabilirsiniz. Superprof Türkiye’deki fotoğrafçılık hocaları kendi ders fiyatlarını kendileri belirledikleri için bulunan hoca sayısı kadar farklı fiyat seçeneğiniz bulunur. Superprof Türkiye’de alacağınız fotoğrafçılık saatlik ders ortalama ücreti 64 TL olup bu rakam sadece ortalama bir ücret olup çok daha aşağısında fotoğrafçılık hocası bulmanız mümkündür. Superprof Türkiye’de bulunan fotoğrafçılık hocaları fiyatlarını belirlerken bazı kriterlere dikkat ederler. Bunlardan bazıları:

 • Eğitim seviyeleri (üniversite öğrencileri mi, mezun ve tecrübeli mi)
 • Dersleri haftada kaç gün ve kaç saat verebilecekleri
 • Dersleri nerede verecekleri (bulundukları konumdan uzaksa yol ücreti)
 • Dersleri ne seviyede verebilecekleri
 • Dersleri grup olarak mı yoksa bireysel mi verdikleri

Bunlar gibi kriterlere göre saatlik ders fiyatlarını belirlemektedirler.

 

Siz de Superprof Türkiye’de özel fotoğrafçılık özel dersleri alarak kendinizi geliştirin!

Ne öğrenmek istersiniz?