Anasayfa
Ders ver
İstanbul 
Özcan - Prof fotoğrafçılık - İstanbul
İstanbul 
 • Super Öğretmen
 • (13 üye yorumu)
O
Oguz
« Mükemmel! Son derece bilgi sahibi ve yaşanmışlığın,tecrübenin gerçek... Devamını oku »
O
Oguz
« Mükemmel! Son derece bilgi sahibi ve yaşanmışlığın,tecrübenin gerçek sahibinden böyle güzel bir eğitim aldığım için gerçekten çok şanslıyım.Bu işe başlamak isteyen herkese gururla tavsiye edebilirim.Pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.Emeğinize sağlık hocam bana kattığınız bilgiler için size çok teşekkür ederim... Un vrai professionnel dans son travail avec une très grande expérience. J ´ai été ravi d apprendre sur ce métier avec les précieux conseil de Mr Özcan »
₺150/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 8saat
Özcan tarafından verilen ders biçimleri
 • Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Fotoğrafçılık
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

40 yıllık deneyim ve birikimle bire bir ve grup fotoğraf dersleri verilir

Ders işleme yöntemi

Ders işleme yöntemim 12 saat dilimler halinde ve fotoğraf dallarına göredir.Temel Fotoğraf, Stüdyo Fotoğrafçılığı, Sokak (Enstantene) Fotoğrafçılığı, Çekim Teknikleri, Portre Fotoğrafçılığı, Stüdyo Fotoğrafçılığı, Kavramsal Fotoğraf, Basın Fotoğrafçılığı ve Sahne fotoğrafçılığı dallarında kurlar biçimindedir. Fotoğraf felsefesi, Fotoğraf tarihi Fotoğrafın bilimsel ve sanatsal gelişimi gibi teknik ve sanatsal yanları geliştirecek bir formatta vermekteyim.

Super Öğretmen

Özcan en iyi öğretmenler arasında. Yetkin bir profil, iyi bir diploma, hızlı ilk ders planlaması, öğrencileri çok seviyor!

Eğitim

1988 yılı MSÜ-GSF Fotoğraf Ana Sanat Dalı Mezunuyum. Reklam fotoğrafçılığı, Foto muhabirliği geçmişi olan ve 2008 - 2019 yıllarında Yeditepe Üniversitesi Grafik bölümünde Fotoğraf desleri verdim. Fotoğraf atölyeleri eğitmenliği yaptım. İfsak'ta eğitmenlik ve fotoğraf dünyasında bir çok yayında yazan, Ayrıca Evrensel Gazetesinde ''Kadraj'' köşesinde 2009 dan bu yana her hafta Fotoğraf ve sanat konularında köşe yazarlığı yapmaktayım. Yüzlerce öğrenci yetiştirdim. (gizli bilgi) ve (gizli bilgi) ile (gizli bilgi) hesaplarından daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ücretler

Ulaşım bedeli : ₺50
Webcam dersleri ücretleri : ₺150/saat

Detaylar

Dersler kurlar halindedir. Her kur 12saatx150 tl= 1.800.00 TL toplamdır. Fatura istenirse +KDV eklenir. Temel fotoğraf diğer kurların ön koşuludur. Temel fotoğraf dışındaki kurlara katılabilmek için fotoğraf makinesine sahip olunması gereklidir. Dersler zorunlu nedenler oluştuğunda telafi edilir.

Özcan tarafından verilen ders biçimleri
Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Öğretmen evinde
Öğrencinin evinde
Ders verilen alanlar
 • Fotoğrafçılık
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Özcan: CV

1963 Samsun/Bafra doğumluyum.
1988 yılında Mimar Sinan Üniversitesi GSF Fotoğraf Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldum.
1985-1991 yıllarında İBB Şehir Tiyatrolarında Sahne fotoğrafçılığı yaptım.
1991-2008 yıllarında reklam fotoğrafçılığı yaptm..
2008-2014 yıllarında Evrensel Gazetesi'nde foto muhabiri ve köşe yazarlığı yaptı. Halen “Kadraj” köşesinde fotoğrafın sanat ve hayatla ilişkileri konusunda güncel yazılar yazmakta. Ayrıca değişik dergi ve mecralarda fotoğraf üzerine yazılar yazmaktayım.
2014 yılında Evrensel Gazetesinden emekli oldum.
Ulusal ve uluslar arası bir çok karma sergilere katıldı. Kişisel sergiler açtım.
2015 yılı AFP'nin (Agence France-Presse / Fransa Fotoğraf Ajansı) “En İyi Basın Fotoğrafları" seçkisinde yer almış, Atlanta’da yapılan Dünya Basın Fotoğrafları Yarışması'nda ikinci oldum.
2006-2019 yıllarında Yeditepe Üniversitesi’nde Grafik Sanatlar Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak fotoğraf dersleri verdim. Halen serbest gazetecilik ve fotoğraf eğitmenliği yapmaktayım.

Söyleşi ve Sunumlar;
1-Bilim ve Sanatın fotoğrafla ilişkisi:
2-80’ler de fotoğraf
3-İzler ve Sözler. Sennur Sezer in fotoğraflarıma yaptığı yorumlar.
4- Sovyetler de fotoğraf : 1917 Sovyet Ekim devriminin 100. Yılı dolayısıyla...(2017)
5- Anonimlik ve Fotoğraf:
Eğitim ve Atölye Çalışmaları
- Temel Fotoğraf Eğitimi - Belgesel Fotoğraf Eğitimi - Basın Fotoğrafçılığı - Kavramsal Fotoğraf Eğitimi - Studyo/Reklam Fotoğrafçılığı - Sahne Fotoğrafçılığı Tiyatro/Bale
Workshoplar;
- Üst üste çekim tekniği ve uygulaması
- Pan çekim tekniği ve uygulaması
- Işıkla boyama tekniği ve uygulaması
- Panoramik çekim tekniği ve uygulaması
- Silüet çekim tekniği ve uygulaması
- Zoom in – Zoom out çekim tekniği ve uygulaması
- Uzun pozlandırma çekim tekniği ve uygulaması
- Portre fotoğrafçılığı (Stüdyoda suni ışıkla ve Dışarda doğal ışıkta)
- Tiyatro (Sahne) Fotoğrafçılığı

13 üye yorumu : Özcan
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
O
Oguz

Mükemmel! Son derece bilgi sahibi ve yaşanmışlığın,tecrübenin gerçek sahibinden böyle güzel bir eğitim aldığım için gerçekten çok şanslıyım.Bu işe başlamak isteyen herkese gururla tavsiye edebilirim.Pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.Emeğinize sağlık hocam bana kattığınız bilgiler için size çok teşekkür ederim...

Un vrai professionnel dans son travail avec une très grande expérience.
J ´ai été ravi d apprendre sur ce métier avec les précieux conseil de Mr Özcan

Özcan cevap verdi

gayet başarılı bir eğitim süreci geçiyor

S
Servet

Mükemmel! Temel fotoğrafcılık eğitimi aldım Özcan beyden. Hem akademik hem de mesleki tecrübesini eğitim sürecinde aktararak çok kaliteli ve sistemli bir şekilde öğretiyor. Ben kendisinden memnun kaldım, tavsiye ederim.

Özcan cevap verdi

Ben çok başarılı bir ders yaptığımı düşünüyorum. Ama Servet in düşünceleri daha onemli

11 referans

H
Habibe

ÖZCAN hocadan ders alma şansım oldu. Kesinlikle işinin ehli ve Harika bir iletişim yeteneği var. Onunla dersler her daim keyifliydi.

A
Aylin

Özcan Hoca, hem teknik bilgisi hem güzel anlatımı hem de değerli kişiliği ile fotoğraf konusunda ders alınabilecek ender hocalardandır. Ne öğrendiysek sayesindedir!

H
Hakan

Fotoğraf bilgisine ve bilgiyi aktarma yeteneğine hayran olduğum değerli bir insandır. Seni tanımak benim için büyük şans Özcan hocam.

S
Sema

Ben temel fotoğrafçılığı mı Özcan hocayla başladım ve artık devamında başka bir hocaya gitmeyi aklımdan bile geçirmedim müthiş bir performansa sahip ve her şeyi birebir anlatan bir hoca. hiçbir zaman sıkılmadı bizim sorulardan
tek kelimeyle harika bir hoca

G
Gül

Benim için ; Özcan ile fotoğrafa başlamak hayata bakışınızın da değişmesi demek. 9.kattan ‘’atla ‘’ dediğinde hiç düşünmeden atlayacak kadar güvenmek demek. Her daim yanınızda desteğini hissedip, hayal ettiğiniz işleri, yapmaya cesaret etmek demek...

I
Ismail Cem

özcan ismi benim açımdan ayrıcalıklıdır, çünkü o hayata bakışı, duruşu, davranışları ile özel biri olduğunu yaşamın uzun yılları içinde var olması ile göstermektedir. onu ilk defa fotoğraf yolculuğumun içinde gezi olayları sırasında aldım, çünkü o anın fotoğrafını çekerken yanında nasıl fotoğraf çektiğini, nerede durması gerektiğini, ne zaman fotoğraf makinesini alıp bir şeye odaklanılması gerektiğini pratiğinde öğrendim. gezi süreci ve onu takip eden sokak fotoğrafçılığı ve stüdyo fotoğrafçılığı içinde özcan'ın çekmiş olduğu tüm fotoğraflar yol gösterici oldu. teknolojinin bize sunduğu imkanlar yanında bize sunulan başka bir şey daha var, o da özcan'ın baktığı, durduğu noktadır. o noktadan bakarsanız eğer sizin sanat fotoğrafçılığı dediğiniz ya da başka isim dediğiniz ana ulaşabilir, derinliği olan, ışığın hareketinin vermiş olduğu olanakları daha rahat yakalar ve istediğiniz fotoğrafı çekebilirsiniz. tecrübe bizi ileriye taşıyan usta çırak ilişkisidir. ben özcan'ı usta olarak görüyorum... usta bir fotoğrafçıdan ders almak ayrıcalıklıdır...vakti olanların özcan ile buluşmasını ve fotoğraf yolculuğuna anlam katmasını arzularım... ben şanslıyım, çünkü o yolculuğa yıllar önce çıktım...

I
Ilk

Özcan hocam ile 2014 yılında bir yaz kampında tanışma imkanım oldu. Ve kendisinden çok şey öğrendim. Hem çok deneyimli hemde pozitif bir kişilik. Bana fotoğrafçılığı o sevdirdi. Hala fotoğrafçılık ile uğraşıyorum.
Emekleri ve bana kattığı değerli bilgiler için Özcan hocama teşekkür ediyorum.

H
Hakan

bir fotoğraf karesi ile başladı her şey STAR çizgisinden çıkışımın adı Özcan ve benim bugün çektiğim fotoğraflar İSVİÇRE'de sergilerde sergileniyorsa burada yaratılan değerin adıdır Özcan, anlatım dili,yapıcı yorumları,fotoğraf tarihi ve bilimsel akademik çalışmaları benim için mükemmel bir hoca AMELEDEN başka kim fotoğrafçı yetiştirebilir ki

D
Deniz

Merhaba ben Deniz, Özcan Hoca bize verdiği eğitim ile ve gösterdiği fotoğraf çekim tekniği ile fotoğraflara farklı gözlerden bakmamızı sağladı. Aldığım eğitimden sonra daha özgüvenli şekilde fotoğraf çekmeye başladım. Emekleri için teşekkür ederim.

M
Metin

Yıllarını fotoğrafa vermiş bir profesyoneldir Özcan hoca. Verdiği fotoğraf eğitimleri ile pek çok kişiye fotoğrafı sevdiren, fotoğraf anlatmaktan bıkmaz. Öğrencisine bildiği her şeyi en uygun şekilde aktarır. Ondan eğitim almak fotoğrafı doğru öğrenmek demektir.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde fotoğrafçılık dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz:

Şişli
Profesyonel Fotografçı ve Eğitmen den Özel Fotoğraf dersi. Grup ve bireysel dersler
₺125
Önder
İlk ders ücretsiz!

Özel derslerimi teorik dersler ile başlayıp DSLR makine çalışma prensibi cihaz üzerinde ve sürekli pratik çekimler...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Şişli
Fotoğrafçılık ve kameramanlık mezunuyum yeni başlayanlar için profesyonel düzeyde fotoğrafçılık dersi veriyorum
₺50
Kadir
İlk ders ücretsiz!

İlk seviyede fotoğraf makinesini tanıtıp daha sonra makine parçaları hakkında bilgi veririm. Orta seviyede ise...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Beyoğlu
Klip ve Reklam yönetmeninden fotoğraf çekim teknikleri ve resim seçme hakkında bilgi edinme
₺50
Uğur
İlk ders ücretsiz!

Dersler online eğitimin yanı sıra yan yana olmak daha çok etkilidir. Her ne kadar makinemi tanıyorum veyahut temel...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Şişli
Yeni başlayanlara ve kendilerini geliştirmek isteyenlere uygun dijital ve analog fotoğrafçılıkta temel teknik eğitimleri
₺50
Aykan
İlk ders ücretsiz!

Dersleri/Eğitimleri talebe göre düzenlemekle birlikte eğitimi talep eden kişi/kişilere de uygunsa sahada uygulamalı...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Beyoğlu
Fotoğraf-Kameramanlik öğrencisinden,Ve uzun yıllardır bu sektörden biri olarak Sizlere bu konuda hizmet vermekteyim.
₺75
Fatih
 • (3 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Pandemi dolayısı ile online olarak düşünüyorum ama yasakların hafiflemesi ile birlikte planladigimiz günlerde...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
İstanbul
15 yıllık fotoğrafçıdan en iyi kompozisyonu ve ışığı yakalayabilmek için fotoğraf dersleri al.
₺80
Ali
İlk ders ücretsiz!

Fotoğraf görsel bir sanat dalı olduğu için eğitimlerin metinler ile değil bizzat örnek fotoğraflarla...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Beşiktaş
Alanında uzman birinden fotoğrafçılık dersleri. Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu
₺40
Barış
İlk ders ücretsiz!

Dersleri birebir veya grup eğitimi olarak veriyorum. Hafta sonları veya kararlaştırılan hafta içi birgün belirlenebilir.

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
İstanbul
Moda ve dügün fotoğrafcisinda temel ve ileri düzey uzaktan profesyonel fotoğrafçilik eğitimi̇
₺50
Yusuf
İlk ders ücretsiz!

Derslerde önce teorik olarak konu başlıklarıyla giriş yapip sonra örneklerle, anlatmak istediğim fotoğraf ...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Fotoğraf makinenizi kullanmayı, fotoğraf çekmeyi ve çektiğiniz fotoğrafları dijital ortamda nasıl düzenleyeceğinizi uygulamalı olarak eğlenceli bir şekilde öğrenebileceksiniz.
₺100
Cengizhan
İlk ders ücretsiz!

Derslerde herkesin bilgi seviyesine göre konuları işler, eğer grup dersi ise grubun tamamı konuyu anlamadan başka...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Temel Fotoğraf Sanatı ve Fotoğrafçılık Dersleri (Teorik ve Pratik Dersler) (Deneme Dersi) (Ekipman Desteği)
₺59
Alper Can
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Bireysel ders ve grup dersleri veriyorum. Derslerde öğrencilerin isteğine göre müfredat oluşturuyorum. Fotoğraf...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
ÇEKMEKÖY
Mehmet ile ÇEKMEKÖY içi tüm semtlerde uygun fiyata Fotoğrafçılık özel dersi
₺50
Mehmet
İlk ders ücretsiz!

EGITIMIN AMACI Bu egitim, fotografa ilgisi olan, ancak fotograf teknikleri konusunda eksiklikleri oldugunu hisseden,...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Kadıköy
Görsel İletişim Tasarımı Öğrencisinden Fotoğrafçılık Dersleri Teori ve Uygulama Olmak Üzere Temel Düzeyden İleri Düzeye Eğitim Verilir/ Stüdyo Fotoğrafçılığı ve Outdoor Fotoğrafçılığı Eğitimi Verilir.
₺55
Burak
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Öncelikle öğrencimin seviyesini belirledikten sonra fotoğraf felsefesi, basit şekilde fotoğraf tarihi, kadrajlama gibi...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Beyoğlu
İstanbul Aydın Ünv Fotoğraf ve Kameramanlık bölümü.Fotoğraf hakkındaki her şeyi öğrenmek isteyen, hangi kitap okunması gerekir, kadraj,ışık,kompozisyon ilkeleri nelerdir. Nasıl öğrenilir,çekilir? heps
₺100
Nurhan
İlk ders ücretsiz!

Dersleri ilk önce giriş yapılır; kelime anlamı içeriği,nerden geldiği şu anki durumu,karşı tarafı dinleme,teorik...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrencinin evinde Webcam üzerinden
1 saat ₺150 ₺200 ₺150
Ders talep et