Anasayfa
Ders ver
İstanbul 
İstanbul 
 • (13 üye yorumu)
Ş
Şebnem
« Mükemmel! Öğrencisi ile bu derece ilgili, mükemmel bir öğretmenimiz... Devamını oku »
Ş
Şebnem
« Mükemmel! Öğrencisi ile bu derece ilgili, mükemmel bir öğretmenimiz olduğu için çok şanslıyız. Umarım uzun yıllar Ali'nin öğretmeni olursunuz hocam. »
₺50/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 2saat
Kübra tarafından verilen dersler
 • Bireysel
 • Grup
Ders verme şekilleri
 • Öğretmen evinde
 • Öğrenci evinde
 • Webcam üzerinden
Ders verilen alanlar
 • Tarih
 • Sosyal bilgiler
 • Coğrafya
 • Hayat bilgisi
 • Genel kültür
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Tecrübeli Tarih Öğretmeninden eğlenceli, eğitici, soru çözdüren, yorum gücü kazandıran ve bol harita okumaları olan dersler. Konuları örneklerle açıklayıp, yorumlayıp kavramak üzerinde ders işliyorum.

Ders işleme yöntemi

Harita göstermek, arada hikâyeler anlatarak dersi kalıcı kılmak, eğlenceli ve neşeli bir ortamda beraber öğrenmek, yorumlama gücü kazandırmak, dünyayı kültürleri tanıtarak konuları işlemek. Kendi hazırladığım notu ders anlatırken kullanıyorum. Sevgili öğrenciler TYT_AYT veya LGS sınavları klasik soru içermeyen sınavlardır. Bu nedenle yazı yazmakla zaman kaybetmek yerine konuları okuyarak, dinleyerek, yorumlayarak anlamanız gerekmektir. ÖSYM sınavları son yıllarda tüm dersler için geçerli olmak üzere yorum soruları sormaktadır. Bu nedenle öğrencilerime konuları anlatırken yazı yazdırmam, notumu veririm ve çok karışık konuları bile en anlaşılır şekilde anlatırım. Yaşadığımız çağda her yer kitap kaynıyor elinizdeki konu anlatımlı kaynaklardan bilgilerinizi öğrenip bol bol soru çözün. Derslerde yazarak kendinize eziyet etmeyin. Sınava kadar konuların yetişmesi için de yazı yazmamanız lazım. Yazı yazmak ezberci mantıktan gelir ezberci mantık hiçbir öğrenciye bir bilgi kazandırmamıştır. Sizleri seviyor bu yolda başarılarınızda yol gösterici olarak elimden geleni yapmak istiyorum.

Eğitim

Celâl Bayar Üniversitesi’nde Tarih Bölümü okudum, aynı üniversiteden Pedagojik Formasyon Eğitimi sertifikası aldım. Hali hazırda Askerî Tarih Araştırmaları yüksek lisansı yapıyorum. Tiyatro ve Oyunculuk, Diksiyon, İngilizce, Almanca kurslarına gittim. 400'den fazla öğrencim oldu. Tarihi eğlenceli, ilgi çekici bir şekilde anlatmaya gayret ediyorum. Öğrencilik hayatımdan beri özel ders veriyorum. Daha önce birçok kurumsal firmada iş tecrübeleri edindim ayrıntılı olarak hepsini özgeçmişimde bulabilirsiniz. Hafıza birikimlerinin, hikayelerin, tecrübelerin aktarılmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tarihi bilmeyenlerin kültürleri, toplumları, devletleri anlayamayacağını düşünüyorum. Atatürk'ün de dediği gibi "En büyük savaş cehalete karşı verilen savaştır." Tarihçi olmayı ve bildiklerimi aktarmayı çok seviyorum.

Ücretler

Ulaşım bedeli : ₺10
Webcam dersleri ücretleri : ₺45/saat
5 saatlik ders ücreti : ₺200
10 saatlik ders ücreti : ₺400

Detaylar

Öğrencimin maddi durumuna göre indirim yapabilirim.
Öğrencilerimin ihtiyaç duyması halinde ücretsiz etüt dersleri koyuyorum.

Kübra tarafından verilen dersler
Bireysel
Grup
Ders verme şekilleri
Öğretmen evinde
Öğrenci evinde
webcam
Ders verilen alanlar
 • Tarih
 • Sosyal bilgiler
 • Coğrafya
 • Hayat bilgisi
 • Genel kültür
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Kübra: CV

Sultanbeyli Halk Eğitimi Merkezi
Sultanbeyli Gençlik Merkezi
Manisa Fen Bilimleri Eğitim Kurumu
Slayt kullanarak, harita kullanarak,not üzerinden ders anlatıyorum.
Ezberci anlatıma karşıyım, kavrayarak öğrenme metodu ile ders anlatıyorum.

13 üye yorumu : Kübra
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
Ş
Şebnem

Mükemmel! Öğrencisi ile bu derece ilgili, mükemmel bir öğretmenimiz olduğu için çok şanslıyız. Umarım uzun yıllar Ali'nin öğretmeni olursunuz hocam.

Kübra cevap verdi

Öğrencim Ali fotoğraf hafızası gelişmiş çok zeki bir öğrencidir. Onun öğretmeni olmak beni çok mutlu ediyor. Hayatına dokunmak isteyeceğiniz biridir. Sevgiler, selamlar :)

12 referans

H
Hasan

Kübra hocanın arkadaş gibi yaklaşımı ve her öğrencisiyle özel ilgilenmesi aktarıcı bir yöntemle anlatımı öğretileni daha kalıcı ve anlaşılır kılıyor. Teşekkürler hocam :)

R
Ruken

Sevgili kübra hocanın genç olması itibari ile derste dinamik ve dinç bir şekilde konu anlatması.olayları objektif bir şekilde yorumlaması ve yaşanan olayları hikaye tadında anlatması dersi daha çekici hale getirmesi ve anlatım tarzını öğrencilerinin konuyu daha iyi kavrayacağı şekilde olması kubra hocayı beğenilen ve sevilen bir öğretmen yapmıştır.

S
Seval

Tarih yaşanılarak anlatılıyorsa ve Gerçek bir tarih öğrenmek istiyorsanız kesinlikle Kübra hoca derim ve susarım......

V
Volkan

Uzun yıllardan beri tanıdığım öğrencileri icin en iyisini düşünen diksiyonu kisisel bakımı islemis oldugu ders yöntem ve teknikleri ile dersini en etkili şekilde isleyen ve öğrencileri tarafindan cok sevilen idealist bir öğretmenimiz️

G
Gülay

Öğrencilere her açıdan yardımcı olan sıkıcı öğretmenlerden farklı ders metodları ile sıkmadan ve eğlenerek dersi anlamaya yardımcı olan bir öğretmen

H
Hasret

Merhaba,
Kubra hocayı SUGEM'den tanıyorum. Kendisi yaklasik 1 sene boyunca ogretmenlik yapti bize. Kendisinden cok memnun kaldigimi soyleyebilirim. Cunku universiteye hazirlik surecinde tam olarak sinava yonelik ders ve taktikler veriyordu. 2019 YKS'ye bende girdim ve tarih'ten cok rahattim Kubra Hoca sayesinde. Onunla beraber tarihe ciddi anlamda ilgimde artti. Isine saygili ve idealist bir kisi gönül rahatligiyla ders alabilceginiz bir ogretmen.

S
Sena

Kübra hocam ile aynı ilçeden tanışıyoruz ve aynı okuldan karakter olarak çok samimi,iyi ve son derece güvenilir biridir mesleğini gerçekten hakkıyla yapab biri,öğrencilerine moral,motivasyon ve bilgi verme konusunda gayet başarılı elinden geldiğince dera olsun günlük hayattan olsun her türlü destek verebilecek biri ve veriyor da tecrübe bakımdan gayet donanımla benim bu sene ki yks ye hazırlanmam konusun da çok yardımı dokundu sonsuz teşekkür ederim onun sayesinde tarih netlerim denemeler de geçirdiğim başarılar hocamı anlatmaya kelimeler yetmez benden bu kadar gerçekten samimi,güvenilir,tecrübeli donanımlı birinden ders almak isteyenler hocamla beraber çalışabilir ve inanılmaz başarılar elde bilirsiniz.

Y
Yasemin

Hocamızın sayesinde tarihi cok sevdim tarih öğretmenliği düşünüyorum konuya cok hakim anlatım biçimiyle akılda kalmasına cok kolaylık sağlıyor ögrencisi olarak çok teşekkür ederim

P
Pınar

Konulara çok hakim bir öğretmen etkili bir anlatımı ve çok Sevilen bir öğretmen iyiki varsın Kubra öğretmenim

B
Barış

İdealist, duyarlı ve çalışkan bir öğretmen. Öğrenci ve kendi alanı için elinden gelen en iyisini yapmaya çalışan bir kişi.

Kübra ile röportaj

SORU 01 | 08
Ne zamandan beri ders verdiğiniz alanla ve özel ders ile ilgileniyorsunuz?
Kübra — Öğrenciliğimden beri birebir ders vermekle ilgileniyorum.
SORU 02 | 08
Ders verdiğiniz alanla, ders vermekten keyif aldığınız konularla ilgili bize daha fazla bilgi verin (bir de ders vermekten hoşlanmadığınız konular)!
Kübra — Bir öğrenci ile birebir ders işlemek tam anlamıyla birbirinizi yakından tanımak demektir. Sınıf ortamında da ders vermeyi çok seviyorum ama birebir ders vermenin farkını, kişinin hayatına çok daha fazla etki etmekte olduğunu görüyorum.
SORU 03 | 08
Neyden ilham aldığınızı anlatın, sizi etkileyen bir öğretmen veya şarkı bile olabilir!
Kübra — Ben hikayelerden ilham alıyorum. İnsanların gerçekten yaşadığı unutulmaz acılardan ve sevinçlerden ilham alıyorum…
SORU 04 | 08
Size göre alanınızda iyi bir uzman olmak için gerekli yetkinlikler nelerdir?
Kübra — Coğrafyaya ve antropolojiye ilgi duymak ve bu alanlarda profesyonel bilgi ile kendini geliştirmek gerekir.
SORU 05 | 08
Alanınız veya eğitiminizle ilgili anlatacağınız bir anınız?
Kübra — Bu soruya vereceğim cevabı düşündüm, çok daha komik ve ilginç şeyler de vardı ama aklıma ilk gelen en fazla etkili olandır diyerek şunu anlatacağım; üniversitemde Osmanlıca öğretmenim inanılmaz zor biriydi, bana çok takılırdı derslerde, o zamanlarda bunu bende bir şey gördüğünden değil de "hoca bana taktı" kafasıyla değerlendirirdim. Bir gün söylediği bir şey zoruma gitti fakülte tuvaletinde hıçkırarak ağladım. Şimdi onun sayesinde Osmanlıca özel dersleri veriyorum. Adı Alpay'dı mezun olurken elini öptürmüştü 😊 Size farklı davranan bir öğretmen sizde sizin anladığınızdan başka bir şey görmüş olabilir.
SORU 06 | 08
Herkes gibi siz de okulda bazı zorluklarla karşılaşmışsınızdır, bize anlatabilirsiniz...
Kübra — Çok fazla zorluk yaşadım. İlkokuldan üniversiteye kadar yaşadığım zorluklar kesinlikle buraya cevap olarak toplayabileceğim gibi değil. Üniversitede her dönem iki-üç ayda bir yurt değiştirdim, kimseyle anlaşamazdım, çok titizim her konuda 😊
SORU 07 | 08
Bize hobilerinizi veya sevdiğiniz aktiviteleri anlatarak sizi daha iyi tanımamıza yardımcı olun (belki de bir gün bu hobileri Superprof'ta ders vererek paylaşırsınız).
Kübra — II. Dünya Savaşı ile ilgili araştırmalar yapmak özel ilgi alanlarımdandır. İkinci dünya savaşı filmlerini ve dizilerini severim. Sürekli İkinci dünya savaşı belgeselleri izlerim. Şu anda da Askeri Tarih Araştırmaları yüksek lisansımı yapıyorum. Osmanlıca metin okumaları yapıyorum. Babam ve Suadiye Vapuru, Muhasebe Felsefesi, Vergide Doğru Bilinen Yanlışlar kitaplarının editörlüğünü yaptım. Yeniçağ Osmanlı Tarihi hakkında kitap yazmaktayım. Üniversitemin son senesinde "Seyahatnamelerde Manisa" konulu 100 sayfalık tezimi yazdım. Kendi alanımda makaleler ve kitaplar yazıyorum… Öğrencilerim için hazırladığım, 200 sayfalık, her sene ekleme yaptığım, tarih dersinin tüm konularını özetleyen, Microsoft Word formatında bir notum var. Yöresel kahveler içmeyi, tarihi müzeleri gezmeyi çok severim. Hala okuyorum, sanırım öğrenmek ve öğretmek benim yaşama sebebim...
SORU 08 | 08
Sizi Superöğretmen yapan şey nedir (sorulara verdiğiniz tüm cevaplar dışında :-P)?
Kübra — Öğrencilerim ile önce kişisel bağ kurarım. Beni iyi bir öğretmen yapan sürekli öğrenmeye ve üretmeye devam etmemdir.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde tarih dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için sosyal bilgiler dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! coğrafya derslerihayat bilgisi dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

Ben Hukuk Fakültesi Öğrencisi olarak 7-8-9-10-11 ve 12. sınıf öğrencilerine özel tarih dersi veriyorum
₺50
Emir
 • (13 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Tarih adeta hikaye gibidir ve benimle çalışacak öğrenci tarih konusunda tıpkı bir hikaye dinliyormuş gibi bir...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Sultanbeyli
Tari̇h öğretmenli̇ği̇ öğrenci̇si̇nden i̇stanbul ve çevresi̇ne onli̇ne veya yüz yüze dersler .
₺25
Özkan
İlk ders ücretsiz!

derslerimi işlemeden önce ailenin fikirlerini ve çoçukların fikirlerine öncelik veririm en sonunda nasıl bir yol...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
15 yıllık tecrübeli öğretmenden tarih dersi gurup ve özel ders verilir...
₺80
Özcan
İlk ders ücretsiz!

Kendi notlarım , kendi yayınım var... Anlatır not aldırırım. Devamında konunun pekişmesi için soru -cevap...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Sultanbeyli
Sakarya üniversitesi Tarih bölümünden mezun, genç ( 22 ), ilkokul,ortaokul, lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere hitap eden bir öğretmen.
₺50
Cem
İlk ders ücretsiz!

Öncelikle dersi sevdirmek adına öğrenciyle ikili ilişkime daha fazla önem veririm. Dersi sevmeye başlayan...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Sultanbeyli
Sosyal Bilgiler ve Coğrafya öğretmeninden özel ders hem lgs hemde yks tecrübesi olan öğretmenim
₺30
Mahmut
İlk ders ücretsiz!

Bire bir ders yada grupla ders işlerim. Öcelikle öğrenciye ön bilgileri yoklama testi uygularım. Öğrencinin durumu...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Sultanbeyli
Tarih öğretmenliği yüksek lisans öğrencisiyim ,derslerimle birlikte yeni medeniyetler ve kültürler tanımakla kalmayacaksın ,bir tarihçi gibi düşüneceksiniz...Umarım ilham verici ders olur.
₺20
Cafer Bilal
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi sorular ve örnek olaylarla işliyorum, Proje ve etkinlik temelli ders işlemeyi tercih ediyorum....

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Mimar sinan güzel sanatlar üniversitesin de tarih bölümü okuyorum tarih ve sözel dersler de yardımcı olurum.
₺30
Ömer
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi öğrencinin ezberletmem öncelikle öğrenmesini sağlarım. Öğrencinin kötü olduğu ders veya konudan...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Sultanbeyli
Uzman Tarih öğretmeninden İstanbul'da yks, lgs ve kpss'ye tam ve güçlü destek
₺60
Yasin
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi yüzyüze online ya da öğrenci nasıl isterse öyle işlerim. Derste kitap mutlaka olmalı. Ve öğrencimin not...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Lise öğrencileri ağırlıklı tyt-ayt Geçmişe uçuş yapmak için sadece bir tık uzagindayim hadi sende gel !!!
₺10
Erkan
İlk ders ücretsiz!

.

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Sancaktepe
Tübitak tarih 1.sinden tarih kpss hazırlık-yks hazırlık-lise sınavı hazırlık dersleri verilir.
₺40
Enes
İlk ders ücretsiz!

Derslerim tamamen sohbet havasında gündelik olaylarla bağdaştırarak en basit insanın bile anlayacabileceği sade bir...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Türk Dili Edebiyatı & Tarih Bölümü (Çap) Son Sınıf Öğrencisinden Özel Ders Verilmektedir.
₺85
Mehmetcan
 • (3 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Ezberci değil, anlamaya ve anlatabilmeye dayalı eğitimden yanayım. Bu mesleği seçmemde ki asıl neden; sorgulayan,...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Yüksek lisans öğrencisi coğrafya öğretmeninden lise öğrencilerine bireysel ve grup halinde coğrafya dersi verilir...
₺30
Rabia
İlk ders ücretsiz!

Hazırlamış olduğum dokümanları göndererek online olarak veya yüz yüze eğitim verebilirim.

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
İlkokul,ortaokul,lise ve üniversite hazırlık seviyesindeki öğrencilere Tarih veya İnkılap dersi dersleri verebilirim.
₺70
Hasan Hüseyin
İlk ders ücretsiz!

Benim gibi öğrenci arkadaşlarıma ders hakkında en ince ayrıntısına kadar sözlü olarak anlatıp yazılı olarak...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrenci evinde Webcam üzerinden
1 saat ₺50 ₺60 ₺45
5 saat ₺200 ₺250 ₺225
10 saat ₺400 ₺500 ₺450
Ders talep et