Anasayfa
Ders ver
İstanbul 
İstanbul 
 • (12 üye yorumu)
A
Ayşe Nur
« Çünkü her daim iyiliginizi ister işte ben paramı alıyım... Devamını oku »
A
Ayşe Nur
« Çünkü her daim iyiliginizi ister işte ben paramı alıyım öğrenci ne yaparsa yapsın banane diyen öğretmenlerden asla ve kesinlikle bir değil çünkü sizin gelismenizi birşeyleri basarmanizi emin olun sizden daha çok isteyip elinden geleni yapar ama sen kendi elinden geleni yapıyor musun acaba bu da çok önemli Sadece öylesine bir resim öğretmeni değildir kendisi alır karşına saatlerce konuşur sohbet eder arkadaş olur kültür zengini olursun ben kendimi gozum kapalı esma hocama bırakırım eğer gerçekten güzel sanatlara gitmek istiyosaniz pisman olmazsınız tek gereken sey sizin de emek vermeniz .Yalnız bi uyarı yapmak zorundayım çok tatlı ısırmamak için zor durabilirsiniz »
₺50/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil
Cevaplama süresi 24saat
Esma tarafından verilen dersler
 • Grup
Ders verme şekilleri
 • Öğretmen evinde
Ders verilen alanlar
 • Resim
 • Güzel sanatlara hazırlık
 • Karalama
 • Pastel boyama
Seviyeler
 • Diğer
 • Çocuk

Marmara üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim bölümünde okuyorum ve evimde ders veriyorum

Ders işleme yöntemi

Kişi kendini, doğayı tanımadan onu çizemez... resim yapmak önce kendini tanımak demektir. Önce algıyı arttırmak, anlama kapasitemizi genişletmeyi hedeflerim. Sonra resim zaten çizilir ve bu sürede hayal gücü de gelişir...
Ben algı ve çizim kısmı ile ilgilenirken Yıldız Teknik Üniversitesi/ Fizik bölümünde doktora öğrencisi olan eşim de Tyt Destek programı kapsamında haftada 1 saat ücretsiz matematik dersi veriyor

Eğitim

*Lisede Grafik okudum.
*Yıllardır Marmara Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünde öğrenciyim
*11 yıldır öğrenci hazırlamaktan okulu bitirmeye fırsat bulamadım
*Atölyemi yakın zamanda kapattım.
*Evde daha az kişiye ders veriyorum

Ücretler

5 saatlik ders ücreti : ₺6000
10 saatlik ders ücreti : ₺700

Detaylar

Güzel Sanatlar Hazırlık dersleri için haftada 40 saat çizim, 4 saat Matematik dersi aylık 700tl

Esma tarafından verilen dersler
Grup
Ders verme şekilleri
Öğretmen evinde
Ders verilen alanlar
 • Resim
 • Güzel sanatlara hazırlık
 • Karalama
 • Pastel boyama
Seviyeler
 • Diğer
 • Çocuk

12 üye yorumu : Esma
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.

12 referans

A
Ayşe Nur

Çünkü her daim iyiliginizi ister işte ben paramı alıyım öğrenci ne yaparsa yapsın banane diyen öğretmenlerden asla ve kesinlikle bir değil çünkü sizin gelismenizi birşeyleri basarmanizi emin olun sizden daha çok isteyip elinden geleni yapar ama sen kendi elinden geleni yapıyor musun acaba bu da çok önemli
Sadece öylesine bir resim öğretmeni değildir kendisi alır karşına saatlerce konuşur sohbet eder arkadaş olur kültür zengini olursun ben kendimi gozum kapalı esma hocama bırakırım eğer gerçekten güzel sanatlara gitmek istiyosaniz pisman olmazsınız tek gereken sey sizin de emek vermeniz .Yalnız bi uyarı yapmak zorundayım çok tatlı ısırmamak için zor durabilirsiniz

A
Ayşe şevval

Esma hoca benim güzek sanatlara hazırlanırkenki rehberimdir.onun kursunda yanında hazırlandır.Bilgisi ve deneyimi ona güvenmek için ilk sıralarda bi nedendir benim için.bilgisini aktarırkenki sevgi ve eğitimci duruşu da onu size daha da bağlıyor.ben esma hocayla bir öğretmene sevgi ve minnet besledim.
Bunun yanında sanat eğitimi evet çizimdir çizimle pekişir çizdikçe iyileşirsin öğrenirsin kavrarsın,ama sanat bi felsefe ve bilim e ihtiyaç duyar. yani bunlara çatı olur.hatta esma hocamızın bize söylediği bir söz "sanat bilim ve felsefenin çatısıdır "dı.esma hocada sadece çizerek değil yaptığının nedenini ve nasılını da öğrenme fırsatı bulursun .onun amacı seni kurutmak değil zenginleştirip filizlenmeni sağlamaktır.
Ben sanatın yanında onunla kucaklaşmayı da öğrendim diyebilirim,derim.

Z
Zehra

Esma hocam gerçekten şu zamana kadar gördüğüm en iyi ders anlatan hoca,derslerden kasıtım da oturup milim milim ölçü anlatmak değil esma hocam çizimimizi geliştirmek için bizimle sosyal,felsefi,edebi, bilimsel vs. konular hakkında konuşur daha sonrasında konuştuklarımızın kendimize olan katkılarıyla çizimimizi geliştirmemizi sağlar️ ayrıca gayet disiplinli ve tüümm öğrencileriyle ayrı bağ kuran tatlışş bir hoca kesinlikle öneriyorum ️(Sadece hoca olmakla kalmayıp ablanız,arkadaşınız,aileniz de oluyor bir taşla iki kuş️)

S
Sevde

Sizi eğer bi kere severse bi’ daha ayrılamazsınız çünkü DİKKAT BAĞIMLILIK YAPABİLİR. Sadece öğretmen demek yetersiz bi tanımlama olabilir çünkü hayatımın en önemli dönüm noktalarında beni dinleyip, destek olup, benimle çözüm arayan, ve varlığını her zaman baş ucumda hissettiren bi öğretmen. (Talebe olmayı bilene tabikii!) kedimi, kapasitemi, eksilerimi-artılarımı farkına varmamı sağladığı için ona çoook teşekkür ederimm. -Modi

C
Ceyda

Yaklaşık 4 aydır bu kursta bulunmama rağmen ilk günden bu yana kendimi hep o ailenin parçası olarak hissettim. Bu kursta sadece resim yapmayı değil, hayata bakış açısını, algının önemini, sevgiyi öğreniyoruz, kendimizi ve karşımızdaki insanları tanıyıp anlıyoruz. Kurstaki herkesin farklı düşünceleri farklı çizgileri var ama biz her zaman bir bütünüz. Bu bütünlüğü sağlamayı bize değerli hocamız öğretti. Bazen abla bazen hoca bazense anne şefkatiyle. Asla unutamayacağım bir üniversite hazırlık sürecindeyim. İyi ki buradayım.

A
Ayşenur

Esma hoca ile 3 ay güzel sanatlara hazırlanmak için çalıştım. Kısa sürede çok iyi yerlere geldik. Çok başarılı, işini seven ve sevdiren bir eğitmen. Yaptığımız işi her yönüyle öğretiyor, herkesin karakteristik çizgisini bulmasında yardımcı oluyor. Öğretmeyi cok seven ve alanında fazlasıyla bilgiye sahip hala da kendini geliştirmekten, öğrenmekten vazgeçmeyerek öğrenciye de örnek olan bir eğitmen ve çok iyi bir insan..

A
Ayşe

Esma hocaya dönem ortasında gidip güzel sanatlara hazırlanmıştım. Çizim ve teknik kurallar haricinde oturup saatlerce ders işliyorduk. Esma hoca disiplinli ve çok güzel bir çalişma ortamı sunuyordu bize hazırlandığımız sene herkes üniversitesiye yerleşmişti. Hocamız bize oğrettiği şeyleri ayni zamanda inceleyip felsefesini ve bilimini açıklıyordu bunun üzerine tartışıp konuşuyorduk. Bu açıdan sosyal ilişkileride geliştiren yönleri var.Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

F
Firdevs

Bize her şeyden çok yaşam tarzı, zevk farklılıkları, maddi ve manevi yaşamları gözetmeden dostluğu, bu kadar farklı insanın bir arada aynı şeyler için çaba göstereceğini ve aynı konular için sohbet edebileceğini öğretti. Bildiği her şeyi biz öğrencilerinin öğrenmek istediği çabadan daha fazlası kadar öğreten dünyalar gibi sevilesi bir insan.
Öğrencileri onun ailesi. Ve ailesini bu kadar çoook seven biri sadece senin de ailen olabilir.

E
Erdal

Öğrencilerine bulunduğu ortamı aile gibi hissettirdiği çok yönlü her konuda bilgi birikimi olan kuvvetli ve net anlatımıyla bana ve dönemimdeki arkadaşlarıma üniversite/lise kazandıran öğretmenlik vasfına yakışan bi hanımefendidir

R
Rumeysa

GSF hazırlık kursları araştırdığım bir dönem, bir çok yerle konuştuktan sonra Esma Hoca ile tanıştım, derslerimizde işin sadece çizim kısmını değil bilimini ve felsefesinide tartışırdık. Sadece resim konusunda değil, kendimi her anlamda geliştirmemde de yardımcı oldu. Beni sadece sınavlara değil hem üniversiteye hemde hayata karşı hazırladı.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde resim dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için güzel sanatlara hazırlık dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! karalama dersleripastel boyama dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

Eyüp
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencisinden resim ve çizim dersleri!!
₺50
Mert
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Dersimin işleneceği mekan öncelikle çok sakin ve huzurlu olmalıdır. Tercihen kendi aile evimde eğitim vermek isterim...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Grafik tasarımı okuyan öğrencilere program dersi ve çizim dersi verilir. Hafta sonu: öğleden sonra Hafta içi: akşam
₺55
Zeynep
 • (2 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Dersleri öğrencinin kendisine göre işlemeyi tercih ederim her zaman. Öğrenci nasıl anlayacaksa, daha kolay...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Resim-iş öğretmenliği oğrencisinden güzel sanatlara hazırlık kursu verebilirim şehir olarak istanbul ve sakarya
₺40
Şeyma
İlk ders ücretsiz!

Ilk once öğrencinin sıkılmayacağı bir ortam hazırlarım işe temelden başlarım herşey orta düzey olucak...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Güzel anılarınızı resme çevirin, güzel anılar biriktirip güzel çizimler yapalım. Çiçek olsun resimlerimiz.
₺70
Remziye
 • (4 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi sessiz bir ortamda müzik eşliğinde işlerim. Bazen bahçe ortamında çiçekleri böcekleri, kuşları...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Fatih
Yıllardır resim ile uğraşıyorum. Resim çizmeyi, sanat ile uğraşmayı çok severim. Ahşap boyama, digital çizim, karakalem, suluboya gibi etkinliklerle donatılmış derslere hazır olun
₺40
Masite
 • (1 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Dersleri kişiye ve yasa bağlı olarak işlerim. Örneğin çocuklar için eğer tek ise önce ne yapmayı sevdiğini...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Fatih
Lisede mimari yapı teknik resaamlığı okumuştum ve sizinde resim yeteneğinizi ortaya çıkarmam içn bana ulaşın lütfen
₺150
Şeyma
İlk ders ücretsiz!

En başta öğrenciye doğru kalem tutmayı öğretiyorum daha sonrasında hayal gücünü kaleme kağıda taşımasına...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Marmara Güzel sanatlar fakültesi Endüstri ürünleri Tasarımı bölümü öğrecisinden yetenek sınavlarına hazırlık dersleri
₺50
Serap
İlk ders ücretsiz!

Derslerimin gidişatına ve ne tür konulara yoğunlaşacağıma öğrencimin hangi konularda yeterli veya yetersiz...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Fatih
Grafik bölümü öğrencisiyi portre hayvan rönesans çizimi ve hayal gücü konusunda yardımcı olabilirim
₺50
Yaren
İlk ders ücretsiz!

Başlarda kendi malzemelerimle ve karakalemle başlayarak tors karakalem yüz çizimi daha sonrasında tercihim aqualer...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Zeytinburnu
İstanbul Üniversitesi Öğrencisinden ilkokul - ortaokul - lise ve yetişkinlere resim hobi dersi verilir
₺60
Aybike
İlk ders ücretsiz!

Resim bir sanat bu sanatı icra ederken müzik eşliğinde oldukça sakinleştirici bir ortamda üretim yaparız belli...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Beyoğlu
Çizim eğitimi, İTÜ öğrencisinden karakalem (portre, perspektif, kompozisyon, ışık-gölge), graffiti (sadece sketch), çizim ve tasarım dersleri
₺50
Hüdaverdi
 • (6 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Derste başlangıç olarak temel çizim teknikleri, 3 boyutlu görme, perspektif ve komposizyon çalışmaları,...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmen evinde Öğrenci evinde Webcam üzerinden
1 saat ₺50 Müsait değil Müsait değil
5 saat ₺6000 Müsait değil Müsait değil
10 saat ₺700 Müsait değil Müsait değil
Ders talep et