Anasayfa
Ders ver
 
 • (10 üye yorumu)
A
Aydan
« Mükemmel! Mine öğretmen superprof’un bize kazandırdığı bir hediye... Devamını oku »
A
Aydan
« Mükemmel! Mine öğretmen superprof’un bize kazandırdığı bir hediye diyebilirim gönül rahatlığıyla. Güleryüzlülüğü,samimiyeti,bilgisi ,öğretme yeteneği, kibarlığı, dakik ve sorumluluk sahibi olması ve anlatmak istediğini çok kolay karşı tarafa aktarabilmesi ile bizi çok etkiledi. Çok iyi bir sanatçı ve öğretmen. Biz Amerika’da yaşayıp online üzerinden çok kaliteli bir eğitim alıyoruz Mine öğretmenden. 13 yaşındaki kızım teknik olarak çok geliştiğini ve öğretmeninin ona resim sanatını daha da sevdirdiğini söylüyor. Kesinlikle tavsiye edebileceğim, muhteşem bir öğretmen. »
₺120/saat
İlk ders ücretsiz!
Onaylı profil ve diploma
Cevaplama süresi 9saat
Mine tarafından verilen ders biçimleri
 • Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Ders verilen alanlar
 • Resim
 • Güzel sanatlara hazırlık
 • Sanat ve Tasarım
 • Akrilik boya
 • Yağlı boya
 • Karalama
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

Görme Teknikleri ile Akademik Resim Dersi (Çizgi ile tanışma, Oran-orantı, Derinlik ve kimlik)

Ders işleme yöntemi

Ders programı:
BAŞLANGIÇ SEVİYE (Çizgi ile Tanışma)
Kendi dil ve kimliğinizi aramayı, malzemeyi çözümlemeyi öğreneceksiniz

ORTA SEVİYE (Oran-Orantı)
Görme biçim ve teknikleri öğrenmek, obje ve nesnelerin birbirine oranı ve farklılıklarını keşfedecek, göz eğitimi kazanacaksınız.

SON SEVİYE (Derinlik-Kimlik)
Bu seviyede çizgisel ve tonsal perspektif tekniklerini öğrenerek derinlik ve hacim verebilme becerisiniz kazanacaksınız.

Haftada 3 gün 3 saatten oluşan haftalık programlarımız mevcut.
BU EĞİTİME KİMLER KATILMALI
• Resim tekniklerini öğrenmek isteyenler
• Güzel sanatlar yetenek sınavına hazırlanacaklar
• Mesleki yeterliliğine katkı sağlamak isteyen çalışanlar ya da öğrenciler ( tasarımcılar, mimarlar, mühendisler, gibi çeşitli meslek dallarına sahip kişiler.
• Hobi amaçlı, kendini keşfetmek ve geliştirmek isteyen herkes.

RESİM YAPMAYI TEKNİKLERİYLE HERKES ÖĞRENEBİLİR ANCAK RESSAM OLMAK YARATICILIK GEREKTİRİR.
- Resim yapmak kağıtla ya da tuvalle sınırlı değildir. Siz kağıt üzerinde teknikleri öğrenirken farklı bakabilme ve üç boyutlu düşünebilmeyi de keşfedecek bunu yaşam stili haline getireceksiniz.

NOT: Bu eğitim programı kişinin seviyesine göre farklılık gösterir.

Eğitim

Resim Öğretmeni/ illüstratör/ Tasarımcı
• 2005 Marmara Üniversitesi Resim Öğretmenliği’nden bölüm birinciliğiyle mezun oldu.
• Tipografi, Desen, yağlıboya ve İllüstrasyon alanlarında çeşitli sergilerde yer aldı.
• Tasarım alanında Altın Örümcek ve Felis Ödülleri kazandı.
• Devlet ve Özel Okullarda resim eğitimi verdi.
• Şu an kendi kurduğu butik tasarım atölyesinde, tasarımlarına ve eğitimlerine devam etmekte.

Ücretler

Webcam dersleri ücretleri : ₺120/saat
5 saatlik ders ücreti : ₺550
10 saatlik ders ücreti : ₺1100

Detaylar

1 Kişilik Özel Saatlik Ders Ücreti: 120 TL

Grup Saatlik Ders Ücreti: 70 TL

Mine tarafından verilen ders biçimleri
Bireysel
Dersleri nerelerde verilebiliyor
Öğretmenin evinde
Ders verilen alanlar
 • Resim
 • Güzel sanatlara hazırlık
 • Sanat ve Tasarım
 • Akrilik boya
 • Yağlı boya
 • Karalama
Seviyeler
 • Tüm seviyeler

10 üye yorumu : Mine
 • 5/5

Tüm değerlendirmelerimiz Superprof tarafından toplanmaktadır ve %100 güvenilirlerdir. Bu değerlendirmeler öğretmenin ders verdiği öğrencilerin deneyimlerine dayanmaktadır.
A
Aydan

Mükemmel! Mine öğretmen superprof’un bize kazandırdığı bir hediye diyebilirim gönül rahatlığıyla.
Güleryüzlülüğü,samimiyeti,bilgisi ,öğretme yeteneği, kibarlığı, dakik ve sorumluluk sahibi olması ve anlatmak istediğini çok kolay karşı tarafa aktarabilmesi ile bizi çok etkiledi. Çok iyi bir sanatçı ve öğretmen. Biz Amerika’da yaşayıp online üzerinden çok kaliteli bir eğitim alıyoruz Mine öğretmenden. 13 yaşındaki kızım teknik olarak çok geliştiğini ve öğretmeninin ona resim sanatını daha da sevdirdiğini söylüyor. Kesinlikle tavsiye edebileceğim, muhteşem bir öğretmen.

Mine cevap verdi

İlk dersimizde Aydan Hanım ve kızı Duru ile tanışma dersimiz harika geçti. Duru'nun çizim konusunda ne aşamada olduğunu birlikte test ettik. Ona uygun çalışma programı belirledik. Gözünü eğitmiş olmasına rağmen elini kuvvetlendirecek ve göz ile el arasındaki iletişimi sağayacak teknikler çalışıyoruz. İstediğimiz amaca birlikte ulaşacağımızı düşünüyorum.

9 referans

B
Berrannur

Mine Hanım'a kızıma kısa sürede kazandırdıkları için çok teşekkür ediyorum. Kısa bir süre eğitim almasına rağmen hedefine ulaştı ve Marmara Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümüne girmeye hak kazandı. Olumlu yaklaşımı, işini ciddiyetle takip etmesi ve ilgisinden ötürü çok teşekkürler.

Ö
Özlem

11 yaşındaki kızım yaklaşık 1 yıldır Mine Hoca’dan akademik resim eğitimi alıyor. Mine Hoca ile ders yapmak onu çok mutlu ediyor, dersleri heyecanla bekliyor. Mine Hoca alanında son derece deneyimli, konuları çocukların alabileceği en iyi şekilde aktarıyor. Çocuklara sevgi ve sabırla yaklaşıyor. Kızım eğitime başladığından bu yana oldukça gelişim gösterdi.

M
Mehmet Aser

Derste ilk önce kendimizi tanımayı ve keşfetmemizi sağlıyor. Herkesi bir tutmayıp bireysel teknikler gösteriyor. Desen çizerken konuyla bağlantılı sanat tarihine ya da günlük hayata dair örnekler veriyor bu Onu diğerlerinden farklı kılıyor bu yüzden Süper prof.

G
Gökben

Güleryüzü ve pozitif enerjisiyle bizlere hiçbir şeyin imkansız olmadığını gösteren bilgisini çok iyi aktaran bakış açımızı geliştiren bakmayı görmeyi öğreten mükemmel bir insan herkesin yolunun kesişmesini dilerim.

A
Ahmet

Tüm gücünü öğretmek için harcayan, öğretmeden bırakmayan bir öğretmen. Düz çizgi çizmeyi bilmeyen bana, sayfalarca pratik yaptırarak ve yanlışlarıma hemen doğru yöntemlerle müdahale ederek ilerlememi sağladı. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

K
Kemal

Mine hoca bembeyaz bir sayfada yüzlerce araştırma çizgisi içinde karar çizgisi kadar belirgin bilgi birikime sahip
Sıcak kanlı hoş sohbet ve en önemlisi de bence iyi bir eğitmen

A
Alize

Kendime resim konusunda çok güvenmeme rağmen teknikle birçok şeyin daha kolay olduğunu öğreten, bize sunduğu huzurlu ortamla da güzel vakit geçirmemizi sağlayan güler yüzlü, öğretmenden ziyade benim için abla gibi bir insan kendileri...

A
Aynur

Mine hanımı tanıdığım için çok şanslıyım.En sevdiğim özelliği çizdiklerime bakarak neye ihtiyacım olduğunu anlaması,ona göre hareket etmesi,resmen beni benden daha iyi tanıması.Umarim ilerde bende öğretme n olduğumda onun gibi olurum.Resimle ilgili alt yapıyı o kadar güzel veriyor ki okula başladığımda kendimi yenilmez hissedeceğim.İyiki varsınız.

Y
Yusuf Emir

Öncelikle merhabalar,

Mine Hoca ile bir arkadaşım sayesinde tanışma fırsatı buldum. O güne kadar hep resim çizebilmek istiyordum fakat bir sürü önyargım vardı ve yeteneğim olmadığını düşünüyordum.Fakat Mine Hoca gerek akademik bilgisiyle gerek bunu bizlere aktarma yöntemleriyle bütün önyargılarımı kırdı ve yaptığım işten keyif almamı sağladı. Sizler de gönül rahatlığıyla Mine Hocadan destek alabilirsiniz. Teşekkürler.

Mine ile röportaj

SORU 01 | 08
Bu alanda faaliyet göstermeye ne zaman başladınız? Nasıl karar verdiniz?
Mine — SuperÖğretmen olmak da bir sanat! Sizin sırrınız nedir?
SORU 02 | 08
Sizi en çok etkileyen sanatçılar veya sanat eserleri hangileri?
Mine — Güçlü desen anlayışı ve matematik zekasıyla ressam ve Heykeltraş olan Michelangelo,
Objeleri geometrik görme anlayışı ve resimlerinde rengi kullanım şekliyle öne çıkaran Paul Cezanne,
Resim konuları ve tipografiyi resme dahil edişi ile Lautrec,
Işığı kullanımı ve etkili ifade kullanımlarıyla Caravaggio
SORU 03 | 08
Bu alanda başarılı olmak için gerekli özellikler hangileri?
Mine — Herkes resim yapma tekniklerini öğrenebilir, bakmayı görme teknikleri ile gözünü eğitebilir. Yetenek gerektirmez. Burada önemli olan merak duygusu, araştırma sevgisi, gelişime açık olmak ve istemek bunların her biri sabırlı olmakla sağlanabilir.
SORU 04 | 08
Hedeflerimizde ilerlememize ve cesaretlenmemize yardım edecek küçük bir tavsiye?
Mine — Hiç birşey yapmasanız bile sanat tarihinde yapılmış önemli eserleri inceleyin ve araştırın. Gözünüzü iyi sanat eserleriyle temizleyin. Size ilham veren eserleri ve çizimleri çalışma odanıza asın. Farkında olmadan doğru görmeyi, estetik algıyı kendinize kazandırmış olacaksınız.
SORU 05 | 08
Size kattıklarını anlatarak bize bu tutkunuzu yaşatın! Başka ilgi alanlarınız var mı?
Mine — Eğitim verdikçe bunu çok daha iyi anlıyorum her insan farklı ve algılama şekli de farklılık gösteriyor. Önemli olan kişinin kendini bu yolla tanıması. Kendi çizgisini bilmesi, keşfetmesi ile başlamalı bu süreç. Bu sebeple herkese aynı eğitimi veremezsiniz ama kendi çizgisini keşfetmesi için ona ipuçları gösterirsiniz. Empati kurmak çok önemli mesala öğrencimin çizdiği bir desende nereden başladığını ve eksik olan konunun nereden nasıl düşünerek oluşturduğunu çizimine baktığınızda görebiliyorsunuz. Bu hangi konuda gelişmeleri gerektiği konusunda size ipucu verebiliyor.
SORU 06 | 08
Özellikle gurur duyduğunuz bir çalışmanız var mı?
Mine — Evet var. Ve bu anımın bir parçası ne bir akademik çalışma ne de sergi ürünü bir eser. Ortaokulda aynı sınıfta varlığı dahi hissedilmeyen sessiz mülayim, sanki hiç söz hakkı yokmuş gibi ötekileştirilen bir sınıf arkadaşımın portresini resimlemek istemiştim. Bu olunla iletişim kurmanın harika bir yoluydu ve fark edilmenin onu özel olduğunu hissettirmenin bir yoluydu. Bu sebeple bu resmimin ayrı bir yeri vardır bende.
SORU 07 | 08
Daha önce kapasitesi ve başarısı sizi şaşırtan bir öğrenciniz oldu mu?
Mine — Evet. Engelli bir öğrencim oldu. Bedensel engelliden farklı olarak anı yaşamakta zorlanan bir öğrencimdi bu. Bazı zamanlar öğrettiklerimin üzerinden işlediğimiz konuyu çözebilecek kapasitedeyken sanki hiç öğrenmemiş gibi başa dönebiliyorduk. Bunun tam tersi anlar da yaşıyorduk. Ama açıklarını çözümleyerek geçiyorduk diğer aşamaya. Ruh haline göre yöntem geliştiriyordum. Şu an resim okulunda öğrenci gelişimi inanılmaz arttı.
SORU 08 | 08
SuperÖğretmen olmak da bir sanat! Sizin sırrınız nedir?
Mine — İşiniz ne olursa olsun ben eğitimdeki başarımı karşımdakini tanıyarak başlar ve ona göre yöntemler geliştiririm. Onun keşfetmesine zaman tanırım. Bu bir süreç ve işin mantığını çözemezseniz bu çizimlerinize yansır, anlaşılır. Akademik eğitim, eleştirel düşünmek ve çözümlemek bu sebeple önemli.

Benzer öğretmenler

Çevrenizde resim dersleri mi arıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek öğretmen profili seçimlerimiz: Superprof size yardım etmek için güzel sanatlara hazırlık dersleri seçenekleri sunabilir. Öğrenmek artık çok kolay, herkese açık! sanat ve tasarım dersleriakrilik boya dersleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek.

Şişli
Tasarım ve animasyon öğrencisinden geniş kapsamlı nitelikli çizim dersleri profesyonelce hazırlanmış programlarla şimdi başlayın
₺40
Melih
İlk ders ücretsiz!

dersler 2-5 saat aralığında olur derse gelmeden zaman kaybetmemek üzere sizlerin programını o gün için ve geniş...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Fatih
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunuyum. İstanbulda yaşıyorum. 2012 yılından bu yana özel ders veriyorum. Freelance olarak grafik tasarım ve illüstrasyon yapıyorum.
₺60
Aslı
 • (3 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Güzel sanatlara hazırlık aşamasında akademik çizimin teknik bilgilerine öncelik vermekteyim, daha sonra yapılan...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Beşiktaş
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mezunundan Resim, Karakalem, Sanat ve Tasarım, Temel Tasarım, Grafik Dersleri
₺100
Adem
 • (7 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

İlk birkaç dersi öğrencisinin deneyim ve tecrübesini tespit etmek için genel bir ders programı hazırlayarak...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Beşiktaş
Görsel Tasarım ve Reklamcılık bölümü birincisinden sanat ve tasarım alanında bireysel ve grup dersleri...
₺60
Furkan
İlk ders ücretsiz!

Gerekli alt yapıyı oluşturup örnek işleri inceledikten sonra kolaydan zora, öğrencilerin taleplerini de göz...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Şişli
Fransa'da Eğitim Görmüş/Mimar Sinan Öğrencisinden Yetenek Sınavına Hazırlık veya Hobi Amaçlı Resim Dersleri
₺70
Alara
 • (4 üye yorumu)
İlk ders ücretsiz!

Her birey birbirinden farklı olduğu için herkese ayrı ve özel bir çalışma programı belirliyorum. Tanışma...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Öğrencisinden Resim İllüstrasyon Photoshop Karikatür Comic Dersleri
₺50
Ayberk
İlk ders ücretsiz!

Her şeyden önce kalem tutuşu ve teknikler esastır. Resim çizmenin zorlayıcı tarafını eğlenceli pratikler ve...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Beşiktaş
Güzel Sanatlar ve Sanat Fakültelerine hazırlık ve hobi amaçlı resim ve karakalem dersleri
₺100
Öykü
İlk ders ücretsiz!

Kişiye özel ve kişinin isteklerine uygun, uygulama ağırlıklı, ders verdiğim insanın özgürce kendini ifade...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Resim Öğretmeninden güzel sanatlar fakültesi hazırlık,yağlı boya,akrilik ve karakalem hobi dersi eğitimleri
₺100
Bülent
İlk ders ücretsiz!

Derslerimi şu şekilde işlemekteyim ; bireysel ve grup dersleri olarak ikiye ayırırım öğrencinin isteği...

Webcam dersleri Yüz yüze dersler Onaylı profil
Şişli
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisinden İstanbul'da, her yaşa uygun kara kalem ve sulu boya dersi
₺75
Nazlıcan
İlk ders ücretsiz!

Eğitimlerimi genelde öğrencimin isteklerine göre şekillendiririm. Öncelikle kendisine resim hakkındaki...

Yüz yüze dersler Onaylı profil
Öğretmenin evinde Öğrencinin evinde Webcam üzerinden
1 saat ₺120 Müsait değil ₺120
5 saat ₺550 Müsait değil ₺600
10 saat ₺1100 Müsait değil ₺1200
Ders talep et