Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

tiyatro özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 108 yorumlu star öğretmenlerimiz.

84 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺84

3 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 3 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Tiyatro öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Sahne sanatları alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
Tiyatro öğretmenlerini değerlendiriyor

Müfit

Tiyatro öğretmeni

Derslerimiz hem verimli hem de eğlenceli geçiyor kısa zamanda bana çok şey kattığını hissediyorum.

Melis

Tiyatro öğretmeni

Tecrübeli ve bilgili bir eğitmen. Dersler eğlenceli, samimi işleniyor. Eğitimde farklı tekniklerle hızlı bir gelişim sağlayabilirsiniz.

Ugurcan, 4 ay önce

Tarık

Tiyatro öğretmeni

Gerçekten öğrencisine değer veren, bir sürü okuyunca gelişeceğiniz makaleler ve yazılar öneren biri. Öğretmen, öğrenci ilişkisinden çok daha samimi bir ilişki. 1 aydır beraber çalışıyorum ve sınav zamanına kadar kendisinden...

İbrahim, 5 ay önce

Murat

Tiyatro öğretmeni

dramaturji dersi almaya başladım. dolu dolu bir ders geçirdim. hobi olarak almak istememe rağmen sohbet havasında çok bilgi edindim. okumalar da bir o kadar akıcı ve keyifliydi. hocanın önyargısız tutumu da ayrıca teşvik ediciydi.

Nilay nida, 9 ay önce

Burcu

Tiyatro öğretmeni

Burcu Hanım konusunda gerçekten çok uzman ve başarılı. Dersleri kukla, şiir, müzik, resim gibi birçok farklı enstruman ile zenginleştirerek hem çok yönlü bir eğitim sağlıyor hem de kızımın sürekli ilgisini çekiyor. Felsefe...

Sengul, 1 yıl önce

Defne

Tiyatro öğretmeni

Defne yurt dışı için hazırlandığım yetenek sınavında tiradları seçmemden başlayarak son noktaya kadar yanımda olup bana bir çok konuda yardım etti. Sınavı sayesinde geçtim diyebilirim. Derslerimiz son derece rahat, eğlenceli ve...

Özgecan, 1 yıl önce

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Tiyatro dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Tiyatro dersi fiyatı saatlik ortalama 84 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • tiyatro öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Tiyatro dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Tiyatro dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Tiyatro online dersleri almak mümkün mü?

Tiyatro öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Tiyatro dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Tiyatro dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

693 tiyatro öğretmeni tiyatro dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

693 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Tiyatro öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

108 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Tiyatro öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Tiyatro öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Tiyatro kursları ile her yaşta tiyatro eğitimi alıp oyunculuk yapın

Tiyatro Dersleri Almaya Başlamak

Tiyatro dersleri almak her yaştan kişi için oldukça tercih edilen bir aktivitedir. Tiyatro öğrenip tiyatro dersleri alırken pek çok kazanım elde edersiniz. Tiyatro sonuçta sanat aktivitesi olup gerçekten de sizleri ruhen besleyen önemli bir aktivitedir. Tiyatro kursu ve tiyatro dersleri ülkemizde hemen hemen her şehirde oldukça yaygın bir şekilde bulunabilmektedir. Tiyatro var olduğu sürece ülkemizde tiyatro dersleri ve tiyatro kursları da var olacaktır. Özellikle çocuk yaşlardan itibaren tiyatro yapmak isteyen kişiler için tiyatro dersleri bulunabilir. Çocuklarının bir sanat alanında ilerlemesi veya oyunculuk gibi önemli bir konuda uzmanlaşması için pek çok veli de her şehirde tiyatro dersi veren kişileri aramaktadır. Tüm Türkiye’de tiyatro dersleri alabilmek uzman ve deneyimli hocalar sayesinde mümkündür.

Türkiye’de tiyatro özel ders oldukça tercih edilen yöntemler arasındadır. Özellikle kendiniz için tiyatro dersleri arıyorsanız ve kendinizin kişisel gelişiminiz için daha iyi bir tiyatro eğitimi almak istiyorsanız özel ders sizler için mantıklı bir yol olacaktır. Kalabalık bir tiyatro grubunda istemediğiniz bir rolü oynamaktansa özel ders hocanız ile istediğiniz bir rolü rahatça oynayabilirsiniz. Aynı zamanda bu şekilde hocanızın çok daha sıkı takibi altında olursunuz ve gelişiminiz daha hızlı ve verimli olur. Bu yüzden Türkiye’de tiyatro eğitimi denilince artık tiyatro özel ders çok daha popüler hale gelmektedir. Türkiye’nin hangi şehrinde olursanız olun tiyatro özel ders hocası bulmak da daha kolay hale gelmektedir.

Öyleyse tiyatro özel ders hocaları nasıl bulunur ve Superprof özel ders platformu tiyatro öğretmeni bulmanızda sizlere nasıl rehberlik eder bunlara bakalım. Aynı zamanda hem kendiniz için hem de çocuğunuz için tiyatro derslerinin nasıl bir fayda sağlayacağını bakalım.

Tiyatro Dersleri İle Sanatsal Etkinlik

Tiyatro dersleri çocuklu yaşlardan itibaren alınmaya başlanabilecek dersler arasındadır. Tiyatro eğitimi özellikle çocuklar için çocukların hayal gücünün yüksek olması ve daha yaratıcı olabilmeleri nedeniyle çok daha uygundur. Çocuklar erken yaşlarda tiyatro dersleri almaya başladıklarında roller ve karakterler onlara çok daha eğlenceli ve çok daha kolay gelir. Özellikle çocukların her şeyi çabuk anlamaları ve gördükleri hareketleri kopyalamaları nedeniyle tiyatro derslerinde başarılı olabileceklerini söyleyebiliriz. Tiyatro eğitimi bu yüzden çocuklar için gerçekten de onların hem hayal gücünü destekleyen hem de hayal güçlerinden beslenen bir alandır. Elbette tiyatro her ne kadar çocuklar için çok yararlı olsa da sadece çocuklar için değil yetişkinler için de faydalıdır.

Tiyatro eğitimi pek çok yetişkinin de alması gereken ve almak istediği bir eğitimdir. Türkiye’nin her yerinden pek çok farklı yaştaki kişi tiyatro dersleri alıp bir oyun sergilemek ister. Özellikle günlük hayatın stresinden arınmak veya kendine oldukça keyifli bir hobi edinmek isteyen kişiler için tiyatro eğitimi oldukça popüler bir seçim olmaktadır. Türkiye’nin tüm şehirlerinde sosyalleşmek için de tiyatro eğitimi güzel bir yöntemdir. Diğer oyuncular veya diğer tiyatro eğitimi alan kişilerle oynanan tiyatro oyunları kişilerin sosyalleşmesi için önemli bir adımdır. Yetişkinler şehirlerinde yer alan tiyatro kurslarına başvurabilir ve bu kurslarda eğitim almaya başlayabilirler. Bunun yanında arkadaşları ile birlikte bir özel ders hocası bulup tiyatro eğitimi de alabilirler. Tiyatro hem tek alınabilecek hem de grup halinde alınabilecek bir derstir. Özellikle bir oyun oynamak için diğer oyuncuların olması çok daha verimli derslerin geçmesini sağlar. Tiyatro özel ders alırken bu derslerinizi grup olarak alabileceğinizi de belirtmek isteriz.

Tiyatronun Eğitiminin Hayatımıza Etkisi

Tiyatro eğitimi alan kişiler hayatlarında çok daha sanatsal bir yönün geliştiğini fark ederler. Özellikle insanları inceleme ve analiz etme konularında ve insan karakterlerini gözlemleme konusunda önemli bir başarı sağlanır. İnsanlar tiyatro oynarken bir karakteri canlandırırlar ve onun gibi davranırlar ve onun gibi hissederler. Bu şekilde aslında çevrenizde fark etmediğiniz duyguları ve düşünceleri ve de karakterleri görebilme ve anlama şansınız olur. Tiyatro bu anlamda insanları tanımak ve çevremize karşı daha duyarlı olmak için de önemli bir araçtır. Tiyatro dersleri kaç yaşında olursanız olun veya yaş grubunuz ne olursa olsun iyi bir tiyatro hocası ile alınabilecek eğitimdir. Özellikle iyi bir oyunculuk sergilemiş isteyen kişiler alacakları tiyatro dersleri sayesinde zamanla kendilerini geliştirecekleri farklı rolleri daha rahat oynayabileceklerdir. Sonuçta tiyatro oyunlarında farklı roller bulunur ve bu rollerde başarılı olabilmek için farklı rollerde yer alma yeteneğinin gelişmiş olması gerekir. Tiyatro özel ders hocaları öğrencilerin farklı rollerde yer alabilmesi ve karakter geçişleri konusunda esnek olabilmesi için ellerinden geleni yapacaklardır.

Tiyatro hem amatör olarak hem de profesyonel olarak oynanabilecek bir sanat dalıdır. Amatör olarak oynamak istiyorsanız kendi aranızda veya arkadaşlarınızla birlikte veya sizin gibi diğer ders alan öğrencilerle grup oluşturabilir ve bir performans sergileyebilirsiniz. Tabii ki amatör amaçlı olan bu performans sizlerin kişisel gelişiminiz için ve mutluluğunuz için önemli bir faktör olacaktır. Bunun dışında tiyatro dersleri profesyonel amaçlarla da alınabilir. Alacağınız tiyatro dersleri sonrasında profesyonel bir şekilde oyunculuk yapma imkanınız bulunuyor. Türkiye’de oyunculuk yapmak isteyen kişiler aslında ilk olarak tiyatro eğitimi ile başlarlar ve aldıkları tiyatro eğitimi sayesinde diğer mecralara oyuncular daha da yaklaşırlar. Bu yüzden tiyatro eğitimi her oyuncunun temelidir dersek doğru söylemiş oluruz.

Tiyatro Özel Ders Hocaları Sizler İçin Hazır

Tiyatro alanında özel ders almak istiyorsanız bu elbette mümkündür. Tiyatro özel ders almak isteyen kişiler evlerinin yakınında veya mahallelerinde bir tiyatro özel ders hocası bulabilirler. Özel dersleri bireysel olarak alabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle grup halinde de alabilirsiniz. Tek başına alacağınız tiyatro dersleri hocanızın sizleri daha yakından gözlemleme ve daha iyi şekillendirebilme imkanınızın olmasına olanak verir. Hocanın tek öğrencisi siz olacağınız için hocanın bütün ilgili sizin üzerinizde olacaktır. Çeşitli tiyatro tekniklerini nasıl icra ettiğiniz ve kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ve aynı zamanda farklı karakterleri nasıl canlandırdığınız gibi pek çok konuda sizleri izlerler. Tiyatro eğitiminiz boyunca sizlere en önemli oyunculuk eğitimlerini verirler ve bu şekilde uzman bir tiyatrocu olmanız için sizleri hazırlarlar.

Tiyatro eğitimi almak isteyen kişiler hiçbir şeyden korkmadan ve çekinmeden bu eğitimi alabilirler. Tiyatro öğrenmenin yaşla alakası yoktur ve tiyatro yeteneği zamanla geliştirilebilen bir yetenektir. Özellikle alacağınız tiyatro özel ders seçenekleri sayesinde tiyatro hakkında çok daha fazla bilgi edinir ve kendinizi tiyatro alanında geliştirmeniz için pek çok yeni taktik öğrenirsiniz. Tiyatro eğitmenleri genellikle uzun yıllar deneyime sahip ve hem tiyatrolarda hem de televizyonlarda yer almış hocalardan oluşuyor. Yani kısacası alacağınız tiyatro eğitimi işin uzmanlarından olacaktır.

Tiyatro eğitimi denilince özel ders en ön sırada gelir. Hocanızın sizi takip etmesi ve sizlerin performansını gözlemleyebilmesi için en iyi yol bire bir derslerdir. Alacağınız bu derslerde kendi oyunculuk kariyerinizi çok daha iyi belirleyebilir ve kendinize çeşitli hedefler koyabilirsiniz. Bunun yanında kişisel gelişiminiz için ve kariyer gelişiminiz için de tiyatronun önemli olduğunu söylemekte fayda var.

Tüm bu olanaklar göz önünde iken ve tiyatro yapmanın sağladığı faydalar biliniyorken sizler de Superprof yardımıyla tiyatro dersleri alabilirsiniz. Superprof sayesinde tüm Türkiye’de tiyatro özel ders alabilmenizin yolu açılır. Superprof'ta kayıtlı tiyatro kursu verenler veya tiyatro özel ders verenler sayesinde sizler de tiyatro kariyerinize başlayabilirsiniz.

Ne öğrenmek istersiniz?