Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

satranç özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 136 yorumlu star öğretmenlerimiz.

72 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺72

3 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 3 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Satranç öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Strateji oyunları alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
Satranç öğretmenlerini değerlendiriyor

Alperen

Satranç öğretmeni

Alperen Öğretmenimizin çocuklarla iletişimi gerçekten çok iyi. Kızım derslere severek, ilgiyle katılıyor. Öğretmenimiz sayesinde satrançta iyi seviyelere geleceğine inanıyorum. Teşekkür ederiz.

Nart murat

Satranç öğretmeni

Murat bey öncelikle çok nazik ve küçük çocuklara nasıl hitap edeceğini çok iyi bilen bir eğitmen. Oğlum çok seviyor ve ders günlerini iple çekiyor. Düzeyini tespit edip gelişimine maksimum katkıda bulunmaya çalışıyor

Buse, 3 ay önce

Nart murat

Satranç öğretmeni

Murat Hoca'dan çok memnunuz . Satranç bilgisinin yanısıra iletişim becerileri de çok iyi. Ondört yaşındaki oğlumla güzel bir bağ kurdular.

Umit, 3 ay önce

Mehmet i̇brahim

Satranç öğretmeni

8 yaşındaki çocuğum İbrahim Bey'den ders almaya başladı. Kesinlikle derse hazırlanarak geliyor. Öğrencinin seviyesine uygun bir şekilde ders işliyor. Oğlum derslere severek ve heyecanla giriyor. Her dersten sonra yeni bir şeyler...

F., 3 ay önce

Şamil burak

Satranç öğretmeni

Oğlum 5 yaşında. Bir süredir satranca merak salmıştı. Superprof vasıtasıyla Şamil Hoca ile tanıştık. Oğlum çekingen bir çocuk olmasına rağmen Şamil Hoca, daha ilk deneme dersinde kendini sevdirdi. Oğlum, dersler ne zaman diye...

Aycan, 4 ay önce

Mehmet i̇brahim

Satranç öğretmeni

Merhaba 6 yaşındaki oğlumun satranç a ilgisi vardı İbrahim ögretmen le taniştilar ve ilk günden çok güzel bir uyum yakaladılar ders günlerini heyecanla bekliyor İbrahim ogretmenimizin onun seviyesine inebilmesi ve keyifle ders...

Esra, 5 ay önce

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Satranç dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Satranç dersi fiyatı saatlik ortalama 72 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • satranç öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Satranç dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Satranç dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Satranç online dersleri almak mümkün mü?

Satranç öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Satranç dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Satranç dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

677 satranç öğretmeni satranç dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

677 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Satranç öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

136 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Satranç öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Satranç öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Satranç oynarken desteğe ihtiyacınız varsa satranç kursu size çok şey kazandıracaktır

Pek çok insanın düşündüğünün aksine, satranç oynamayı öğrenmek zor ya da uzak değildir. Aslında, Türkiye’de sadece birkaç satranç dersi ile oyunun arkasındaki temelleri anlamaya başlayabileceksiniz. Superprof Türkiye’de çocuklardan yaşlılara kadar tüm uygulamalar ve seviyeler için çok sayıda özel ders öğretmeni bulunmaktadır.

 

Uzmanlar satranca başlamak için ideal yaş konusunda fikir birliğine varmasalar da bazıları 3 yaşında başlayabileceğini söylerken, diğerleri 7 yaşında başlamayı öneriyor. Herkes satrancın her yaştan çocuğun beyin gelişimini hızlandırmak için inanılmaz faydalar sunduğunu kabul ediyor.

 

Bu tür bir dersler hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Satranç derslerine başlamak için bazı önemli noktalar!

 

Satranç nedir?

Satranç, bir tahta üzerinde yer alan ve iki kişiyi içeren bir oyundur. Her oyuncunun tahtada altmış dört kutu veya kareye bölünmüş, belirli kurallara uyarak hareket ettirebileceği on altı parçası vardır.

 

Amaç, rakip oyuncunun çeşitli taşlarını maç sırasında ele geçirmenin mümkün olduğu rakibin şahını devirmektir. Parçaların oyunda farklı isimleri, miktarları ve hareketleri vardır:

 

  • Herhangi bir yöne hareket eden bir kral, ancak bir seferde yalnızca bir ev
  • Herhangi bir doğrudan yönde yatay, dikey veya çapraz ve özgür oldukları sürece sınırsız mesafelerde hareket eden bir kraliçe
  • Aynı kutu dizisinde yatay veya dikey olarak, ancak alanın kullanılabilirliğine göre sınırsız miktarlarda hareketler yapan iki kule
  • L veya "bir-iki" yönünde hareket eden iki at - yani bir yönde bir kutu ve ilk hareketin dikine iki tane daha veya birinci yönde iki tane daha dik
  • Oyunun başında sadece çapraz olarak ancak boş alanlara ve evlerinin rengine göre sınırsız hareketler yapan iki fil: beyaz kutuda başlayan fil sadece beyaz kutularda hareket edebilir, oyuna kim başlarsa fil siyah bir karede iken, böyle bir taşı yalnızca siyah karelerde hareket ettirebilir
  • Yalnızca ileriye doğru hareket eden sekiz piyon, bir kutuda bir iki olabilen ilk hamle hariç ve yalnızca çaprazdaki taşları ele geçirir. Piyonlar, hamleleri her zaman rakibin işgal ettiği tahtanın başlangıcına doğru yönlendirildiği için "geriye doğru" hamle yapamayan yegane taşlardır.
  • Parçaların yakalanması, her zaman harekete geçen parçanın hareket tamamlanır tamamlanmaz içinde kalacağı kutuyu işaretler. Rakibin şahını ele geçiren kazanır.

Satranç Öğrenmenin Faydaları

Günümüz şartların da yoğun günlük yaşamlar, zor şartlar arasında kendinize sosyal bir alan yaratma ve kendinize iyi gelecek bir aktivite edinmek isteyebilirsiniz. Hem kendinizi geliştirecek hem de günlük yaşamın stresinden uzaklaştıracak yeni bir deneyim. Superprof ile Türkiye’de satranç dersleri alarak keyifli ve stresten uzak vakit geçirebilirsiniz. Satranç oynamak hafızayı güçlendirip zekayı arttırdığı bilinmektedir. Özellikle küçük yaşlar da alınan satranç dersleri daha etkili olmaktadır. Yoğun iş veya okul programınız var ise online satranç dersleri seçenekleri de vardır. İster iş arasında, ister ders arasında ister evinizde odanızdan çıkmadan Superprof’ta alanında uzman bir öğretmenden online ders alma şansınız vardır.

 

Satranç öğrenmek düşünüp hamle yaparak oynanan bir oyun olduğundan zihninizi boşaltarak odaklanmanızı sağlar ve bu şekilde dikkat dağınıklığı problemi olan biriyseniz azalmasını sağlamaktadır. Satranç dersleri almanız için sayısız neden vardır. Satranç oynamak sosyalleşmenizi sağlar. Buna paralel olarak da özgüveninizi arttırır. Çocuklar da erken satranç dersleri almasını sağlamak yaratıcılığını arttırarak gelecek yaşamlarında daha iyi noktalara gelmelerini sağlayabilir.

 

Satranç öğrenen çocukların muhakeme yeteneklerinin de arttığı görülmüştür. Satranç oyununda oyuncular herhangi bir hamle yapmadan önce karşısındakinin hamlelerinin tümünü hesaplamakla yükümlü olduğu için ve buna göre hareket etmesi gerektiği için, oldukça yoğun bir zihin gücü kullanılır. Aynı zamanda satranç oynayanlar hamlelerinin sonuçlarını ve olası karşı hamleleri de hesapladıkları için, çok daha güçlü bir neden sonuç ilişkisi kurma ve karar verme yetenekleri gelişir. Bu süreçler sonunda öğrenciler kendi hayatlarında da en iyi kararları verme konusunda daha başarılı olabileceklerdir.

 

Satrancın bu faydaları ışığında öğrencilerin kendilerine en uygun bir satranç hocasıyla ders alması en uygun olanı olacaktır. Superprof’ta satranç dersleri bu tip bir eğitimi almanız için gerekli tüm koşulları sunabilecektir. Her çocuğunun veya yetişkinin kendine göre bir satranç hocası bulması, satranç eğitimlerindeki en iyi hamlelerden biri olacaktır. Sonucunda eğitimlerinde şah mat yapabileceklerdir.

 

Türkiye’de satranç derslerini Superprofta alın

Türkiye’de gitgide yaygınlaşan satranç dersleri almak artık Superprof ile çok kolay. Superprof Türkiye’deki tüm deneyimli ve alanında uzman satranç hocalarını tek bir çatı altında toplamıştır. Superprof günümüzün lider platformudur. Superprofta alacağınız özel dersler hem bütçenize uygun hem de kriterlerinize uygun olacaktır. Türkiye’nin dört bir yanında bulabileceğiniz satranç hocaları alanında uzman ve sizi en iyi şekilde eğitecek hocalardır.

 

Superprofta tek yapmanız gereken ana sayfada satranç derslerini aratmak olacaktır. Karşınıza çıkacak olan sayfada hocaların profillerine erişebilirsiniz. Bu profiller de hocaların ilanları çıkacaktır ve hoca hakkında gerekli tüm bilgilere erişim sağlayabileceksiniz.  Hocaların ilanlarında aklınıza gelebilecek tüm sorulara yanıt bulabilmeniz mümkün olacaktır. Derslerin saatlik fiyatından hocaların uyguladıkları indirimlere hocaların aldığı yorum ve referanslardan eğitim bilgilerine kadar sayısız bilgiyi ilanlarında bulabilmeniz mümkün olacaktır. Kendi kriterlerinize göre filtreleyebilirsiniz ve size uygun hocaya kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Superprofta bulunan hocaların %97’si ilk dersleri ücretsiz vermektedir. Bu da öğretmen ve öğrenci arasında iletişimin ve öğrencisinin geri kaldığı noktaların tespit edilmesini sağlar. Öğrencinin eksik kaldığı konular tespit edilerek hocalar öğrencisine özel bir ders planı belirler. Bu ders programları tek bir öğrenciye özel olduğu için geri kaldığı konuları anlama hızına göre değiştirebilir. Kolay anladığı veya daha önceden bildiği konuları hızlıca geçebilir. Anlamakta güçlük çektiği konularda da çok daha uzun süreler çalışılabilir.

 

Hocalar kendi fiyatlarını kendileri belirlerler. Bu sebepten fiyatlar oldukça değişkendir. Hocaların fiyatları sizin talepleriniz doğrultusunda da değişiklik gösterebilir. Dersleri almak istediğiniz sıklık ve derslerin süresi, öğretmenin evinde mi yoksa kendi evinizde mi dersleri almak istiyorsunuz bunların hepsi fiyatta değişkenlik göstermektedir. Dersleri online olarak da alma seçeneğiniz bulunmaktadır. Dersleri online olarak alarak Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlere erişim şansınız bulunur. Bu şekilde yolda geçireceğiniz zamanı dersinize ekleyerek ve yol masrafından düşerek tasarruf edebilirsiniz. Superprof Türkiye’de satranç derslerinin ortalama fiyatı 62 TL olup bu fiyatın çok altında da hoca bulmanız mümkündür.

 

Günümüz pandemi şartlarında insanlar yeni aktivite ve sosyalleşme içeren etkinlikler edinmek isteyebilir. Satranç öğrenmek çok iyi bir etkinlik olacaktır. Superprof’taki hocalar ile online dersler alarak evden çıkmadan kendinizi geliştirmek oldukça kolay olacaktır.

 

Sizde Superprof Türkiye ile kendi bütçenize uygun bir satranç hocası bularak ders almaya hemen başlayabilirsiniz.

 

Satranç Kursları Neler?

Satranç kursları, tüm Türkiye’de bulunabilecek kadar yaygın bir kurs türüdür. Ülkemizde satrancın popüler hale gelmiş olması ve özellikle çocukların zeka gelişimi için satranç eğitiminin çok popüler hale gelmesi, satranç eğitimine olan talebi çok büyük bir şekilde arttırmıştır. Bu yüzden de, satranç kursları çok daha yaygın hale gelmiştir.

Satranç kursları halk eğitim merkezlerinden özel satranç kurslarına kadar çok geniş bir katalogta genellikle her mahallede bulunabilir. Yaşadığınız şehre göre bazen şehir merkezlerinde de bulunabilirler.

 

Halk eğitim merkezi satranç kursları, tamamen ücretsiz olması ve pek çok ilçe veya mahallede bulunması sebebiyle pek çok kişinin tercih ettiği kurslar arasındadır. Halk eğitim merkezleri, sadece satranç kursları değil aynı zamanda İngilizce, gitar, bilgisayar, dikiş nakış gibi pek çok beceri ve hobi için eğitim alma şansınız da bulunur.

 

Halk eğitim satranç kurslarında öğrenciler ücretsiz alacakları dersleri sınıfta kendi mahallelerinden diğer öğrencilerle birlikte alırlar. Bu şekilde çevrelerindeki komşularıyla iletişim kurma şansları da olur. Bu yüzden hem bir hobi edinirken hem de sosyalleşme fırsatı bulunur. Satranç derslerinde hocalar herkesin eşit derece eğitim almasını sağlamaya çalışsa da, sınıf mevcudu eğitim kalitesi yönünden oldukça belirleyici olacaktır.

 

Özel satranç kursları ise, bazı sertifikalı satranç hocalarının girişimleriyle kurulur. Yine talep oranına göre pek çok mahallede bulunabilecek satranç kursları bazen sadece çocuklar için satranç kursları veya yetişkinler için satranç kursları şeklinde olabilir. Türkiye’de satranç kursları yine de daha çok çocuklara yönelik açılır diyebiliriz. Genç yaşta satranç gibi yoğun düşünce ve strateji becerileri gerektiren bir oyunu oynamak, çocuklara daha iyi tesir edebileceğinden satranç oyunu daha çok çocuklara yöneliktir.

 

Özel satranç kursları belli bir ücret karşılığında gidilebilen kurslardır. Bu ücret çok çeşitli kriterlere göre değişebilmekle birlikte, bazı temel kriterleri saymak mümkündür.

 

Bunlardan ilki, ders programının yoğunluğu olacaktır. Satranç kursları öğrencilere ne kadar çok saat ders verirse, ücretleri de yine paralel olarak aynı oranda artacaktır. Bu gayet mantıklı bir durumdur. Aynı zamanda satranç kurslarında hafta sonları yığılma olabileceği için, hafta içi kurs ücretlerine göre hafta sonları biraz daha yüksek ücretlere tabii tutulabilir.

 

Bunun dışında satranç kurslarında hangi seviyede ders verildiği de önemli bir etkendir. Satranç dersleri ileri düzeyde alınıyorsa, bu çok daha yüksek bir uzmanlık seviyesi gerektirdiği için yine aynı şekilde kurs ücretleri daha fazla olabilecektir. Bundan farklı olarak hiç satranç bilmeyen kişilerin kursa başladığında daha düşük bir deneyim seviyesi gerektirdikleri için ücretler de buna göre daha az olabilecektir.

 

Türkiye’de bazı belli başlı satranç kursları bulunabilir. Özellikle sürekli olarak düzenlenen satranç kursları nedeniyle, kurslar arası bir mücadele ve rekabet de olabilmektedir. Kurslar arası bu rekabet ister istemez fiyatları da etkileyebilmektedir. Örneğin fiyatlarında belirlenmesinde önemli etmenlerden biri bu kurslarda eğitim alan öğrencilerin yarışmalarda elde edecekleri derecedir. Yarışmalarda derece elde eden öğrencilerin eğitim aldıkları kurslar, bu başarının mimarları olmaları nedeniyle eğitim kalitelerini kanıtlamış olacak bir nevi ve bu yüzden de daha yüksek fiyatlara sahip olabileceklerdir.

Peki birkaç kurs örneği verecek olursa bunlar neler olacaktır bakalım:

 

Bu kurslar fiziki bir ortama sahip kurslar olsa da, zaman zaman online eğitim de alınabilir. Özellikle korona pandemisiyle birlikte artan online eğitim trendi ile öğrenciler ve veliler online eğitimle de satranç eğitimi almayı düşünebilmektedir.

Ne öğrenmek istersiniz?