Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

programlama özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 261 yorumlu star öğretmenlerimiz.

85 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺85

5 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 5 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Programlama öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Programlama dilleri alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Programlama dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Programlama dersi fiyatı saatlik ortalama 85 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

 • programlama öğretmeninin deneyimi
 • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Programlama dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Programlama dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Programlama online dersleri almak mümkün mü?

Programlama öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Programlama dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Programlama dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

1347 programlama öğretmeni programlama dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

1347 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Programlama öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

261 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Programlama öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Programlama öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Programlama dersinde desteğe ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

Türkiye’de Programlama Kursu Bulmak

Türkiye’de sayısız programlama kursu bulunur. Programlama kursları her şehirde bulunabilir. Programlama kursları her öğrencinin ihtiyaçlarına cevap verecek kapasitede olabilir. Programlama dillerini kendi kendine öğrenmek çoğumuz için zor olabilir. Bu yüzden Türkiye’de yaygın bir şekilde programlama kursları açılmıştır.

 

Sizin için Türkiye’deki bazı popüler programlama kursları listesini hazırladık:

 • Web Yazılım Kursu
 • Başarısoft Yazılım Uzmanlığı Kursu
 • Infotech Academy Yazılım Kursu
 • Bilge Adam Akademi
 • Arı Bilgi Bilişim Teknolojileri Akademisi
 • Bilkey Bilişim Kursu
 • Yazılım24
 • Web Yazılım Kursu – Noya
 • Tesla Akademi
 • Weeb Akademi
 • Ankara Yazılım Kursu
 • Yüksek Kariyer Eğitim Kurumları
 • C ve Sistem Programcıları Derneği
 • Bilişim Eğitim Merkezi

Türkiye’de yazılım kursu bulmak isterseniz gerçekten kolaydır. Bu yazılım kursu seçenekleri Türkiye’nin pek çok yerinde dağılmış durumdadır. Türkiye’nin neresinde olursanız yazılım yani programlama kursları bulmak asla zor olmayacaktır.

 

Programlama kursu fiyatları, kurstan kursa değişmektedir. Programlama kursu fiyatları birçok kritere göre değişmektedir. Her kursun kendi fiyatı ve kendi eğitim programı bulunmaktadır. Her ne kadar kurs sonunda öğreneceğiniz şeyler aşağı yukarı aynı olsa da yine de kalitesi değişmektedir.

 

Öğrendikleriniz kalıcılığı ve öğrendiklerinizi gerçek hayatta özellikle iş alanında etkin bir şekilde kullanma kabiliyetiniz gideceğiniz kursun farkını ortaya koyacaktır.

 

Tabi ki bunun dışında da pek çok fiyat kriteri bulunmaktadır. Mantıken düşünüldüğünde kursların program yoğunluğu fiyatların belirlenmesinde rol oynayacaktır. Haftada veya günde kaç saat ders aldığınız fiyatların belirlenmesinde göz önünde bulunacaktır. Oldukça yoğun bir kursa sahip yazılım kursları daha pahalı olacaktır. Bunun yanında daha az saati bulunan kurs programları daha ucuz olacaktır. Bu da ihtiyaç ve bütçenize göre bir kurs seçmenizde size yardımcı olacak.

 

Kursları ne zaman alacağınız da önemlidir. Öğrenciyseniz ve hafta içi okula gidiyorsanız, kursları akşamları veya hafta sonları almak size daha uygun olabilir. Aynı zamanda çalışan bir bireyseniz yine aynı şekilde akşam veya hafta sonu kursları sizin için daha uygun olacaktır.

 

Yazılım kursları eğer ki sınıf ortamında yapılacaksa sınıfın mevcudu da önemli bir faktör olacaktır. Dikkatiniz hemen dağılıyor ise büyük bir sınıf ortamı size yardımcı olmayacaktır. Sınıftakilerin konuşmaları veya çeşitli sebeplerden dolayı dikkatiniz hemen dağılabilir. Bu da öğrenme sürecinizi olumsuz etkileyebilir. Bunun yanında kalabalık bir sınıfta yazılım öğretmenlerinin tek tek her öğrenciye yapacağı ilgi azalacaktır. Her öğrencinin anlamadığı konular farklı olabilir. Bu yüzden takıldığınız yerleri özellikle çekingen bir öğrenci iseniz öğrenmene sormaktan kaçınabilirsiniz.

 

Böyle bir durumda yazılım dillerinde ilerlemeniz daha fazla zaman alacaktır. En kötü ihtimalle programlama dillerini tam tamamlamadan kursu tamamlamış bir olabilirsiniz. Bunun yanında sizden bağımsız olarak aynı zamanda sınıftaki her farklı öğrenci ve sorun yaşanılan her farklı konuyu çözmek isteyen öğretmen oldukça fazla vakit harcayacaktır. Siz bir konuyu anlamış olsanız bile anlayan öğrenci için çok fazla zaman harcanabilir. Bu durumda derslerin yavaş ilerlemesine ve sizin temponuza ayak uyduramayacak bir ders hızının oluşmasına neden olur.

 

Yine de yazılım kursları özellikle evinizin yakınlarında bulunuyorsa iyi bir seçenek olabilir. Evinizin yanında yazılım kursu bulunmuyorsa, bu durumda şehriniz de ki farklı semtlerde bulunana programlama kurslarına yönelebilirsiniz. Bunun en sıkıcı tarafı yolda harcayacağınız zaman olacaktır. Bulduğunuz programlama kursu evinizden uzak ise bu durumda hem yol masrafını bütçenize eklemeniz gerekecektir, hem de yol boyunca harcayacağınız vakit kaybına neden olacaktır. Tabi ki yol boyunca da telefonunuzdan kendinizi geliştirmek sizin elinizde olabilir. Kurslarınız online eğitim sağlıyorsa bu da bir çözüm yolu olabilir.

 

Türkiye’de Programlama Dilleri Öğrenmek ve Yazılımcı Olmak

Türkiye’de yazılım öğrenmek sadece kurslarda yer alan bir eğitim değildir. Kurslar özellikle mevzun olmuşsanız ve programlama dillerini bilmiyorsanız veya farklı bir lisans dilinde okuyorsanız ve programlama öğrenmek istiyorsanız size oldukça yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği gibi bölümlerde okuyorsanız da programlama kursları zorlandığınız derslerde size yardımcı olacaktır. Kurslar aynı zamanda resmi bir yazılım sertifikası almanızı sağlayıp CV’nize ekleyerek kariyerinizde ilerlemenizde yardımcı olacak belgelerde sunar.

 

Fakat bunun dışında liseden sonra üniversite tercihleri ile kendinizi yazılım ve programlama dünyasına atabilirsiniz. Lise son sınıfta TYT ve AYT sınavlarına girdikten sonra sayısal puanınız var ise üniversitelerin bilgisayar ile ilgili bölümlerine başvurabilirsiniz. Türkiye’de yazılım programlama dilleri ve bilgisayar hakkında en iyi eğitimlerin sağlandığı lisans programlarını tercih edebilirsiniz. En popüler lisans programları bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği gibi doğrudan yazılım, programla ve bilgisayar ile ilgili bölümlerdir. Bu bölümler Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde bulunabilir. Almış olduğunuz puana ve hedeflerinize göre çeşitli seçenekler arasından tercihlerde bulunabilirsiniz.

 

Sizin için Türkiye’de yazılım programlama ve bilgisayar alanlarında mühendislik lisansına sahip olabileceğiniz çeşitli mühendislik bölümlerini listeledik:

 • Karadeniz Teknik Üniversitesi Yazılım Mühendisliği / Trabzon
 • Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği / İstanbul
 • Işık Üniversitesi Yazılım Mühendisliği / İstanbul
 • Çankaya Üniversitesi Yazılım Mühendisliği / Ankara
 • Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği / Elazığ
 • Manisa Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği / Manisa
 • Maltepe Üniversitesi Yazılım Mühendisliği / İstanbul
 • Ada Kent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği / KKTC - Gazimağusa
 • Lefke Avrupa Üniversitesi Yazılım Mühendisliği / KKTC - Lefke
 • Uluslararası Final Üniversitesi Yazılım Mühendisliği / KKTC – Girne
 • Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği / İstanbul
 • Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği / İstanbul
 • Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği / Ankara
 • ODTÜ Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği / Ankara
 • Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği / Ankara
 • Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği / Adana
 • Mersin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği / Mersin
 • Uludağ Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği / Bursa

Saymış olduğumuz bu kısa listedeki bölümler ve üniversiteler gibi, Türkiye’de hemen hemen her şehirde bulabileceğiniz tüm üniversiteler de bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği ve benzeri bölümleri bulabilirsiniz. Böylece yazılım ve programlama eğitiminize eğitim hayatınızın çok daha erken basamaklarında başlayıp kariyer basamaklarına daha emin adımlarla tırmanabilirsiniz.

 

Programa Dilleri Nelerdir?

Günümüzde pek çok programlama dilleri kullanılmaktadır. Programlama dilleri hayatınızın her yerinde bulunur. Nasıl diye sorarsınız, kullandığımız tüm elektronik ve işlem yapan makinalarda bir işletim sistemi ve programla bulunmaktadır. Programlama dilleri hepimizin sık sık girdiği facebook, instagram, twitter, youtube ve belki de en önemlisi de Google gibi sitelerin ve uygulamaların ve arama motorlarının arkasındadır. Bizim kullandığımız internet ve bilgisayar ortamındaki tüm uygulamaların ötesinde arka planda bir yazılımcı, mühendis ekibi çalışmaktadır. Bu ekipler çeşitli algoritmalar geliştirerek programlama dillerini de kullanıp kusursuz bir bilgisayar işletimi ve internet hizmetleri çalışması sağlamaktadır.

 

Çoğu yazılımcı ve bilgisayar mühendisi birden fazla programın üzerinde yoğunlaşmaktadır. Günümüzde tek bir programlama dili ile ilerlemek git gide zorlaşmaktadır. Her geçen gün yeni bir programlama dili piyasaya sürülmektedir. Bu durum yazılımcıların ve mühendislerin kendilerini sürekli eğitmeleri gerektiği anlamına gelir. Hatta bildikleri programlama dilleri ile zaman içerisinde değiştirilip, geliştirildikleri için çoğu zaman uzman oldukları programlama dillerinde bile çalışıp bilgilerini sürekli güncel tutmaları gerekmektedir. Bu açıdan düşündüğümüzde yazılımcı olmak veya bilgisayar mühendisi olmak aslında kendini sürekli geliştirmeyi, sürekli eğitim almayı ve yenilikleri takip etmeyi gerektirir.

 

Yine de tüm bu gereksinimlere rağmen dünyada ki bazı en yay kullanılan programlama dillerini öğrenmek oldukça büyük bir adım atmanızı sağlayacaktır. Dünya’da yüzden fazla farklı programlama dili olduğu düşünüldüğünde en yaygın bir veya birden fazla programlama dilini öğrenerek büyük bir adım atmış olacaksınız.

 

Sizin için Türkiye’de de Dünya’da en çok kullanılan programlama dilleri listesini özet halinde hazırladık:

 • Objective – C
 • Swift
 • Perl
 • Groovy
 • Ruby
 • Go
 • R
 • Visual Basic
 • PHP
 • Java Script
 • HTML
 • Python
 • C++
 • C#
 • C
 • Java

Popüler yazılım dillerini öğrenerek bir mühendis veya yazılımcı olmasanız bile veya mühendislik diplomanız olmasa bile yazılım alanında bie kariyere başlayıp ilerleyebilirsiniz.

 

Superprof’ta Programlama Dersleri Bulmak Çok Kolay

Türkiye’de yazılım ve programlama alanında ders veren çok sayıda yazılım hocası bulunmaktadır. Bu yazılım hocaları ülkemizin dört bie yanına dağılmıştır. Her şehirde birçok kendi alanında uzman programlama hocası bulunmaktadır. Bu hocaları bulup onlara ulaşmak her zaman kolay olmayabilir. En yaygın seçenek olan kurslar her zaman her yer erişilir olmayabilir. Fiyatları veya kurs programı size uymayabilir. Bu durumda çaresiz değilsiniz. Superprof sizin için yazılım ihtiyaçlarınıza cevap vermek üzere oluşturulmuş bir platform.

 

Superprof tüm Türkiye’deki programlama dersleri veren programlama hocalarını tek bir platformda hizmetinize sunan bir sitedir. Superprof’ta tüm Türkiye’den yüzlerce yazılım eğitmeni ile ders vermek için beklemektedir. Superprof’ta Phyton, C, C#.net, Java, C++ gibi dünyadaki en popüler programlama dilleri üzerine yoğunlaşmış yazılım hocaları bulunur. Bu hocalar ulaşılması son derece kolaydır.

 

Superprof’ta tüm yazılım dersi verenler ilan oluşturur. Ders verdikleri alanda ve ders verdikleri programlama dilinde hocalarımız ilan oluştururlar. Bu ilanda ders veren öğretmenin sahip olduğu deneyim, daha önce ders verdiği konudan almış olduğu eğitim gibi mesleki bilgileri yer almaktadır. Bunun yanında öğretmenler dersleri nasıl işlediklerine dair detayları da ilanlarında paylaşırlar. Öğretmenin bir ders saatini nasıl geçirdiklerini ilanları okuyarak keşfedebilirsiniz.

 

Yazılım öğretmenleri ilanlarında aynı zamanda saatlik ücretlerini de yazarlar. Özel programlama dersi için her öğretmen farklı ücret belirleyebilir. Yazılım özel dersi seçenekleri Superprof’ta çok fazla olduğu için yine aynı oranda çok değişik fiyat seçeneklerine sahip olabileceksiniz. Özel programlama dersi fiyatları, öğretmenin almış olduğu eğitime, deneyimine dersleri haftalık mı yoksa günlük mü alacağınıza kaç saat ders almak istediğinize, ne kadar süre boyunca ders almak istediğinize göre değişecektir. Superprof’ta üniversite öğrencileri hem deneyimli yazılım öğretmenleri hem de çeşitli sektörde çalışan yazılımcılar, bilgisayar mühendisleri, yazılım mühendisleri ders verdikleri için oldukça geniş bir deneyim ve fiyat kataloğu karşınıza çıkmaktadır.

 

Superprof’ta arama motorunda programlama dilleri yazarak tüm Türkiye’deki online veya yüz yüze ders veren özel yazılım hocalarını görüntüleyebilirsiniz.

Ne öğrenmek istersiniz?