Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

klarnet özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 20 yorumlu star öğretmenlerimiz.

89 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺89

3 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 3 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Klarnet öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Üflemeli çalgılar alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
Klarnet öğretmenlerini değerlendiriyor

Mert

Klarnet öğretmeni

her dersi eğlenceli ve keyifli hale getiren harika bir öğretmen. onu anlamak çok kolay ve çok sabırlı. onu herkese tavsiye ediyorum ve daha fazla ilerlemek için sabırsızlanıyorum, çok teşekkür ederim mert!!

Mert

Klarnet öğretmeni

Mert hoca ile bugun ilk dersimizi tamamladık. Klarnet siparisinden şimdiki surece kadar beni çok iyi yönlendirdi. Çok yardimci ve destekleyici. Dersimizde çok verimli gecti. Bundan sonra her hafta ayni gun ve saatte görüşmek uzere :)

Abdurrahman, 2 ay önce

Kağan

Klarnet öğretmeni

Muhteşem bir öğretmen. Klarnete başlarken hayal ettiklerime bir şeyler ekleyerek bana yeni bir dünyayı gösterdi. Artık müziğe de daha farklı bakiyorum

Mehmet emin, 2 ay önce

Kağan

Klarnet öğretmeni

Aldığım eğitimden çok memnun kaldım. Her konuda yardımcı olan ve çok ilgili bir öğretmen. Teşekkürler :)

Mehmet sami, 2 ay önce

Çağlar

Klarnet öğretmeni

Mesleğe yıllarını.vermiş ve dostane bir öğretmen ,müziğe Karşı kuşkulu olanları bile Şevk edici bir yanı vardır Yolunuz çağlar hocayla keşirse Tek bir sonuç vardır Başarı ,Başarısızlık düşünülemez

Arda, 3 ay önce

Mert

Klarnet öğretmeni

ben avusturya da yaşıyorum. işim geregı sureklı 4 *5 ulkeye gıdıyorum.onlıne ders alıyorum. mert kardesım hem ders konusunda hemde esnek çalışma şartlarıyla bır hayalımı gerceklestırmem de yardımcı oldu. çok ama çok tesekkur edıuorum..

Muhammed ali, 8 ay önce

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Klarnet dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Klarnet dersi fiyatı saatlik ortalama 89 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

  • klarnet öğretmeninin deneyimi
  • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
  • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Klarnet dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Klarnet dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Klarnet online dersleri almak mümkün mü?

Klarnet öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Klarnet dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Klarnet dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

108 klarnet öğretmeni klarnet dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

108 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Klarnet öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

20 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Klarnet öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Klarnet öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Klarnet dersleri ihtiyacınız varsa hocalarımızdan yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

Türkiye’de Klarnet Eğitimi Seçenekleriniz

Her enstrümanın geçmişinde onun temellerini oluşturan ve çekirdeği olarak nitelendirebileceğimiz erken bir örneği bulunur. Klarnet söz konusu olduğunda da erken örneğinin ismi “Chalumeau” adında 1700’lü yıllarda kullanılan bir enstrümandır. Kelime kökeni Fransızca olan “Chalumeau” dönemin kamışlı nefesli çalgılarının genel ismine verilen isimdir.

Yapısından bahsetmemiz gerekirse kendi sınıfındaki tahta nefesli çalgılardan farklılıklar gösterir. Bu farklılıklardan ilk göze çarpanı klarnetin yapısının silindirik bir yapıya sahip olmasıyken sınıfındaki diğer tahta nefesli çalgıların yapısal özelliğinin konik biçim göstermesidir. Yine yan flütte olduğu gibi klarnette de zamanla yeni delikler eklenme ihtiyacı duyulmuştur. İlk defa İvan Muller tarafından geliştirilen bir klarnet modeli olan 13 tuşa sahip klarnet 1800’lü yılların sonuna değin kullanılmıştır.

Dünyada klarnet çalan birçok ünlü isim sayabiliriz. Woody Allen, Sarah Elbaz, iora Feidman gibi yabancı klarnet virtüözleri ile ülkemizin ilk klarnet virtüözlerinden ve klarnetin öncüsü olarak bilinen Mustafa Kandıralı sayacağımız bu isimler arasında öncelikli olanlar olacaktır. Ayrıca günümüz dünyasında da çok iyi klarnet virtüözleri yetişmiştir. Hüsnü Şenlendirici ve Bülent Altınbaş gibi isimler ülkemizde öne çıkan klarnet virtüözleri arasında gösterilebilir.

Klarnet Tipleri

Klarnet üreticileri diğer enstrümanlarda olduğu gibi farklı ses aralıklarını yakalamak için farklı tipte varyantlar geliştirmiştir. Bunları sırasıyla:

  • Sol Klarnet
  • La Klarnet
  • Mi Bemol Alto Klarnet
  • Si Bemol Bas Klarnet
  • Mi Bemol Klarnet
  • Si Bemol Klarnet

Sol Klarnet ’in kullanıldığı coğrafyalar arasında en fazla yer tutan yerler Ülkemiz ve Balkanlar bölgesidir. Türk müziğinde sıklıkla kullanıldığı için Sol Klarnete Türk Klarneti de denmektedir. Ülkemizin ünlü klarnet virtüözlerinden Hüsnü Şenlendirici’nin kullandığı klarnet tipi de yine sol klarnettir.

Yapımlarında ise kullanılan malzemeler Abanoz, Bakalit, Çeşitli Metaller ve Mermer olarak bilinir. Kimi klarnetlerde plastik de kullanılabiliyor. Çoğunlukla maddi değerinin daha fazla artmaması için malzeme kalitesinden ödün vererek yapılan klarnetlerde görmekteyiz.

Klarnet çalmak isteyenler için düzenli ve disiplinli bir çalışma hayatı oluşturmak çok önemlidir. Aslına bakılırsa tüm esntrümanlar için aynı şey geçerlidir diyebiliriz. Özellikle uzun ses üfleme egzersizlerini elinizden geldiğince yapmalısınız. Zamanla klarnet ile aranızda bir bağ oluştuğunu da hissedeceksiniz. Bu bağın güçlenmesi sizin de klarnette becerilerinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Klarnet Öğrenme Seçenekleriniz

Ülkenin her yanında klarnet öğrenmek için çeşitli kurs ve özel ders seçenekleri vardır. Türk müziğinde de kullanıldığı için klarnet ustası olarak tabir edebileceğimiz birçok klarnet öğretmeni bulunur. Bu öğretmenler ülkenin dört bir yanındaki sanat akademilerinde, çeşitli kurslarda ve özel ders platformlarında bulunabilir.

İstanbul’da klarnet öğrenmek isteyenler için başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar geniş bir ölçekte klarnet dersleri veren Bakırköy Klarnet Kursu tercih edilebilir seçenekler arasındadır. Yine Kadıköy’de bulunan Nüans Müzik Akademisi Klarnet Kursu da İstanbul’da yaşayan ve klarnet öğrenmek isteyen bireylerin tercih edebileceği seçenekler arasında. Kurslarda grup derslerinin yanında birebir dersler şeklinde de eğitimler verilebilmektedir. Genellikle 8 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir.

Superprof’ta Özel Klarnet Dersleri Almak

Klarnet dersleri almanın bir diğer yöntemi de Superprof’ta klarnet dersleri veren özel öğretmenlerle birlikte çalışmaktır. Kurs ya da sanat akademilerinde hocanızı seçmeniz ve birlikte çalışmanız her zaman kolay olmayabilir. Superprof’ta ise birbirinden deneyimli klarnet öğretmenleriyle tanışabilir kendinize en yakın hissettiğiniz öğretmenler derslere başlayabilirsiniz.

Superprof’ta klarnet dersleri alabileceğiniz tam 106 klarnet öğretmeni bulunuyor. Bu öğretmenler alanında deneyimli öğretmenler olmakla birlikte uygun fiyatlı dersler vermeleri de bir diğer avantajdır. Kurslara ya da sanat akademilerine yıllık ya da dönemlik ücretler ödemeniz gerekir. Superprof’ta ise kendi öğretmeninizi kendiniz seçerek saatlik ortalama 87 Türk lirası gibi bir ücretle klarnet dersleri alabilirsiniz. 

İster Online İsterseniz de Yüz yüze Dersler

Üstelik klarnet derslerini hem online hem de yüz yüze seçenekleriyle alabilirsiniz. Öğretmenlerin profillerinde belirttikleri yüz yüze ya da webcam seçeneği ile verdikleri derslerin biçimleri belirtilir. Bu sayede online eğitim almak isteyen bireyler için profilinde webcam yazan öğretmenleri tercih etmeleri uygun olacaktır. Öğretmenlerin profilleri demişken Superprof’un en avantajlı noktalarından birisi de öğretmenlerin kendilerinden bahsettikleri bir profil hesaplarının bulunması ve kullanıcıların bu hesapları inceleme olanağının bulunmasıdır.

Öğretmenler profil hesaplarında kaç yıldan beri klarnet çaldıklarını, mezun olduğu konservatuvar ya da okulları ve dersi işleyiş biçimlerini aktarırlar. Klarnet dersleri almak isteyenler de öğretmenlerin profillerini ziyaret ederek öğretmen hakkında bilgi sahibi olurlar. Yalnızca bu da değil, ders almak istediğiniz bir öğretmenden deneme dersi de alabilirsiniz. Deneme dersleri yani ilk dersler Superprof’ta genellikle ücretsizdir. Böylece performansı size en uygun olan öğretmenle yola devam edebilirsiniz.

Başlangıç düzeyi klarnet derslerinden ileri seviye klarnet derslerine kadar çok geniş bir ölçekte klarnet derslerini Superprof’ta bulabilirsiniz. İster yüz yüze dersler alın isterseniz de online olarak. Bu tamamen size ve o günkü programınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Klarnet derslerinde kimi zaman online olarak uzaktan eğitim yeterli olabilirken kimi zaman hocanızın yanınızda olarak dersleri işlemesi gerekir. 

Siz de Superprof’ta klarnet öğretmeninizle derslere başlayın ve kimi zaman online kimi zaman da yüz yüze derslerin keyfini çıkarın. Tek yapmanız gereken Superprof’u ziyaret ederek öğretmenlere bir mesaj atmak. 

Ne öğrenmek istersiniz?