Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

Mersin fitness eğitmeni seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star fitness eğitmenlerimiz.

64 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 64 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz fitness dersi olarak veren eğitmen oranımız %100

5 saat

Şimşek gibi hızlı fitness eğitmenlerimiz genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. Mersin içinde fitness dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Mersin içindeki fitness eğitmenleriyle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve Fitness dersleri almaya başlayın.

3. Spor yapmaya başlayın

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. Mersin konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

Sıklıkla sorulan sorular:

🏋️ Superprof'ta fitness dersleri veren Mersin fitness öğretmeni sayısı kaç?

Spor yapmanın tam sırası!

Mersin ve çevresinde, 21 fitness hocası hayalinizdeki vücuda kavuşmanız için fitness dersi işlemek için hazır.

 

Superprof ile fitness dersi sunan tüm hocaların özel ders ilanlarına bakın ve ihtiyaçlarınıza uygun fitness hocasını iletişime geçmek için seçin. Harika bir haberimiz var, Superprof'ta, fitness hocaları, sizi hedeflerinize ulaştırmak için çok çeşitli hizmet sunarlar: Kilo verme, yağ yakma, vücut geliştirme, kas yapma, formda kalma vb.

 

21 fitness eğitmeni içinden size uygun özel eğitiminizi seçin .

💸 Mersin merkez ve ilçelerinde fitness dersleri almak ortalama kaç ne kadar tutar?

Mersin fitness egzersiz seansları fiyatı ortalama 64 TL.

 

Fitness eğitimi ücretleri birkaç kritere göre değişiklik gösterir. Sizlere aşağıda bu kriterlerden bazılarını sıraladık:

 • Eğitmenin deneyimi
 • Ne tür bir vücut hedeflediğiniz (kilo vermek, kilo almak vb.)
 • Eğitimi nerede alacaksınız? (online veya öğretmen evinde)
 • Fitness dersleri alırken planalanan ders sayısı ve her bir dersin süresi
 • Fitness dersi sonunda amacınız

Oldukça hoşunuza gidecek haberimiz ise, hocaların ilk derslerini ücretsiz verme oranı %97. Böylece deneme dersi yapma şansınız olur!

İlçenizdeki fitness hocalarının fitness dersi ücretlerine göz atın.

💻 Superprof üzerinden özel fitness eğitimi veren özel ders hocaları webcam ile online özel fitness dersleri veriyor mu?

Superprof'ta özel ders hocalarının %80'i online fitness dersleri verebiliyor. Uzaktan fitness dersi size daha ucuza gelir. Fitness dersleri online olarak alınırsa aynı zamanda daha rahat ders planlaması seçeneği sunar. Online fitness dersleri çabucak forma girmek için en iyi yöntemlerden biridir. Çevrimiçi fitness dersi ile ev ortamında güvenle spor yapın.

⛳️ Fitness dersi arayanlar için, Mersin semtlerinde nereden fitness hocası bulunur?

Fitness yapmayı öğrenmek planlıyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

 

Mersin merkez ve ilçelerinde 21 fitness hocası sporseverlere fitness seansı sunmak için hazır.

 

Superprof anasayfasına giderek fitness hocaları araması gerçekleştirerek kriterlerinize uyan olanlarla iletişime geçebilirsiniz.

 

Egzersiz seansı talebiniz kabul edilir edilmez, fitness eğitmeniniz ile iletişim kurup birinci dersinizi hemen planlayabilirsiniz.

 

Şehrinizdeki fitness hocası profillerini görmek için tıklamanız yeterli.

🤸‍♂️ Özel fitness hocası ile fitness dersleri alırken ne tür aletlere ihtiyaç duyacaksınız?

Fitness egzersizleri yaparken ilk olarak rahat egzersiz kıyafetleri giymeniz gerekmektedir. Üzerinizdekiler esnek olduğu sürece daha sağlıklı bir şekilde fitness yapabilirsiniz.

 

Bununla birlikte el havlusu da egzersiz yaparken ihtiyacınız olacak malzemeler arasındadır.

Belki de çoğu zaman unutsak da bir şişe su egzersizler sırasında bizi tazeleyecektir.

 

Nerede ve ne tür bir egzersiz yapacağınıza göre bunları da almanız iyi olabilir:

 • Dambıl
 • Egzersiz matı
 • Atlama ipi
 • Egzersiz lastiği
 • Egzersiz topu

Elbette fitness yapmak için bu malzemeleri almak mecburiyetinde değilsiniz. Özel fitness hocanıza sorarsanız size ihtiyacınız olan fitness aksesuarlarını söyleyecektir.

 

21'den fazla eğitmen arasından öğretmeninizi bulun.

Fitness öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Mersin Fitness öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Fitness Hocası Seçenekleri ile Mersin'de Fitness Yapın

Mersin’de Fitness Merkezleri Nerelerdedir?

Mersin, Akdeniz kıyısı boyunca uzanan bir şehir yerleşimine sahiptir. Mersin’de nüfusun yarısından fazla şehrin merkez ilçelerinde yaşar. Mersin merkez de bu merkez ilçelerdeki yerlerden oluşur. Mersin merkez ilçeleri Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli olarak sıralanabilir. Bu merkez ilçelerde nüfusun yoğun olması nedeniyle spor salonu sayıları da bir hayli fazladır. Bu yüzden özellikle bu merkez ilçelerde yaşayan Mersinliler fitness merkezi bulmakta zorluk çekmeyecektir.

Mersin’de fitness yapmak için ideal yerler olan bu fitness merkezleri aslında hemen hemen her mahallede bulunur. Sadece merkez ilçelerde değil, Mersin’in diğer ilçelerinde de özellikle şehir merkezindeki mahallelerde fitness merkezi bulmak mümkündür.

Önemli olan nokta ise, ihtiyaçlarınıza uygun bir fitness salonu bulabilmektir. Fitness merkezi Mersin’de hemen hemen her mahallede bulunduğundan evinize en yakın olan hangisiyse oraya gitmeniz ideal olacaktır. Fitness merkezine giderken eminiz vakit harcamayı siz de istemezsiniz. Özellikle şehrin bir diğer ucundaki bir fitness salonuna gidiyorsanız uzunlamasına gelişmiş bu şehirde yolda çok fazla zaman harcayabilirsiniz.

Kendi evinize yakın bir fitness merkezi tercih ederek yolda vakit kaybetmekten de kurtulmuş olursunuz. Bunun yanında yolda enerji kaybetmek de bir diğer olumsuz noktadır. Fitness merkezine giderken harcayacağınız vakitle 20 dakika daha kardiyo yapabilmenin yanında, yolda harcayacağınız enerji ile de belki de çok daha ağır egzersizler yapabilme şansınız olacaktır, kim bilir!

Mersin’de fitness merkezi fiyatları çok çeşitli kriterlere göre değişir. Fitness merkezleri genellikle aylık veya yıllık şeklinde abonelikler sunarlar. Bu abonelikleri almanız sonucunda sınırsız bir şekilde fitness merkezine gitme şansınız olur. Bu aboneliklerde alacağınız hizmetlere ve ekstra hizmetlere göre fiyatlar da değişir. Örneğin fitness salonunda grup fitness dersleri almak istiyorsanız bu durumda grup dersleri içeren bir abonelik alıp standart bir aboneliğe göre daha fazla ücret ödeyebilirsiniz.

Bunun yanında bazı fitness merkezleri size fitness hocası hizmeti de sunabilirler. Çoğu fitness merkezinde fitness hocaları abonelik ücreti içine dahil edilmez. Fitness hocası ile ders işlemek ve spor yapabilmek için kendi özel hizmetlerinden faydalanmanız gerekir. Abonelik ücretine dahil olmayan bu hizmeti hocanın saatlik ücretini ödeyerek alma şansınız vardır. Ne var ki, fitness salonlarında hem kısıtlı bir hoca seçeneğiniz olur hem de buna paralel olarak çok fazla fiyat seçeneğiniz olmaz. Az fiyat seçeneği ile de örneğin belirli bir bütçeniz varsa fitness hocası aramayı durdurabilirsiniz.

Şehrin hemen hemen her yerinde bulabileceğiniz Mersin fitness merkezleri nerelermiş sizlere kısaca derledik:

 • Zirve Fitness Merkezi Mersin
 • Pegasus Spor Salonu Mersin
 • Afc-Mix Gym Spor Merkezi Mersin
 • Vams Fit Club Mersin
 • Atletikspor Mersin
 • Toros Spor Salonu Mersin
 • LION Gym Spor Salonu Mersin
 • FizyoForm Mersin
 • GymYork – Mersin EMS Fitness ve Aletli Pilates
 • Mersin Fitness, Vücut Geliştirme Gençlik ve Spor Merkezi
 • Ali Alkayış Spor Salonu
 • A Plus Gym Fitness Mersin
 • Power Fit Mersin
 • Koldaş Gym and Spa Exclusive
 • Novafit Spor Salonu Mersin
 • Bodyform Mersin

Mersin’de Dışarıda Fitness Yapmak Mümkün Mü?

Mersin, oldukça çeşitli doğal güzelliklere sahip şehirlerimizden biridir. Mersin’de halka açık alanlar da oldukça fazladır. Akdeniz kıyısı üzerine kurulu Mersin’de uzun plajlar yer alır. Mersin plajları ülkemizde her yerde ünü bilinen plajlar arasındadır. Mersinliler bu avantaj ile diğer şehirlere göre gerçekten çok daha çeşitli açık hava spor noktalarına sahiptir.

Mersin’de plajların çoğu halka açıktır ve oldukça geniş ve uzundurlar. Mersin’de kapalı ortamlarda, örneğin fitness merkezi içinde spor yapmak istemeyen kişiler bu alanlarda rahatlıkla fitness egzersizleri yapabilirler. Plajlarda dalgaların sesi ve içinizi ısıtacak güneş ışığı ile oldukça canlı bir şekilde spor yapmak mümkün! Deniz havası ve hafif esinti ile spor yaparken kendinizi daha ferah ve taze hissetmeniz mümkün olacaktır. Bunun ötesinde spor yaparken ihtiyacınız olan oksijenin yanı sıra iyotlu hava ile de kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Özellikle kardiyo egzersizleri için plaj gibi açık hava mekanları size geniş ve tavansız bir mekan sağlayacağı için kendinizi çok daha özgür ve limitsiz hissedebilirsiniz.

Mersin’de açık havada fitness yapabileceğiniz Mersin plajları neler bakalım:

 • Tece Halk Plajı
 • Arpaçbahşiş Halk Plajı
 • Taşkıran Plajı
 • Mezitli Halk Plajı
 • Soli Sahili
 • Üseli Plajı
 • Gama İskele
 • Koca Hasanlı Halk Plajı
 • Viranşehir Sahili
 • Lionlu Halk Plajı

Mersin’de plajlarının yanında yeşil alanlar da bulmak mümkündür. Toros dağları eteklerinde bulunam Mersin’de ormanlar ve yeşil alanlar da büyük bir yer kaplar. Doğa ile iç içe olmayı seven ve yeşil alanlara bayılan sporcular için Mersin parkları ve ormanları ideal noktalar olacaktır. Mersin’de yeşil alanlarda fitness eğitmeniniz ile spor yapmak emin olun motivasyonunuzu arttıracaktır. Kuşların sesi ve ağaçların doğal gölgeleri ile kendinizi doğada hissedecek ve böylece spor yaparken stresinizi de atma imkanınız olacaktır. Sporun olumlu etkilerini çok daha iyi hissetmek için yeşil alanda ağaçlar arasında spor yapabilmek size iyi gelecektir.

Mersin’de yeşil alanlar hem şehrin içinde hem de şehrin biraz dışında pek çok yerde bulunabilir. Mersin’de bu yeşil alanlar halka açıktır ve şanslıysanız deniz manzaralı bir nokta bile bulabilirsiniz! Mersin’de fitness hocanız ile açık havada fitness yapma şansınız ile bu güzel noktalardan yararlanma şansınız olacaktır.

Peki Mersin’de bulunan parklar ve yeşil alanlar nerelerdir diye soranlar için hazırladığımız listemiz ile hemen cevaplayalım:

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Parkı
 • Özgürlük Parkı
 • Toros Parkı
 • Hayal Parkı
 • Barış Parkı
 • Toroslar Belediyesi Anıttepe Parkı
 • Kuyuluk Tabiat Parkı
 • Rauf Denktaş Parkı Toroslar
 • Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı
 • Tema Parkı Mersin
 • Demokrasi Parkı Mersin
 • Kemal Sunal Parkı
 • Yüzüncü Yıl Tabiat Parkı
 • İnönü Parkı Mersin

Mersin’de Fitness Hocası ile Spor Yapmak Size Ne Kazandırır?

Mersin’de spor hocası ile spor yapmanın sayısız avantajı bulunur. Bu avantajlar arasında hem psikolojik hem de fiziksel yararlar sayılabilir.

Mersin’de fitness hocası size hedeflerinize ulaşmak için gereken her konuda yardımcı olabilir. Mersin fitness hocaları ile hayalinizdeki vücuda sahip olmak aslında o kadar da zor olmayacaktır. Fitness hocaları çok çeşitli eğitimler almış alanlarında uzman kişilerdir. Fitness hocalarının çoğu BESYO mezunu olmakla birlikte milli sporcular da fitness hocası olarak size hizmet verebilirler. Fitnes yaparken yanınızda hem anatomi yani insan vücudu, kas yapısı, iskeleti ve organları hakkında bilgisi olan hem egzersiz çeşitlerini ve etkilerini çok iyi bilen hem de beslenme programından anlayan bir hocanın olması gerçekten büyük bir fark yaratacaktır.

Fitness yaparken spor hocası öncelikle sizi tanıyacaktır. İlk iş elbette vücut tipinizi belirlemek olacaktır. Fitness hocası vücut tipinizi özel teknikler kullanarak hızlıca belirleyecektir. Hepimizin kendine özgü bir vücut tipi vardır. Her birimizin vücutta biriktirdiği yağ ve kas kütlesi farklı olmakla birlikte bu yağ ve kas kütlesi oranı da farklıdır. Aynı zamanda spor yaparken önemli bir unsur olan metabolizma da hocanızın analiz edeceği şeylerden birisidir. Metabolizmanızın çalışma seviyesine göre hocanız sizlere daha iyi yardımcı olabilecektir.

Vücut tipiniz analiz edildikten sonra hedeflerinizi hocanızla konuşmanız gerekecektir. Hepimizin fitnessa başlarken farklı farklı istekleri olabilir. Bu farklı istekler arasında örneğin kilo vermek olabilir. Pek çok kişinin baş belası olan fazla kilolar ile mücadele fitness dersleri alanların en çok ihtiyaç duyduğu konular arasında yer alır. Böyle bir hedefle fitness dersi alırken öğretmeniniz egzersiz ve beslenme programını da ona göre kombine edecektir. Bunun yanında amacınız kilo almak veya kas kütlesi geliştirmek de olabilir. Bu durumda hocanız yine size göre bir program hazırlayacak.

Hedefinizi paylaştıktan sonra hocanız size beslenme ve egzersiz programının birbiriyle uyum içinde olduğu bir çalışma planı hazırlayacaktır. Sonuçta spor yapmak sadece egzersizden ibaret değildir. Kilo vermek veya almak istiyorsanız kalori dengenizi ona göre ayarlayacaktır. Kalori dengeniz ayarlanarak fazla kilo almanız veya vermeniz engellenecektir. Egzersiz programınız da fazla kilo alıp vermenizi önleyecek şekilde hazırlanacaktır.

Bunun dışında çeşitli sağlık sorunlarınız varsa da fitness hocanız ile paylaştığınızda size gerekli önlemleri alarak hizmet sunacaktır. Ağır egzersizler sağlık sorunları olanlar için risk teşkil edebileceğinden dikkatli olmak gerekecektir. Yine aynı şekilde çeşitli yiyeceklere alerjiniz varsa veya doktorunuz yasaklamışsa bu durumda onların yerine geçebilecek besinler size önerilebilecektir. Biraz daha öteye gittiğimizde protein tozları veya aminoasit gibi takviye gıdalar almaya karar verdiğinizde bu takviye gıdaları çok büyük bir dikkat ve kontrol altında almanız gerektiği için fitness hocanız Mersin’de size gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. Aksi taktirde çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşmak mümkündür.

Fitness hocası tüm bunların yanında sizlere büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır. Fitness yaparken istikrarlı olmak son derece önemlidir. Ne var ki, çoğu insanın en büyük sorunlarından biri de istikrar sağlayabilmektir. Bazen kendinizi yorgun hissettiğinizde veya sıkıldığınızda, pes etme noktasına geldiğinizde elinizden tutup size bir itiş gücü verebilecek birilerine ihtiyacınız olabilir. Bu durumda bu ilham ve motivasyonu fitness hocanız sağlayabilecektir. Superprof ile fitness hocaları size istikrar kazandırmanın da ötesinde, programınızı takip edip etmediğinizi öğrenmek için sizleri sürekli olarak kontrol edebilecektir. Böylece ara öğünleri atlamayı veya ihmal etmeyi aklınızdan çıkarmanız gerekecektir, aksi taktirde fitness hocanız sizlere hatırlatacaktır!

Fitness hocası, spor sırasında meydana gelen kazaları da önlemek için en iyi çözüm yoludur. Fitness hocası ile spora başladığınızda, vücudumuzun ve limitlerinin çok daha farkında olarak spor yaparız. Bu şekilde vücudumuzun kapasitesinin çok üstünde ağırlık taşımayız, bu da kaslarımızı zedelememizin veya iskelet sistemimizde herhangi kırıklar yaşamamısın önüne geçer. Bu şekilde fitness maceramız daha başlamadan bitmemiş olur.

Superprof ile Mersin’de Özel Spor Hocası Bulmak

Mersin’de yüzlerce fitness hocası bulunur. Fakat ihtiyaçlarınıza en çok uyan, güvenebileceğiniz bir fitness hocası Mersin’de nasıl bulunur diye düşünüyorsanız hiç merak etmeyin, Superprof yanınızda !

Bu güneşli şehirde Superprof ile tahmin ettiğinizde çok daha hızlı ve pratik bir şekilde ihtiyaçlarınıza uyan bir fitness hocası bulmak mümkün. Superprof, kolay kullanımı ile sizleri hedeflerinize en hızlı şekilde varmanız için rehberlik ediyor.

Superprof anasayfasına gidip arama motorundan hızlı bir arama yaparak işe başlayabiliriz. Anasayfada adres kısmına Mersin’de bulunduğunuz semti yazarak ve alan kısmına ders almak istediğiniz alan olan “fitness” yazarak hızlıca bir arama gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımdan sonra karşınıza Mersin’de fitness eğitimi veren tün fitness hocaları çıkacaktır.

Mersin fitness hocası ve ilanlarını görüntüleyeceğiniz bu sayfada, aramanızı kendi ihtiyaçlarınıza göre filtreleme seçeneğiniz bulunur. Aramanızı kendi belirleyeceğiniz kriterlere göre filtreleyerek çok daha kişiselleştirilmiş  sonuçlara sahip olabilir ve böylece zaman kazanmış olursunuz.

Aramanızı fiyat kriterine göre filtrelemeniz mümkündür. Fiyata göre filtreleyeceğiniz aramalarda çıkan sonuçlar bütçenizi aşmayan ilanlardan oluşacaktır. Örneğin saatlik fitness dersi için verebileceğiniz en fazla ücret 50 TL ise, sadece 50 TL ve altındaki fiyatlardan oluşan ilanları görüntülersiniz.

Bunun yanında dersleri nasıl almak istediğinize göre de filtreleme yapabilirsiniz. Superprof’ta fitness derlerini hem yüz yüze hem de online olarak alma seçeneğiniz vardır! Evden çıkmadan spor yapmak istiyorsanız online seçeneğini işaretleyerek sizlere online fitness dersi verebilecek hocaları görüntüleyebilirsiniz. Hayır ben yüz yüze ders istiyorum derseniz de, yüz yüze seçeneği ile ister evinize gelebilecek, ister sizinle birlikte spor salonunuza gelebilecek öğretmenleri görüntüleme imkanınız bulunur.

Bir başka filtre ise dersleri hangi seviyedeki kişi için aldığınızdır. Dersleri sıfırdan spor yapmaya başlayacak biri için almak istiyorsanız başlangıç seviyesini seçebilirsiniz. Bunun dışında benim zaten spor geçmişim var kas gruplarım gelişmiş diyorsanız da, orta veya ileri seviyesini seçerek sizin seviyenizde ders verebilecek hocaları görüntüleyebilirsiniz.

Superprof ile Mersin’de fitness dersi veren onlarca fitness hocası bulunur. Her fitness hocası kendi saatlik ücretini kendisi belirler. Bu yüzden hoca sayısı kadar farklı fiyat seçeneğiniz bulunur. Superprof’ta Mersin fitness hocası fiyatı saatlik ortalama 68 TL. Az önce bahsettiğimiz gibi onlarca farklı fiyat seçeneği bulunduğu için bu ücretin altında da hoca bulmak kolay olacaktır.

Superproftaki fitness hocalarının en iyi özelliği ise belki de %97’sinin ilk ders saatinizi ücretsiz vermesidir. Böylece birbirinizi tanıyıp güven duymanız, hedeflerinizi paylaşmanız ve plan oluşturmanıza olanak sağlanmış olur.

Siz de Superprof ile hemen Mersin fitness özel dersi almaya başlayın!

Ne öğrenmek istersiniz?