Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

İstanbul iktisat hocası seçenekleriniz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

5 üzerinden 5 yıldızlı ve en az 1 yoruma almış star iktisat hocalarımız.

120 ₺/saat

ve saatlik ortalama ücret 120 TL En iyi ücretler: İlk ders saatini ücretsiz iktisat dersi olarak veren hoca oranımız %97

7 saat

Şimşek gibi hızlı iktisat hocalarımız genellikle 21 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. İstanbul içinde iktisat dersinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için İstanbul içindeki iktisat hocalarıyla iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve iktisat dersleri almaya başlayın.

3. Yeni ders deneyimleri edinin

Öğrenci Pass size her ay yeni öğretmenlere, eğitmenlere, derslere sınırsız erişim sağlar. İstanbul konumunda mükemmel hocalarla yeni hobiler ve dersler keşfetmek için vaktiniz var.

İstanbul içindeki eski öğrencilerimiz
ekonomi öğretmenlerini değerlendiriyor

Mehmet

Ekonomi öğretmeni

Mehmet hocamdan muhasebe ve mikroekonomi dersleri aldım. Her konuda yardımcı oldu. Konuyu sadece anlatmıyor sizin anladığınızdan emin oluyor ve sorular soruyor. Herkese tavsiye ederim.

Mehmet

Ekonomi öğretmeni

Mehmet Hoca, derslerini gayet akıcı ve açıklayıcı örnekler kullanarak işliyor. Zor kavramları bölümler şeklinde anlattığından aklınızdaki soruların cevapları da daha rahat anlaşılıyor, derslerine katılmanızı tavsiye ederim.

Emin, 4 ay önce

Mehmet

Ekonomi öğretmeni

Hukuk alanında çalışmaktayım. Hem alanımla hem de finans-muhasebe ile ilişkili teknik bir konuda finansçı olarak tecrübesi nedeniyle Mehmet Hocanın bilgisine başvurdum. Konuyu anlaşılır, somut örnekler üzerinden işledi. Ayrıca,...

Sena, 9 ay önce

Mehmet

Ekonomi öğretmeni

Benim dershanem var. Bu yüzden bir çok öğretmenle çalıştım. Mehmet Öğretmenle de kızım için çalışma şerefine eriştim. Mehmet Öğretmeni ben burada kelimelerle anlatamam ama bir anne ve öğretmenlerle çalışan bir kurucu olarak...

Sebla, 1 yıl önce

Muhammet

Ekonomi öğretmeni

Kendisi istediğiniz her konuda talebinizi karşılayacak donanıma sahip bir hocadır Bununla birlikte fazlasıyla yardımsever ve sabırlı biridir Bir dahaki derslere görüşmek üzere hocam :)

Gizem, 1 yıl önce

Burak

Ekonomi öğretmeni

Burak hoca ile eksikliklerimi hızlı bir şekilde kapatıyoruz. Benim için en önemlisi bu. İleri seviyede ingilizcesi ve anlatım şekli ile gayet verimli bir şekilde ilerliyoruz.

Sena, 3 yıl önce

Sıklıkla sorulan sorular:

⭐️ İstanbul iktisat dersi öğrencileri ekonomi hocalarını nasıl puanlandırmış?

11 değerlendirme ortalamasına baktığımızda, öğrenciler iktisat hocalarına 5 üzerinden 5.0 puan vermiş.

 

Ekonomi dersi hizmetimiz hakkında sorunuz olması halinde Superprof bir müşteri memnuniyet temsilcisi sizlere çözüm sunmak üzere (e-mail üzerinden mesai saatleri içinde hizmetinizde olacaktır.

 

Başka bir sorunuz mu var?

🧑‍🎓 İstanbul ekonomi dersi yapmak konusunda uzman kaç iktisat hocasına ev sahipliği yapıyor?

İktisat özel dersleri vermeye hazır 39 İstanbul iktisat özel ders hocası var.

 

İktisat dersi arıyorsanız ve bir ekonomi hocasına ihtiyacınız varsa, ders verenlerin ilanlarını inceleyip arayışınız ve kriterlerinizle örtüşeni bulun.

 

39 hoca içinden almak istediğiniz

İstanbul merkez ve çevre semtlerinde size ders vermeye hazır 39 ekonomi özel ders hocası  arasından özel dersinizi bulun.

💻 Webcam üzerinden ekonomi dersi yapmak Superprof ile seçenekler arasında mı?

Sitemizde online iktisat dersi almak mümkün! Ekonomi hocalarının %80'i uzaktan ekonomi dersi verebiliyor. Online ders almanın kolaylığı arasında hesaplı olması ve bunun yanında esnekliği olarak sayılabilir. Ekonomi sınavı öncesi online iktisat dersleri sunan Superprof gibi platformlar sizlere iktisat sınavlarına hazırlanma şansı veriyor. Böylelikle, evden çıkmak istememek veya derslerden vakit bulamak gibi bahaneler bir anlamda ortadan kalkıyor.

💰 İktisat özel dersleri İstanbul merkez ve çevre semtlerinde saatlik ortalama kaç TL?

120₺, İstanbul merkez ve çevre semtlerde, ekonomi özel dersi ortalama ücretidir.

 

İktisat özel dersler fiyatları çok çeşitli faktörlere göre değişir. Sizin için başlıcalarını aşağıda sıraladık:

 • İktisat hocası tecrübe ve deneyim seviyesi
 • Hocanın eğitim seviyesi: Doktora, yüksek lisans, lisans vb.
 • Ders mekanı (Skype ile veya öğrencinin evinde)
 • Alınacak ders sayısı ve ders süreleri
 • İktisat derslerinden beklenen sonuçlar

Ekonomi hocalarımızın %97'si ilk derslerini ücretsiz vermekte. Semtinizdeki iktisat özel ders hocaları fiyatlarını öğrenin.

📈 İstanbul iktisat dersi alarak sınav öncesi iktisat notları çalışmak size neler kazandırır?

Ekonomi dersi vizelerde yoğun hazırlık gerektiren dersler arasında yer alır. Üniversite öğrencileri ekonomi bütünlemesi öncesi konu eksiklerine sahip olabilir. Bu nedenle de iktisat özel dersi talebi git gide artmaktadır.

 

Pek çok öğrenci sınavlardan önce iktisat özel ders hocasıile eksiklerini kapatarak başarılarını arttırmaktadır.

 

İktisat doktora mezunu bir hocadan iktisat dersi alıp kalıcı bir şekilde vizelere hazırlanabilirsiniz.

 

Ekonomi hocanızı seçip evden çıkmadan ya da online iktisat özel dersi planlamaya başlayabilirsiniz.

 

İstanbul merkez ve çevre semtlerde 39 ekonomi özel ders hocası arasından ihtiyaçlarınıza ve kriterlerinize en uygun olanı bulmak için hızlı arama motorumuzu kullanın.

 

Ekonomi hocanızı bulun

Ekonomi öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi İstanbul Ekonomi öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

İstanbul iktisat özel ders hocaları size ekonomi eğitimi vermeye hazır

İstanbul Ekonomisi

İstanbul Türkiye’nin en büyük şehridir. İstanbul’un nüfusu 15 milyondan fazladır. Bu açıdan baktığımızda İstanbul sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en büyük şehirlerindendir. İstanbul günümüzde dünyadaki megapollerden bir tanesidir.

İstanbul geçmişten günümüze dünyadaki en önemli şehirlerden biri olmuştur. Çok eski zamanlardan beri bir yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Buda şehirde çok eskiye dayanan bir tarihi ve kültürel birikime olanak vermiştir. Bu birikim sadece kültürel değil ekonomik alanda da olmuştur. Şehirdeki ekonomik faaliyetler geçmişten günümüze katlanarak artmıştır.

İstanbul geçmişte doğu roma imparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Aynı zamanda Bizans imparatorluğuna da başkentlik yapmıştır. İstanbul aynı zamanda antik Yunan şehir devleti olarak da milattan önce varlığını sürdürmüştür. Tüm bunlardan sonra Osmanlı imparatorluğunun İstanbul’u fethetmesiyle İstanbul Osmanlı İmparatorluğunun başkenti olmuştur.

İstanbul’un tarih boyunca önemli bir şehir olmasının sebebi bulunduğu eşsiz coğrafi konumdur. İstanbul Karadeniz ve Marmara denizini birbirine bağlamaktadır. Bu özelliğiyle ticaret yollarının üstünde yer almaktadır. Aynı zamanda Avrupa ve asya kıtalarını bağlayan köprü şehrin üzerinden geçer.

Bu özelliği nedeni ile İstanbul’da ticari ve ekonomik hayat hep canlı olmuştur.  İstanbul’a bu sebeple hem yurtiçinden hem yurtdışından sürekli göç almıştır. İstanbul günümüzde de geçmişte olduğu gibi ekonomik gücünü korumaktadır. Bölgedeki en önemli şehir İstanbul’dur diyebiliriz. İstanbul Türkiye’nin ekonomik anlamda kalbidir desek yanılmış olmayız.

İstanbul özellikle hizmet sektörüyle ülkemizin en gelişmiş şehirdir. Her yıl binlerce öğrenci ve yeni mevzun iş bulmak için İstanbul’a gitmektedir. Çoğu şirketin genel merkezi İstanbul’da bulunur. Aynı zamanda uluslararası pek çok şirket şube bulundurur. Yeni açılan pek çok iş yeri faaliyetlerine İstanbul’da başlamaktadır. Bu da şehirde büyük bir istihdam sahası yaratmaktadır. İstanbul’da her gün binlerce iş ilanı yayınlanmaktadır.

İstanbul ekonomisi sadece nüfusuyla değil ekonomik büyüklüğüyle de birçok ülkeden daha büyüktür. İstanbul ekonomisi TÜİK’in (Türkiye İstatistik Kurumu) 2017 yılında açıkladığı verilere göre İstanbul’un GSHY’si 970 milyar TL olarak belirlenmiştir.  Bu miktar ile İstanbul Türkiye ekonomisinin %31’ini temsil ediyor. Bu verilere göre İstanbul Yunanistan, Katar, Portekiz, Mısır, Firlandiya gibi ülkelerden daha büyük bir ekonomik büyüklüğe sahiptir.  

İstanbul Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği verilerine göre Türkiye’de en çok şirkete ev sahipliği yapan şehrimizdir. Aynı zamanda İstanbul’un ve Türkiye’nin ticari faaliyetlerine incelediğimizde ise İstanbul’un Türkiye ihracatının yarısını gerçekleştirdiği görülmektedir.

İstanbul’da temel ekonomik faaliyetler hizmet sektörü üzerine yoğunlaşmıştır. Nüfusun çoğu hizmet alanında çalışmaktadır ve bu oran gittikçe artmaktadır.

İstanbul’da ekonomik faaliyetler çeşitlidir. İstanbul’da ülkemizin borsa merkezi bulunmaktadır. İstanbul 1873’te kurulan bir borsaya sahiptir. İstanbul borsasının adı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası kısaca İMKB olarak bilinir. İstanbul günümüzde borsa İstanbul olarak bilinmektedir. İstanbul aynı zamanda modern iş merkezlerinin yanı sıra özellikle Osmanlı döneminde çok popüler olan kapalı çarşısıyla da bilinmektedir. Kapalı çarşı dünyadaki en eski alışveriş merkezi olarak bilinmektedir. Kapalı çarşıda binlerce esnaf bulunmaktadır. Kapalı çarşı Türkiye’nin önemli turistik faaliyetleri arasında da yer almaktadır.

İstanbul’da Türkiye’nin finans merkezinin kalbi atmaktadır. Türkiye’deki neredeyse tüm bankaların merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. Bunun dışında İstanbul’un borsası da ülkemizin borsasını takip etmektedir. Tüm bunlara ek olarak merkez bankası da geçtiğimiz yıllarda İstanbul’a taşınmıştır. Böylelikle İstanbul ülkemizin finans merkezi konumunda bir adım daha ilerlemiştir. İstanbul sadece ülke çapında değil bölge çapında da önemli bir finans merkezi olma yolunda ilerlemektedir.

İstanbul’da İktisat Okumak

İstanbul bahsettiğimiz üzere ülkemizin en gelişmiş şehridir. Bu yönüyle İstanbul büyük bir nüfusa sahip olmuştur.

Böylesine büyük bir nüfus ve ekonomik gelişme eğitimde de büyük bir sıçramaya neden olmuştur. İstanbul’da her alanda artan çalışan ihtiyacının artması ile özellikle de yetenekli ve deneyimli çalışanlara ihtiyaç duyulması ile İstanbul’da üst düzey eğitim olanakları artmıştır.

Bu sebeple İstanbul’da pek çok devlet ve özel üniversite kurulmuştur. Özellikle İstanbul’da her geçen gün özel üniversite sayısı artmaktadır. İktisatta bu özel ve devlet üniversitelerindeki en popüler bölümlerden biri olmuştur. İstanbul’un büyüyen bir finans merkezi olması ve pek çok yerli ve yabancı şirkete ev sahibi yapması kaçınılmaz olarak ekonomi bölümü ve ekonomi bölümü mevzunu kişi ihtiyacını attırmıştır.

Bu sebeple İstanbul’da ekonomi bölümü okumak birçok lise öğrencisinin hayali haline gelmiştir. İstanbul’daki üniversiteler sadece İstanbullu öğrencilerin değil ülkenin geri kalanındaki de öğrencilerin ilgisini çekmektedir. İstanbul’da Türkiye’deki en iyi üniversitelerden bazıları bulunmaktadır. Ekonomi alanında iyi bir eğitim almak isteyen öğrenciler İstanbul’da aradıklarının bulabileceklerdir. İstanbul’da iktisat okumanın avantajlarından bir diğeri ise iş yaşamı ile üniversite yaşamının bağlantısının diğer şehirlere göre daha gelişmiş olmasıdır. İstanbul’daki üniversiteler şirketlerle güçlü bağlar kurarak öğrencilerine mezuniyet sonrası hayata hazırlamaktadır. Bu şekilde öğrencilerin mevzun olduktan sonra iş bulmak olanakları artmaktadır. Günümüz koşullarında Türkiye’de iş bulmanın zorlaştığı düşünüldüğünde bu önemli bir avantajdır.

İstanbul’da iyi bir üniversitede iktisat okumak istiyorsanız puanlarınınz yüksek olması gerekir. İstanbul’daki iyi üniversiteler oldukça yüksek puanlarla öğrenci almaktadır. Bunun için ise TYT ve AYT sınavlarına iyi hazırlanmaları gerekir.

Bilmeyenler için tekrar hatırlatalım. İktisat bölümü eşit ağırlık puanı üzerinden öğrenci almaktadır. Eşit ağırlık lise de öğrencilerin seçtiği ve matematik, geometri, türk dili ve edebiyatı ve Türkçe dil bilgisi alanlarının yoğun olduğu bir bölümdür. AYT sınavında bu derslerden üst düzey sorular sorulmaktadır.

Lise bittiğinde aldığınız eşit ağırlık puanı bile tercih edebileceğiniz İstanbul’daki iktisat bölümleri listesini sizin için kısaca hazırladık:

 • Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / İstanbul
 • Galatasaray Üniversitesi İktisat Bölümü / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / İstanbul
 • Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / İstanbul
 • Türk Alman Üniversitesi İktisat Bölümü / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / İstanbul
 • Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü / İktisadi Fakültesi / İstanbul
 • İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü / İktisat Fakültesi / İstanbul
 • Işık Üniversitesi İktisat Bölümü / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / İstanbul
 • Beykent Üniversitesi İktisat Bölümü / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi. / İstanbul
 • İstanbul Kültür Üniversitesi İktisat Bölümü / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / İstanbul
 • Doğuş Üniversitesi İktisat Bölümü / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / İstanbul

Bu üniversitelerden birine girdiyseniz ve mevzun olabiliyorsanız şanslı kişiler arasındasınızdır diyebiliriz.

İktisat Bölümü İş Olanakları

Özellikle iş hayatının gelişmiş olması sebebiyle istanbulda diğer tüm bölümlere olduğu gibi iktisat bölümlerinde de oldukça fazla iş olanakları bulunmaktadır. Bu sebeple İstanbul iktisat bölümü okuyup iş arayanlar için de bulunmaz fırsatlar sunmaktadır. İstanbul’da bankaların genel merkezleri sıklıkla ekonomi bölümü mevzunlarını aramaktadır. Bankalarda müfettiş, uzman, genel müdür, danışman, denetleyici gibi pek çok farklı pozisyonda çalışabilirsiniz.

Bunun dışında İstanbul menkul kıymetler borsası da iktisat bölümü mevzunları için prestijli iş kapılarını arayabilir.

Merkez bankası Ankara’dan İstanbul’a taşınmıştır. Bu durum İstanbul’da daha fazla iktisat bölümü mevzunu ihtiyacı doğmuştur. Merkez bankası her yıl çok sayıda iktisat mevzununu işe alır. Merkez bankasında uzman, uzmana yardımcısı, ekonomi uzmanı gibi pek çok farklı pozisyonda işe girebilir ve çok güzel bir kariyer elde edebilirsiniz. Merkez bankasında iktisat mevzunlarının maaşlarının cezbedici olduklarını söylemekte yanlış olmaz.

Bunun yanında İstanbul’da Türkiye’nin en büyük holdingler ve şirketler merkezlerini bulundurmaktadır. Bu şirketler iktisat mevzunun kişileri işi almaktadır. Örneğin koç, Sabancı gibi pek çok şirket İstanbul’da bulunur.

Bunun dışında pek çok yabancı şirkette İstanbul şubelerinde çalıştırmak için iktisat mevzunlarını aramaktadır. Örneğin KPMG, Nielsen gibi büyük şirketler iktisat mevzunlarına açıktır.

Bu özel şirketlerde genel müdür, finansçı, finans müdürü, finans danışmanı gibi pek çok pozisyonda çalışma fırsatınız bulunmaktadır.

Superprof’ta İktisat Hocası ile İktisat Dersleri

Superprof tüm Türkiye’deki iktisat hocalarını tek çatı altında buluşturan türkiye’nin en büyük platformudur. Superprof’ta iktisat dersleri ile ilgili aradığınız yardımı eminiz ki en kısa sürede bulabileceksiniz. İktisat bölümü dersleri pek çok öğrenci için zor olabiliyor. Bunun farkındayız özellikle yoğun matematik dersi içeren dersler maliye, ileri matematik, matematiksel iktisat, istatistik, mikro ekonomi, ekonometre gibi özellikle sağlam bir matematik bilgisi ve sayısal zeka gerektiren dersler pek çok öğrenci için zor olabilir. İktisat bölümünü bitirmek için bu derslerin başarıyla verilmesi gerekmektedir. Bu derslerde mevzun olunmadan bitirmek mümkün değildir. Kendi başınıza çalışarak bu derslerde bir iktisat özel ders öğretmeni bulup iktisat çalışmak size bu dersleri geçmenizde yardım edebilir. İktisat dersleri özellikle sınavları bir türlü geçemeyen öğrenciler için oldukça fark yaratacaktır. İktisat sınavları önceden yoğun ders içeren sınavlardır. İktisat sınavları iyi ve deneyimli bir öğretmen ile yapılamayacak bir sınav değildir. Tek ihtiyacınız olan yeterli miktarda çalışmak ve bilgiyi en iyi şekilde edinebilmek.

Superprof’ta iktisat dersi alabileceğiniz yüzlerce ilan bulunmaktadır. Superprof her bütçeye ve seviyeye uygun iktisat hocası seçenekler ile öğrencilerin dostudur diyebiliriz. Superprof’ta arama yapmak oldukça kolaydır. Ana sayfada Superprof’ta alan kısmına ekonomi adres kısmına da yaşadığınız şehri veya semti yazarak aramanızı gerçekleştirebilirsiniz. Çıkan sonuçlarda çevrenizdeki tüm iktisat hocaları görüntülenecektir. Aramanızı pek çok kritere göre filtreleyebilirsiniz.

Aramanıza özellikle öğrenci iseniz ve sınırlı bir bütçe ile iktisat dersi almak istiyorsanız ve bütçenize göre belirleyebilirsiniz. Aramanızı saatlik ders için verebileceğiniz en fazla ücreti girerek filtreleyebilirsiniz. Bu şekilde sadece kendi bütçenize uyan öğretmenler görüntülemiş olursunuz.

Bir diğer filtreleme seçeneği ise online veya yüz yüze seçeneğidir. Superprof’ta derslerinizi yüz yüze almak istiyorsanız, yüz yüze seçeneğiniz seçip sadece evinizde kendi evinde veya dışarıda bir mekânda ders alabileceğiniz yüz yüze ders alabileceğiniz öğretmenleri görüntüleyebilirisiniz.

Online ders almak istiyorsanız, online olarak filtreleyerek online ders veren hocaları görüntüleyebilirsiniz. Online ders seçeneğini işaretleyerek sadece İstanbul’daki değil tüm Türkiye’deki iktisat hocaları size ders verebilir.

Ne öğrenmek istersiniz?