Anasayfa
Ders ver
,
Yakınlarımda ara Online

Popüler şehirler

Anasayfa
Ders ver
Mükemmel
yorum Trustpilot'ta

bateri özel dersi seçeneklerimiz

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 50 yorumlu star öğretmenlerimiz.

91 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %99 ve saatlik ortalama ₺91

3 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 3 saat içinde cevap verir.

Öğrenmek hiç bu kadar
kolay olmadı

2. dersleri derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için Bateri öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

3. Vurmalı çalgılar alanında yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Sıklıkla sorulan sorular:

💰Bateri dersi fiyatı saatlik ortalama ne kadar?

Bateri dersi fiyatı saatlik ortalama 91 TL.

Bu ücret birçok kritere göre değişmektedir: 

 • bateri öğretmeninin deneyimi
 • ders mekanı (online veya evde) ve konumunuz
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97'si tüm öğrencilere ilk derslerini ücretsiz veriyor.

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerini öğrenin.

💡 Neden Bateri dersleri almalıyım?

Özel ders hocası ile Bateri dersleri alarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. 

Öğretmeninizi seçip derslerinizi evde veya uzaktan işleyebilirsiniz! 

Derslerinizi planlamak için güvenle birbirinizle iletişime geçin. 

Milyonlarca mükemmel öğretmen arasından size en uygununu arama motorumuzla bulabilirsiniz.

1 tıkla aramanızı gerçekleştirin.

💻 Bateri online dersleri almak mümkün mü?

Bateri öğretmenlerinin çoğu 

online dersleri veriyor.

Online Bateri dersi verenlerin ilanlarını görmek için arama motorumuzdan "webcam" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

🎓Bateri dersi vermek için kaç öğretmen müsait?

272 bateri öğretmeni bateri dersi vermeye hazır.

Profillerini inceleyip ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

272 ilandan istediğiniz öğretmeni bulun.

✒️ Bateri öğretmenlerimize yorumlar nasıl?

50 not sayısıyla, öğrenciler öğretmenlere 5 üzerinden ortalama 5.0 verdi.

Derslerinizle ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz en hızlı çözümü bulmak için hizmetinizde (Hafta içi her gün telefon veya e-mail ile)

Her alandaki öğretmenler için öğrencilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Bateri öğrenmek mi istiyorsunuz?

En iyi Bateri öğretmenlerimiz sizin için hazır!

Daha fazla öğretmen gör Başlayın

Bateri dersinde desteğe ihtiyacınız varsa yardım almanız size çok şey kazandıracaktır

Bateri Öğrenmek Zor Mu?

Bateri oldukça karmaşık bir müzik aletidir. Bateri çalarken diğer müzik aletlerinde olmadığı kadar yoğun bir dikkat gerekmektedir. Bateri sonuçta el ve ayak koordinasyonunu en üst seviyede kullanıldığı bir müzik aletidir. Bu yüzden bateri çalmak çok fazla pratik yapmayı gerektirecektir. Bateri ne kadar çok pratik yapılırsa o kadar çok iyi çalınabilecek enstrümandır, tıpkı diğer enstrümanlarda olduğu gibi. Çünkü bu yoğun el ve ayak koordinasyonu uzun süre aynı hareketleri yaparak beyinde otomatik bir refleks haline getirerek mükemmelleşecektir. Tıpkı araba sürmek gibi, bateri çalmakta pratik yaparak ve yavaş yavaş farklı ve daha zor parkurlar denenerek ilerleyecektir.

 

Bateri çalarken en önemli etmen beyinde bu hareketleri kalıcı olarak yerleştirmektir.

 

Bateri çalmak gerçekten çalmak istiyorsanız ve çalmak için vaktiniz varsa. Elbette diğer tüm enstrümanlar gibi öğrenebilir. Bateri de her ne kadar beyin ve vücut koordinasyonuna sahip olsa da unutmayınız ki bateri çaldıkça bu koordinasyon zamanla kendiliğinden gelişecektir. O yüzden bu durum sizi korkutmasın.

 

Bateri çalmak nerede yaşadığınıza bağlı olarak da çeşitli zorluklar çıkarabilir. Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız ve komşularınız sesten rahatsız oluyorsa, evde bateri çalmak size zorluk çıkarabilir. Şimdiden söyleyebiliriz ki bateri çalmak gürültülü olabilir. Öyle ki bateri çalanlar için bile bu gürültüyü dengelemek gerekir. Yani evde bateri egzersizleri yapabilmek için komşularınıza haber vermeniz gerekebilir. Tabi müstakil bir evde yaşıyorsanız böyle bir sorununuz olmayacaktır.

 

Bir diğer mesele ise baterinin kapladığı alandır. Bateri bildiğiniz üzere küçük bir enstrüman değildir. Bateri oldukça yer kaplayan bir çalgı aletidir. Bu sebeple bateri için evinizde yeterli alanın bulunması gerekmektedir. Odanız büyükse bu sizin için sorun olmayacaktır. Fakat küçük bir evde yaşıyorsanız bateri için evinizde yer bulmak kolay olmayabilir. Bu durumda bateri egzersizlerini kursta yapmanız gerekebilir. Tabi ki elektronik bateri yöntemine başvurarak tüm bu sorunlara çözüm getirebilirsiniz ve hem daha az gürültü hem daha yer kaplayarak bateri çalabilirsiniz.

 

Bateri Hangi Müziklerle Çalınabilir

Bateri pek çok müzik türü için temel çalgılardan biridir. Özellikle batı dünyasından çıkan müziklerde temel çalgılardan biridir. Örnek verecek olacak olursak cazz, rock, metal, pop baterinin kullanıldığı önde gelen müzik türleri arasındadır. Türkiye’de de artık birçok müzik türünde bateri duymak olağan haline gelmiştir. Zamanla ülkemize gelen önce pop müzikte bateri kullanılmaya başlamıştır. Türkçe pop çoğu zaman baterinin kullanıldığı bir müzik türüdür.

 

Bunun yanında rock müzik baterinin en yoğun kullanıldığı müzik türüdür diyebiliriz. Tüm dünyada popüler bir müzik türü olan rock Türkiye’de de oldukça yaygındır. Türkiye’de zaman içinde pek çok farklı rock grubu türemiş ve geniş bir hayran kitlesi oluşmuştur. Rock müzikte kullanılan temel enstrümanlar elektro gitar, bas gitar, bateri olarak sıralanabilir. Bateri rock müzikte ritim tutmaya olanak verir. Sizde iyi bir baterist olarak iyi bir rock grubuna katılabilir veya kendi rock grubunuzu oluşturabilirsiniz.

 

Rock müziğin yanında metal müzikte baterinin en yoğun kullanıldığı müzik türlerinden biridir. Metal müzik yine rock müzik gibi temel olarak elektro gitar, bas gitar ve bateriden oluşur. Metal müzik rock müziğe göre daha yoğun tempolara sahiptir. Metal müzik rock müzik kadar olmasa da ülkemizde zamanla popüler hale gelmiştir. Geçmişte daha popüler olan metal müzik, günümüzde de hale belli başlı gruplar ile popülerliğini korumaya çalışmaktadır. Metal müzikte bateri kullanımı rock müzikten daha hızlı ve daha yoğun tempoda olduğu için daha yüksek bir vücut koordinasyonu ve daha güçlü kaslar gerektirmektedir. Metal müziklerinde bateri çalmak çok iyi bir baterist olmayı gerektirir.

 

Sizin için Türkiye’deki en ünlü rock ve metal gruplarını kısaca listeledik:

 • Mor ve Ötesi
 • Şebnem Ferah
 • Duman
 • Teoman
 • Manga
 • Hayko Cepkin
 • Özlem Tekin
 • Pentagram
 • Gece Yolcuları
 • Bulutsuzluk Özlemi
 • Gripin
 • Pinhani
 • Yüksek Sadakat

Gördüğünüz gibi ülkemizde rock ve metal müzik gelişmiş ve oldukça yüksek bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Her bateristin hayali kendi grubunda bateri çalmak ve ünlü bilinen şarkılar yapmaktır. Kim bilir bateri dersleri aldıktan sonra yeterince azmederseniz bir gün sizde kendi grubunuzu kurup turnelere çıkmaya başlar ve yukarıda ki isimler arasına girebilirsiniz.

 

Türkiye’de Bateri Kursu Bulabileceğiniz Yerler

Türkiye’de enstrüman öğrenmek için çok yer bulunmaktadır. Her şehirde bateri kursları çoğalmış ve bateri öğrenen sayısı artmıştır. Bateri dersleri her şehirde talepte olan bir alandır.

 

Bateri kursları ülkemizde genellikle pek çok müzik aleti dersinin verildiği müzik kurslarında bulunur. Bu kurslarda piyano, gitar, keman ve bateri gibi müzik aleti derslerini aynı yerde bulabilirsiniz. Müzik kursları genellikle her yerde şehir merkezlerinde yoğunlaşmıştır. Şehir merkezleri insanların daha yoğun bulundukları ve ulaşımı daha kolay olduğu için şehrin her yerinden insanlar bir enstrüman çalmak için gelebilir.

 

Türkiye’de özel bateri kursları pek çok seviyeden insana hitap eder. Elbette hepimiz bateriye sıfırdan başlıyoruz. Bateri kurslarında bateri başlangıç dersleri en yaygın dersler arasındadır. Bunun yanında kurslardaki bateri öğretmenleri deneyimli oldukları için size istediğiniz seviyede ders verebileceklerdir.

 

Türkiye’de bateri dersi fiyatları kurstan kursa değişiklik gösterecektir. Belirli bir fiyat bulunmamaktadır. Bateri dersi fiyatları genellikle aşağıdaki kriterlere göre değişmektedir:

 • Bateri kursunun bulunduğu şehir ve semt
 • Bateri kursunun sunduğu programın yoğunluğu (haftalık ders sayısı vb.)
 • Bateri derslerinde sınıftaki kişi sayısı ( özel ilgi gerektiren bateri derslerinde sınıf mevcudu arttıkça ücrette azalacaktır.)
 • Bateri derslerinin verildiği seviye ( dersleri başlangıç seviyesinde mi veya ileri seviyede mi alıyorsunuz)

Bateri dersleri ücretleri bu gibi bazı temel değişiklikler göstermektedir.

 

Tabi özel kurumların yanında ücretsiz bateri alabileceğiniz bazı yerlerde bulunmaktadır. Örneğin her şehirde bulunan Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış Halk Eğitim Merkezleri size yardımcı olabilir. Halk Eğitim Merkezleri her şehirde bulunur ve neredeyse her semtte bir Halk Eğitim Merkezi bulunur. Devlete bağlı bu kurumlarda pek çok alanda ders verilir. En yaygın Halk Eğitim Merkezi dersleri arasında bilgisayar kursları, dikiş nakış kursları, resim kursları, ahşap boyama kursları, dil kursları, kuaförlük kursları ve çeşitli meslek kursları bulunur. Tüm bunların ötesinde müzik aletleri kursları da yer alabilmektedir. Müzik aletleri kurslarında keman kursu, yan flüt kursu, gitar kursu ve bazen de bateri kursu bulunabilmektedir. Bu merkezler de çok cüzi veya ücretsiz bateri dersi almak mümkündür.

 

Türkiye’deki Bazı Ünlü Bateristler

Türkiye’de baterist tutkunları gitgide artmaktadır. Baterinin bir enstrüman olarak yaygınlaşması ile gitgide daha fazla insan bu enstrümanda uzmanlaşmış ve kariyer edinmiştir. Çeşitli rock gruplarında veya bireyse olarak kendini geliştirmiş ve ünlü olmuş bateri çalan ve bateri öğrenen kişilere örnek olmaktadır ve onların hayallerini süslemektedir.

 

Sizin için Türkiye’deki ünlü bateristlerin listesini kısaca derledik:

 • Kerim Çaplı
 • Asım Ekren
 • Engin Yörükoğlu
 • Cezmi Başeğmez
 • Erol Pekcan
 • Vasfi Uçaroğlu
 • Derviş Güryel
 • Ateş Tezer
 • Atilla Engin
 • Durul Gence
 • Burhan Tonguç
 • Salim Ağırbaş

Neden bir gün sizde bu isimler arasında yer alıp yeni nesle örnek bir olmayasınız.

 

Türkiye’de Profesyonel Müzik Eğitimi

Türkiye’de müzik profesyonel anlamda da yapmak için güzel yerlerden biridir. Müziği profesyonel anlamda yapan tüm müzik teorilerine ve iyi bir müzik alt yapısına sahip olmak için eğitim alabilirsiniz. Bunun için liseden başlayarak eğitim almaya başlayabilirsiniz. Öncelikle bir güzel sanatlar lisesinde okuyarak müzik alanında derinlemesine bilgi edinip, kendinizi müzik kariyerinde daha erken yaşlarda hazırlayabilirsiniz.

 

Güzel Sanatlar Lisesi sonrasında TYT sınavına geçtikten sonra dilerseniz üniversitede müzik kariyerinize devam edebilirsiniz. Türkiye’de ünlü konservatuvar fakülteleri bulunmaktadır. Konservatuvar fakülteleri neredeyse her şehirde bulunur. Bu fakültelerde müzik bölümlerinde uzmanlaşmak istediğiniz alanda okuyarak müzik kariyerinde çok iyi bir eğitim almış olarak devam edebilirsiniz. Konservatuvar bölümlerine girmek yetenek sınavlarına girmeyi de gerektirebilir. Fakat endişe etmenize gerek yok güzel sanatlar lisesinde okuduysanız bu sınavlar sizin için zor olmayacaktır.

 

Sizin için Türkiye’deki bazı ünlü konservatuvar fakültelerini ve bağlı oldukları üniversiteleri derledik:

 • Adnan Menderes Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
 • Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
 • Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
 • Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
 • Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
 • Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
 • Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi
 • Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
 • Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
 • Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
 • Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
 • Haliç Üniversitesi Konservatuvarı
 • İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
 • Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Superprof’ta Bateri Öğretmeni İle Bateri Dersleri

Bateri hocası arıyorsanız sokak sokak dolaşıp size uygun bir öğretmen bulmaya çalışmak ve zaman kaybetmek yerine Superprof’ta birkaç tıklama ile işinizi halletmeyi tercih edebilirsiniz. Superprof Türkiye’deki tüm bateri dersi verenleri tek bir çatı altında bir araya getiren en büyük internet sitesidir. Superprof’ta yüzlerce bateri öğretmeni ders vermek için ilan oluşturmuştur. Superprof’ta sadece Türkiye’den değil dünyanın geri kalanındaki öğretmenleri de bulup bateri dersi almanızın imkanı vardır. Bu özellikle farklı müzik türlerinde kendini geliştirmek isteyenler için bulunmaz bir fırsattır.

 

Bateri dersi fiyatları Superprof’ta saatlik ortalam 77 TL’dir. Superprof’ta yüzlerce bateri hocası bulunmaktadır ve her hocanın davul dersi fiyatı farklıdır. 77 TL tüm öğretmenlerin farklı fiyatlarının bir ortalamasıdır. Superprof’ta her eğitim ve deneyim seviyesinden öğretmen bulunduğu için çok farklı fiyat seçenekleriniz bulunacaktır. Öğretmenler fiyatlarını belilerken pek çok kritere göre fiyatlarını belirlerler. Sizin için bazı temel kriterleri listeledik:

 • Öğretmenin deneyimi
 • Öğretmenin verdiği dersin seviyesi (yeni başlayanlar için mi ileri düzey mi)
 • Öğretmenin vereceği ders süresi (haftalık mı aylık mı haftada kaç kez vb.)
 • Öğretmenin eğitim seviyesi (güzel sanatlar mevzunu mu bateri eğitimini nerede almış vb.)
 • Derslerin bireysel mi grup halinde mi alınacağı (grup veya kardeş indirimi uygulanabilir.)
 • Dersleri online mi yoksa yüz yüze mi almak istediğiniz
 • Dersleri nerede almak istediğiniz (öğretmenin evinde mi kendi evinizde mi kursta mı veya başka bir mekanda mı)

Davul dersi almak işte bu gibi kriterlere göre çeşitli fiyatların belirlenmesine sebep olur.

 

Superprof’ta arama motorunda ders almak istediğiniz konumu ve ders almak istediğiniz alanı, örneğin bateri, yazarak hızlıca bir arama gerçekleştirebilirsiniz. Arama sonuçları karşınıza çıktığında seçeneklerinizi kriterlerinize göre filtreleyebilirsiniz. Bateri dersi için ayırdığınız bütçeye göre en fazla verebileceğiniz fiyatı belirleyip sadece fiyat kriterinize uyan öğretmenleri görüntüleyebilirsiniz. Bunun dışında dersleri yüz yüze mi online mi almak istediğinize göre sonuçları filtreleyebilirsiniz. Ayrıca dersleri hangi seviyede almak istediğinize göre de filtreleyebilirsiniz.

Ne öğrenmek istersiniz?