Anasayfa
Ders ver

Online Coğrafya Dersi

🥇 Sizin için en iyisi
💻 2561 uzaktan eğitim öğretmeni
🔒 Tüm ödeme bilgileriniz güven altında
💸 Komisyon ödemezsiniz

Seviyeniz nedir?

Superprofla özel dersler

Seçtiğimiz öğretmenlerle
Coğrafya öğren

Daha fazla öğretmen gör

5.0 /5

Ortalama 5.0 değerlendirmeli ve en az 238 yorumlu star öğretmenlerimiz.

57 ₺/saat

En iyi ücretler: İlk dersini ücretsiz veren öğretmen oranımız %100 ve saatlik ortalama ₺57

1 saat

Şimşek gibi hızlı öğretmenlerimiz genellikle 1 saat içinde cevap verir.

01

En iyi coğrafya öğretmenini bulun

Profilleri özgürce inceleyin ve kriterlerinize uyan harika coğrafya öğretmenleriyle iletişime geçin (ücret, diploma, yorumlar, evde veya webcam ile ders)

02

Coğrafya derslerinizi planlayın

İhtiyaçlarınızı ve müsait zamanlarınızı belirlemek için coğrafya öğretmeninizle iletişim kurun. Derslerinizi planlayın ve mesaj kutunuzdan güvenli bir şekilde ödeyin

03

Evinizde kalarak yeni deneyimler edinin

İnanılmaz Öğrenci Pass size 1 yıl boyunca öğretmenlere, eğitmenlere, atölyelere sınırsız erişim sağlar. Mükemmel insanlarla yeni hobiler keşfetmek için 1 yıl.

Eski öğrencilerimiz
coğrafya öğretmenlerini değerlendirir

Tüm coğrafya online derslerimizi aratın

Özel ders hocasıyla coğrafya dersi desteği: hepimizin sınavlara hazırlanırken yardıma ihtiyacı oluyor

Online Coğrafya Eğitimi

Günümüzde online eğitim git gide yaygın hale gelmekte. Teknolojinin artık her evde bulunması ile online eğitim de buna paralel olarak gelişim göstermekte. Online eğitim, gerekli altyapı ve deneyim ile oldukça tatmin edici ve sağlıklı sonuçlar elde etmemize olanak verebilir. Bunun için online eğitim hakkında bilgilenmemiz gerekli.

Artık neredeyse herkesin elinde bir cep telefonu bulunmakta. Cep telefondan öte bilgisayar ve tablet kullanımı da yine çok yaygın hale gelmiş durumda. Özellikle yeni nesil çocuklar, aileleri cep telefonuna sahip olmalarını istemiyorlarsa daha çok tablet ile zaman geçirmekte. Ülkemizde çocuklar daha okul öncesi yaşlardan itibaren tablet ile oynamaya başlamış durumda. Bu yüzden aslında genel olarak baktığımızda teknoloji gerçekten de her yaştan insanın hayatında yer kaplamaya başlamış durumda. Teknoloji hayatımızın bu kadar içindeyken onu olumlu gelişmeler için kullanmak en sağlıklı davranış olacaktır.

İnternet erişimi de tablet, telefon ve bilgisayar erişimine paralel olarak gelişmiştir. Günümüzde 4G ve 5G teknolojileri ile yüksek hızda internetten faydalanıp çok daha kosa sürelerde internette işlerimizi halletmemiz mümkün. Bu yüzden aynı zamanda başka insanalarla çok kısa sürede yüksek kalitede iletişime geçmek mümkün. Mükemmel görüntü ile video araması yapmak artık çok kolay. Bunun dışında internette eğitim videoları izlemek de geçmişten çok daha hızlı ve aksamadan ilerliyor. Bu yüzden internetten eğitim videoları bulup kendinizi eğitmek çok daha kolay hale geliyor.

Tüm bu gelişmeler ışığında internetten coğrafya eğitimi almak da mümkün hale geliyor!

Coğrafya, öğrencilerin zaman zaman zorlandığı dersler arasında yer alır. Kimi öğrenciler ders sırasında sıkılır, kimileri gerçek hayat ve coğrafya dersleri arasında bağlantıyı kuramaz bu yüzden onlara soyut gelir. Kimileri ise sınıf ortamını sevmez. Evet, bazı öğrenciler sınıfta sıra oturup ders dinlemeyi tercih etmeyebilir. Bunun ötesinde sınıftaki ses, gürültü veya dikkat dağıtıcı sınıf arkadaşları bazı öğrenciler için derslere odaklanma konusunda büyük sorunlar doğurabilir. Bu yüzden öğrenciler kendi başlarına olacakları bir ortamda coğrafya dersi almayı dileyebilirler.

Online eğitim, bu anlamda öğrencilerin imadadına koşabilir. İnternetten online coğrafya dersi alırken istediğiniz yerde olabilirsiniz. Derslerinizi ister kendi odanızdan çalışma masanızdan, ister salonunuzda veya isterseniz dışarıda bir yerde alabilirsiniz. Bir parkta çimlerin üzerinde otururken veya en sevdiğiniz cafelerden birinde sessiz bir ortamda online ders almak mümkün! Böylelikle sınıfın kapalı ve resmi ortamından kurtulup daha esnek ve kendi ritminizde olabileceğiniz bir ortama sahip olursunuz. Aynı zamanda sınıftaki olası dikkatinizi dağıtacak etmenleri de bu şekilde elemiş olursunuz.

İnternette coğrafya eğitim videoları bulmak da mümkündür. Coğrafya konu anlatımı ihtiyacı olan öğrenciler Google’da hızlı ve pratik bir arama ile pek çok online coğrafya dersi kaynağına hızlıca ulaşabilir. Bu kaynaklar arasında coğrafya komu anlatım videoları da bulunur. Videolar ötesinde coğrafya dersi notları bulmak için de internet ortamı oldukça elverişli bir ortamdır. Dersler esnasında not tutmaktan hoşlanmıyorsanız veya kendi notlarınız yetersiz ise, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de ücretsiz coğrafya dersi notları bulmak internette mümkün!

Daha çok görsel yönü gelişmiş bir öğrenci iseniz, video konu anlatımları size daha uygun olacaktır. Coğrafya konu anlatım videoları Youtube’da kolayca bulunabilir. Tıpkı Google’da olduğu gibi YouTube’da da sayısız coğrafya dersi videosu bulunabilir! Tek yapmanız gereken hızlıca bir arama yapmak. YouTube’da coğrafya konumu yazmanız, coğrafya dersi videolarını görmeniz için yeterli olacaktır. Türkiyedeki birçok coğrafya hocası, siz değerli öğrenciler için ücretsiz bir şekilde YouTube coğrafya dersi videoları ile içerik üretir. Böylece özellikle kaçırdığınız derslerden geri kalmayıp konu eksiklerinizi bu videoları izleyerek kapatma şansınız olabilir.

İnternette coğrafya konu anlatım videoları genellikle konu konu ilerlemektedir. Her coğrafya konusu için farklı bir video bulabilirsiniz. Video ders anlatımlarında genellikle hem konu anlatımı yapılır hem de konuyla ilgili örnekler verilip konuyla ilgili sorular çözülerek alıştırmalar yapılabilir. Böylece tıpkı sınıftaki gibi ders dinleme şansınız olur. Özellikle görsel zekaları gelişmiş öğrenciler videolar üzerinden coğrafya konu anlatımı ile coğrafya derslerini çok daha etkili bulabilir.

Video derslerini takip edebilmek için tek ihtiyacınız olan cep telefonu, tablet veya bilgisayar gibi internet bağlantısı olan bir cihaz, internet bağlantısı! Hepsi bu kadar. Elektrik ve şarj aletini söylememize gerek yok sanıyoruz! Derslerdeki sesin etrafı rahatsız etmemesini istiyorsanız elbette kulaklık gibi çeşitli aksesuarlar da edinebilirsiniz.

İnternette sadece coğrafya öğretmenleri değil aynı zamanda çeşitli kurumlar da coğrafya konu anlatım videosu yükleyebilir. Sadece konu anlatım değil, coğrafya soru çözüm videoları da git gide popüler hale gelmektedir. Bu şekilde öğrenciler sadece ders dinleme değil, soru çözüm videoları da izleyerek coğrafya soru çözüm teknikleri anlamında kendilerini geliştirebilirler. Öğrenciler için internette gördüğünüz üzere sınırsız kaynak bulunur.

Bir diğer özellik ise, internette coğrafya soru çözüm veya konu anlatım videoları izlerken bu videolara yorum yapabilmenizdir. Bu şekilde sizin gibi aynı şekilde coğrafya öğrenen diğer öğrencilerle etkileşime geçme ve coğrafya dersi hakkında paylaşımda bulunma imkanınız olur. Hatta dilerseniz coğrafya dersi videoları düzenleyen öğretmen veya kuruma videonun altına yorum yazarak videolarda veya ders anlatımlarda iyileştirmeler veya değişiklikler talep etmeniz de mümkün!

Bu şekilde konu anlatım videosu olan hocalar veya kurumlar genellikle YouTube kanalı açarlar. Bu coğrafya konu anlatım YouTube kanalları herkesin takip edebileceği açık kanallardır. Ücretsiz olan bu kanalları takip ederek düzenli olarak videoları takip etme şansınız ve bildirim alma şansınız da bulunur. Böylece hiçbir dersten geri kalmazsınız!

Sizin için, hem YouTube’da hem Google’da bulabileceğiniz internette bulunun online coğrafya konu anlatım video kanallarını kısaca derledik:

 • Benim hocam
 • Hoca webde
 • Yavuz tuna coğrafya
 • Hocalara geldik
 • Tonguç akademi
 • Limit coğrafya
 • Coğrafya cepte

Coğrafya dersi için internette konu anlatım videoları veya online coğrafya notları iyi bir seçenek olsa da, bu video derslerinde veya notları okurken hep pasif konumdasınızdır. Bu da, özellikle kafanıza takılan sorular olursa veya anlamadığınız noktalar olursa soru soramayacağınız anlamına gelir. Özellikle coğrafya dersleri sizin için anlaşılması zorsa ve konular hakkında çok fazla sorunuz varsa, oldukça dezavantajlı bir durumdur. Şanslısınız ki, internette tek coğrafya dersleri için tek çözüm kaynağı konu anlatım videoları değildir. İnternette size ders verebilecek veya soru çözümü yapabilecek öğretmenler de bulunur!

Özellikle online soru çözüm oldukça popüler hale gelmiş bir yardım seçeneğidir. Superprof dahil pek çok sitede internetten coğrafya soru çözümü yapan pek çok öğretmen bulunur. Online coğrafya hocası seçeneği, TYT ve AYT sınavlarına hazırlanıyorsanız ve çok fazla coğrafya testi çözüyorsanız size yardımcı olabilir. Online coğrafya testi çözümü sayesinde, anlamadığınız veya çözemediğiniz soruları internet üzerinden coğrafya hocası ile paylaşabilirsiniz ve cevap elde edebilirsiniz. Tercihinize göre soruları Whatsapp, Sms, Skype, Facebook Messenger veya E-mail ile de gönderebilirsiniz. Günümüzde Whatsapp soru çözümü oldukça popüler hale gelmiş durumda! Özellike TYT coğrafya soru çözümü ve AYT coğrafya soru çözümü üzerine yoğunlaşmış coğrafya hocaları Superprof’ta sizleri bekliyor.

Coğrafya soru çözüm talepleri genellikle AYT ve TYT sınavlarına hazırlanan öğrencilerden gelmektedir.

Açılımı Temel Yeterlilik Testi olan TYT sınavı, 10. sınıf coğrafya ve 9. sınıf coğrafya dersi konularını içeren, lisedeki matematik, Türkçe, geometri, kimya, biyoloji, fizik, tarih, felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisi ve coğrafya soruları içeren bir sınavdır. Coğrafya, tüm alandan öğrencilerin TYT’de çözmesi geren bir alandır.  Tüm alanlardan öğrenciler bu sınava hazırlık için çok fazla TYT coğrafya testi çözerler. Yanlışları veya anlamadıkları nokta olduğunda kendilerini geliştirmeleri için bilen birinden TYT soru çözüm desteği desteği talep edebilirler.

Size rehberlik etmesi için kısaca TYT coğrafya konuları listesini derledik:

 • Göç
 • Nüfus
 • Ekonomik faaliyetler
 • Türkiye’nin yer şekilleri
 • Çevre ve toplum
 • Uluslararası ulaşım hatları
 • Bölgeler
 • Yerleşme
 • Doğal afetler
 • İklimler
 • İç kuvvetler / dış kuvvetler
 • Su toprak ve bitkiler
 • Yağış ve buharlaşma
 • Coğrafi konum
 • Basınç, rüzgar ve nem
 • Atmosfer sıcaklık
 • Harita bilgisi
 • Doğa ve insan
 • Dünyanın şekli ve hareketleri

AYT coğrafya konuları çalışan öğrenciler de tıpkı TYT öğrencileri gibi yoğun bir şekilde AYT coğrafya testleri çözerler. Bu süreçte sıklıkla yanlış yapabilirler ve anlamadıkları sorular da olabilir. Bu yüzden AYT soru çözüm desteği yine TYT öğrencileri gibi oldukça ihtiyaç duyulan bir eğitim hizmeti olacaktır.

Size rehberlik etmesi için AYT coğrafya konuları listesini kısaca hazırladık:

 • İklim ve yer şekilleri
 • Ülkeler
 • Ülkeler arası etkileşim
 • Üretim alanları ve ulaşım ağları
 • Türkiye ve dünyada bölgeler
 • Göç ve şehirleşme
 • Türkiye ekonomisi
 • Türkiye’de doğal afetler
 • Türkiye ve dünyada bölgeler
 • Türkiye’nin jeopolitik konumu
 • Ekosistem
 • Göç ve şehirleşme
 • İlk medeniyet ve şehirler
 • Nüfus politikaları

Superprof’ta Online Coğrafya Dersi Almak İçin Coğrafya Hocaları

Coğrafya soru çözüm, size sadece soru çözüm konusunda yardımcı olacaktır. Coğrafya konularını anlama konusunda zorluk çekiyorsanız ve okul ve etüt merkezleri sizin için yeterli değilse coğrafya özel dersi almayı tercih edebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bazı öğrenciler coğrafya derslerini sınıf ortamında arkadaşları dikkatlerini dağıttığı için veya okul veya etüt merkezindeki hocalarından dersleri anlamadıkları için yeterince iyi anlamazlar ve konu açıkları oluşur. Bu durumda coğrafya konu anlatım yoluna başvuran öğrenciler videosaki hocaya tüm sorularını sorup anlamadıkları yerde durduramadığı için yine tam anlamıyla başarı sağlanmayabilir.

Bu durumda yine internette online coğrafya dersi alabilirsiniz! Online coğrafya dersleri size hem kişisel ders, hem coğrafya konu anlatımı hem de coğrafya soru çözümü sağlar. Böylece pek çok farklı eğitim hizmetini bir arada alabilirsiniz. Online coğrafya özel dersi ile derslerinizi Skype, Zoom, Messenger, FaceTime gibi uygulamalar üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Soru çözmek istediğiniz anlarda elbette bu uygulamalara ek olarak Whatsapp da kullanılabilir!

Superprof’ta online ders verebilen sayısız coğrafya hocası bulunur. Superprof’taki coğrafya hocası sayısı binlerle ifade edilebilir. Pek çok konu üzerinde uzmanlaşmış ve internet kullanım becerileri üst seviyede olan Superprof coğrafya özel ders hocası seçenekleri, aradığınız yardımı bulmanıza imkan verecektir.

Superprof’ta her yaş grubundan ve eğitim seviyesinden online coğrafya öğretmeni bulmak mümkün. Binlerce öğretmenden kimi üniversite öğrencisi, kimi coğrafya öğretmenliği mezunu veya öğrencisi, kimileri de kendini kanıtlamış deneyimli coğrafya öğretmenleri. Böyle bir öğretmen havuzu, size dilediğiniz öğretmeni bulabilmeniz için büyük bir fırsat sunuyor.

Böyle geniş bir coğrafya öğretmeni havuzuna sahip olmanız, size fiyat anlamında da avantajlar sunacaktır. Seçeneklerin birkaç tıklama ile erişilebilir olduğu Superprof’ta her öğretmen kendi fiyatını belirlediği için çok çeşitli coğrafya dersi fiyatı seçeneği bulunur. Superprof’ta saatlik online coğrafya dersi fiyatı ortalama 56 TL’dir. Ücretleri kendi fiyat kriterinize göre filtreleyip bundan çok daha düşük veya yüksek ücretli öğretmenleri de görmeniz mümkündür. En iyi yanı ise, öğretmenlerin %97’sinin ilk derslerini ücretsiz veriyor olmalarıdır. Böylece birbirinizi daha iyi tanıyıp güven duyabilir ve derslere devam etmeden önce daha iyi bir planlama yapabilirsiniz.

Online coğrafya derslerini yine filtreyi kullanıp istediğiniz sınıfa göre alabilirsiniz (lise, ortaokul, üniversite vb.)

Evinizin yakınlarda etüt merkezi yoksa, evden çıkmak istemiyorsanız, çevrenizde güveneceğiniz coğrafya özel ders öğretmeni bulunmuyorsa online coğrafya dersi sizin için ideal çözüm olacaktır. Online derslerle aynı zamanda yolda kaybedeceğiniz vakitten de kazanç sağlamış olursunuz. Sadece vakit değil, ulaşım ücretleri de cebinizde kalmış olur.

Superprof’ta birkaç tıklama ile coğrafya öğretmeni ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Öğretmenlerin ilanlarında eğitimleri, deneyimleri, ders işleme yöntemleri, fiyatları önceki öğrencilerinin yorumları gibi bilgileri görerek güven kazanabilirisiniz!

Sıklıkla sorulan sorular:

📒 Coğrafya dersleri nasıl online alınır?

Superprof üzerinden öğretmeninizle iletişime geçin ve sonrasında iletişimi nasıl sürdüreceğinizi belirleyin. 

İletişim ve ders işlemek için birçok seçeneğiniz var : 

 • Skype
 • Hangout
 • Zoom
 • Whatsapp
 • Telefon

Bu uygulamaların çoğu sadece ses ile değil

görüntülü konuşma ve ekran paylaşımı ile de derslerinizin sorunsuz geçmesini sağlar.

2561 özel ders öğretmenleri

coğrafya uzaktan eğitimi sunuyor.

🔎 Uzaktan coğrafya dersi verenler nasıl seçilir?

Kişisel bilgiler ve verilen bilgilerin doğruluğu onaylanır

Öğretmenlerimizin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri (telefon, e-mail, fotoğraf) ve diplomalarını kontrol ediyoruz.

%100 onaylıyorumlar - Topluluğumuzun gücü

Her öğretmenin ilanındaki değerlendirme ve yorumlar onaylıdır ve %100 özgündür.

2561 profil arasından istediğiniz öğretmeni seçin.

🎓 Online coğrafya dersleri vermek için kaç öğretmen müsait?

2561 coğrafya öğretmeni coğrafya konularında size yardım etmek için hazır.

Profillerini inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun öğretmeni evinizde huzurla öğrenmek için seçebilirsiniz.

2561 öğretmen arasından size uygun olanı seçin.

💸 Webcam üzerinden online coğrafya ders ücreti ortalaması nedir?

Coğrafya saatlik ücreti ortalaması 57 TL'dir.

Bu ücret birçok faktöre bağlı olarak değişir : 

 • coğrafya öğretmeninin deneyimi
 • derslerin süresi ve sıklığı

Öğretmenlerin %97si ilk ders saatini ücretsiz veriyor.

Webcam üzerinden aldığınız online dersler yüz yüze fiziksel derslere göre %20 daha ucuzdur".

Yakınlarınızdaki öğretmenlerin ücretlerine göz atın.

🖋 Coğrafya online ders öğretmenlerine verilen ortalama not nedir?

238 not arasından,

Öğrenciler 5 üzerinden ortalama 5.0 vermektedir.

Bir derste herhangi bir sorun halinde, müşteri hizmetleri ekibimiz hızlı bir çözüm bulmak için hizmetinizdedir (telefon veya e-mail ile haftanın 5 iş günü).

(COVID-19 dönemi boyunca müşteri hizmetlerimiz sorularınızın tamamını yanıtlayabilmek için daha uzun mesai saatleri gerçekleştirecektir)

Her alan için

öğrenci yorumlarına bakabilirsiniz.

💻 Neden webcam üzerinden online ders almalıyım?

İnternet üzerinden eğitim hiç olmadığı kadar popüler ve yaygın.

Hem öğrenciler hem de öğretmenler online eğitim için internet araç ve uygulamalarını çok iyi kullanmaktadır.

Sorularınıza cevap verecek öğretmenler bir tık yakınınızda.


2561 coğrafya öğretmeni size yardım etmek için burada.