Hazır yeni bir yıla başlamışken spor hayatımızı ve beslenme alışkanlıklarımızı bir gözden geçirmenin tam zamanı!

Sigara, sağlıksız beslenme, olumsuz düşünceler gibi hayatınızdan çıkarmak istediğiniz şeylerin hepsini kitap okuma, aile ve arkadaşlarla vakit geçirme, bir spor kulübüne katılıp sağlıklı yaşama, kötü beslenme alışkanlıklarını değiştirme gibi gibi daha keyifli ve faydalı şeylerle değiştirerek günlük yaşamımıza daha fazla pozitif enerji katmayı başarabilirsiniz. Ne yazık ki birçoğumuz için yoğun günlük rutinler, iyi bir iş-yaşam dengesinin önüne geçme eğilimindedir.

Her yılın başında spor salonları doluyor ve mart ayının ortasına kadar bu şekilde kalıyor.

Personal trainer İstanbul, personal trainer Ankara ve çeşitli şehirlerde de personal trainer arayışı git gide çok daha yaygınlaşmıştır.

Ve sonra yavaş yavaş herkes egzersiz programlarına veda ediyor! Ve hoş geldin tembellik! Eski alışkanlıklarına geri dönüyorlar. Peki, siz hiç  martın ötesine gidebildiniz mi? İster spor salonunuzdaki son birkaç kişiden biri olun, ister üyelik kartınızı uzun zaman önce kaybetmiş olun; yılın geri kalanında uzaktan pt ile kendinize bir çeki düzen verip egzersiz programınıza veda etmemek sizin elinizde!

Aslında tabii ki hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için yeni bir yıla ihtiyacınız yok. Hemen şimdi harekete geçebilirsiniz. Sonuçta o kalça kendi kendine sıkılaşmayacak!

Etrafınızdaki spor kulüplerini araştırın veya bir fitness eğitmeni ile çalışmaya başlayın. Kulübün de kişisel bir spor hocasının da kendine göre avantajları vardır.

En iyi Personal Trainer öğretmenleri müsait
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (9 yorum)
Merve
₺150
/saat
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (30 yorum)
İbrahim
₺50
/saat
İlk ders ücretsiz!
Ahmet anil
5
5 (16 yorum)
Ahmet anil
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (7 yorum)
Dora
₺70
/saat
İlk ders ücretsiz!
Çağrı
5
5 (8 yorum)
Çağrı
₺160
/saat
İlk ders ücretsiz!
Serenay
5
5 (7 yorum)
Serenay
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (13 yorum)
Gizem
₺85
/saat
İlk ders ücretsiz!
Barkın
5
5 (11 yorum)
Barkın
₺75
/saat
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (9 yorum)
Merve
₺150
/saat
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (30 yorum)
İbrahim
₺50
/saat
İlk ders ücretsiz!
Ahmet anil
5
5 (16 yorum)
Ahmet anil
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (7 yorum)
Dora
₺70
/saat
İlk ders ücretsiz!
Çağrı
5
5 (8 yorum)
Çağrı
₺160
/saat
İlk ders ücretsiz!
Serenay
5
5 (7 yorum)
Serenay
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (13 yorum)
Gizem
₺85
/saat
İlk ders ücretsiz!
Barkın
5
5 (11 yorum)
Barkın
₺75
/saat
İlk ders ücretsiz>

Neden Kişisel Antrenörle Çalışmalıyım?

Özellikle kendinizi motive etmekte zorluk çekiyorsanız bir spor hocası sizi spor salonuna gitmeye teşvik edebilir, sağlıklı bir program sürdürmenize yardımcı olabilir. Spor hocanız günlük hayatınıza ve ihtiyaçlarınıza göre kişisel bir spor programı geliştirebilir. Aynı zamanda fitness hedeflerinize belli bir zaman diliminde ulaşmanın birçok yolunu gösterebilir.

Bir spor salonuna kaydolduğunuzda veya bir egzersiz sınıfına katıldığınızda, bunun uzun vadede size nasıl fayda sağlayacağını görmenin veya anlamanın bir yolu yoktur. Bu nedenle bir profesyonelle birebir çalışmak, size daha fazla güven ve cesaret verebilir. Spora gitmek bir alışkanlık hâline geleceğinden zaman içinde vücudunuzdaki küçük değişiklikleri fark edemeyebilirsiniz. Ancak kişisel antrenörünüz hangi bölgenizi güçlendirdiğinizi ve nerede kas yaptığınızı, nereden kilo verdiğinizi size söyleyecektir.

Özel olarak sizin kendi ihtiyaçlarınıza göre çalışan özel bir fitness antrenörünün tüm avantajlarını keşfetmek için Superprof'taki spor hocalarına bir göz atabilirsiniz.

Özel fitness eğitmeni ile çalışma
Zayıflamak sadece az yemekle olmaz. Aynı zamanda düzenli spor yapmalısınız. | Kaynak: Unsplash

Birebir fitness hocasıyla çalışmanın, bir egzersiz sınıfına veya spor salonuna katılmaktan çok daha etkili bir yöntem olmasının birçok nedeni vardır.

Mesela diyelim ki bir spor salonuna kaydoldunuz. Antrenman programınızı aldınız ve ilk antrenmanınızı yapmak için fitness salonuna gittiniz. Bir de ne gördünüz, kaslı, güzel vücutlu erkekler ve kadınlar her yerde! Salon bir sürü makineyle dolu! cut şekliniz ve istediğiniz sonuç için hangi egzersizlerin daha iyi olacağını bilemediniz. Ve dolayısıyla panik yapmaya başladınız.

Spor salonuna gitmek ilk seferde çok göz korkutucu olabilir. Bu yüzden birçok kişi spor salonuna bir arkadaşıyla gitmeyi tercih eder.

Ancak sorun şu ki arkadaşınızla vücut şekliniz, metabolizmanız, güçlü ve zayıf kaslarınız farklı olabilir. Bu nedenle fitness programlarınızın da farklı ve kişiye özel olması gerekecektir.

Özel bir fitness hocası ile çalışarak kendinize en uygun egzersizi yapabilir ve hedefinize ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda spor eğitmeni size ekipmanları nasıl kullanacağınızı, makinelerin ayarlarını nasıl değiştirebileceğinizi gösterebilir ve uygulayacağınız egzersiz programını ayrıntılı olarak açıklayabilir. Hatta kendi kendinize yapabileceğiniz birkaç hareket öğretebilir. Özel spor hocanız size sadece ne yapmanız gerektiğini göstermekle kalmaz, aynı zamanda ne yapmamanız gerektiğini de öğretir.

Programınızı aksatmamanızı sağlayacak özel bir fitness eğitmeni size hem fiziksel hem de zihinsel rahatlık sunar. Kişisel bir eğitmene sahip olmak çok eğitici olabileceği gibi zihinsel olarak gelişmenize de yardımcı olabilir. Bazıları spor hocalarına toplumun gizli terapistleri adını vermekten çekinmiyor bile! Spor hocanız size destek olur, sizi cesaretlendirir ve inancınızı kaybettiğinizde bile pozitif kalmaya teşvik eder.

Ayrıca kişisel bir antrenörle çalışırken spor yapasınız gelmese bile belli bir ders saatiniz olacağından o saate uyup salona gidersiniz. Yani bir antrenörle çalışırken spor programınıza sadık kalma ihtimaliniz daha yüksektir.

Kişisel antrenörlere bir şans verin. Özel hocanız fiziksel hedeflerinize odaklanıp kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Örneğin, sizi belirli bir spor etkinliği için çalıştırabilir, kas kütlenizi artırabilir, istenmeyen kilolardan kurtulmanızı sağlayabilir.

Kendi mutluluğunuz için bir denemeye değmez mi?

Doğru Egzersizlerle Vücut Geliştirin

İstenmeyen Kilolardan Kurtularak Kendinizi Geliştirin

Genel sağlığınızla ilgili endişeleriniz varsa veya fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bir fitness salonuna yazılıp orada bir spor hocasıyla çalışabilir veya internet üzerinden size rehberlik edecek bir kişisel antrenör bulabilirsiniz.

Maalesef bir gecede gözle görülür sonuçlar alamayız. Bu nedenle spor yapmaya devam ederken cesaretinizi kırmayıp motivasyonunuzu korumanız çok önemlidir.

Özel bir danışman olmadan doğru fitness programını bulmak ve kilo verme çabalarınızı en üst düzeye çıkaracak bir beslenme planı seçmek zor olabilir.

Zayıflayıp fotoğraflardaki modeller gibi bir vücuda sahip olacağınızı iddia eden birçok reklamı her yerde görebilirsiniz. Hatta internette sayısız fitness programı var. Ancak gerçek şu ki herkesin vücudu farklıdır. Bu nedenle spordan en yüksek verimi almak için herkesin kendine özel bir egzersiz planı olmalıdır.

Amacınız stresten veya hamilelik nedeniyle aldığınız kiloları vermekse özel bir spor hocası sağlıklı kilonuzu bulmanıza yardımcı olabilir! Tabii ki sağlıklı kilodan kastettiğimiz 0 beden olmak değil!

Her profesyonel sağlık doktoru, zayıf olmanın her zaman sağlıklı olmak anlamına gelmediğini kabul edecektir. Kişisel antrenörünüz sizinle konuşacak ve vücudunuzda sizi mutsuz veya rahatsız eden kısımlara odaklanacak; spor yapmanın ince ve fit bir vücuda sahip olmaktan fazlası olduğunu anlatacaktır.

Bazen vücudumuzda belli bir bölgeyi sevmediğimizi düşünüyoruz çünkü aslında Instagram'da, televizyonda, dergilerde gördüğümüz ünlüler gibi görünmeyi arzuluyoruz. Ancak gözlerinizi kendi benzersiz özelliklerinizin güzelliğine açarsanız başka yöne bakmanız gerekmediğini göreceksiniz!

Kısa sürede çok kilo verdiren diyetlerden o an sonuç alsanız da kısa sürede o kiloları tekrar alırsınız. Kişisel bir eğitmen diyetinizi, yaşam tarzınızı ve egzersiz programınızı düzenlemenize ve vücudunuzu her zamankinden daha sağlıklı hâle getirecek kalıcı değişiklikler uygulamanıza yardımcı olacaktır.

Bu tabii ki kilo verme programınızın uzun ve yorucu bir süreç olması gerektiği anlamına gelmez. Başlangıçta egzersizler biraz yoğun olsa bile kişisel rehberiniz uzun vadede sağlığınıza ve refahınıza odaklanacaktır.

Kişisel antrenörler, size spor salonunda bulamayacağınız tavsiye ve ipuçları verecektir. Mesela size suyun yağlardan kurtulmada nasıl büyük bir rol oynadığını anlatabilir.

Örneğin  New York'tan karı koca kişisel antrenörler Chris ve Heidi, sağlıklı bir beyin ve beden için su içmenin önemini açıklıyor. Çift NBC ile yaptığı bir röportajda şöyle söylüyor:

 

Gözlerinizi devirmeden veya "Bunu zaten biliyorum!" demeden önce şunu bir düşünün: Yorgunluk şikâyetiyle doktora giden her 10 hastadan birinin rahatsızlığının susuzluk olduğu ortaya çıkıyor. Hatta Chris Powell diyor ki "Beynimizin verdiği susuzluk sinyalini genelde açlıkla karıştırıyoruz." Bu da tabii ki göbek eritme mücadelenizde size yardımcı olmayacak! Yeterince su içme konusunda sorun yaşıyorsanız Powell, 10 Yudum kuralını öneriyor. Su içerken on yudum almadan şişeyi elinizden bırakmayın!

 

Şimdi bir su molası mı versek?

Bazı araştırmalar yatmadan bir saat önce bir bardak su içmenin felç veya kalp krizi geçirme ihtimalini azalttığını gösteriyor. Su içmenin bu kadar önemli olduğunu kim bilebilirdi ki!

Vücut Geliştirmede Kişisel Antrenöre Güvenin

Bacaklarınızı inceltmek, karın kası yapmak mı yapmak istiyorsunuz?

Yoksa kas kütlenizi artırmak mı?

O zaman doğru makaleyi okuyorsunuz!

Bir vücut geliştirme antrenörü ile çalışarak kaslarınızı doğru bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Öncelikle diğer tüm sporlarda da olduğu gibi vücut geliştirmek motivasyon gerektirir.

Özel bir spor hocasıyla çalıştığınızda programı kendi müsaitlik durumunuza göre ayarlarsınız. Ve siz spora gitmezsiniz, spor size gelir!

Yani artık spor yapmamak için bir bahaneniz kalmadı.

Vücudunuzu şekillendirirken her hareketi ezbere bilen bir fitness hocasıyla çalışarak istediğiniz görünüme doğru egzersizlerle kavuşabilirsiniz. Kişisel antrenörünüz sizi motive eder, spor yapmaya teşvik eder ve sizi yönlendirir.

Egzersiz yaparken sınırlarınızı zorlar. Ve size cesaret vermek için hep yanınızdadır.

Çalıştığınız ağırlığı azaltmanızı veya çoğaltmanızı söyleyebilir.

Hangi bölgede hangi hareketi uygulamanız gerektiğini söyler.

Mesela çoğumuzun bildiği gibi üst bacağınızı güçlendirip kalçanızı sıkılaştırmak için squat yapmanız gerektiğini söyleyecektir.

Squat yaparken en güzel sonucu almak için ağırlığı zamanla artırmak da önemlidir. 

Fitness eğitmeniniz size koçluk yapacak ve bir yerinizi incitmeyeceğinizden emin olmak için yanınızda olacaktır. Bu noktada özellikle sırtınıza dikkat etmelisiniz. Bir ağırlık kaldırırken önce sırt devreye girer. Bir şey kaldırırken ağırlığı bacaklarınıza vermeyi öğreneceksiniz.

Herhangi bir antrenman programına başlamadan önce koçunuz vücudunuzdaki güçlü ve zayıf bölgeleri görmek için objektif bir kondisyon değerlendirmesi yapacaktır.

Ayrıca sağlığınız açısından tehlike arz edecek durumları göz önünde bulundurarak spor yapmanızı sağlayacaktır.

Daha sonra üç temel konu üzerinde yoğunlaşacaktır:

 • Kas geliştirme: Vücudunuzu şekillendirmek veya kas kütlenizi artırmak için koçunuz hedeflerinize uygun bir fitness programı tasarlayacaktır. Böyle program karın, iç bacak, üst bacak, kol vs. çalışmayı veya sadece düz bir karın için yağ yakmayı içerebilir.
 • Temel bir beslenme programı: Yeterli kalori almadan kas kütlenizi artıramazsınız. Antrenörünüz, fitness planınızı oluştururken beslenmenizi de es geçmeyecektir. Size ne zaman ne yiyeceğinizi, ne kadar yiyeceğinizi, spordan önce ve sonra nasıl besleneceğinizi, zararlı yağların neler olduğunu, hangi yiyeceklerin protein açısından zengin olduğunu söyleyecektir.
 • Dinlenme: Her egzersizden sonra mutlaka kaslarınız ağrıyacaktır. Kasların iyileşip gevşemesi ve sakatlanmayı önlemek için yeterli dinlenme süresi hayati önem taşır.

Artık ideal vücut geliştirme uzmanınızı bulmaya hazır mısınız? Hemen Superprof'ta bir fitness eğitmeniyle tanışın!

Fitness eğitmeni ile etkili spor programı
Kendi fitness programınızı oluşturup fit olmaya hazır mısınız? | Kaynak: Unsplash
En iyi Personal Trainer öğretmenleri müsait
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (9 yorum)
Merve
₺150
/saat
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (30 yorum)
İbrahim
₺50
/saat
İlk ders ücretsiz!
Ahmet anil
5
5 (16 yorum)
Ahmet anil
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (7 yorum)
Dora
₺70
/saat
İlk ders ücretsiz!
Çağrı
5
5 (8 yorum)
Çağrı
₺160
/saat
İlk ders ücretsiz!
Serenay
5
5 (7 yorum)
Serenay
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (13 yorum)
Gizem
₺85
/saat
İlk ders ücretsiz!
Barkın
5
5 (11 yorum)
Barkın
₺75
/saat
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (9 yorum)
Merve
₺150
/saat
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (30 yorum)
İbrahim
₺50
/saat
İlk ders ücretsiz!
Ahmet anil
5
5 (16 yorum)
Ahmet anil
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (7 yorum)
Dora
₺70
/saat
İlk ders ücretsiz!
Çağrı
5
5 (8 yorum)
Çağrı
₺160
/saat
İlk ders ücretsiz!
Serenay
5
5 (7 yorum)
Serenay
₺80
/saat
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (13 yorum)
Gizem
₺85
/saat
İlk ders ücretsiz!
Barkın
5
5 (11 yorum)
Barkın
₺75
/saat
İlk ders ücretsiz>

Özel Spor Hocanızla Hedeflerinize Kavuşun

Askere gitmeden vücudunuzu toparlamak mı istiyorsunuz? Veya sadece güçlü kaslara sahip olmak mı?

İstanbul maratonu gibi bir maratona da hazırlanıyor olabilirsiniz tabii.

Size yalan söylemeyeceğiz. Artık harekete geçmeli ve bu seviyelerde rekabet etmek için yoğun bir şekilde çalışmalısınız.

Televizyonun önünde koltukta uzanarak geçirdiğiniz hafta sonlarına artık son!

Spor ayakkabılarınızı giyip harekete geçin!

Ancak dikkat edin de takip edebileceğiniz bir program olmadan hemen egzersiz rutininize başlamayın!

Özellikle de spor yaparak ulaşmayı planladığınız belirli hedefleriniz varsa özel bir fitness eğitmenine ihtiyacınız olacaktır.

Fitness eğitmeniniz vücudunuzun dayanıklılığının artmasını sağlayacak ve hedeflerinizi ulaşmanıza, hatta hedeflerinizi aşmanıza yardımcı olacaktır. Bunun için sizi kardiyovasküler ve kuvvet egzersizi gibi farklı egzersizler hakkında bilgilendirecektir.

İki çeşit fitness programı vardır.

Biri Temel Antrenman yani Genel Fiziksel Antrenmandır. Tüm vücut antrenmanı da denebilir. Bu seviyede bir program, aşama aşama tekrarların ve ağırlıkların artırılmasıyla oluşturulan dayanıklılığa odaklanır.

Bu tür bir spor programında kas gücünüzü artırırsınız. Bununla birlikte vücut geliştirmek ve kol kası gibi belli kaslarınızı geliştirmek için kuvvet antrenmanları da yapabilirsiniz.

Bir diğeriyse Özel Fiziksel Antrenmandır. Özel bir spor hocası size bu türün tüm ayrıntılarını verecektir!

Bir fitness eğitimi ile koçunuz dayanıklılığınızın sınırlarını zorlayacak!

Güçlendirmeyi veya inceltmeyi hedeflediğiniz bölgelere yoğunlaşarak o bölgelere özel hareketler gösterecektir.

Veya mesela bir maratonda koşmayı hedefliyorsanız koçunuz aerobik dayanıklılık geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Sporu hangi amaçla yapıyor olursanız olun, hedeflerinize uygun bir egzersiz planına mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Böyle bir egzersiz planı yapması için de bir fitness antrenörüyle görüşebilirsiniz.

Kardiyo Egzersizleri ve Vücut Şekillendirmeyle İlgili Yardım Alın

Herkes core kasları üzerinde çalışırken fit, sıkı ve sağlıklı bir vücudun hayalini kurar. Kişisel antrenörünüz kas güçlendirme hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak ve taş gibi karın kaslarınızın olmasına yardım edecek!

Peki, gelelim kardiyo konusuna...

Kardiyovasküler egzersizler neden bu kadar önemlidir?

Kalp atış hızınızı yükseltmek, kilo vermenin anahtarıdır. Mesela koşu bandında veya dışarıda koşmak, bisiklete binmek ve kürek çekmek yağ yakmanızı sağlar.

Kardiyo egzersizlerini aksatmamalısınız. Hatta size birkaç fonksiyonel hareket göstermek ve hızınızı veya tekrarı ne zaman artıracağınızı belirlemek için antrenörünüz yanınızda olmalıdır.

Kısacası kardiyo egzersizleri genel fiziksel durumunuzu iyileştirir. Düzenli kardiyo yaparak fiziksel aktivite sürenizi uzatabilirsiniz. Böylece daha çok enerjiniz olur!

Kardiyo ile hipertansiyon, yüksek kolesterol ve diyabetin önüne geçebilir, daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz!

 

Kardiyo egzersizleri hem akciğerlerinizi hem de kalbinizi iyileştirir.

 

Daha ne bekliyorsunuz? Sağlığınız için o bisiklete binin! O koşun bandına çıkın! Kalbinizi çalıştırmak vücudunuzu iyileştirir.

Spor hocası ile sağlıklı egzersizler
Spor yaparken sakatlanmaları önlemek için iyice ısınıp hareketleri doğru yapmalısınız. | Kaynak: Unsplash

Karın Egzersizleri

Fitness severlerin özellikle yoğunlaştığı bölgelerden biri de karın.

Siz de öyle fotoğraflardaki gibi sixpackiniz olsun istiyorsanız düzenli spor yapmak zorundasınız!

Panik yapmayın. Kişisel spor hocanız size gereken koçluğu yapmak için yanınızda olacak.

Göğüs kafesinizden leğen kemiğinize kadar uzanan beş simetrik çift karın kasının olduğunu bilmelisiniz.

Hepsini düzgün ve eşit bir şekilde çalıştırmak için bu hareketleri egzersiz rutininize dâhil etmeniz gerekiyor:

 • Crunch - Üst karın bölgesini çalıştırır.
 • Scissors kicks (Makas hareketi) - Bacaklar yerden yaklaşık otuz santimetre yukarıda olur ve ileri geri makas hareketi yapılır.
 • Plank - kollarınızdan ve ayaklarınızdan güç alırken tüm karın bölgeniz gerilir.

Ancak bu egzersizleri yaparken dikkatli olun. Bazılarında alt bel bölgenize fazla yüklenip veya hareketi yanlış yapıp sakatlanma riskiniz olabilir.

Kişisel antrenörünüz size hedefinize ulaşmanızı sağlayacak birçok hareket gösterecek ve istediğiniz sonuçları aldığınızdan emin olacaktır.

Superprof ile Kişisel Antrenörünüzü Bulun

İnternette sürekli karşınıza çıkan videolar ve bilgilendirici makaleler, orada burada açılan spor salonları, koşanlar ve bisiklet sürenlerle dolu parklarla insanın kendini spor yapma trendine kaptırmaması biraz zor!

Doğru antrenörü veya sizin için en uygun eğitim programını bulmak için acele etmemeli, bu işe zaman ayırmalısınız. Kendinize şu soruları sorabilirsiniz:

 • Bu spor hocasına güvenebilir miyim?
 • Bana vereceği program fiziğimi geliştirmeme yardımcı olacak mı yoksa tek derdi sadece çok para kazanmak mı?
 • Kişisel bir antrenörün hazırladığı programla fitness hedeflerime gerçekten daha hızlı ulaşabilir miyim?
 • Online kişisel antrenörle çalışmak yüz yüze çalışmak kadar etkili olur mu?

Tüm bunlar kişisel bir fitness eğitmeniyle anlaşmadan önce aklınıza gelebilecek sorulardan sadece birkaç tanesi. Önemli olan, eğitmeninizin yapacağınız spordan zevk almanıza ve alacağınız eğitimin faydasını görmenize yardımcı olmasıdır.

 

Superprof'un amacı, sizi becerilerinize en uygun kişisel antrenörlerle buluşturup hedeflerinize ulaşmanızı sağlamaktır.

 

Sertifikalı kişisel antrenör profillerinde şunları görürsünüz:

 • Eğitmen sertifikası bilgileri ve uzmanlık alanları
 • Koçluk yaptığı diğer müşterilerin yorumları ve değerlendirmeleri
 • Saatlik ücretleri - Antrenörlerimiz genellikle ilk dersi ücretsiz veriyor!
 • Konum - Koçun nerede yaşadığı ve evinize gelip gelmeyeceği

Superprof'ta personal trainer ücretleri saatlik ortalama 71 TL. Ancak seçtiğiniz koç küçük gruplar hâlinde ders veriyorsa birkaç arkadaşınızla birlikte antrenman yaparak daha düşük ücret ödeyebilirsiniz.

İyi bir fitness programı veya kişisel bir fitness eğitmeni ile hedeflerinize ulaşmanın birçok yolu vardır. Sadece motive olmanız ve fitness eğitmeninizle iyi bir ilişki kurmanız gerekir.

Ve Superprof'ta bulabileceğiniz bir fitness hocası ile fiziki dayanıklılığınızı artırıp hedeflerinize düşündüğünüzden daha hızlı ulaşacağınızı garanti ediyoruz!

Özet: Kişisel Antrenörler Vücudunuzu Şekillendirmenize Yardımcı Olur

Tüm makaleyi okuduysanız ve istediğiniz vücudu elde etmek için bir sonraki adımı atmaya hazırsanız unutmamanız gereken birkaç şey daha var.

Bazı sebeplerden dolayı hem beslenme hem fitness alanında uzman biriyle çalışmanız daha iyi olacaktır:

 • Konum ve kullanılabilir alan: Antrenörünüz her ikiniz için de uygun gün ve saatlerde evinize gelebilir.
  Bir grupla fitness dersleri almak yerine kişisel fitness antrenörüyle bire bir çalıştığınızda dikkatinizi dağıtacak birileri olmayacağınızdan daha keyifli ve etkili spor yaparsınız.
 • Ders almak istediğiniz fitness uzmanı eğitimli ve sertifikalı olmalıdır. Bir spor hocasıyla görüşürken mutlaka hangi eğitimleri aldığını sormalısınız.
 • Beslenme konusunda uzmanlaşmış herhangi bir fitness hocası, hedeflerinize doğru hızla ilerlemeniz için size rehberlik edecek, ihtiyacınız olan desteği sağlayacaktır.
  Kişisel fitness eğitmeniniz vücut tipiniz ve yaşam tarzınızı göz önünde bulundurarak size özel bir beslenme planı hazırlayacaktır. Böylece gözle görülür değişiklikler elde edeceksiniz!

Her iki alanda da uzmanlaşmış bir spor hocasıyla sağlıklı bir beslenme planınız ve size özel bir fitness programınız olur. Böylece genel fitness hedeflerinizi planlayabilir, fiziksel ve zihinsel sağlığınıza daha kolay ulaşabilirsiniz.

 

Zihin ve beden arasındaki bağ çok önemlidir. Ne demişler, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur!

Personal Trainer öğretmenine mi ihtiyacınız var?

Makaleyi beğendiniz mi?

5,00/5 - 1 puan
Loading...

Seda

Spor yapmayı, film izlemeyi seven; farklı bir kültürü keşfederken ilk yemeklerini deneyen bir çevirmenim. Yeni bir dil öğrenmekse hobilerim arasında.