Kişisel ve Mesleki Gelişiminiz için Yardım Alın

Mesleki ve kişisel hayatınızda bazı zorluklar mı yaşıyorsunuz? Tekrar yükselmenize yardım edecek öneri, danışma, koçluk ve benzeri yardımlara mı ihtiyacınız var? Superprof size yardım etmek için burada. İster yaşam koçu arıyor olun ister Hukuk veya Muhasebe gibi alanlarda mesleki gelişime ihtiyaç duyuyor olun, aradığınız rehberi burada bulacaksınız. Superprof, size yardım etmeye gönüllü alanında uzman binlerce uzmanı size sunar.

Yakınınızdaki Kişisel Gelişim Özel Ders Hocaları

Kişisel gelişim kursu almak istemenizin birçok nedeni olabilir, belki de kariyeriniz ve profesyonel yaşamınız için biraz eğitim almak ve işiniz için bazı yeni beceriler ve teknikler öğrenmek isteyebilirsiniz. Belki stresiniz veya zaman yönetiminiz konusunda size yardımcı olacak birine ihtiyacınız olduğunu hissediyorsunuz veya belki de gelişmiş iletişim becerileri geliştirmeyi hedefliyorsunuz.

 

Kişisel gelişim kursuna neden başlamak isterseniz isteyin, profesyonel bir Superprof danışmanıyla birlikte çalışmayı seçmek, istediğiniz sonuçları elde etmenizi sağlamanın harika bir yoludur. Bir kişisel gelişim danışmanı ile ders aldığınızda, kariyerinizi oluşturmaktan sevdiklerinizle ve meslektaşlarınızla ilişkilerinizi geliştirmeye kadar hayatınızın her alanında size yardımcı olacak beceriler kazanırsınız.

 

Kursunuzu, kendiniz hakkında öğreneceğiniz ve işleri hangi yolların sizin için işe yaradığını öğreneceğiniz, stres olmadan yaşam hedeflerinize ulaşmak için en iyi şansı veren bir eğitim deneyimi olarak kullanın. Öğrenmenize yardımcı olmayı seçtiğiniz akıl hocası, bilgi ve araçlarını size aktaracak ve herhangi bir alışkanlığı değiştirmek veya yaşamınız ve kariyeriniz için önemli beceriler geliştirmek için gereken motivasyonu elde etmek için kendiniz ve düşünce tarzınız üzerinde çalışmanıza izin verecektir.

 

Türkiye’nin herhangi bir yerinde yaşıyor olun, yerel bölgenizdeki profesyonel bir Superprof danışmanıyla iletişime geçin ve ücretsiz ilk dersinizle bugün kişisel gelişim kursunuza başlayın! Gelecekteki yaşamınızı ve kariyerinizi planlamanıza, işinizde yöneticiliğe terfi etmenize yardımcı olabilecek veya sadece işte ve boş zamanlarınızda stresten arınmış ve rahat hissetmenize yardımcı olabilecek hedeflere uygun bir kurs bulun.

 

Türkiye’deki en iyi kişisel gelişim danışmanlarıyla çalışın!

Superprof’ta, Türkiye’nin neresinde olursanız olun ihtiyaçlarınız için mükemmel kişisel gelişim kursunu bulabilmeniz için çok çalışıyoruz. Ankara ve İstanbul gibi tüm büyük başkentlerde ve tüm bölgelerdeki bölgesel kasabaların çoğunda kurslar veren akıl hocaları ve eğitmenlerle çalışıyoruz.

 

Eğitim ve öğretimde ne gibi deneyimlere sahip olduklarını ve hangi kursları sunduklarını görmek için bölgenizde bulunan danışmanlarımızın çevrimiçi profillerini görüntüleyin. Eğitmenlerimizden bazıları derslerini ve kurslarını çevrimiçi olarak sunacak, ancak ayrıca haftada bir gün veya programınıza uyan tarihlerde düzenli bir yüz yüze oturum için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Her bir eğitimin size sunduğu becerileri ve bilgileri görün ve kursunuzun nasıl organize edilmesini istediğinizi düşünün. Yeni insanlarla tanışmak ve yeni ilişkiler kurmaya başlamak istiyorsanız, bölgenizdeki herhangi bir eğitmenin bir grup oturumu veya kursu sunup sunmadığını da görebilirsiniz. Bu size sosyal çevrenizi genişletme ve sizinle benzer düşünce yapısına sahip diğer insanlarla tanışma fırsatı verebilir. Grup dersleri, öğrendiğiniz yeni iletişim araçlarını ve tekniklerini kullanarak pratik yapmak için harika bir yol olabilir ve onlara bilginizi diğer insanlarla paylaşma ve belki de kendiniz bir şeyler öğrenme şansı verebilir!

 

Hangi profesyonel kişisel gelişim danışmanlarımızla birlikte çalışmak istediğinize ve tabii ki yanlarında ne tür bir yol almak istediğinize karar verdikten sonra, ilk randevunuzu almak istediğiniz günü ayırtmak için web sitesi aracılığıyla onlarla iletişime geçmeniz yeterlidir. Kursunuzun ilk dersi ücretsiz olarak sunulur, bu nedenle bugün kursunuza başlamanızı ve hedeflerinize doğru gerçek adımlar atmaya başlamanızı engelleyecek hiçbir şey yoktur!

 

Kişisel gelişim dersi almak kariyerinize nasıl fayda sağlayabilir?

Kariyeriniz ve profesyonel yaşamınız ile ilgili rehberlik ve eğitim arıyorsanız, Superprof’ta ihtiyaçlarınız için mükemmel eğitmeni bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Türkiye genelinde, eğitmenlerimiz ve danışmanlarımız çevrimiçi ve yüz yüze kısa kurslar ve düzenli dersler sunar. İş alanınız için temel becerileri geliştirmenize ve kariyerinizi ve profesyonel ilişkilerinizi kurarken çok değerli olabilecek bilgileri aktarmanıza yardımcı olacak ilgili deneyime sahip doğru danışmanı bulun.

 

İyi iletişim, herhangi bir iş yerinin önemli bir parçasıdır ve her şeyin sorunsuz ve stressiz bir şekilde yürümesini sağlar; bu nedenle, özellikle işinizde yönetim hedefleriniz varsa, iletişim tekniklerini öğrenmek için biraz zaman ayırmanız akıllıca olabilir. Bir Superprof kişisel gelişim danışmanı ile kısa bir kursa katıldığınızda, meslektaşlarınız veya çalışanlarınızla nasıl iyi ilişkiler kuracağınızı, zamanınızı nasıl iyi yöneteceğinizi ve gününüzü etkili bir şekilde planlamanın yollarını öğreneceksiniz; Kariyeriniz ilerledikçe geliştirmeniz gereken tüm önemli beceriler.

 

Kursunuzun her oturumunda kendiniz hakkında daha fazla bilgi edinecek ve kişisel ve profesyonel yaşamınızın özelliklerini iyileştirecek araçlar verilecektir. Ulaşılabilir hedefler belirleyerek ve kişisel gelişim danışmanınızla birlikte çalışarak hangi iş alanında çalışıyor olursanız olun, kendinize en iyi başarı şansını verin. Size ilerlemek için bir rehberliğe ihtiyaç duyduğunuzu düşündüğünüz alanlara enerjinizi en iyi nasıl odaklayacağınız gösterildiğinde ve öğretildiğinde hiçbir şey ulaşılmaz değildir.

 

Zamanınızı bir kişisel gelişim danışmanıyla geçirmek, iş yerinizde görüşme süreçlerini anlamanıza ve kişiler arası harika ilişkiler kurmanıza yardımcı olacak teknikleri öğreneceğiniz için profesyonel yaşamınızda size avantaj sağlayacaktır. Güçlü yönlerinizin neler olduğunu ve iş dünyasında bunlardan nasıl yararlanabileceğinizi öğrenmek için kursunuzu kullanın. Verimliliğinizi ve sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmak için günlük görevlerinizi öncelik sırasına koyabilmeniz için hangi konularda iyi olduğunuzu bilmek önemlidir.

 

Profesyonel bir Superprof kişisel gelişim eğitmeninin bağımsızlığa ve ticari başarıya giden yolda size yardım etmesine izin verin, ücretsiz olarak sunulan ilk seansınızla bugün derslerinize başlayın!

 

Kişisel gelişim neden önemlidir?

Kişisel gelişim, yeni beceriler öğrenerek veya mevcut becerileri geliştirerek kendinizi geliştirmeye yönelik adımlar atma sürecidir. Kişisel gelişim genellikle kişiye ve değerlerine bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

 

Kişisel gelişim birçok nedenden dolayı önemlidir. Hedefleri ve becerileri belirleme ve gerçekleştirme eylemi, yaşamlarımız boyunca sürekli büyümemize yardımcı olur. Uğruna çalışacak bir şeye sahip olmak, yolda, azimli ve motive olmanıza ve uzun vadede daha mutlu olmanıza yardımcı olur.

 

Ama hedeflere ulaşmak için nasıl gidiyorsunuz? Basitçe söylemek gerekirse, kişisel gelişim hedef belirlemeyi, bu hedeflere nasıl ulaşacağınızı planlamayı ve planınızı uygulamayı içerir. Hedeflerinize nasıl ulaşacağınızı planlamak için saatler harcayabilirsiniz, ancak sonuçları görmek istiyorsanız uygulama önemlidir.

 

Aşırı basitleştirilmiş gibi görünse de, şaşırtıcı gerçek şu ki, insanlar aslında hedef belirleme konusunda pek iyi değiller ve birçok insan takip etmek için mücadele ediyor ve uygulama aşamasında yetersiz kalıyor. Burada irade gücü ve disiplin başarınızın anahtarıdır. Yarın diyete başlayacağınızı söylemek çok güzel, ancak bunu takip ettiğinizden emin olmak için hangi önlemleri aldınız? Abur cuburları attın mı? Veya sağlıklı yemek hazırlığı yaptınız mı? Bu küçük eylemler başarıya ulaşmanıza yardımcı olabilir.

 

Belki topluluk önünde konuşma becerilerinizi geliştirmek istiyorsunuz, aslında bu her gün üzerinde çalışabileceğiniz bir şey değil. Öyleyse neden kendinizi adadığınızdan emin olmak veya mevcut işinizde bunu daha fazla yapmanın yollarını bulmak için bir topluluk önünde konuşma kursuna, hatta oyunculuk kurslarına kaydolmuyorsunuz.

 

İstihdam edilebilirliği artırma, sözlü iletişimi geliştirme veya kişilerarası becerilerinizi geliştirme konusunda endişelenmeden önce, hedef belirleme tekniğinizi kullanarak başlayın. Pek çok insan ya çok kolay ya da çok belirsiz hedefler koyarak hata yapar ve bu genellikle somut ve uygulanabilir bir şeye dönüşmez. Hedef belirleme, yaşam koçunuzun yapmanıza yardımcı olabileceği bir şeydir.

 

 

Bir koçla becerilerinizi geliştirin

Kişisel hedefler kişiye göre değişir. Yüksek kariyer motivasyonuna sahip biri kendilerine kariyer odaklı hedefler koyabilir, ancak bunlar insanların kendileri için belirleyebilecekleri tek hedef türleri değildir. Yeni bir dil konuşmayı öğrenmek veya dikiş dikmek gibi yeni bir hobiye başlamak da kişisel gelişim kategorisine girebilir – yeni bir şey öğreniyorsanız kendinizi geliştiriyorsunuz demektir!

 

Kariyer hedefleri, becerileri veya topluluk önünde konuşma becerileri gibi şeyleri içerme eğilimindeyken, bireysel hedefler egzersiz ve zihinsel sağlık gibi unsurların altına girer.

 

Kariyer hedefleri şunlara odaklanabilir:

 • Profesyonel yetenekler
 • İş yetenekleri
 • Çatışma yönetimi becerileri
 • Liderlik özellikleri
 • BT becerilerini veya teknik bilgiyi geliştirmek

Kişisel hedefler şunları içerebilir:

 • Fitness becerileri
 • Ruh sağlığı becerileri
 • Olumlu bir zihniyet geliştirmek
 • Sosyal kaygı ile yüzleşmek
 • Gitar çalmayı öğrenmek
 • Yeni bir dil öğrenmek
 • Kötü alışkanlıklar üzerinde çalışmak

 

Kişisel gelişim koçunu nerede bulabilirsiniz?

Akredite kişisel koçları (yaşam koçları olarak da bilinir) çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinde çok çeşitli yaşam koçlarına sahip olan Superprof gibi bir dizi platform var. İlk görüşmeniz sırasında koçunuz, açıkça etiketlenmiş hedeflerle eyleme geçirilebilir bir plan geliştirmenize yardımcı olacaktır. İlk görüşmenizin sonunda somut bir planla ayrılmalısınız ve yaşam koçunuz başarılı olmanıza yardımcı olmak için her adımda yanınızda olacak!