27256bool(false) bool(false)

Müzik aleti çalmak veya şarkı söylemek ister misiniz?

Müzik öğretmenlerimiz müzik teorisinden şan derslerine çeşitli alanlarda bilgilerini sunarlar. İstediğiniz müzik aletini (gitar, piyano, keman, bateri vb …) uzmanlarından öğrenin.

İster başlangıç seviyesinde olun ister yeteneklerinizi geliştirme veya sınavlara hazırlanma aşamasında olun, elbette yardıma ihtiyacınız olacaktır.

Superprof platformunda barındırdığı 100,000’den fazla müzik profesyoneliyle müzik öğretmeni bulmak için en iyi adrestir.

 Müzik ruhun gıdasıdır derken sanatçılar ve düşünürler aslında oldukça doğru bir söz söylemişlerdir. İnsan kaç yaşında olursa olsun veya hayatta ne yapıyor olursa olsun, müzik her zaman ihtiyacı olan bir gereksinimdir. Tıpkı yemek yemek, su içmek veya nefes almak, sosyalleşmek gibi insanın temel ihtiyaçları varsa, müzik dinlemekte bu ihtiyaçlar arasında yerini alır. İnsanın hem psikolojik hem de fizyolojik olarak kendini daha iyi hissetmesi ve o ruhunu ve zihnini tatmin edebilmesi için müziğe ihtiyacı vardır. Herkesin kendi müzik zevki olmakla birlikte tüm dünyada çok çeşitli müzik türlere ve çalgılar yer almaktadır.

 

Dünyada yer alan müzik türleri ve çalgılar insanlar tarafından yapılmış ve insanlar tarafından geliştirilmekte ve tüketilmektedir. Müzik kimi zaman Doğadan esinlenen hep yapılırken kimi zaman günümüze baktığımızda elektronik gelişmelerden ve dijital ortamdan etkilenerek elektro veya tekno diyebileceğimiz şekilde evrilmiştir. Tüm bu gelişim hem insanların gelişimine hem de evrenin gelişimine yansıtmaktadır. Müzik aslında bakacak olursak hem insanın evrimine hem de tarihi ve toplumların sosyolojik yapısını bizlere yansıtan önemli bir göstergedir.

 

Müziği insanlar yapar demiştik. Peki müzik yapan insanlar müzik yaptabilmek için nelere ihtiyaç duyarlar diye soracak olursanız bunların cevabı da aslında çok belli değil. Müzik yapmak isteyen kişilerin öncelikle eğitim almaları gerekir. Müzik eğitimi sonrasında pek çok kişi de ilgi duydukları bir enstrüman çalabilir veya şarkı söyleyebilir veya kendi şarkılarını kendileri oluşturabilirler.

 

Keman, gitar, piyano, bağlama gibi sayısız müzik enstrümanının yanında Şan dersleri gibi insanın kendi doğal sesini kullanarak müzik üretmesi için bu alanlarda eğitim almaları gerekir. İnsanların bu yüzden örneğin gitar derslere veya şu an derslere gibi kendi ilgi duydukları müzik aleti nde veya müzik türünde ders almaları ve kendilerini geliştirmeye başlamaları gerekmektedir.

 

Müzik Alanında Eğitim İçin Özel Ders Seçenekleri

Bir enstrüman çalmak istiyorsanız o enstrüman öğrenmeniz gereklidir. Enstrüman öğrenmek için en mantıklı ve en verimli yol ise özel ders almak olacaktır. Enstrümanlar öğrenilmesi çaba gerektiren ve aynı zamanda yoğun bir ilgi gerektiren kimi zaman karmaşık kimi zaman sade olabilen aletlerdir. Enstrümanla çıkarılmak istenen sesler ve yapılmak İstenen müzik belirli bir eğitim seviyesi gerektirir. Bu bireyler kaç yaşında olurlarsa olsunlar veya sosyal durumları ne olursa olsun, istedikleri enstrüman için özel dersler alıp kendilerini geliştirebilir ve bu enstrümanı çalmak hayallerini gerçeğe dönüştürebilirler. Bunun için herkes özel ders seçeneğine başvurup özel ders alabilmektedir.

 

Özel ders almak sizin müzikal hedeflerinize ve ihtiyacınız olan müzik eğitimine sahip olabilmeniz için sahip olabileceğiniz ve başvurabileceğiniz belki de yegane yoldur. Müzik eğitimi Özel ders ile alındığında hocanız sizin müzikal hedefleriniz ve kabiliyetleriniz doğrultusunda sizlere en iyi çalışma programını sorabilecektir. Özel ders hocanız ile bu şekilde bir müzik programı izlediğinizde dilediğiniz enstrümanda veya müzik konusunda almak istediğiniz eğitime ve uzmanlığı çok daha verimli ve hızlı bir şekilde almanız mümkün olur.

 

Örneğin gitar çalmak istiyorsanız veya piyano çalmayı öğrenmek istiyorsanız bir tane özel ders veya piyano özel ders almaya başlayabilirsiniz. Özel ders almaya başladığınızda hocanız sizinle özel olarak birebir ilgileneceğim için, sizin en ufak gelişiminizden veya gerilemenizden haberdar olacaktır. Bu yüzden sarf ettiğiniz her ilerleme sonrasında hocanın sizleri daha iyi takip edebilecek ve sizlerin bir sonraki adımda ne ihtiyacınız olduğunu görecektir. Hocanızın sizlerin gelişimini görmezse aynı zamanda enstrümanı öğrenirken yaşayabileceğiniz zorlukları veya yanlışlıkları en erken seviyede tespit edip bunları düzeltmeniz için önlem alması anlamına gelecektir.

 

Enstrüman dersleri dışında şu an dersleri almak isterseniz de bir özel şan hocası ile alacağınız derslerde sesinizi çok iyi bir şekilde kontrol etmeniz mümkün olacaktır. Özel şan dersinde hocanız sadece sizin sesinizi duyacak ve o ders sırasında tüm ders boyunca sizin sesinizi dinleyecektir. Özel derslerin birebir olması, kendinizi çok daha iyi ifade edebilmeniz ve hocanızın tüm enerjisini size harcaması olanağını beraberinde getireceği için yine sesinizi geliştirmeniz çok daha hızlı ve etkili olacaktır. Özel dersler sırasında hocanız sesinizin kalitesini ve sesinizin sınırlarını görüp sizleri yavaş yavaş eğiterek ses tellerinizi nasıl kullanmamız gerektiğini ve nefesinizi nasıl ayarlamanız gerektiğini sizinle paylaşacak ve sizleri adım adım takip edecektir. Sizlerin zorlandığınız noktalar da veya üstünde daha fazla çalışmanız gereken noktalarda sizlere özel bir çalışma programını sunabileceklerdir.

 

Özel ders hocaları ister enstrüman çalmak isteyen ister ses tellerinizi geliştirmek isteyen sizlere yardımcı olabilecektir. Superprof’ta müzik anlamında hemen hemen her alanda özel ders hocası bulmanız mümkündür piyanodan çello ya gitardan bağlama ya da yan flütten saksafona derslerinden müzik teorisine kadar aklınıza gelebilecek tüm müzik türleri nde ve alanlarında özel ders hocası bulup kendinizi istediğiniz hızda ve ritim de geliştirmeniz mümkündür. Superproftaki özel ders hocaları sizlere hemen ders vermek için müsait olan oldukça atik ve dışa dönük hocalardır.

 

Superprof’ta tek yapmanız gereken ders almak istediğiniz alanda arama yapıp hocaları görüntülemek ve buna göre ders almaktır. Superprof hocaları Türkiye’nin dört bir yanında bulunup sizin evinizin yakınında bile bulunabilirler. Derslerinizi bu yüzden dilerseniz kendi evinizde dilerseniz online olarak Türkiye’nin her yerinden alma imkanınız bulunur ve böylece müzik eğitiminizi başlatabilirsiniz.