Yabancı dil öğrenmek için yardıma mı ihtiyacınız var?

Yabancı dil öğretmenlerimiz sizi İngilizce öğrenmek, Fransızca dersleri, İspanyolca dersleri, İtalyanca kursları, Almanca konuşma, Arapça dersleri ve  daha birçok dildeki konularda bilgilendirmek için hazır. İster başlangıç seviyesinde olun ister yeteneklerinizi geliştirme veya sınavlara hazırlanma aşamasında olun, elbette yardıma ihtiyacınız olacaktır.

Anadilini öğretmek isteyen 130,000’den fazla çift dillli üyesiyle Superprof dil öğretmenleri için en iyi adrestir.

Yabancı dil öğrenmek öğrencilerin ufkunu açan çok önemli bir aktivitedir. Yabancı dil seviyeniz ne olursa olsun öğrenirseniz yabancı dil ne olursa olsun sizlere çok büyük faydalar sağlayacak bir karardır. İster İngilizce, ister İtalyanca ister Arapça, ister Fransızca, ister Rusça ya da diğer tüm dillerden birini öğrenmeye karar verin, öğreneceğiniz dil sizlere çok farklı bir değer katacaktır. Atalarımızın dediklerine bakarsak bir lisan bir insandır. Bu felsefeden hareketle yabancı dil öğrenmek için oldukça fazla motivasyonumuzun olduğunu söylemek mümkün olur. 

 

Bundan hareketle yabancı dil öğrenmek isteyen kişilerin ne gibi seçeneklere sahip olacağına bakabiliriz. Superprof sayesinde öğrenciler o yaşları ne olursa olsun özel ders alarak istedikleri yabancı dil öğrenme şansına sahip olurlar. Superprof’ta da yer alan yabancı dil hocaları sizlere her seviyeden ve her öğrenme biçiminden yabancı dil öğrenme seçeneğini sunacaktır. Kendinizden emin bir şekilde uzman hocalardan dilediğiniz yabancı dil öğrenmek gibisi yoktur. Yabancı dil öğrenmeye başladığımızda en önemli etmenlerden biri hocanın ve alacağınız derslerin kalitesi olacağı için, istediğiniz yabancı dilde nasıl bir eğitim alacağınız Ve bu eğitimi nasıl sürdüreceğimi tamamen sizin elinizde olacak.

 

Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun, Superprof sayesinde öğrenmek istediğiniz yabancı dilde bir özel ders hocası bulmanız mümkün olacaktır. Superprof’ta bulacağınız yabancı dil hocasıyla sadece çevrenizde ve semtinizde değil aynı zamanda online eğitim almanız da mümkün hale gelir. Platformumuzda yer alan hocaların çoğu sizlere online eğitim de sunabilmektedir. Bu güzel gelişme sayesinde, şehrinde öğrenmek istediği yabancı dilde eğitim veren hoca bulamayan öğrenciler, başka şehirlerdeki öğretmenlerden özel ders talep edebilir ve hayallerindeki yabancı dili bu şekilde öğrenebilirler.

 

Neden Özel Ders Öğretmeni ile Yabancı Dil Öğrenmeli?

Özel ders, hangi dili öğrenmek istiyor olursanız olun, en hızlı ve en verimli şekilde o dili öğrenebilmek için en iyi yol olacaktır. Özel derslerde pek çok avantajınız bulunur. Bu avantajlarınızdan ilki özel dersler sırasında sadece sizin almanızdır. Birebir olarak gerçekleşen özel derslerde dersin odak noktası siz olmaktasınız. Bu sebepten dolayı, öğretmeniniz bilgilerini aktarırken tamamen size odaklı olmuş olacaktır. Öğretmeninizin bilgilerini en iyi sekilde aktarmak için sizin öğrenme stillerinizi görmesi ve sizin en iyi hangi şekillerde anladığınızı görmesi sizlerin çok daha kişiselleştirilmiş bir eğitim almanıza yardımcı olacaktır. Öğretmeniniz size gözlemleyip sizin ihtiyaçlarınıza veya öğrenme tipinize göre ders verecektir.

 

Özel ders ve yabancı dil öğrenirken çok daha sağlam adımlar atarsınız. Bütün bir ders boyunca hocanız sizinle ilgileneceğim senin hatalarını ve çok hızlı bir şekilde görebilecektir. Kalabalık bir sınıfta öğretmenlerin gözünden yaptığımız hatalarla takıldığınız noktalar kaçabilir. Özellikle çekingen bir öğrenciyseniz ben yabancı dil konuşma konusunda çekiniyorsanız, öğretmenlerinizin yaptığınız hataları gelmeleri çok daha zor olabilecektir. Özel ders hocası böyle durumların üstesinden gelip sizlerin hatalarını daha ilk başta görecek ve hızlıca düzeltecekler. Böylece konu eksiklerimiz oluşmadan çok daha hızlı bir şekilde yabancı bir dil öğrenebileceksiniz. 

 

Özel ders hocası aynı zamanda sizlerin dil yeteneğinizin ne seviyede olduğu ve dil öğrenimi nde hangi yöntemleri daha açık olduğunuzu tespit edebilecektir. Siz bunların farkında olmasanız bile hocanız sizin hangi beceriler de hangi öğrenme teknikleri nde daha iyi performans sergilediğinizi görecek ve size buna göre bir çalışma programı hazırlayacaktır. Örneğin siz okuma becerilerinde çok iyiyseniz, sizlere daha çok okuma becerisini yönlendirecek ve İngilizcenizi veya Fransızcanızı veya öğrendiğiniz dil hangisiyse o dilde metinler okumanızı sağlayarak kendinize güven duymanızı ve bu şekilde hem psikolojik olarak hem de motivasyon anlamında çok daha pozitif bir şekilde yabancı dil öğrenmenizi sağlarlar.

 

Özel Ders Hocası ile Yabancı Dil Ders Fiyatları Pahalı Mı?

Yabancı dil öğrenirken uzun süreler ders almanız gerekecektir. Hepimizin bildiği üzere yabancı dil O öğrenmek istikrarlı bir şekilde çalışmayı ve tekrar etmeyi gerektirir. Yabancı dil, uzun süreler konuşulmazsa veya çalışılmazsa unutulmaya oldukça müsait bir alandır. Bu yüzden, öğrenciler yabancı dil öğrenirken uzun süreli bir plan yapmalıdırlar.

 

Öğrencilerin yabancı dil kurslarında dil öğrenme süreleri özel dersi olduğundan çok daha uzun olacaktır. Dil kurslarında öğrenciler ders aldıklarında kalabalık bir sınıfta ders alacakları için, kendilerine ayrılan süre azalacak ve bu yüzden öğrenciler çok daha uzun süreler ders almak durumunda kalacaktır. Özel ders alırkense, öğrenciler bir ders saatinin tamamından sadece kendileri ya yararlanabilecek ve bu ise yabancı dili daha iyi bir şekilde öğrenme olasılıkları artacaktır. Bunun sonucunda da çok daha hızlı bir şekilde ve kısa sürede yabancı dili çözmüş olacaklardır.

 

Öğrencilerin yabancı dili daha hızlı şekilde öğrene bilmeleri, maliyetlerini düşürecek ve bu yüzden özel dersi çok daha düşük ücretlerle öğrenmiş olacaklardır. Bunun yanında kurslarda öğrenciler kaçırdıkları dersleri telafi edemezken özel derslerde kendi ders saatlerini kendileri planladıkları için dersleri kaçırma gibi bir sorun yaşamazlar. Özel ders alırken öğrenciler en kötü ihtimalle hocaları ile konuşup dersin saatini veya gününü değiştirebilirler. Bu şekilde öğrenciler katılamayacakları dersler için gereksiz bir ücret ödemezler. Bu durum da, onlara Çok daha hesaplı bir dil öğrenme süreci sonunuz olacaktır.

 

Sonuç olarak baktığımızda, özel dersleri ile dil öğrenme masraflarınızı önemli ölçüde azaltabilir ve aynı zamanda çok daha verimli derslere sahip olabilirsiniz.