Birkaç aydır sürekli kendi başınıza egzersiz yapıyor ancak bir türlü istediğiniz kiloyu veremiyor ve hedeflerinize ulaşamıyor musunuz? O zaman bir kişisel antrenörle çalışmanızın zamanı gelmiş demektir. Özel spor hocasının size yardımcı olabileceği konulardan birkaçı:

 • Mevcut programınızı değerlendirir: Bir eğitmen, halihazırda ne yaptığınıza bakarak, antrenmanlarınızı daha verimli ve etkili hale getirmek için değiştirmenin veya gerekli uyarlamaları yapmanın yollarını bilir.
 • Hedeflerinizi inceler: Bir eğitmen, hedeflerinizin gerçekçi olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabilir.
 • Motive olmanıza yardımcı olur: Profesyonel spor hocanızla bir sonraki seansınız için randevunuz olduğunu bilmek, hafta boyunca egzersiz yapmak için motivasyonunuzu korumanıza yardımcı olabilir.
 • Sınırlarınızı biraz daha zorlamanızı sağlar: İnsanlar genellikle olası sonuçlarını görmeden sıkı çalışmak istemezler. Tek başınayken tembellik etmek kolaydır, ancak size meydan okuyacak (ve sizi neşelendirecek) biriyle çalışmak bir fark yaratabilir.
 • Sorumluluk sahibi olmanızı sağlar: Bir eğitmen haftalık hedefler belirlemenize yardımcı olabilir, ardından nasıl gittiğinizi görmek için düzenli olarak kontrol de eder.
 • Size öğretir: İster ağırlıkları düzgün bir şekilde nasıl kaldıracağınızı ister rutininize eklemek için yeni bir egzersiz öğrenmek isteyin, bir Personal Trainer bu konularda inanılmaz bir bilgi birikimine sahiptir. Kilo vermek için kardiyoya odaklanmanız gerektiğini düşünebilirsiniz, ancak kuvvet antrenmanına da ihtiyacınız olacak ve hocanız sizi en iyi şekilde yönlendirecektir.
 • Güzel sonuçlar aldığınızı fark etmenizi sağlar - ancak beklediğiniz şekilde değil. Bir eğitmen, durumunuzu dışarıdan daha net görebilir ve size yeni bir bakış açısı sunabilir.

Türkiye'de Personal Trainer bulabileceğiniz pek çok yer vardır.

İzmir'de yaşıyor ve Personal Trainer arıyorsanız epey şanslısınız! Çünkü İzmir'de sıcak havalar etkisini göstermeye başlamadan anlaşıp çalışmaya başlayabileceğiniz birçok Personal Trainer var! İzmir Personal Trainer veya Ankara personal trainer fitness kulübü önerilerimize geçmeden önce özel spor hocasıyla çalışmanızın size sağlayacağı avantajlardan ve özel spor hocanızın sizin için yapabileceklerinden biraz daha bahsedelim...

En iyi Personal Trainer öğretmenleri müsait
İbrahim
5
5 (34 yorum)
İbrahim
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (16 yorum)
Merve
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (14 yorum)
Gizem
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Çağrı
5
5 (8 yorum)
Çağrı
₺160
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmet anil
5
5 (16 yorum)
Ahmet anil
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Barkın
5
5 (11 yorum)
Barkın
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yigit
5
5 (5 yorum)
Yigit
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (34 yorum)
İbrahim
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (16 yorum)
Merve
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (14 yorum)
Gizem
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Çağrı
5
5 (8 yorum)
Çağrı
₺160
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmet anil
5
5 (16 yorum)
Ahmet anil
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Barkın
5
5 (11 yorum)
Barkın
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yigit
5
5 (5 yorum)
Yigit
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Bir Personal Trainer ile Çalışmanın Avantajları

Bir eğitmeninle çalışmanızın size sağlayacağı daha birçok avantaj vardır. İçlerinden bazılarına göz gezdirelim:

 • Doğru aktiviteleri bulur: Vücudunuz, programınız veya mevcut ekipmanınız için hangi egzersizin işe yarayacağını bile bilmiyor olabilirsiniz. Bir eğitmen tüm bu soru işaretlerinizi giderir ve sizin için en uygun programı çıkartır.
 • Zamanınızı verimli şekilde kullanmanızı sağlar: Bir eğitmen, egzersizinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olurken, aşırıya kaçmadığınızdan da emin olur.
U MAX ağırlık kaldıran kadın
Kişisel antrenörünüz size ne sıklıkla ne kadar ağırlık kaldırmanız gerektiğini söylemekle kalmaz ağırlığı nasıl doğru şekilde kaldıracağınızı da gösterir. | Kaynak: Unsplash
 • Makul bir program oluşturur: Bir eğitmen, çalışmaya başladığınızda size rehberlik edebilir ve başlangıçta ne kadar egzersiz yapabileceğinizi belirlemenize yardımcı olabilir.
 • Yeni bir bakış açısı sağlar: Bir eğitmen aldığınız sonuçlara da süreçteki durumunuza da objektif olarak bakar. Programınızın antrenmanınızı daha güzel, daha zorlayıcı ve hatta daha eğlenceli hale getirmek için ayarlamalar yapılabilecek alanlarını görürler.
 • Meydan okumanızı sağlar: Bir eğitmen egzersiz performansınıza bakacak ve geliştirebileceğiniz veya kendinizi biraz daha zorlayabileceğiniz alanlar hakkında size bilgi verecektir.
 • Yeni fikirler ve ekipman sağlar: Eğitmenler birçok farklı egzersiz türünde deneyimlidir. Özellikle denemek istediğiniz bir egzersiz türü varsa, vücudunuzun buna hazır olduğundan emin olur ve size o egzersizi gösterir.
 • Hareketleri doğru yapmanızı sağlar: Egzersizlerinizden en iyi şekilde yararlanmak ve yaralanmalardan kaçınmak için her egzersizi belirli bir şekilde yapmanız gerekir. Bir eğitmen, her hareketi doğru (ve güvenli bir şekilde) yaptığınızdan emin olmak için vücudunuzu doğru konuma getirmenize yardımcı olacak ipuçları sunabilir.
 • Ağırlıkları nasıl kaldıracağınızı gösterir: Bir kişisel antrenör, ağırlıkları ne sıklıkla kaldıracağınıza ve ağırlıklarınızı, setlerinizi ve tekrarlarınızı nasıl seçeceğinize karar vermenize yardımcı olabilir. Kendi başınıza spor yapmaya hazır olduğunuzda bu antrenmanlara devam etmeniz için çeşitli egzersiz programları oluşturabilirler.
 • Size vücudunuzla ilgili bilgi verir: Evde veya spor salonunda kendi başınıza egzersiz yapmayı planlıyorsanız, kaslarınız ve nasıl çalıştıkları hakkında bilgi edinmek çok önemlidir. Bir kişisel antrenör bu konuda sizi aydınlatacaktır.
 • Antrenman desteği sağlar: Eğitimi bıraktıktan sonra kişisel antrenörünüzle iletişimde kalmanız olasıdır. Çoğu eğitmen tavsiye almak için zaman zaman onlarla iletişime geçmenizden memnun olur ve istediğiniz zaman eğitime geri dönebilirsiniz.

İstanbul için Personal Trainer seçeneklerinize yakından bakalım mı?

İzmir'de Personal Trainer Bulun

Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip üçüncü şehri olan İzmir'de Personal Trainer arayışındaysanız çok fazla seçeneğiniz olduğunu söyleyebiliriz. Her şeyden önce, bir kişisel eğitmenle çalışmak konusunda gerçekten kararlı olmanız gerekir. Daha sonra, nerede oturduğunuz ve eğitmeninizle buluşmak için en fazla ne kadar mesafeyi göze aldığınız da önemlidir. Şimdi hep birlikte İzmir için değerlendirebileceğiniz Personal Trainer seçeneklerine bir göz gezdirelim.

Spor salonu gym ağırlık kaldıran kadın
Bir kişisel antrenörle çalışmak egzersiz programınızın tamamen size özel olmasını sağlar. | Kaynak: Unsplash

Macfit:

Türkiye'nin en popüler fitness kulüplerinden biri olan Macfit'in İzmir'de sekiz tane şubesi vardır. İçlerinde size en yakın şubeyi seçebilir ve spora başlayabilirsiniz.

Bu şubeler:

 • Macfit Alsancak
 • Macfit Asmaçatı
 • Macfit Bornova
 • Macfit Buca
 • Macfit Ege Perla
 • Macfit İzmir Optimum
 • Macfit Mavişehir
 • Macfit Point Bornova

Canberk Zeray Personal Couching:

Mavişehir'de hizmet veren Canberk Zeray kişisel antrenörle çalışmak isteyenlerin değerlendirebileceği seçeneklerden bir tanesidir. Bir kişisel antrenör arayışındaysanız kendilerine ait websiteler'deki yorumlara da bakmanızı önerebiliriz. Mesela bahsettiğimiz antrenörün sitesinde kendisi için

Canberk sadece vücut geliştirmek için değil sağlıklı bir disiplin oturtmamda da çok yardımcı oldu. Çok yetkin olmakla birlikte İzmir'de gördüğüm en samimi trainer olabilir. Çok teşekkürler!!!"

yazılmış. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir kişisel antrenör size yalnızca vücudunuzu geliştirmeniz ya da kilo kaybetmeniz için egzersiz programları sunmakla kalmaz aynı zamanda belirli bir rutini disiplinli şekilde oturtmanızı sağlar. Bu açıdan kişisel bir spor hocasıyla çalışmak çok avantajlıdır!

Çalışma saatleri:

Pazartesi: 07:00–20:00

Salı: 07:00–20:00

Çarşamba: 07:00–20:00

Perşembe: 07:00–20:00

Cuma: 07:00–20:00

Cumartesi: Kapalı

Pazar: Kapalı

Hafta sonları için durum değişebileceğinden detaylı bilgiyi websitesinden alabilirsiniz.

Umut Varol Fitness, Spor, Personal Training

Bu alanda birçok sertifikaya sahip olan Varol,online fitness koçluğu ve danışmanlık da yapmaktadır.

 • Yağ yakarak zayıflama
 • Vücudu şekillendirme
 • Kişisel fitness planlamaları
 • Spor koçluğu ve uzun vade danışmanlık
 • Postur bozuklukları
 • Hedefe uygun beslenme önerileri
 • Performans geliştirme

ve daha birçok konuda danışanlarına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda uzaktan da eğitim verdiği için ülkenin neresinde olursanız olun kendisine ulaşabilirsiniz.

Pilates matı üzerinde pilates yapan kadın
Yapmak istediğiniz başka egzersiz türleri varsa bunu özel spor hocanızla konuşabilirsiniz. | Kaynak: Unsplash

Superprof Aracılığıyla İzmir'de Personal Trainer Bulun

İzmir'de Personal Trainer için çok fazla seçeneğiniz vardır. İzmir, Türkiye'nin en kalabalık üçüncü şehri olarak birçok alanda size çok fazla alternatif sunar. Ancak opsiyonlarınızın bu kadar fazla olması başınızı biraz döndürebilir! İşte bu nedenle, bir Personal Trainer arayışında olanların göz önünde bulundurması gereken birkaç nokta vardır. Şanslınız ki Superprof çoğu konuda olduğu gibi bu konuda da yanınızda! Sitemizi ziyaret edip Personal Trainer aramanızı İzmir için filtreleyebilirsiniz. Ardından karşınıza Superprof aracılığıyla İzmir'de hizmet vermekte olan kişisel antrenörlerin profil sayfaları çıkacaktır. Bu sayfaları detaylı olarak inceledikten sonra sizin için en uygun olan antrenörle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitmenlerimiz profillerinde::

 • Bireysel mi yoksa grup halinde mi ders verdiklerini;
 • Ders verme şekillerini (yüz yüze ya da Webcam aracılığıyla online pt olarak);
 • Ders verilen alanları ( fitness, cross fitness, yağ yakma, jimnastik, kas geliştirme, kas güçlendirme, vücut geliştirme, formda kalma);
 • Ders verdiği seviyeleri

detaylı olarak belirtmişlerdir.

İzmir için spor koçluğu hizmeti saatlik ortalama 70 TL'dir! Sizce de çok uygun değil mi? En güzel yanlarından biriyse fiyat çeşitliliği olmasıdır. Yani, Personal Trainer hizmeti için belirli bir bütçe belirlediyseniz bütçenize en yakın fiyatı belirleyen antrenörle çalışabilirsiniz. Ankara için Personal Trainer arayışında olanlar için yazdığımız yazıda da bundan bahsetmiştik.

Ayrıca tüm Türkiye'de Superprof aracılığıyla hizmet vermekte olan spor koçlarımızın neredeyse hepsi derslerini Webcam aracılığıyla online olarak da vermektedir. Yani, bulunduğunuz yerde size uygun eğitmeni bulamazsanız üzülmenize gerek yok! Dersleri online olarak Bursa, Adana, Eskişehir, Antalya ya da Konya gibi sizden farklı bir şehirde yaşayan bir PT'den de alabilirsiniz. Buna ek olarak, kişisel antrenörlerimizin neredeyse hepsi ilk dersi ücretsiz olarak vermektedirler. Ücretsiz dersinizi, kişisel spor eğitmeninizi daha iyi tanımak, hedefleriniz üzerinde konuşmak ve nasıl bir yol izleyeceğinizi görmek için de kullanabilirsiniz.

Derslere vakit kaybetmeden başlayın ve kişisel bir spor hocasıyla çalışmanın farkını siz de en kısa zamanda görün...

Kolay gelsin!

 

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!