İnternette hemen hemen her kaynakta bulabileceğiniz standart bir egzersiz planını uygulamak değil de bir kişisel antrenörle çalışıp tamamen ihtiyaçlarınıza ve zindelik seviyenize göre uyarlanmış bir programa mı sahip olmak istiyorsunuz? Tebrikler! Çünkü fitness yolculuğuza çıkmadan önce bir yol haritasına sahip olmanın avantajını anlamışsınız... Her alanda olduğu gibi spor alanında da işi bir uzmandan öğrenmek her zaman en faydalı yoldur. Üstelik, antrenman esnasında belirli bir hareketi tam olarak nasıl yapacağınızı bilmemek çok ciddi sakatlanmalara da sebep olabilir. Özel spor hocasıyla çalışmanız hem yapmanız gereken egzersizleri nasıl yapacağınız hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar hem de disiplinli bir programa sahip olmanızı ve bu programa uymanızı kolaylaştırır. Ayrıca, spor yaparken iyi beslenmenin ne kadar önemli olduğunu ve kişisel eğitmeninizin beslenme konusunda da size bol bol tavsiye vereceğini düşünürsek bir personal trainer ile çalışmanın avantajını daha iyi kavrayabiliriz.

Bu yazımızda İstanbul personal trainer seçeneklerinin ötesine geçip Eskişehir'de yaşayanlar için Personal Trainer ve spor salonu seçeneklerinden bahsedeceğiz. Ancak öncesinde, bir Personal Trainer ile çalışmanın faydalarından biraz daha bahsetmek ve sizi motive etmek istiyoruz! Öyleyse, hemen başlayalım...

En iyi Personal Trainer öğretmenleri müsait
İbrahim
5
5 (40 yorum)
İbrahim
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (23 yorum)
Gizem
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tarık
5
5 (15 yorum)
Tarık
₺135
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (17 yorum)
Merve
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Anastasia
5
5 (12 yorum)
Anastasia
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (13 yorum)
Büşra
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ege
5
5 (9 yorum)
Ege
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (40 yorum)
İbrahim
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (23 yorum)
Gizem
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tarık
5
5 (15 yorum)
Tarık
₺135
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (17 yorum)
Merve
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Anastasia
5
5 (12 yorum)
Anastasia
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (13 yorum)
Büşra
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ege
5
5 (9 yorum)
Ege
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Bir Personal Trainer İle Çalışmanın Avantajları

1.Etkin bir şekilde yağ yakmanızı ve kas yapmanızı sağlarlar

Fitness yolculuğuna çıkan çoğu insan hemen yağ kaybetmek ve kas yapmak ister. Ancak, pek azı bunu nasıl sağlıklı bir şekilde başaracağını bilir. Örneğin, bir uzmandan yardım almazsanız kardiyoya gereğinden uzun bir süre harcayabilir ya da kuvvet antrenmanı konusunda yetersiz kalabilirsiniz. Tabii, bunun tam tersi de olabilir... Kişisel bir eğitmen, kas oluştururken yağ yakmanız için uygun bir denge kurmanıza yardımcı olacaktır.

2.Sağlıklı Beslenmenizi Sağlar

Temiz, sağlıklı ve dengeli beslenme, kilo verme yolculuğunuzda veya sağlıklı bir yaşama adım attığınız süreçte başarılı olmanızın anahtarıdır. Her öğünde protein olmalıdır ve öğün atlamamak gerekir. Kişisel eğitmeniniz yaptığınız spordan en iyi sonucu almanız için size beslenme konusunda tavsiyeler verecektir.

3. Kendinize Olan Güveninizi Artırır

Alanında uzman birinin gözetimi altında olmadan spor salonu göz korkutucu olabilir. Bir eğitmenle çalışmak, egzersizlerin nasıl yapılacağını ve aletlerin nasıl kullanılacağını öğrenmenizi sağlar. Birkaç seanstan sonra, ağırlık egzersizlerinizi kendi başınıza halletmeye hazır hissedeceksiniz. Daha da iyisi, egzersiz sırasında kendi başınıza doğru hareketler yapmanız kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak ve bu yeterlilik hissi egzersiz programınıza uzun vadede bağlı kalmanıza yardımcı olacaktır.

4. Yaralanmalardan Kaçınmanızı Sağlar

Egzersiz konusunda acemiyseniz veya bazı hareketlerin sizde ağrıya yol açtığını düşünüyorsanız, güvenli ve etkili bir şekilde hareket ettiğinizden emin olmak için bir eğitmenle çalışmalısınız. Doğru egzersiz tekniğini öğrenmek için zaman ayırmak, daha iyi sonuçlar almanızı sağlar ve can sıkıcı yaralanmaları önler.

Kadın sırt ağrısı
Tecrübeli bir personal trailer ile çalışarak olası incinmelerin önüne geçebilirsiniz. Bu sayede, fitness yolculuğunuzun henüz çok başındayken bir sakatlıkla karşılaşmamış olursunuz. | Kaynak: Pixabay

5. Bireysel Dikkat

Konu fitness olunca her birey birbirinden çok farklıdır. Eşsiz vücut mekaniğiniz, deneyiminiz, hedefleriniz, fitness seviyeniz, sevdiğiniz ve sevmedikleriniz, ihtiyaçlarınıza özel bir plan oluşturmada eğitmeninize rehberlik edebilir. Uygun bir programla, alışkanlığı sürdürme ve sonuçları görme olasılığınız daha yüksektir.

6. Spora Özel Antrenman

Bir maraton koşusuna hazırlanmak ya da sırt çantasıyla uzun bir geziye mi çıkmak istiyorsunuz? Belki de golf maçınızda biraz vuruş yapmak istiyorsunuzdur? Eğitmeniniz, sporunuza özel bir fitness programı tasarlayabilir, bu da performansınızı artıracak ve etkinlik sırasında yaralanma olasılığınızı azaltacaktır.

7. Sağlığınıza Uygun Antrenmanlar

Egzersiz, diyabet, kalp hastalığı ve hipertansiyon gibi birçok yaygın kronik durumu önlemek veya yönetmek için faydalıdır. Bununla birlikte, tıbbi bir rahatsızlığa sahipken egzersiz yapmak ek önlemler almayı gerektirir. Kronik rahatsızlıkları olan müşterilere çalışan tecrübeli bilgili bir eğitmen, sağlığınız için en uygun programı hazırlayacaktır.

8. Yaşınıza Uygun Antrenmanlar

Yaşlandıkça bedenlerimiz değişir. Belki eskiden yaptığınız egzersizler artık bir işe yaramıyor ya da bu egzersizlerin bir şekilde sizin için uygun olmadığını düşünüyorsunuz. Bir eğitmen, yaşlandıkça programınızı ayarlamanıza veya uyarlamanıza yardımcı olabilir, bu da işlevselliği ve gücü korumanıza olanak tanır.

9. Eğlence

Çoğumuz özellikle soğuk kış günlerinde sıcacık yatağımızı bırakıp egzersiz yapmak için evden çıkmaya eriniriz. Ancak spor yapmak gerçekten oldukça eğlenceli olabilir! Nitelikli bir kişisel antrenör, egzersizi sizin için hem etkili hem de eğlenceli hale getirecektir. Grup halinde ders almak da daha fazla zevk almanın ve egzersizi sosyal hale getirmenin harika bir yolu olabilir. Her şekilde, sadece sevdiğiniz ve saygı duyduğunuz bir eğitmenle çalışmak antrenmanlarınızdan daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır.Unutmayın, fitness rutininiz ne kadar eğlenceliyse sizin için o kadar yararlı olacaktır!

Eskişehir'de Personal Trainer İle Çalışın

Eskişehir'in öğrenci nüfusunun ne kadar fazla olduğunu biliyorsunuzdur! Öğrenci nüfusunun fazla olması doğal olarak gençlere de hitap edebilecek seçeneklerin çoğalmasında önemli bir rol oynuyor. Tabii ki buna spor salonları ve personal trainer hizmeti de dahildir. Eskişehir'de söz konusu fitness olduğunda değerlendirebileceğiniz birçok opsiyonunuz vardır. Bunlardan bazılarına hep birlikte göz gezdirelim...

İstanbul, Ankara ve İzmir Personal Trainer seçenekleriniz için bağlantıya tıklayın!

Koşu yapan kadın
Kişisel eğitmeniniz spor salonuna gitmediğiniz zamanlarda da zindeliğinizi koruyabilmeniz için size bir program sunacaktır. | Kaynak: Pixabay

XOX Personal Training Studio - Odunpazarı:

Odunpazarı'nda faaliyet göstermekte olan XOX Personal Training Studio kendisini bire bir antrenman stüdyosu olarak tanıtıyor. Bu stüdyoda çalışmaya karar verdiğiniz takdirde sizin için ayarlanacak saatlerde antrenman yapabilirsiniz. Aynı zamanda, XOX "fonksiyonel antrenman" branşında da Eskişehir'de önemli bir yere sahiptir. Fonksiyonel antrenman modeli ile daha fazla kalori yakabilirsiniz. Ek olarak, fonksiyonel antrenman ile;

 • Vücut dengesi ve kontrolünü sağlayabilirsiniz
 • Vücut koordinasyonunuzu iyileştirirsiniz
 • Çeviklik kazanırsınız

Bununla birlikte yüz ayrı egzersiz yapabilmenize olanak sağlayan reformer pilatesi de stüdyonun size sunduğu en büyük avantajlardan bir tanesidir.

Reformer pilates ile;

 • Kas dayanıklılığı
 • Denge
 • Koordinasyon
 • Periferik eklem stabilitesi

gibi konular üzerinde çalışabilirsiniz.

Son dönemlerde oldukça popüler olan kickbox ve boks da XOX Stüdyo'nun üyelerine eğitim verdiği alanlardandır.

Athletic Spor Merkezi:

Eskişehir'de yaşayanların değerlendirebileceği bir seçenek de Eskişehir merkez noktalarındaki şubeleriyle Athletic Spor Merkezi'dir. Nitelikli personal trailer hizmetiyle güncel zindelik seviyenize, ihtiyaçlarınıza ve hedeflerine yönelik bir antrenman programı oluşturulur. Aynı zamanda, pilates ve dövüş sporlarıyla da ilgileniyorsanız bunların eğitimini alabilirsiniz.

Gymfit Eskişehir:

Gymfit, ‘Spor her zamankinden daha fazla ve daha kolay olacak" mottosu ile 2015 yılında kurulmuş yenilikçi bir vizyona sahip bir spor kulübü markasıdır. Eskişehir'de dört farklı şubesi bulunur.

Bunlar:

 • Doktorlar Gymfit Express
 • Gymfit Sports Plaza Gymfit Plus
 • Novacity Gymfit Deluxe
 • Vegaoutlet AVM Gymfit

Gymfit, grup dersleri almak isteyenlerin de değerlendirebileceği bir seçenektir. Hedeflerinize göre ister kardiyo ister kuvvet ağırlıklı antrenmanları nitelikli eğitmenlerin gözetiminde yapabilirsiniz.

Bilgisayar raket online spor
Özel spor hocanızla çevrimiçi seanslar da planlayabilirsiniz. Kişisel eğitmenle çalışmanın en güzel yanlarından birisi de budur! | Kaynak: Pixabay

Superprof Aracılığıyla Eskişehir'de Personal Trainer Bulun

Eskişehir'de Personal Trainer için çok fazla seçeneğiniz vardır. Eskişehir giderek gelişen ve her alanda seçeneklerin hızla arttığı bir şehirdir. Aynı durum, kişisel antrenör için de geçerlidir. Tam da bu nedenle, bir Personal Trainer arayanların olanların göz önünde bulundurması gereken birkaç nokta vardır. Tabii ki Superprof bu konuda da yanınızda! Sitemizi ziyaret edip Personal Trainer aramanızı Eskişehir için filtreleyebilirsiniz. Ardından karşınıza Superprof aracılığıyla Eskişehir'de hizmet vermekte olan kişisel eğitmenlerin profil sayfaları çıkacaktır. Hepsinin profilini detaylı bir şekilde inceledikten sonra en uygun bulduğunuz eğitmenle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitmenlerimizin profillerinde,

 • Ders verme şekillerini (yüz yüze ya da Webcam aracılığıyla online olarak);
 • Bireysel mi yoksa grup halinde mi ders verdiklerini;
 • Ders verilen alanları ( fitness, cross fitness, yağ yakma, jimnastik, kas geliştirme, kas güçlendirme, vücut geliştirme, formda kalma);
 • Ders verdiği seviyeleri

gibi bilgileri bulmanız mümkündür.

Eskişehir için spor koçluğu hizmeti saatlik ortalama 55 TL'dir! En iyi yanlarından biriyse çok fazla fiyat çeşitliliği olmasıdır. Yani, bütçenize en uygun eğitmenle çalışmanız Superprof sayesinde çok kolay!

Ek olarak, tüm Türkiye'de Superprof aracılığıyla hizmet vermekte olan spor koçlarımızın neredeyse hepsi derslerini Webcam aracılığıyla online olarak da vermektedir. Yani, bulunduğunuz yerde size uygun eğitmeni bulamazsanız araştırmanızı ülke genelinde online ders veren eğitmenler üzerinden de sürdürebilirsiniz. Örneğin,

Adana, Antalya, Bursa ve Konya illerinde Personal Trainer seçenekleriniz için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca, kişisel antrenörlerimizin neredeyse hepsi ilk dersi ücretsiz olarak vermektedirler. Ücretsiz dersinizi, kişisel spor eğitmeninizi daha iyi tanımak, hedefleriniz üzerinde konuşmak ve nasıl bir yol haritasına sahip olacağınızı az çok kestirebilmek için de kullanabilirsiniz.

Daha ne bekliyorsunuz? Hemen sizin için en uygun kişisel eğitmenle tanışıp sağlıklı bir hayata ilk adımı atın!

İyi şanslar...

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!