Spora başlamaya mı karar verdiniz? O zaman bir kişisel antrenörle çalışmanın size nasıl büyük bir avantaj sağlayacağını az çok biliyorsunuzdur. Antalya'da yaşayanlar için seçeneklerden bahsetmeden önce personal trailer ile çalışmanın  faydalarına bir göz atalım!

En iyi Personal Trainer öğretmenleri müsait
İbrahim
5
5 (41 yorum)
İbrahim
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (23 yorum)
Gizem
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tarık
5
5 (17 yorum)
Tarık
₺162
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (17 yorum)
Merve
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Anastasia
5
5 (12 yorum)
Anastasia
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (14 yorum)
Büşra
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ege
5
5 (9 yorum)
Ege
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (41 yorum)
İbrahim
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (23 yorum)
Gizem
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tarık
5
5 (17 yorum)
Tarık
₺162
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (17 yorum)
Merve
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Anastasia
5
5 (12 yorum)
Anastasia
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (14 yorum)
Büşra
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ege
5
5 (9 yorum)
Ege
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Personal Trainer İle Çalışmanın Faydaları

1. Sizi uzman oldukları bir alanda eğitme gücüne sahiptirler

Bir kişinin kişisel bir eğitmene sahip olmasının başlıca nedenlerinden biri, sizi sağlık, zindelik ve egzersizin tüm yönleri hakkında eğitebilmeleridir. Bilgi güçtür ve konu fitness hedeflerinize geldiğinde, bu hedeflere ulaşmanız için neyin gerekli olduğunu doğru bir şekilde anlamak inanılmaz derecede güçlendiricidir. Personal trainer İzmir ve çevresinde de oldukça gelişmiştir.

2. Formunuzu mükemmelleştirmenize yardımcı olurlar

Doğru duruşu ve tekniği göstermek için yanınızda eğitimli bir kişisel antrenör olması paha biçilmezdir. Kişisel bir eğitmen, sonuçları en üst düzeye çıkarmak için öğrencilerinin egzersizleri doğru ve verimli bir şekilde yapmasını sağlayacaktır.

Egzersiz yaparken iyi bir form, yaralanma riskini azaltmak için de oldukça önemlidir. Birçok insan eğitim almadıkları egzersizleri yaparak ciddi şekilde yaralanır ve bu, sağlıklarını ve zindeliklerini uzun süre etkileyebilir. Belirli görevleri nasıl yerine getireceği konusunda eğitilmiş birine sahip olmak, risk düzeyini büyük ölçüde azaltacak ve fitness rutininizin etkinliğini artıracaktır.

3. Kasların nasıl çalıştığıyla ilgili sizi bilgilendirirler

Kişisel antrenörünüz, beslenmenizin fitness yolculuğunuzda nasıl bir rol oynadığı, hangi egzersizlerin hangi kasları, doğru egzersiz biçimini ve çok daha fazlasını hedeflediği konusunda daha fazla eğitim almanıza yardımcı olabilir. Herhangi bir sorunuz için Google'a başvurmak yerine bir fitness uzmanına başvurmak, başarılı olmanıza yardımcı olacak ayrıntılı, eğitimli ve kişiselleştirilmiş yanıtları almanızı sağlayacaktır.

4. Uzun vadeli ve gerçekçi hedefler belirlemenize yardımcı olurlar

Eğitime başlayan pek çok kişi hedeflerine hemen ulaşmayı bekler. Bu hedefler hemen kilo vermek, kas yapmak ve daha esnek bir vücuda sahip olmak olabilir. Ancak bu tarz hedefleri gerçekleştirmek zaman alır; Hedefleriniz gerçekçi değilse, onlara hemen ulaşamadığınızda cesaretinizin kırılması kaçınılmazdır.

Kişisel bir eğitmen, yalnızca başarabileceğiniz gerçekçi hedefler belirlemenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu hedeflere ulaşmanız için size yol gösterir. Örneğin, amacınız yaz için bir "bikini vücuduna" ulaşmaksa, bu sadece karın kaslarınızı çalıştırmak için bir ay boyunca günde 100 egzersiz yapmak değildir.

5. Kısa vadeli hedefler koymanıza ve bunları hayata geçirmenize destek olurlar

Öğrencilerinin gerçekçi hedefler belirlemelerine yardımcı olmanın yanı sıra, kişisel eğitmenler belirli bir hedefe ulaşmanıza yardımcı olacak mükemmel bir kaynaktır. Bu, belirli bir etkinlik için antrenman yapan veya gerçekten istedikleri bir şeyi yapmadan önce belirli bir zindelik seviyesine ulaşması gerekenler için idealdir.

Örneğin, "Paraşütle Atlama" gibi bir hedefiniz varsa ve maksimum kilonun üzerindeyseniz, kilo vermenize yardımcı olacak kişisel bir antrenör tutmak bu hedefe ulaşmak için harika bir başlangıçtır. Veya hedefiniz altı ayda bir maraton koşabilmekse, sizi doğru yolu gösterecek bir kişisel bir antrenörle çalışmak, bir maratonu tamamlamak için ihtiyacınız olan tek şey olabilir.

2 kg duble ve tartı
Bir Personal Trainer ile çalışarak antrenmanlara başlamadan önce gerekli ölçümlerin yapıldığına emin olabilirsiniz. | Kaynak: Pixabay

6. Yeni fitness rutininizden sorumlu olmanızı sağlarlar

Kaç kez kendi kendinize 'Yarın uyanacağım, spor salonuna gideceğim ve işe hazırlanmadan önce bir saat egzersiz yapacağım' dediniz ve sabah uyandığınızda bunu yapmak yerine bir saat daha uyumak daha tatlı geldi?
Fitness hedeflerinize bağlı kalmanızı ve bunlara bağlı kalmanızı sağlamak için kişisel bir antrenörün kritik olduğu yer burasıdır. Bir seans için eğitmeninizle buluşmak için randevu aldıysanız, o zaman çok daha fazla devam edersiniz. İstanbul, Ankara, Konya Personal Trainer seçenekleriniz için bağlantıya tıklayın!

7. Boşa harcanan zamanı nasıl en aza indireceğinizi ve sonuçları nasıl maksimize edeceğinizi gösterirler

Kişisel antrenörünüz, eğitiminizi bir sonraki seviyeye taşımak için hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini belirleyebilir ve her seanstan en iyi şekilde yararlanmak için kendinize meydan okuduğunuzdan emin olur.

Eğitim için uygun zamanınız veya eğitim aldığınız seviye ne olursa olsun, kişisel bir eğitmen, her seferinde sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak doğru araçları ve planı sağlayabilir.

8. Beslenme rehberliği ile fitness rutininizi daha verimli bir hale getirirler

Fitness yolcukluklarında her öğrencinin beslenme ve beslenmenin kondisyonu nasıl etkileyebileceği konusunda gerekli bilgiye sahip olması gerekir. Özel beslenme eğitimi almış kişisel bir eğitmen seçerek, hedeflerinize ulaşmak için doğru beslenme tavsiyesini vereceklerinden emin olursunuz.

9. Zihinsel sağlığınızı bir öncelik haline getirirler

Fiziksel egzersizin depresyon gibi önemli sorunların üstesinden gelmenizi sağlayacağı bir gerçektir. Birçok insan yaşamlarının çeşitli noktalarında bu tür zorluklarla başa çıkmak zorundadır ve bazıları için bir rutine sahip olmak ve kontrol edebilecekleri şeyler için çalışmak (zindelik seviyeleri gibi) zihinsel durumları için son derece yararlı olabilir. Kişisel antrenörünüz sizi daha zor zamanlarda motive edebilir, antrenmanınızın size ruhsal anlamda da iyi gelmesini sağlar.

10. Size güven verirler

Kişisel antrenörünüz fitness hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için yanınızdadır. Ancak aynı zamanda genel sağlığınızı iyileştirmeye de yardımcı olmaya hazırdır. Stres düzeyinizi önemserler çünkü bu beslenmenizi ve sonuç olarak spor salonundaki performansınızı da etkileyecektir. Antrenmanınız boyunca motivasyon seviyenizi de etkileyebileceğinden, kendinizi kötü hissedip hissetmediğinizi hemen anlarlar.

Bu nedenle, kişisel antrenörünüzle olan ilişkiniz, tıpkı arkadaşlarınız ve ailenizle olduğu gibidir. Onun daima sizin arkanızda olduğunu bilerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

11. Sağlıklı alışkanlıklar başlatma ve sürdürme yolunda ilerlemenizi sağlar

İyi alışkanlıklar edinmek haftalar alabilir ancak kötü alışkanlıkları bırakmak kesinlikle daha uzun sürer. Ayrıca, bunu kendi başınıza yapmaya çalışmak zor bir iştir. Bir PT, bu kötü alışkanlıklardan kurtulmanıza ve hedeflerinizi destekleyen yenilerini oluşturmanıza yardımcı olacak günlük veya haftalık hedeflerinizi belirleyerek bu konuda size yardımcı olacaktır.

Ulaşmanız için günlük bir adım hedefi uygulamak, günlük su tüketimi hedefi veya çok işlenmiş gıdalar tüketmeden bir hafta geçirmek gibi konularda size destek olurlar.

12. Programınıza uyarlar

Spor için uygun olan tek zamanınız işe gitmeden önce trajik derecede erken bir saatte, öğle arasında ya da çocuklar okuldan eve gelmeden önce olabilir. Bir kişisel eğitmen bütün bunları göz önünde bulunduracak ve sizin için en uygun saati belirlemeye çalışacaktır.

Teknoloji bilgisayar yardım
Kişisel antrenörünüze online olarak da ulaşabilir ve herhangi bir kafa karışıklığınızı giderebilirsiniz. | Kaynak: Pixabay

13. Kendinize meydan okumanızı sağlarlar

Fitness rutininizden sıkılıyor musunuz? Kişisel bir eğitmen, sizi bir sonraki seviyeye taşımak ve kendinize sürekli meydan okumak için ihtiyacınız olan kişidir.

Bazen, neyi geliştirebileceğinizi, neleri değiştirebileceğinizi ve kendinizi ne kadar zorlamanız gerektiğini bilmek için rutininize bir göz atmanız yeterlidir. Son birkaç tekrardan sonra vazgeçmek üzereyken, PT'nizin yanınızda sizi devam ettirmeniz ve ileri gitmeye devam etmeniz için zorlaması, zindeliğinizi koruyabilmeniz için oldukça mühimdir.

Antalya'da Personal Trainer Bulun

Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip beşinci şehri olan Antalya'da da hem personal trainer hem de spor kulübü olarak çok fazla seçeneğiniz vardır.

MacFit: Ülkemizin en popüler fitness kulüplerinden bir tanesi olan Macfit'in Antalya'da üç farklı şubesi vardır.

Macfit'in Antalya'daki üç şubesine bakalım:

 • Macfit Erasta Antalya
 • Macfit Lara
 • Macfit Merkantalya

Size en yakın olan kulüple iletişime geçebilir ve nitelikli kişisel eğitmenlerle çalışmaya başlayabilirsiniz.

Awaros GYMARD: Muratpaşa'da faaliyet gösteren Awaros GYMARD de özellikle kendi ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir fitness rutini isteyenler için değerlendirmeleri gereken seçenekler arasındadır.

Awaros GYMARD, bünyesinde hizmet vermekte olan donanımlı kişisel eğitmenleriyle birlikte müşterilerine birçok konuda yardımcı olurlar.

Örneğin:

 • Fitness
 • Spinning
 • Stretching / yogalates
 • Reformer pilates
 • Personal Trainer
 • Bungee fit
 • Squash
 • Awarun (Awaros koşu takımı)
 • Pilates (mat grup dersi)
 • Zumba

Mevlüt İnce Personal Couch:

Antalya'da yaşayan ve bir kişisel eğitmenle çalışmak isteyenlerin değerlendirebileceği bir başla seçenek de personal couch olarak çalışmakta olan Mevlüt İnce'dir. Kendisine ait website'sinde çalıştığı müşterilerin yorumlarına da ulaşmanız mümkündür. Özellikle yoğun bir programa sahip ve spor yapmak için sınırlı zamanı bulunan kişilere bağımsız bir kişisel antrenör ile çalışmalarını öneriyoruz.

Kişisel eğitmen Mevlüt İnce için çalışma saatleri:

Çalışma Saatleri:

Pazartesi: 06:00–22:00

Salı: 06:00–22:00

Çarşamba: 06:00–22:00

Perşembe: 06:00–22:00

Cuma: 06:00–22:00

Cumartesi: 06:00–22:00

Not defteri domates mezura diyet listesi
Kişisel antrenörünüz size beslenme konusunda bütün yararlı ipuçlarını verecektir. | Kaynak: Pixabay

Superprof Aracılığıyla Antalya'da Personal Trainer Bulun

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Antalya'da yaşayanlar için Personal Trainer alanında çok fazla seçenek vardır. Bu kadar fazla seçenek arasında karar vermekte zorlanmamak için belirli noktaları göz önünde bulundurmanız gerekebilir.  Superprof, birçok alanda olduğu gibi Personal Trainer konusunda da size yardımcı olmaya hazır! Sitemizi ziyaret edip Personal Trainer aramanızı Antalya için sınırlandırabilirsiniz. Ardından karşınıza Antalya'da hizmet vermekte olan kişisel antrenörlerin profil sayfaları çıkacaktır. Profilleri teker teker inceledikten sonra sizin için en uygun kişiyle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitmenlerimiz profillerinde:

 • Bireysel mi yoksa grup halinde mi ders verdiklerini;
 • Ders verme şekillerini (yüz yüze ya da Webcam aracılığıyla online olarak);
 • Ders verilen alanları;
 • Ders verdiği seviyeleri

detaylı olarak belirtmişlerdir.

Antalya için spor koçluğu hizmeti saatlik ortalama 68 TL'dir!

Ayrıca tüm Türkiye'de Superprof aracılığıyla eğitim vermekte spor koçlarımızın neredeyse hepsi derslerini Webcam aracılığıyla online personal trainer olarak da sunmaktadırlar. Yani, Türkiye'nin herhangi bir yerinde yaşayan spor koçuyla da çalışabilirsiniz... İzmir, Adana, Bursa ve Eskişehir illerinde Personal Trainer seçenekleriniz için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Buna ek olarak, kişisel antrenörlerimizin neredeyse hepsi ilk dersi ücretsiz olarak vermektedirler. Ücretsiz dersinizi, kişisel spor eğitmeninizi daha iyi tanımak, hedefleriniz üzerinde konuşmak ve nasıl bir plan izleyeceğiniz hakkında bilgi almak için kullanabilirsiniz.

Siz de hiç vakit kaybetmeden bir Personal Trainer ile çalışma ayrıcalığına sahip olun!

 

 

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!