Soğuk havalarda sıcacık yatağımızdan kalkıp spora gitmek her zaman ilk tercihimiz olmayabilir! Ancak düzenli bir spor rutinine sahip olmak da kendiniz ve zindeliğiniz için belirlediğiniz hedeflere ulaşmanızda en büyük yardımcınızdır. Peki bir program dahilinde belirli aralıklarla spora zaman ayırabilmeniz için birilerinin desteğine ihtiyacınız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Oldukça haklısınız!

Birçok insan kişisel eğitmenle çalışmaya başladıktan sonra daha disiplinli bir şekilde spor yaptığından bahseder. Siz de bu disiplini bir uzmanın yardımıyla kazanabilir ve tamamen ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir fitness programına sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Adana'da yaşayanlar için kişisel eğitmen tavsiyelerinde bulunacağız. Ancak buna geçmeden önce bir Personal Trainer ile çalışmanın neden avantajlı olduğundan biraz bahsetmek istiyoruz!

Tartı zayıflamak ölçü mezura
Bir kişisel antrenör nasıl dengeli bir şekilde yağ yakacağınız hakkında size gerekli bilgileri verecektir. | Kaynak: Pixabay
En iyi Personal Trainer öğretmenleri müsait
İbrahim
5
5 (40 yorum)
İbrahim
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (23 yorum)
Gizem
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tarık
5
5 (15 yorum)
Tarık
₺110
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Anastasia
5
5 (12 yorum)
Anastasia
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (17 yorum)
Merve
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (13 yorum)
Büşra
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ege
5
5 (9 yorum)
Ege
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (40 yorum)
İbrahim
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (23 yorum)
Gizem
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tarık
5
5 (15 yorum)
Tarık
₺110
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Anastasia
5
5 (12 yorum)
Anastasia
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (17 yorum)
Merve
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (13 yorum)
Büşra
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ege
5
5 (9 yorum)
Ege
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Bir Personal Trainer ile Çalışmak Neden Önemli?

1.Fitness Hedefleriniz için Sizi Hazırlar

Kişisel bir eğitmen, bireysel fitness hedeflerini belirlemenize yardımcı olur ve bu hedefleri gerçekleştirebilmeniz için size yol gösterir. Mevcut kondisyon seviyenizi hesaba katar ve nihayetinde neye ulaşmak istediğinizi değerlendirir. Uzman bir kişisel antrenör belirli ve gerçekçi olan daha küçük hedeflere odaklanmanıza yardımcı olacaktır; bu esnada sizi daha büyük hedeflerinize ulaşmanız için de hazırlarlar. Online personal trainer günümüzde popülerliği artmıştır.

Kişisel antrenör ayrıca bu hedeflere yönelik ilerlemenizi de değerlendirir.

2. Kişiselleştirilmiş Bir Egzersiz Planı Oluşturur

Kişisel eğitmenler, ulaşmak istediğiniz hedeflere göre yalnızca size özel bir egzersiz planı oluşturur. Bu, bir kitapta veya dergide bulabileceğiniz standart bir egzersiz rutini olmayacaktır. Kişiselleştirilmiş plan, mevcut fiziksel durumunuz ve tıbbi geçmişiniz için hedeflerinize, ihtiyaçlarınıza ve şartlarınıza göre uyarlanmıştır. Beliniz veya dizinizde bir problem varsa veya sudan hoşlanmıyorsanız, eğitmeniniz bunları göz önünde bulundurarak bir program oluşturacaktır.

İstanbul, Ankara, Konya Personal Trainer seçenekleriniz için bağlantıya tıklayın!

3. Eğitmen Size Uygun Formu Öğretir

Profesyonel bir eğitmen, size rutininizdeki her egzersiz hareketini gerçekleştirmenin doğru yolunu öğretir. Hareketi gösterir, size rehberlik eder ve duruşunuz veya tekniğinizle ilgili tüm sorunları düzeltir. Egzersizleri doğru şekilde yapmayı öğrenmek, yaralanma riskinizi azaltır ve hareketin verimliliğini artırır. Bir hareketi doğru şekilde gerçekleştirebildiğinizde, egzersiz seanslarınızdan sonra bunu evde veya spor salonunda kendi başınıza yapma olasılığınızı artırır.

2.Motivasyon ve Övgü

Kendi başınıza egzersiz yaptığınızda motivasyonu korumak genellikle zordur. Kişisel bir eğitmenle düzenli olarak çalışmak kendinizi sorumlu hissetmenizi sağlar bu da kendinizi veya onları hayal kırıklığına uğratmamak için gerçek bir motivasyon kaynağıdır. Bununla birlikte hepimiz takdir edilmekten hoşlanırız ve bu motivasyonumuzu artırır...
Bir antrenörün tutarlılığınızı, ilerlemenizi ve hatta uygun tekniğinizi takdir etmesi, tam da havlu atmak istediğiniz bir zamanda gerçek bir destek olabilir.

Ok motivasyon yön
Kişisel eğitmeniniz size ihtiyacınız olan motivasyonu sağlamaya her zaman hazırdır! | Kaynak: Pixabay

5. Sizin Sorumlu Hissetmenizi Sağlar

Kendi başınıza egzersiz yaptığınızda, canınız o günü pas geçmek istediğinde kuralları hemen bozmaya yatkın olabilirsiniz. Bir eğitmenle çalışırken hem verdiğiniz paranın karşılığını alabilmek hem de onları hayal kırıklığına uğratmamak için egzersizlerinizi düzenli olarak yaparsınız.

6. Keyifli Geçen Antrenmanlar

Makineler, vücut ağırlığı egzersizleri, serbest ağırlıklar veya çeşitli aksesuarlar arasında üzerinde çalışabileceğiniz kombinasyonların sonu yoktur ve kişisel antrenörünüz size b ütün bu fırsatları sunacaktır. Eğitmenler ayrıca, sürekli ilerleme sağlamak için kondisyon seviyeniz geliştikçe rutininizde de çeşitli uyarlamalar yapacaktır. Böylece hep aynı programın içinde sıkışıp kalmış gibi hissetmezsiniz.

7. Verimlilik ve Etkinlik

Deneyimli bir kişisel antrenör, egzersiz zamanınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak ve bu da egzersiz programınızın verimliliğini artıracaktır. Bu, özellikle egzersiz yapmak için sınırlı bir zamanınız olduğunda faydalıdır. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için spor salonunda geçirdiğiniz her dakikayı nasıl optimize edeceklerini bilirler.

8. Motivasyon

Çoğumuz başkalarının yanında daha motive oluruz. Yanınızda bir eğitmen olması, rutininize hızlı bir başlangıç ​​yapmak için ihtiyaç duyduğunuz cesaret, enerji ve motivasyonu sağlayabilir. Bunun yanı sıra bir eğitmen hedefler belirlemenize, bunları başarmak için bir plan oluşturmanıza yardımcı olur.

9. Tutarlılık

Bir programa veya alışkanlığa bağlı kalmakta zorlanıyor musunuz? Bir eğitmen sizin rutininize karşı sorumlu hissetmenizi sağlar ve egzersiz rutininizden kurtulmak için aradığınız bahanelerin hepsini bir kenara bırakmanıza yardımcı olu! Birinin sizi beklediğini bildiğinizde spordan kaçmak daha zor olacaktır!

10. Açıklık

Fitness bazen kafa karıştırıcı olabilir. Birçok alanda olduğu gibi fitness alanında da uzmanlık gerektiren birçok alan vardır. Örneğin spordan önce ne yemeniz veya yememeniz gerek? Kuvvet antrenmanından önce mi yoksa sonra mı kardiyo yapmalısınız? Eğitmeniniz size tüm soruların cevabını büyük bir ustalıkla verecektir ve bu fitness yolculuğunuz için çok büyük bir rol oynayacaktır. Bir eğitmen, varsayımları ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir, böylece tüm enerjinizi hedeflerinize ulaşmak için harcayabilirsiniz.

Adana'da Personal Trainer Bulun

Macfit:

Adana'da fitness eğitimi mi almak istiyorsunuz? Size ihtiyaçlarınıza yönelik en doğru eğitimi verecek spor hocasını Adana'da bulmanız çok kolay. Macfit'in Adana'da hizmet veren iki tane şubesi vardır. Bunlar:

  • Macfit 01 Burda
  • Macfit Adana Optimum

Koza Stüdyo:

2019 yılında açılan Koza Stüdyo, nitelikli spor hocalarıyla yalnızca personal trainer hizmeti sunmakla kalmıyor, aynı zamanda reformer pilates, Zumba fitness ve step aerobik gibi sporun tadını sonuna kadar çıkarabileceğiniz dersler veriyor. Üyelerinin alanında uzman ve sertifikalı eğitmenlerden bire bir ders almalarını sağlıyor. Bunun için öncesinde bir postür analizi ve sonrasında tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir program dahilinde çalışmaya başlıyorsunuz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir kişisel antrenör ile çalışmak internetten standart bir egzersiz rutini bulup buna bağlı kalmaktan çok daha yararlıdır. Koza Stüdyo da bu bağlamda size vücut yapınıza uygun bir antrenman rutini önerecektir.

Personal Trainer Semih Boğa

Reşatbey'de hizmet vermekte olan kişisel antrenör Semih Boğa size tamamen kişisel hedeflerinize ve güncel zindelik seviyenize göre bir antrenman programı oluşturacaktır. Yazımızın başında da altını çizdiğimiz gibi bir kişisel eğitmenle çalışmak özellikle çok yoğun bir iş programına sahip olanlar için avantajlı bir durumdur. Rutininizin dışına çok da çıkmamak kaydıyla sizin için en uygun saati ayarlayabilir ve bu şekilde fitness yolculuğunuza disiplinli bir şekilde çıkabilirsiniz.

Kişisel websitesinde belirtilen çalışma saatleri ise;

Pazartesi: 06:00–22:00

Salı: 06:00–22:00

Çarşamba: 06:00–22:00

Perşembe: 06:00–22:00

Cuma: 06:00–22:00

Cumartesi: 06:00–22:00

Kendisiyle iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Sebze sepeti
Spor yaparken disiplinli bir antrenman rutini oluşturmak kadar düzgün beslenmek de önemlidir. Özel spor hocanız size bu konuda da epey yardımcı olacaktır. | Kaynak: Pixabay

Superprof Aracılığıyla Adana'da Personal Trainer Bulun

Peki Adana'da personal trainer arayışında olanlar neden şanslı? Çünkü Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehri olan Adana, her konuda olduğu gibi spor koçluğu konusunda da size pek çok seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklere Superprof'un Adana'da hizmet vermekte olan özel spor hocaları da dahildir!

Tek yapmanız gereken sitemizi ziyaret edip Personal Trainer alanında sonuçları Adana için filtrelemenizdir. Karşınıza Adana'da Superprof aracılığıyla hizmet vermekte olan kişisel eğitmenlerin listesi çıkacaktır. Eğitmenlerimizin hepsi nasıl bir eğitim aldıklarını, sertifikalarını ve ne şekilde çalıştıklarını profillerinde detaylı olarak belirttikleri için hepsinin profilini inceleyip kendiniz için en uygun kişisel eğitmenle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Peki göz önünde bulundurmanız gereken başka noktalar nelerdir? Hep birlikte bakalım...

Eğitmenin,

  • Bireysel mi yoksa grup halinde mi ders verildiği
  • Ders verme şekli
  • Ders verilen alanlar ( fitness, cross fitness, yağ yakma, jimnastik, kas geliştirme, kas güçlendirme, vücut geliştirme, formda kalma)
  • Ders verdiği seviyeler

Adana için spor koçluğu hizmeti saatlik ortalama 65 TL'dir! Tabii ki Superprof'un fiyat çeşitliliği farkıyla! Başka bir güzel habere gelirsek, ülke genelinde Superprof aracılığıyla hizmet vermekte olan spor koçlarımızın neredeyse hepsi dersleri online olarak da vermektedir. Personal trainer İzmir gibi diğer şehirlerde de oldukça popülerdir. Yani, ülkenin neresinde olursanız olun size en uygun personal trainer'ı bulabilir ve derslere Webcam aracılığıyla da başlayabilirsiniz. İzmir, Antalya, Bursa ve Eskişehir illerinde Personal Trainer seçenekleriniz için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda, kişisel eğitmenlerimizin neredeyse hepsi ilk dersi ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu fırsatı, yola birlikte çıkacağınız koçunuzu daha iyi tanımak, metodolojisine hakim olmak, kendinizden ve hedeflerinizden bahsetmek için kullanabilirsiniz.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!