Daha önce hiç spor yapmaya ve sağlıklı yaşamaya niyetlenip belirli bir süre sonra vazgeçtiğiniz oldu mu? Kendinizi bunun için suçlamanıza gerek yok! Birçok konuda olduğu gibi spor konusunda da alanında uzman bir eğitmenin gözetimi altında öğrenmek her zaman daha kolaydır. Bu, aynı zamanda sizin istikrarlı olmanızı sağlar ve belirli bir disiplin içerisinde öğreniminize devam etmenizi kolaylaştırır. Superprof olarak bu yazımızda, Konya'da yaşayan ve bir kişisel eğitmenle çalışmanın önemini kavrayıp Personal Trainer arayışında olan kişiler için yararlı bilgiler vereceğiz. Konya için personal trainer seçeneklerinize göz gezdirmeden önce özel bir spor hocasından ders almanın neden iyi bir karar olacağından bahsetmek istiyoruz!

Özellikle daha önce spor geçmişi olmayanlar için egzersiz yapmaya başlamak ilk etapta oldukça korkutucu görünebilir. Hedeflerinizin olması fakat bu hedeflere nasıl ulaşılacağınızdan emin olmamanız da son derece normaldir ve zaman zaman motivasyon eksikliğine de yol açabilir. Kişisel bir eğitmen, engellerinizi aşmanıza ve fitness yolculuğunuzda her zaman bir sonraki aşamaya geçmenize yardımcı olacaktır. Kişisel eğitmenle çalışmak pahalı gibi görünse de gerçekte durum böyle değildir. Her kişiye, spor türlerine ve bütçeye uygun eğitmenler vardır ve avantajları yadsınamayacak kadar fazladır. O zaman hazırsanız kişisel bir eğitmenle çalışmanın faydalarından kısaca bahsedelim! İstanbul, Ankara ve İzmir Personal Trainer seçenekleriniz için bağlantıya tıklayın!

En iyi Personal Trainer öğretmenleri müsait
İbrahim
5
5 (40 yorum)
İbrahim
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (23 yorum)
Gizem
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tarık
5
5 (15 yorum)
Tarık
₺135
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (17 yorum)
Merve
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Anastasia
5
5 (12 yorum)
Anastasia
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (13 yorum)
Büşra
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ege
5
5 (9 yorum)
Ege
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (40 yorum)
İbrahim
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (23 yorum)
Gizem
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tarık
5
5 (15 yorum)
Tarık
₺135
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (17 yorum)
Merve
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Anastasia
5
5 (12 yorum)
Anastasia
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (13 yorum)
Büşra
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ege
5
5 (9 yorum)
Ege
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Bir Personal Trailer İle Çalışmanın Yararları

Eğitim

Verimliliği en üst seviyeye çıkarmak ve yaralanma riskini azaltmak için egzersiz sırasında eğitim almak çok önemlidir. İstanbul personal trainer seçeneklerinden diğer şehirlere, kişisel bir eğitmen size egzersiz hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretecektir. Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için size en uygun rutini oluşturacak ve her egzersiz için doğru duruşu gösterecekler.

Motivasyon

Egzersiz yapmak çoğu zaman zahmetli olabilir ve bazen gün içinde yeterli zamanınızın olmadığını hissedebilirsiniz. Sebep her ne olursa olsun, bazen spor yapmak için gerekli motivasyonu bulmak zordur. Kişisel bir eğitmenle düzenli seanslar size ihtiyacınız olan desteği sağlayabilir ve sizi cesaretlendirecek birisinin olması işinize son derece yarayabilir. Unutmayın, bazen ihtiyacımız olan tek şey biraz daha destektir.

Motivasyon başarı koşu
Kişisel eğitmeniniz sizi her zaman motive edecektir.| Kaynak: Pixabay

Sorumluluk Hissetmek

Kendinizi sorumlu hissetmeniz motive olmanıza yardımcı olur. Kişisel antrenörünüz "bugun gelemeyeceğim, çok yorgunum" gibi bir bahaneyi hemen kabul etmeyecektir! Bir fitness programına bağlı kalmak, sizi disiplinli olmaya yönlendirir ve bu da hedeflerinize ulaşmanızın en iyi yoludur.

Kişiselleştirilmiş Plan

Personal trainer ile çalışmak demek tamamen sizin ihtiyaçlarınıza yönelik bir programa sahip olacaksınız demektir. Başlangıçta eğitmeninize ne istediğinizi söylediğinizden emin olun. Böylece birlikte güzel bir yol haritası oluşturabilirsiniz. Daha sonra kişisel antrenörünüz yeteneklerinize göre gerçekçi hedefler belirleyebilir ve gerektiğinde eski bir sakatlığın belirli bir egzersizi etkilememesi için ayarlamalar yapabilir. Bu, vücudunuzu sağlıklı tutarken aktif kalmanıza da yardımcı olacaktır.

Zorlayıcı

Fitness rutininden sıkılmak bazen çok kolaydır. Özellikle istediği sonuçları alamayanlar için! Kişisel bir eğitmen size meydan okuyacak ve sizi bir sonraki seviyeye taşıyacaktır. Sizi o bıkkınlık noktasından uzak tutmak için egzersizler uygulayacaklar ve bu egzersizler eğlenceli ve taze tutacaktır.

Çeşitlilik

Eğitmeniniz sizin için bol çeşitlilik içeren bir rutin geliştirecektir. Bu, belirli aletleri, serbest ağırlıkları, vücut ağırlığı egzersizlerini ve kardiyoyu da içerebilir.

Hedefler

Kişisel antrenörünüz sizin nihai hedefinize ulaşmanız için elinden geleni yapacaktır. Ancak öncelikle, bu hedefe giden yolda size yardımcı olabilecek küçük hedeflerden başlayacaktır. Hedeflerinizi belirleyen bir zaman çizelgesi oluşturmak, size yol boyunca neler bekleyeceğinizi gösterecek ve ilerlemeniz hakkında gerçekçi olmanıza yardımcı olacaktır.

Esneklik

Bir eğitmenle çalışmak, kendi egzersiz programınızı oluşturma özgürlüğü sağlar. İşe gitmeden önce sabah erken saatlerde, öğle arasında veya gece geç saatlerde çalışmayı tercih ediyorsanız buna göre ayaralamalar yapılabilir. Özellikle çok yoğun çalışanlar için bu büyük bir avantajdır.

Spordan Daha Fazlası

Kişisel antrenörünüz bir spor hocasından çok daha fazlasıdır. Eğitmeninizle o kadar çok zaman geçireceksiniz ki, bir noktada onları terapist gibi gördüğünüzü fark edeceksiniz! Evet, formunuzu iyileştirmeye yardımcı olmak için yanınızdalar, ancak aynı zamanda sağlığınızı da önemsiyorlar. Eğitmenler, stresi azaltmaya yönelik egzersizler vererek beslenmenizi ve hatta zihinsel sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Pembe pilates matı esneklik
Bir kişisel eğitmenle çalışarak esneklik egzersizlerinin nasıl doğru bir şekilde yapıldığını görebilirsiniz. | Kaynak: Pixabay

Konya'da Personal Trainer Bulun

Konya ülkemizin en fazla nüfusa sahip yedinci ilidir. Bu da, birçok alanda olduğu gibi Personal Trainer alanında da seçeneklerinizi oldukça artırır. Hadi hep beraber Konya'da bir kişisel antrenör gözetiminde spor yapmaya başlayabileceğiniz yerlere göz gezdirelim...

Swiss Spor: 2014 yılından bu yana Selçuklu'da hizmet veren Swiss Spor alanında uzman eğitmenlerin gözetiminde uygulanan çeşitli dersler sayesinde eğlenceli bir şekilde spor yapmanıza olanak sağlar. TECHNOGYM marka güvencesi altındadır ve her müşterinin ihtiyacına uygun geniş bir kardiyo ve ağırlık ekipmanlarına sahiptirler. Sunulan hizmetlerin arasında:

Kalori yakmanın, kilo vermenin, akciğer kapasitenizi artırmanın ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamanın bir yolu olan Kardiyo

Kaslarınız için oldukça önemli olan Free Weight

Hedeflerinize ulaşma sürenizi azaltan ve tamamen size özel egzersiz programı edinebileceğiniz Personal Training

Profesyonel kişilerin gözetiminde solaryum da vardır.

My Fitness: "Spor yaşamdır" ilkesiyle kurulmuş olan My Fitness Konya'da faaliyet gösteren profesyonel bir fitness merkezidir. Yine alanında uzman ve eğitimli eğitmenlerin gözetimi altında spor yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Runup Spor: 10 yıldan bu yana Konya'da hizmet vermekte olan Runup Spor'un bünyesinde 11 antrenör ve 10 farklı spor eğitimi bulundurur. Runup Spor, üyelerine:

 • fitness
 • crossfit
 • spinning
 • pilates
 • squash
 • zumba
 • step aerobik
 • basketbol
 • boks ve daha birçok alanda spor yapma şansı sunar.

Haftanın her günü 7:00 ve 23:00 saatleri arasında hizmet veren Runup Spor Merkezi'ne websitesi üzerinden ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Stres ve endişe
Spor yapan kişiler yalnızca fiziksel anlamda değil ruhsal anlamda da kendilerini daha iyi hissedeceklerdir. | Kaynak: Pixabay

Superprof Aracılığıyla Konya'da Personal Trainer Bulun

Superprof sayesinde Konya'da birçok alanda olduğu gibi Personal Trainer alanında da çok fazla seçeneğiniz vardır! Konya, Türkiye'nin nüfus bakımından en büyük yedinci şehri olarak birçok alanda size çok çeşitli alternatifler sunar. Ancak seçeneklerinizin bu kadar fazla olması ilk etapta kafanızın biraz karışmasına da neden olabilir. İşte bu nedenle, bir Personal Trainer arayışında olanların özellikle göz önünde bulundurması gereken birkaç nokta vardır. Şanslınız ki Superprof size yardımcı olmak için her zaman burada! Sitemizi ziyaret edip Personal Trainer aramanızı Konya için sınırlandırabilirsiniz. Ardından karşınıza Superprof aracılığıyla Konya'da hizmet vermekte olan kişisel antrenörlerin profil sayfaları çıkacaktır. Bu sayfaları detaylı olarak inceledikten sonra sizin için en uygun olan antrenörle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitmenlerimiz profillerinde:

 • Bireysel mi yoksa grup halinde mi ders verdiklerini;
 • Ders verme şekillerini (yüz yüze ya da Webcam aracılığıyla online olarak);
 • Ders verilen alanları ( fitness, cross fitness, yağ yakma, jimnastik, kas geliştirme, kas güçlendirme, vücut geliştirme, formda kalma);
 • Ders verdiği seviyeleri

detaylı olarak belirtmişlerdir.

Konya için Personal Trainer alanında verilen dersler saatlik ortalama 59 TL'dir! Sizce de oldukça uygun değil mi? Superprof'un en güzel yanlarından biriyse inanılmaz bir fiyat çeşitliliği sunmasıdır! Yani, Personal Trainer hizmeti için belirli bir bütçe belirlediyseniz bütçenize en yakın fiyatı belirleyen antrenörle çalışabilirsiniz.

Ayrıca tüm Türkiye'de Superprof aracılığıyla hizmet vermekte olan kişisel antrenörlerin neredeyse hepsi derslerini Webcam aracılığıyla online olarak da vermektedir. Yani, bulunduğunuz yerde size uygun eğitmeni bulamazsanız endişelenmenize gerek yok! Adana, Antalya, Bursa ve Eskişehir illerinde Personal Trainer seçenekleriniz için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kişisel antrenörlerimizin neredeyse hepsi ilk dersi ücretsiz olarak vermektedirler. Ücretsiz dersinizi, kişisel spor eğitmeninizi daha iyi tanımak, kendinizi tanıtmak, hedeflerinizden ya da daha önce spor yapıp yapmadığınıdan bahsetmek için kullanabilirsiniz.

Yukarıda da altını çizdiğimiz gibi bir kişisel eğitmenle çalışmak egzersiz programınızı tamamen size özel hale getirecektir. Dolayısıyla, kişisel eğitmeniniz hem güncel zindelik seviyenizi, hem beslenme alışkanlıklarınızı hem de geçmişte yaptığınız sporları bilmek isteyecektir.

Sonrasında hemen antrenmanlara başlayabilir ve sağlıklı bir yaşama ilk adımı atabilirsiniz!

İyi şanslar!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!