Nitelikli bir Personal Trainer ile çalışmak her bakımdan avantajlıdır. Sizin için bir plan yapmakla kalmaz aynı zamanda ilerlemenizi de yakından takip eder. Temel bir değerlendirme olmadan, fitness eğitimi harita olmadan bir yolculuğa çıkmak gibidir: yine de çok eğlenebilir, kendinize meydan okuyabilir, bir şeyler öğrenebilir ve hatta sonuç alabilirsiniz, ancak bir yol haritasıyla her şey daha verimli hale gelebilir.

Siz de bu yol haritasına Bursa'dan mı ulaşmak istiyorsunuz? O zaman oldukça şanslı bir kesimden olduğunuzu söyleyebiliriz çünkü Bursa Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip dördüncü şehri olarak size birçok seçenek sunar! Bursa'da değerlendirebileceğiniz seçeneklere geçmeden önce bir Personal Trainer ile çalışmanın neden önemli olduğuna ve iyi bir kişisel eğitmende bulunması gereken özelliklere değinelim...

Ayakkabı 2 kg dumble ve pilates topu
Kişisel antrenörünüz size ihtiyacınız olan ekipmanların neler olduğunu söyleyecektir. | Kaynak: Pixabay
En iyi Personal Trainer öğretmenleri müsait
Tarık
5
5 (11 yorum)
Tarık
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (35 yorum)
İbrahim
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (18 yorum)
Gizem
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (17 yorum)
Merve
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmet anil
5
5 (18 yorum)
Ahmet anil
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Çağrı
5
5 (8 yorum)
Çağrı
₺160
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Barkın
5
5 (11 yorum)
Barkın
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tarık
5
5 (11 yorum)
Tarık
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (35 yorum)
İbrahim
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (18 yorum)
Gizem
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (17 yorum)
Merve
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmet anil
5
5 (18 yorum)
Ahmet anil
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Çağrı
5
5 (8 yorum)
Çağrı
₺160
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Barkın
5
5 (11 yorum)
Barkın
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Bir Personal Trainer ile Çalışmanın Avantajları

Bir personal trainer ilk olarak hedefleriniz, yaşam tarzınız ve alışkanlıklarınızla ilgili bilgi alacaktır. İlk seansınız için buluştuğunuzda kondisyon değerlendirme sonuçlarınızı, günlük ve genel hedeflerinizi değerlendirip ve oldukça ayrıntılı bir antrenman planı belirleyeceklerdir. Bu da sizin yol haritanız olacaktır. Sürecin mutlaka başlangıcı, ortası ve sonu olmalıdır. Birkaç ayın sonunda, bazı zorlu egzersizler yapacaksınız (ancak uygun tekniği öğrendikten ve temel stabilitenizi oluşturduktan sonra). Özellikle uzun zamandır spor yapmayan biriyseniz ilk etapta kendinizi oldukça yorulmuş hissetmeniz çok normaldir. Ancak spor hocanız size dinlenmeniz gereken aralıkları da söyleyecektir Dolayısıyla kendinize çok yüklenip sakatlanma riskiyle karşı karşıya kalmadan bu süreci yürütebileceksiniz. Ayrıca, planlı bir şekilde yeni egzersizler denemeye devam edeceksiniz. Ankara personal trainer, personal trainer İzmir açısında gelişmiş ve deneyimli bir şehirdir.

İyi bir Personal Trainer beslenmenizle de oldukça ilgili olacaktır. İyi bir eğitmen, kas geliştirme, yağ kaybetme ve sağlıklı olmanın büyük bir kısmının ne tükettiğinize bağlı olduğunu bilir. Her gün saatlerce kardiyo yapmayı planlamıyorsanız, ne yediğiniz önemlidir. Dayanıklılık egzersizi bağımlısı olsanız bile ne yediğiniz önemlidir! Eğitmeniniz beslenme planınız hakkında sizinle konuşur, temel bir beslenme planı sunar. Bununla birlikte, daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız veya beslenmenizi kontrol altına alamıyorsanız, sizi ayrıntıları halletmek için bir spor beslenme uzmanına yönlendirecektir.

Birçok kişisel antrenörün kendilerine ait bir websiteleri vardır. Burada danışanlarının yorumlarına da ulaşabilirsiniz. Kişisel eğitim ucuz değildir bu nedenle para harcarken buna gerçekten değeceğine emin olmak istemeniz kadar doğal bir şey yoktur. Superprof için konuşmak gerekirse, sitemizi ziyaret ettiğinizde karşınıza Türkiye'nin dört bir yanından eğitim vermekte olan spor hocalarının profillerini bulacaksınız. Bu profillerde kendileriyle birlikte çalışmış kişilerin de yorumu olabilir. Bu yorumları okumak sizin için her zaman faydalı olacaktır

Eğitmeniniz size inanmıyorsa, hedeflerinize ulaşmak çok daha zor olacaktır. Sonuçta ir antrenörle birlikte çalışmak istiyorsunuz çünkü bunu tek başına yapmak istemiyorsun, değil mi? İyi bir kişisel antrenör, her müşterinin başarılı olma kapasitesi ve potansiyeline sahip olduğuna inanır. Kişisel antrenörünüz antrenman yapmanızı, antrenmanlarınıza enerjik gitmenizi sağlar. Aynı zamanda, ulaşmak istediğiniz hedefe nasıl ulaşacağınızı göstererek sizi her zaman motive etmeye çalışacaktır.

İyi bir Personal Trainer sizi her zaman bir sonraki seviyeye taşımayı da hedefler. Kendinize inanmayı öğrenmenize ve kendi gücünüzü ve motivasyonunuzu ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Her zaman yol haritasına ihtiyacınız olabilir, ancak spor hocanız, özgüveninizi artırmanıza ve egzersiz seanslarınızın dışında sürekli olarak sağlıklı yaşamak için kendi motivasyonunuzu ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak araçları da sağlayacaktır.

Ağırlık çalısması yapan kadın
Bir kişisel antrenör ile çalışarak ağırlığı nasıl doğru bir şekilde kaldırabileceğinizi öğrenebilirsiniz. | Kaynak: Pixabay

Bir eğitmen size temel konularda yardımcı olabilir. Yaptığınız egzersizler belirli bir ilke üzerinde şekillenir. Antrenmanın sıklığını, yoğunluğunu, süresini ve türünü seçer ve bu öğeleri zaman içinde değiştirirsiniz. Yukarıda bir kişisel antrenörle çalışmanızın size yol haritası kazandıracağından bahsetmiştik. Bu gerçekten de doğru! Spor eğitmeniniz:

 • Egzersiz sırasında ne kadar çalışmanız gerektiğini ve egzersiz yoğunluğunu nasıl kontrol edeceğini
 • Egzersizleri, ağırlıkları, tekrarları ve setleri nasıl seçeceğinizi
 • Egzersizlerinizi geliştirmek için farklı araçlar (kalp atış hızı monitörü veya aktivite izleyici gibi) kullanmanızı sağlar.

Bir personal trainer'ın size yardımcı olabileceği diğer noktalar ise:

 • Doğru aktiviteleri bulmanızı sağlar: Vücudunuz, programınız veya mevcut ekipmanınız için hangi egzersizin işe yarayacağını bilmiyor olabilirsiniz. Bir eğitmen sizin için en uygun aktiviteyi önerecektir.
 • Zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlar: Bir eğitmen, egzersizinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olurken, aşırıya kaçmadığınızdan da emin olur.
 • Düzenli bir program oluşturmanıza destek olur: Bir eğitmen, çalışmaya başladığınızda size rehberlik edebilir ve başlangıçta ne kadar egzersiz yapabileceğinizi belirlemenize yardımcı olabilir.

Amacınız kendi egzersiz programınızı oluşturmak ve kendi başınıza egzersiz yapmak olabilir. Ancak yine de, en azından neyle karşılacağınızı bilmek ve konuyla alakalı bir uzmandan görüş almak için kişisel antrenörle belirli bir süre çalışmanızı öneriyoruz. Bu sayede, yeni bir egzersiz yapmanın doğru yolunu da öğrenmiş olacaksınız, özellikle de kuvvet antrenmanı konusunda yeniyseniz ve pratik yapmanız gerekiyorsa! İstanbul, Ankara ve İzmir Personal Trainer seçenekleriniz için bağlantıya tıklayın!

Bir eğitmenin size yardımcı olabileceği başka alanlar:

 • Egzersiz konusunda hedef oluşturmanızı sağlar: Bu hedefler, özellikle ev egzersizi yapanlar için altın değerindedir. Farklı kasları hedefleyen çeşitli egzersizler bilmek, kendi egzersiz programlarınızı oluşturmanıza olanak sağlar.
 • İyi bir form sergilemenizi sağlar: Egzersizlerinizden en iyi şekilde yararlanmak ve yaralanmalardan kaçınmak için her egzersizi belirli bir şekilde yapmanız gerekir. Bir eğitmen, her hareketi doğru (ve güvenli bir şekilde) yaptığınızdan emin olmak için vücudunuzu doğru konuma getirmenize yardımcı olacak ipuçlarını sunacaktır
 • Ağırlıkları nasıl kaldıracağınızı gösterir: Bir antrenör, ağırlıkları ne sıklıkla kaldıracağınıza ve ağırlıklarınızı, setlerinizi ve tekrarlarınızı nasıl seçeceğinize karar vermenize yardımcı olabilir. Kendi başınıza antrenman yapmaya hazır olduğunuzda yapmaya devam etmeniz için çeşitli egzersiz programları oluşturabilirler.
 • Size kas konusunda bilgi verir: Evde veya spor salonunda kendi başınıza egzersiz yapmayı planlıyorsanız, kaslarınız ve nasıl çalıştıkları hakkında bilgi edinmeniz çok önemlidir.
 • Antrenman desteği sağlar: Eğitimi bıraktıktan sonra bile bir eğitmen hala mevcut bir kaynak olabilir. Tavsiye almak için her zaman ulaşabilirsiniz.

Bursa'da Personal Trainer Bulun

Türkiye'nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa'da yaşayanların da spor kulübü ve PT açısından çok şanslı!

Türkiye'nin en popüler fitness kulüplerinden birisi olan MacFit'in Bursa'da da iki tane şubesi vardır.

Bursa Macfit şubeleri:

 • Macfit Bursa Carrefour
 • Macfit Podyumpark Bursa

Fitness Center Bursa:

Bursa'da yaşayan ve nitelikli bir Personal Trainer yardımıyla spora başlamak isteyenler Fitness Center'ın deneyimli spor antrenörlerinden yararlanabilir. Fitness Center Bursa, sizin için ücretsiz bir demo ders de ayarlar. Bu demo derste sormak istediğiniz soruları sorabilir ve nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında az çok fikir sahibi olabilirsiniz. Fitness Center'da nitelikli gym-kardiyo eğitmenleri, yüzme, pilates ve gyrotonic eğitmenleri çalışmaktadır. Bir koşu bandı üzerinde koşmanın bile belirli kuralları olduğu için bir eğitmenin gözetimi altında çalışmak her zaman daha avantajlı olacaktır.

Personal Trainer Kerem Toprakhisar :

Bursa'da kişisel eğitmen olarak çalışan Toprakhisar, kişiye özel antrenör, kikboks ve fitness alanında eğitim isteyenler için araştırmaya değerdir. "ODTU 1. Kademe Fitness Antrenörlük", "Sportif ve Postür Eğitimi" "Hacettepe Üniversitesi Biyomekanik Eğitimi", "Paul Ekman Micro Mimic Training" gibi eğitimlerinin yanı sıra boks alanında da dereceleri bulunur. Çalışma saatleri
Hafta İçi: 12:00 - 23:00 arası, cumartesi: 15:00 - 21:00 arasıdır. Hizmet verdiği yerler ise:

-Macfit (Podyumpark) Nilüfer / Bursa
-Balat BKA Private Training Studio
-Kişiye Özel Spor Salonu
-Açık Alan

Diyet mezura sandviç
Bir Personal Trainer ile çalışmak yalnızca antrenmanlarınızı değil beslenme düzeninizi de iyi yönde etkiler. | Kaynak: Pixabay

Superprof Aracılığıyla Bursa'da Personal Trainer Bulun

Bursa'da Personal Trainer için çok fazla alternatifiniz vardır. Ancak seçeneklerinizin bu kadar fazla olması da karar vermenizi zorlaştırabilir. İşte bu nedenle, bir Personal Trainer arayışında olanların dikkate alması gereken birkaç nokta vardır. Superprof, birçok alanda olduğu gibi özel spor koçluğu konusunda da size hizmet vermeye hazırdır! Sitemizi ziyaret edip Personal Trainer aramanızı Bursa için sınırlandırabilirsiniz. Ardından karşınıza Bursa'da hizmet vermekte olan kişisel antrenörlerin profil sayfaları çıkacaktır. Profilleri teker teker inceledikten sonra sizin için en uygun kişiyle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitmenlerimiz profillerinde:

 • Bireysel mi yoksa grup halinde mi ders verdiklerini;
 • Ders verme şekillerini (yüz yüze ya da Webcam aracılığıyla online pt olarak);
 • Ders verilen alanları;
 • Ders verdiği seviyeleri

detaylı olarak belirtmişlerdir.

Bursa için spor koçluğu hizmeti saatlik ortalama 71 TL'dir!

Ayrıca tüm Türkiye'de Superprof aracılığıyla eğitim vermekte spor koçlarımızın neredeyse hepsi derslerini Webcam aracılığıyla online olarak da sunmaktadırlar. Adana, Antalya, Eskişehir ve Konya illerinde Personal Trainer seçenekleriniz için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Yani, Türkiye'nin herhangi bir yerinde yaşayan spor koçuyla da çalışmanız mümkündür...Buna ek olarak, kişisel antrenörlerimizin neredeyse hepsi ilk dersi ücretsiz olarak vermektedirler. Ücretsiz dersinizi, kişisel spor eğitmeninizi daha iyi tanımak, hedefleriniz üzerinde konuşmak ve nasıl bir yol haritasına sahip olacağınız hakkında bilgi almak için kullanabilirsiniz.

İçinde bulunduğumuz dönemi sporla atlatabilmek için hemen kolları sıvayın!

 

 

 

 

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!