Spor yapmanın hem ruhsal hem de fiziksel sağlığa ne kadar yararlı olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Pek çok insan yaz aylarına yaklaşırken daha sağlıklı beslenmeye gayret eder ve spor yapmak için motive olur. Tabii ki, yalnızca spor yapmak değil sizin için en uygun sporu yapmak ve beslenmeye de dikkat etmek ayrıca önemlidir. Peki hem beslenme hem de spor konusunda aradığınız desteği nereden bulabilirsiniz? Bir personal trainer ile çalışarak! Öncelikle, Superprof olarak her türlü alanda özel ders almanın öneminden bahsederiz. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi de, kişiselleştirilmiş ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir eğitim alacak olmanızdır. Yeni bir yabancı dil öğrenirken de, matematik ve fen bilimleri söz konusu olduğunda da özel bir hocayla çalışmak sizi çok daha donanımlı yapar.

Bu durum fitness için de geçerlidir. Özel fitness hocasıyla çalışmanız size standart bir egzersiz programı değil, yapılacak testler ve ölçümler sonucu tamamen size ve değerlerinize hitap edecek kişisel programı sağlar. Buna beslenme ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak motivasyon konuşmaları da dahildir!

Belki de baharın yaklaşması yakınken kendinize çoktan bir beslenme ve egzersiz programı oluşturdunuz! Bildiğiniz gibi, internette o kadar çok kaynak var ki kendinize uygun olan bir kanalı bulmamanız pek de mümkün değil! Şanslısınız ki Türkiye'de size en uygun Personal Trainer ile çalışmak da çok kolaydır. Ankara personal trainer veya personal trainer İzmir gibi büyük şehirlerde kolayca bulunabilir. Online pt almak çok büyük rahatlık olacak.

Daha sağlıklı yiyecekler ve yaşam tarzıyla birlikte, kendi evinizde, yakınlarınızdaki bir spor salonunda veya çeşitli platformlarda size özel bir spor programına başlamanıza yardımcı olabilecek kişisel bir spor eğitmeni bulmanın öneminden de bahsetmek istiyoruz...

Dart hedef tahtası ok
Bir kişisel antrenör size doğru antrenman programı oluşturmakla kalmaz aynı zamanda hedeflerinize ulaşabilmeniz için sizi sürekli motive eder. | Kaynak: Pixabay

Sağlıklı ve fit olmak için atacağınız adımların alanında uzman bir personal trainer tarafından denetlenmesi birçok sebepten oldukça avantajlıdır. Örneğin, bir fitness hocası zindelik düzeyinizi belirler ve buna göre bir başlangıç yapar. Özellikle yoğun bir çalışma temposuna sahip olanların düzenli olarak spor yapma imkanları çok fazla değildir. Bu nedenle, vücudunuz başlangıç için ağır egzersizleri reddedebilir.

Fitness hocanız vücudunuzun hazır olmadığı antrenmanlardan kaynaklanabilecek yaralanmaların önüne geçmek için bir fitness değerlendirmesi yapıp sizin için en uygun antrenmanları planlayacaktır. Mesela dayanıklılığınızı artırmak için Zumba, pilates ve yoga ile başlanabilir. Aynı zamanda, özel spor hocanız bir beslenme değerlendirmesi de yapacaktır. Boy, kilo ve vücuttaki yağ oranına bakıldıktan sonra sizi zorlamayacak beslenme tavsiyeleri verilecektir. Sizin de tahmin edeceğiniz üzere düzgün beslenmeyle eşlik edilmeyen spordan verim almanız çok da olası değildir.

En iyi Personal Trainer öğretmenleri müsait
Gizem
5
5 (23 yorum)
Gizem
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (42 yorum)
İbrahim
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tarık
5
5 (17 yorum)
Tarık
₺162
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (17 yorum)
Merve
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (15 yorum)
Büşra
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Anastasia
5
5 (12 yorum)
Anastasia
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ege
5
5 (9 yorum)
Ege
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Gizem
5
5 (23 yorum)
Gizem
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
İbrahim
5
5 (42 yorum)
İbrahim
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Tarık
5
5 (17 yorum)
Tarık
₺162
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Merve
5
5 (17 yorum)
Merve
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Büşra
5
5 (15 yorum)
Büşra
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Anastasia
5
5 (12 yorum)
Anastasia
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Dora
5
5 (8 yorum)
Dora
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ege
5
5 (9 yorum)
Ege
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Bir Personal Trainer ile Çalışmanın Önemi

Personal trainer Ankara fiyat ve opsiyonlarınızdan bahsedeceğiz! Ama önce, kişisel bir antrenörle çalışmanın avantajlarına bir kez daha değinelim istiyoruz...

Daha hızlı sonuç alırsınız:

Kişisel bir eğitmen, bireyin zamanını uygun ekipmanla doğru egzersizleri yaparak geçirmesini sağlayabilir. Kişisel antrenörler, spor salonuna haftada sadece sınırlı bir süre ayırabilen kişiler için de idealdir.

Yaralanma riskini en aza indirirsiniz:

Aşina olmadığınız bir spor salonu ekipmanını kullanmaya çalışırsanız, muhtemelen kötü sonuçlar alırsınız. Vücudunuz hazırlıklı olmadan ağırlık kaldırmak, kalıcı veya ciddi yaralanmalara davetiye çıkarabilir. Özel fitness hocası size hangi aletle ne sıklıkla çalışmanız gerektiğini söyler ve aleti nasıl düzgün şekilde kullanacağınızı da gösterir.

Yağ kaybedip kas yapmaya başlarsınız:

Fitness yolculuğuna çıkan çoğu insan yağ kaybetmeyi ve kas yapmayı hedefler. Ancak, pek çoğu bunu nasıl yapacağını bilemez. Kardiyo için çok uzun süre harcayabilirler veya gerekli antrenmanları yapmadan ağırlık kaldırmaya başlayabilirler. Kişisel bir antrenör, yağ yakarken kas oluşturabilmeniz için gerekli dengeyi kurmanıza yardımcı olacaktır.

Kişisel antrenör duruş destek
Bir personal trainer yardımıyla vücudunuzun kaldırabileceği antrenmanlara başlayabilirsiniz. Bu sayede yaralanma riskiniz en aza iner. | Kaynak: Unsplash

Gerçekçi hedefler belirlersiniz:

Bir fitness hedefine ulaşmakta başarısız olmak kadar cesaret kırıcı bir şey olamaz. Olası bir başarısızlıkta sağlık ve zindelik hedeflerinizden kolayca vazgeçebileceğiniz zamanlar olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir tavsiye almadan belirlediğiniz hedefler çoğu zaman sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Örneğin, haftada 10 kilo vermek için bir hedef belirlediyseniz sonucunun hüsran olacağını bilmelisiniz! Kişisel bir eğitmen, gerçekçi ve sağlıklı fitness hedefleri belirleyebilir ve müşterilerinin bunlara ulaşmasına yardımcı olabilir.

Peki özel fitness hocası Ankara için seçenekleriniz nelerdir?

Ankara'da Personal Trainer Bulun

Başkentte yaşayıp bir fitness kulübü ya da personal trainer arayışında olanların seçenekleri oldukça fazladır! Bu kadar fazla seçenek arasında başınızın dönmesi gayet normal olsa da size en uygun hizmeti verecek kişiyle çalışacağınızdan hiç şüphemiz yok.

Macfit:

Macfit, 2007 yılından beri ileri teknolojiyi kullanarak ve bunla eğlenceyi de bir araya getirerek insanların hayat kalitelerini artırmayı hedefleyen kişiye özel hizmet sunar. Profesyonel eğitmenleri, ihtiyaç duyduğunuzda her zaman yanınızdadır ve kendinizi yabancı hissetmemeniz için ellerinden geleni yaparlar.

 • Macfit Ankamall
 • Macfit Armada
 • Macfit Cepa Avm
 • Macfit Eryaman
 • Macfit Gordion
 • Macfit Konutkent
 • Macfit Nata Vega
 • Macfit Podium
 • Macfit Tunalı

İzmir'deki Personal Trainer seçeneklerinizle ilgili yazımızda da İzmir şubelerine bakabilirsiniz.

GYMARD Pilates:

Oran'da faaliyet gösteren GYMARD size nitelikli kişisel antrenörleriyle tamamen ihtiyaçlarınıza göre bir program sunar.

Verilen hizmetlerin içinde,

 • Kişiye özel antrenman programı (vücudunuzu tanımak ve kaldırabileceği antrenmanları belirlemek için)
 • Postür Analizi ( belirli aralıklarla poster analiz tablosu önünde fotoğraflarınız çekilir ve gelişimi hep birlikte takip edebilirsiniz)
 • Antropometrik ölçümler ve değerlendirme (deri kıvrım kalınlığı belirli aralıklarla ölçülür ve genel takibi yapılır)
 • Kişiye özel tasarlanmış sağlıklı beslenme önerileri  (mevcut beslenme düzeniniz ve alışkanlıklarınızla ilgili bilgi edinilir ve sonrasında sizi hedefe yaklaştırmak için beslenme tavsiyeleri verilir) ve
 • 7/24 danışmanlık ( eğitmeninizi istediğiniz zaman arayıp ilgili konularda tavsiye veya B planı isteyebilirsiniz)

vardır.

1ON1 Personal Training:

Reşit Galip Caddesi'nde faaliyet göstermekte olan 10N1 Personal Training, ölçüm değerlerinize uygun bir antrenman modeli belirler ve size sağlıklı beslenmeniz için danışmanlık verecek spor hocalarına sahiptir. Verilen hizmetler arasında:

 • Kuvvet ve kondisyon koçluğu (hedefe yönelik performansınız değerlendirilir ve performansınız en üst seviyeye çıkarılır)
 • Sakatlık teşhisi sonrası spor (sakatlandığınız bölgenin yeniden kuvvetlenmesi ve eski formuna kavuşması hedeflenir)
 • Performans ölçüm ve değerlendirme (antrenman durumunuz ve gelişiminiz yakından takip edilir, sizin için en uygun antrenmanın belirlenmesi için gerekli ölçümler yapılır ve sonuçları baz alınır)
 • Diyetisyen ve beslenme danışmanlığı ( fiziksel, psikolojik ve sosyolojik durumunuz dikkate alınarak sizin için en uygun beslenme programı belirlenir)

vardır.

Bob Gym: 

Çayyolu ve Çukurambar'da şubeleri bulunan Bob Gym, nitelikli personal trainer'larıyla birlikte kişisel hedefleriniz doğrultusunda çeşitli test ve ölçümlerle vücudunuzun metabolik ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak tamamen size göre uyarlanmış programlar sunmaktadır. Antrenman programlar yalnızca size özel olarak oluşturulur, sürekli motive edilirsiniz ve beslenme düzeniniz büyük bir titizlikle takip edilir. Koçlarınıza sürekli ulaşabilirsiniz. İstanbul'da Personal Trainer seçeneklerinizden bahsederken İstanbul'daki şubelerini de yazmıştık...

Spor salonunda CrossFit çalışan kadın
Bir spor salonunda yapabileceğiniz pek çok egzersiz vardır. Ancak nemli olan vücudunuzun hangisine hazır olduğudur! | Kaynak: Pixabay

Superprof Aracılığıyla Ankara'da Personal Trainer Bulun

Peki Ankara'da personal triner arayışında olanlar neden şanslı? Çünkü Türkiye'nin başkenti ve en fazla nüfusa sahip ikinci şehri olan Ankara, her konuda olduğu gibi spor koçluğu konusunda da size pek çok seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklere Superprof'un Ankara'da hizmet vermekte olan özel spor hocaları da dahildir!

Güncel olarak Ankara'da personal trainer hizmeti veren birçok Superprof eğitmeni vardır. Sitemizi ziyaret ederek profillerini daha detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken noktalara gelirsek:

 • Bireysel mi yoksa grup halinde mi ders verildiği
 • Ders verme şekli
 • Ders verilen alanlar ( fitness, cross fitness, yağ yakma, jimnastik, kas geliştirme, kas güçlendirme, vücut geliştirme, formda kalma)
 • Ders verdiği seviyeler

Ankara için spor koçluğu hizmeti saatlik ortalama 76 TL'dir! Tabii ki Superprof farkıyla...Başka bir güzel habere gelirsek, ülke genelinde Superprof aracılığıyla hizmet vermekte olan spor koçlarımızın neredeyse hepsi dersleri online olarak da vermektedir. Yani, ülkenin neresinde olursanız olun size en uygun personal trainer'ı bulabilir ve derslere Webcam aracılığıyla da başlayabilirsiniz. Aynı zamanda, neredeyse hepsi ilk dersi ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu fırsatı, yola birlikte çıkacağınız koçunuzu daha iyi tanımak, metodolojisine hakim olmak, kendinizden ve hedeflerinizden bahsetmek için kullanabilirsiniz.

Ankara personal trainer fiyatları oldukça uygun olsa da, seçenekleriniz anlamında özel fitness hocası Ankara için değil başka şehirlerde olup online ders verenleri de kapsayabilir. Yani, Dersleri online olarak Bursa, Adana, Eskişehir, Antalya ya da Konya gibi sizden farklı bir şehirde yaşayan bir PT'den de almanız mümkündür.

İyi şanslar!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!