Boksun son zamanlarda epey popüler bir spor halini almasıyla, birçok kişi kardiyo rutinine boksu eklemiş durumda. Tabii ki, bu durum aynı zamanda boksa karşı bazı önyargıların kırılmasına da yardımcı oldu. Mesela, boksun erkeklere özel bir spor olmadığını stresi azaltmakta ne kadar başarılı olduğu artık herkes tarafından bilinen bir gerçek...

Boks yapmak için motive olmanızı sağlayacak birçok avantaj vardır ve bunların hepsinden bahsetmemiz pek de mümkün değil. Ancak içlerinden bazılarını seçip açıklamaya çalışacağız. Ardından da boks ve kick boksa merak salmış Gaziantep halkı için şehirlerinde değerlendirebilecekleri seçeneklerden bahsedeceğiz.

 • Kaslarınızı şekillendirir

Boks, düzenli olarak tekrarlanan hareketlerin yapıldığı ve doğal olarak kas tonlamasını destekleyen bir spordur. İster vuruş teknikleri, ister doğru hareket etmeyi öğreniyor olun, tüm vücudunuz çalışmaya başlar ve aşamalı olarak tonlanır. Bu anlamda fayda görecek diğer yerler: arasında kollar, karın kasları, bacaklar ve kalça kasları vardır.

 • Vücudunuzun her yerinde kalori ve yağ yakacaksınız

Boks, yapmaya başladığınızda hızla terlemeye başlayacağınız bir spordur. Bir saatlik boks antrenmanında yüzlerce kalori yakabilirsiniz. Elbette bu, yoğunluk seviyenize, egzersiz türünüze, temel zindelik seviyenize ve kilonuza da bağlıdır.

Yaktığınız kalorilerin bir kısmı vücudunuzda yağ olarak depolananlar olacaktır. Ancak hepsi değil! Boks dinamik bir spor olduğu için kollar, kalçalar ve kalçalar da bundan faydalanır.

 • Kardiyovasküler kondisyonunuzu geliştireceksiniz

Boksa başlamak kalp atış hızınızı artıracak ve bu da kalp kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

 • Daha fazla güçleneceksiniz

Boks, kaslarınızı çalıştırmaktan daha fazlasını yapar; aynı zamanda onları aktif olarak güçlendirir. Elbette kollarınız ve bacaklarınız güçlenmesi en olası yerler olacaktır. Aynı zamanda sadece karın kaslarınız değil, sırtınız ve kalçalarınız da oldukça güçlenecektir. Güçlü bir gövde, antrenman yaparken daha uzun süre dayanmanıza ve tekniğinizi daha iyi hale getirmenize olanak sağlar.

 • Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar

Spor yapmak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan hormonlardan olan endorfini üretmenin harika bir yoludur. Boksun yoğunluğu göz önüne alındığında, bu hormonları çok hızlı bir şekilde salıyor olacaksınız. Stresli bir günün ardından rahatlamak için zor bir günün ardından kum torbasına vurmaktan daha iyi bir yol var mı? Boks dersleri almaya hemen başlamalısınız!

Antrenman ip atlayan kadın
Boksa başladıktan sonra antrenmanlarınızdan önce mutlaka ısınmanız gerekir. | Kaynak: Pexels

Vuruş, kaçma ve ayak hareketi tekniklerini öğrenmek, bok becerilerinizle birlikte özgüveninizi de geliştirmeniz için mükemmel bir stratejidir. Bu sporun sınırlarınızı zorlayacak, fiziksel ve zihinsel dayanıklılığınızı artıracak bir spor olduğunu asla unutmayın.

 • Doğru ekipmanla her yerde boks yapabilirsiniz

Elbette bir boks salonunda veya kum torbaları ve pedlerinin bulunduğu bir spor merkezinde boks yapabilirsiniz, ancak doğru ekipman ve yeterli alanla evinizde de boks yapmanız mümkündür. Ekipmanınıza ve neyi başarmak istediğinize bağlı olarak, tek başınıza veya bir arkadaşınızla antrenman yapabilirsiniz.

En iyi Boks öğretmenleri müsait
Spartan
5
5 (9 yorum)
Spartan
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Levent
5
5 (3 yorum)
Levent
₺400
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Faruk
5
5 (20 yorum)
Faruk
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Atahan
5
5 (5 yorum)
Atahan
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sibel
5
5 (6 yorum)
Sibel
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Özgür
5
5 (2 yorum)
Özgür
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Cihan
5
5 (5 yorum)
Cihan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ugur
5
5 (5 yorum)
Ugur
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Spartan
5
5 (9 yorum)
Spartan
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Levent
5
5 (3 yorum)
Levent
₺400
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Faruk
5
5 (20 yorum)
Faruk
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Atahan
5
5 (5 yorum)
Atahan
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sibel
5
5 (6 yorum)
Sibel
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Özgür
5
5 (2 yorum)
Özgür
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Cihan
5
5 (5 yorum)
Cihan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ugur
5
5 (5 yorum)
Ugur
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Boksa Başlamak

Dünyanın en popüler boksörlerine bir göz atalım mı?

 • Muhammed Ali
 • Mike Tyson. ...
 • Rocky Marciano. ...
 • Vladimir Klitschko. ...
 • Lennox Lewis. ...
 • Sugar Ray Robinson. ...
 • Sugar Ray Leonard. ...
 • Julio Cesar Chavez.

Diğer insanlar tarafından yere devrilmek utanılacak bir şey değildir. Asıl olan yere serilirken 'Neden yere devriliyorum?' diye sormaktır. Birisi bu şekilde düşünebiliyorsa, onun için umut var demektir. - Bruce Lee

Şimdi Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından belirlenen genç ve büyük kategorileri için bazı kurallara göz atalım:

a) Gençler

Gençler Ferdi Türkiye Şampiyonası, (17-18) yaş grubundaki sporcular arasında aşağıdaki esaslara göre yapılır;

1-Yıldızlar kategorisinde bulunan boksörler kesinlikle Gençler kategorisindeki müsabakalara iştirak edemezler.

2-Müsabakalar 46 kg.dan +91 (dahil)’e kadar 13 siklet üzerinden yapılır.

3-Boksörler fotoğraflı nüfus cüzdanlarını ve vizeli lisanslarını ibraz edeceklerdir. Nüfus cüzdanı ve lisansları bulunmayanlar müsabakalara iştirak edemezler.

b) Büyükler

Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonası, (17-34) yaş grubundaki sporcular arasında aşağıdaki esaslara göre yapılır;

1-Müsabakalar 46 kg.dan +91 (dahil)’e kadar 13 siklet üzerinden yapılır.

2-Boksörler fotoğraflı nüfus cüzdanları ile birlikte vizeli lisanslarını ibraz edeceklerdir.

3-Vizeli lisans ve nüfus cüzdanları bulunmayanlar müsabakalara iştirak edemezler.

Kadın boksör yumruk
Stresinizi atmak için boks yapmayı düşünmüş müydünüz? | Kaynak: Pexels

Gaziantep Boks Salonları

Türkiye'nin en güzel illerinden birisi olan Antep'te Boks dersleri almak isteyenler birçok seçenekle karşılacaktır. Gaziantep Kick Boks dersleri içerisinde:

Mukan Spor Kulübü

Gaziantep’in en seçkin spor salonlarının başında gelen Mukan Spor Kulübü siz değerli spor severlere en iyi ve en kaliteli eğitim ortamını sunarak gelişiminize olumlu katkı sağlıyor. Geniş iç alanı ile rahat bir şekilde çalışabilir, istediğiniz dalda zirveye kadar çıkabilirsiniz. Gaziantep’te bölgenin en gözde salonlarından biri olan Mukan Spor Salonu’nda aşağıdaki sporların tamamını 15 yıllık kariyeriyle alanında uzman hocalarımızın desteği ile yapabilirsiniz.

 • Kick Boks
 • Fitness
 • CrossFit
 • Muay Thai
 • Boks

Burhan Çelik Spor Kulübü

Gaziantep'te uzun süredir faaliyet göstermekte olan Burhan Çelik Spor Kulübü ile

Kick Boks

Muay Thai

Boks

ve diğer dövüş sanatlarını uzman eğitmenler aracılığıyl

Yani Gaziantep kick boks ve diğer dövüş sanatları için ders almak isteyenlere gerçekten kaliteli seçenekler sunmaktadır!

Superprof Aracılığıyla Gaziantep'te Boks Dersleri Alın

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi boks, eğitim alması oldukça revaçta olan bir spor haline geldiğinden boks ve kick boks kursları da ülke genelinde oldukça yaygındır. Bu durum, Gaziantep için de farklı değil. Kick Boks Gaziantep ve çevresinde yaşanlar için oldukça ulaşılabilir!

Uyan ve antrenman yap bumble
Her spor dalında olduğu gibi, boks için de düzenli olarak antrenman yapmanız çok önemlidir. | Kaynak: Pexels

Bununla birlikte, bir boks eğitmeninden bire bir ders almak isteyenlere de çok güzel bir haberimiz var! Superprof, Türkiye'nin neredeyse her yerinde hizmet vermekte olan birçok eğitimli boks hocasına sahiptir. Hemen sitemizi ziyaret edebilir ve yaşadığınız yerde ders vermekte olan eğitmenlerimizin profil sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Başarısının zirvesindeki bir insanla henüz başarısız olmuş birisinin pozisyonları tamamıyla birbirinin aynıdır. Her ikisi de bundan sonra ne yapacağına karar verme aşamasındadır. - Jigoro Kano

Gaziantep kick boks kursları fiyatları, fazla sayıda kurs olması bakımından epey çeşitlidir. Bu durum, Superprof aracılığıyla Gaziantep'te boks kursu almak isteyenler için de geçerlidir.

Gaziantep için boks dersi ortalama ücreti 50 TL'dir!

Superprof aracılığıyla ders vermekte olan öğretmenlerin hepsinin kendilerine özel bir profil sayfası vardır. Bu profilleri en ince ayrıntısına kadar incelemenizi tavsiye ediyoruz. Öğretmenlerimizin çoğu kendilerine özel profil sayfalarında sahip oldukları sertifikalardan, aldıkları eğitimden ve dövüş sanatlarının daha çok hangi alanıyla ilgilendiklerinden bahsetmişlerdir.

Bununla birlikte, Superprof aracılığıyla hizmet vermekte olan öğretmenlerimizin neredeyse hepsi ilk dersi ücretsiz olarak vermektedir. Bu fırsatı, eğitmeninizi daha yakından tanımak ve nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında konuşmak için kullanabilirsiniz.

Üstelik, Superprof aracılığıyla yalnızca Gaziantep'te değil; İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Antalya, Eskişehir, Konya, Mersin ve İzmir'de de boks dersleri alabilirsiniz.

Yukarıda da altını çizdiğimiz gibi boks ve kick boks alanında, öğrencisini nasıl motive edeceğini bilen ve onlara her zaman destek olan bir eğitmen ile çalışmak sizin için çok daha avantajlı olacaktır. İşte tam da bu nedenle, eğitmeninizle aranızda oluşacak uyum ve enerji sizin için önemli olmalıdır. Kick boks ve boks alanında uzmanlaşmak isteyen Gaziantep halkı için Superprof yalnızca bir tık uzakta! Hemen sitemizi ziyaret edebilir ve kick boks dersleri vermekte olan eğitmenlerimizle çalışmaya başlayabilirsiniz.

İyi şanslar...

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!