Boks yapmaya mı karar verdiniz? O zaman doğru yerdesiniz... Bu yazımızda, Adana'da boks yapabileceğiniz boks merkezlerinden bahsedeceğiz. Tabii ki öncesinde boksla ilgili bazı motive edici konuşmalar yapacağız ve boksun size sağlayacağı avantajlardan bahsedeceğiz..

Boks dersleri almaya hazırsanız başlayalım!

Özellikle dövüş sanatlarıyla ilgili olan kimselerin boks müsabakası izlerken kendilerinden geçtiklerini tahmin etmek çok da zor değil... Böyle anlarda kendinizi Rocky Balboa olarak mı hayal ettiğiniz oldu mu?

Sylvester Stallone, 1980'lerde muhtemelen dünyanın en ünlü kurgusal boksörünü canlandırdı ve hala bu güne kadar çok sayıda sadık fana sahip. Philadelphia'daki sanat müzesinin basamaklarından adeta uçan Balboa'dan daha ikonik bir sahne var mı? Ya da Survivor'ın "Eye of the Tiger" şarkısından daha etkileyici bir tema melodisi?

Çeşitli boks türlerinden her biri birçok fiziksel ve zihinsel fayda sağlar. İster, İngiliz boksu, Fransız ya da Tay boksuna veya herhangi bir dövüş sanatına başlayın, hepsinin kalbiniz için harika olan çok sayıda kardiyo antrenmanı içerdiğini göreceksiniz. Bu nedenle boks ailesinde başarılı olmak için iyi bir dayanıklılığa ve güçlü kaslara ihtiyacınız olacak! Dahası, iradeye ve rekabetçi bir tutuma sahip olmak da bu işin olmazsa olmazlarından...

Hep bir seviye atlamak ve boks tekniğinizi geliştirmek veya ilerletmek istiyorsanız, boks eğitimini hayatınızın bir parçası yapmanız gerekir. Boksa başladıktan sonra hayatınızda birçok radikal değişikliğin de kendiliğinden geldiğini göreceksiniz. Bunun için ilk adımınız tabii ki eğitimli bir boks hocasıyla derslere başlamak olacaktır!

Lütfen unutmayın: Çoğu spor merkezi, formda ve sağlıklı olduğunuzdan emin olmak derslere başlamadan önce size çeşitli testler uygulayacaktır. Bununla birlikte, boks antrenörleri yalnızca boks pratiği konusunda değil, boks yaparken uygulayacağınız rejime ve sahip olmanız gereken kilo ya da değerlere de hakimlerdir. Bu nedenle, kendi başınıza boks yapmaya karar verip bir kum torbası satın almak yerine öncesinde işinin ehli bir boks hocasıyla görüşme yapmanız sağlığınız açısından çok daha avantajlı olacaktır.

Motivasyon başarı
Boksa başladıktan sonra motivasyonunuzun her zaman yüksek olmasına dikkat edin. Dövüş sanatları söz konusu olduğunda motivasyon ve istikrar olmazsa olmazdır. | Kaynak: Pexels

Bununla birlikte, boksun yalnızca erkeklere özel bir spor olduğuna dair önyargıların da kırılması gerektiğini hatırlatalım. Boks şu an birçok ülkede kadınların başarıyla sürdürdüğü bir spordur. Ülkemizi de birçok uluslararası müsabakada başarıyla temsil etmiş birçok kadın boksörümüz vardır. Bu nedenle, cinsiyetinizden bağımsız olarak boks yapmaya ilginiz varsa hemen harekete geçmenizi öneriyoruz!

En iyi Boks öğretmenleri müsait
Faruk
5
5 (20 yorum)
Faruk
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Levent
5
5 (3 yorum)
Levent
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sibel
5
5 (6 yorum)
Sibel
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berke kr    @berke. Kr
5
5 (6 yorum)
Berke kr @berke. Kr
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Spartan
5
5 (6 yorum)
Spartan
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kaan
5
5 (6 yorum)
Kaan
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mertcan
5
5 (5 yorum)
Mertcan
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ugur
5
5 (5 yorum)
Ugur
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Faruk
5
5 (20 yorum)
Faruk
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Levent
5
5 (3 yorum)
Levent
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sibel
5
5 (6 yorum)
Sibel
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Berke kr    @berke. Kr
5
5 (6 yorum)
Berke kr @berke. Kr
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Spartan
5
5 (6 yorum)
Spartan
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kaan
5
5 (6 yorum)
Kaan
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Mertcan
5
5 (5 yorum)
Mertcan
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ugur
5
5 (5 yorum)
Ugur
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Boksa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Boks her ne kadar eğlenceli görünse de, büyük oranda motivasyon ve disiplin gerektirir. Boks dersleri almaya başladığınızda bu derslere düzenli olarak katılabileceğinizden emin olmanız gerekir.

Yapmanız gereken özel egzersizler vardır. Isınma ve kardiyo da dahil olmak üzere düzene oturtmanız gereken bir rutine sahip olmanız sizin için avantajlı olacaktır.

Tek hedefiniz kilo vermek, vücudunuzu şekillendirmek ve gerçel bir rakiple bu sporu yapmadan yalnızca tek başınıza gevşemekse, o zaman kardiyo boksunu da tercih edebilirsiniz.

Ancak gerçek bir rakiple yüzleşmek istiyorsanız, sizi ringe bekliyoruz.

Boksa başlayanlar haftada iki gün 2-3 saat arası antrenman yapmalıdır.

Hiçbir adımı atlamamak önemlidir. Boks ciddi bir fiziksel hazırlanma gerektirir.

Vücudunuz sınırlarını belirleyecektir. Özellikle ilk etapta işleri biraz ağırdan almaya çalışın. Boka eğitmeniniz sizin için en doğru rutini oluşturacaktır.

Adana Boks Kursları Seçenekleriniz

Adana'da boks ya da kick boks dersleri mi almak istiyorsunuz? Size ihtiyaçlarınıza yönelik en doğru eğitimi verecek boks hocasını Adana'da bulmanız çok kolay çünkü Adana boks salonları açısından oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Adana Kick Boks ve boks salonları arasında:

Kobra Spor Kulübü

1993 yılının Mart ayında Adana'da kurulan Kobra Spor Klübü, kurulduğu yıldan itibaren başta Adana olmak üzere Türkiye'de birçok sporcu ve antrenör yetiştirmiştir.

Kobra Spor Kulübü ardından Lider Özlü Spor Kulübü ile bir çatı altında birleşmiştir ve güncel olarak spor faaliyetlerine verimli bir şekilde devam etmektedir. Adana'da başta Kick Boks, Muay Thai, Wushu,Boks ve Jiu Jitsu branşları olmak üzere bir çok alanda faaliyet göstermektedir.

Antrenman kum torbası kadın boksör
Boksa başladıktan sonra düzenli olarak antrenman yapmanız çok önemlidir. | Kaynak: Pexels

Temel branşlar:

Wushu

Muay Thai

Kick Boks

Ju jitsu

Antrenörler:

Naim Ayçiçek (Milli Takım Antrenörü)

Bilalcan Özer (Antrenör)

Fulya Ayçiçek (Antrenör Milli sporcu Dünya Kick Boks Şampiyonu)

Şakir Ayhan (Antrenör)

Abdullah Tüfekli (Judo Antrenör)

Süleyman Çelik (Antrenör)

Emrullah Çavuş (Antrenör)

Güney Yıldızı Spor Kulübü

Güney Yıldız Spor Kulübü 2017 nisan ayında Adana'da kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana da Adana başta olmak üzere ülkemiz için çok sayıda sporcu yetiştirmiştir. Bu sporcular Türkiye'yi uluslarası platformlarda da temsil etmektedir.

Güney Yıldızı Spor Kulübü özellikle dövüş sanatları konusunda profesyonel eğitmenleriyle birlikte faaliyetlerine etkili bir şekilde devam etmektedir. Adana'da başta Muay Thai, Kick Boks, Boks, Wushu ve Jiu Jitsu branşları olmak üzere bir çok alanda faaliyet göstermektedir.

Kulübün antrenörü olarak görev yapan Elif Sarı Güney yıllardır spor hayatının içinde olan başarılı bir sporcudur ve şu ana kadar sayısız başarılara imza atmıştır.

Branşlar:

Muay Thai

Kick Boks

Antrenörler:

Elif Sarı Güney (Milli Takım Antrenörü)

Osman Cihat Aslan (Antrenör)

Gördüğünüz gibi, Adana kick boks salonları ve kursları seviyeniz ne olursa olsun sizin hizmetinizde!

Superprof Aracılığıyla Adana'da Boks Dersleri Alın

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi boks, eğitim alması oldukça revaçta olan bir spor haline geldiğinden boks ve kick boks kursları da ülke genelinde oldukça yaygındır. Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Adana'da da durum bundan farksız değil! Kick Boks Adana ve çevresinde epey fazla seçenek sunar.

Boks antrenör küçük boksör
Boksa erken yaşta başlamak bu alanda daha tecrübeli olmanızı sağlar. Boks eğitmeni seçerken daha önce küçük yaş grubuyla çalışmış eğitmenleri tercih edebilirsiniz. | Kaynak: Pexels

Bununla birlikte, bir boks eğitmeninden bire bir ders almak isteyenlere de çok güzel bir haberimiz var! Superprof, Türkiye'nin neredeyse her yerinde hizmet vermekte olan birçok eğitimli boks hocasına sahiptir. Hemen sitemizi ziyaret edebilir ve yaşadığınız yerde ders vermekte olan eğitmenlerimizin profil sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Adana boks kursları fiyatları, fazla sayıda kurs olması bakımından epey çeşitlidir. Bu durum, Superprof aracılığıyla Adana'da boks kursu almak isteyenler için de geçerlidir.

Adana için boks dersi ortalama ücreti 73 TL'dir!

Superprof aracılığıyla ders vermekte olan öğretmenlerin hepsinin kendilerine özel bir profil sayfası vardır. Bu profilleri en ince ayrıntısına kadar incelemenizi tavsiye ediyoruz. Öğretmenlerimizin çoğu kendilerine özel profil sayfalarında sahip oldukları sertifikalardan, aldıkları eğitimden ve dövüş sanatlarının daha çok hangi alanıyla ilgilendiklerinden bahsetmişlerdir.

Bununla birlikte, Superprof aracılığıyla hizmet vermekte olan öğretmenlerimizin neredeyse hepsi ilk dersi ücretsiz olarak vermektedir. Bu fırsatı, eğitmeninizi daha yakından tanımak ve nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında konuşmak için kullanabilirsiniz.

Üstelik, Superprof aracılığıyla yalnızca Adana'da değil; İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Eskişehir, Konya, Mersin ve Gaziantep’te de boks dersleri alabilirsiniz.

Yukarıda da altını çizdiğimiz gibi boks ve kick boks alanında, öğrencisini nasıl motive edeceğini bilen ve onlara her zaman destek olan bir eğitmen ile çalışmak sizin için çok daha avantajlı olacaktır. İşte tam da bu nedenle, eğitmeninizle aranızda oluşacak uyum ve enerji sizin için önemli olmalıdır. Kick boks ve boks alanında uzmanlaşmak isteyen Adana halkı için Superprof her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Kick boks dersleri Avrupa Yakası gibi merkez ilçelerde çok daha sık bulunmaktadır.

Superprof'u hemen ziyaret edebilir ve size en uygun boks eğitmeniyle tanışabilirsiniz...

İyi şanslar!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Nazlı Ece

Merhaba! Ben Nazlı. Farklı kültürlere ve dillere ilgi duyan bir çevirmenim. Bununla birlikte Avrupa Çalışmaları alanında da aktif bir sekilde makale yazıyorum ve çeşitli bloglarda içerik üretiyorum. Kısacası yazmak ve çevirmek benim en büyük hobilerimden!