İzmir her yıl binlerce öğrencinin lisans veya yüksek lisans eğitimi almak için tercih ettiği prestijli üniversitelere ev sahipliği yapan Türkiye'nin büyük ve gelişmiş şehirlerinden biridir. İzmir’de hem yaşam çok pahalı değil hem de imkanlar oldukça fazladır. Bu özellikleriyle tam bir öğrenci şehri olduğunu hissettirir. Ayrıca mükemmel denizi ve harika doğal manzaralarıyla da Türkiye’nin her yanından insanı gerek okuma gerekse çalışma maksadıyla kendine çeker. İzmir’de İngiliz dili ve edebiyatı ya da İngilizce öğretmenliği okumak için tercih edebileceğiniz üniversitelerden bazıları şunlardır:

  • Ege Üniversitesi
  • Yaşar Üniversitesi
  • İzmir Demokrasi Üniversitesi

İzmir’de yaşıyor ve okuldaki ders notlarınızı iyileştirmek için özel ders almayı mı düşünüyorsunuz? İzmir birçok farklı milletten insana ev sahipliği yapan metropol bir kenttir. Yılın hemen her vaktinde turist ağırlayan özellikle yazları nüfusu kat kat artan İzmir’de İngilizce konuşma becerilerinizi bolca pratik yaparak da geliştirebilirsiniz. İngilizce başlangıç dersleri alarak eksiksiz ve kolay bir şekilde öğrenmeye başlayabilirsiniz.

En iyi İngilizce öğretmenleri müsait
Canay
5
5 (32 yorum)
Canay
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (84 yorum)
Ni̇lüfer
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (58 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (21 yorum)
Seda
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (35 yorum)
Charles
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (20 yorum)
Sinem
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (19 yorum)
Elif
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Edwin
5
5 (16 yorum)
Edwin
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (32 yorum)
Canay
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (84 yorum)
Ni̇lüfer
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (58 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (21 yorum)
Seda
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (35 yorum)
Charles
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (20 yorum)
Sinem
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (19 yorum)
Elif
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Edwin
5
5 (16 yorum)
Edwin
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

İngilizce Öğrenme Yolları

İngilizce öğrenmek istiyorsanız öncelikle ne tür bir eğitim alarak bu dile yoğunlaşacağınızı belirlemeniz gerekir. Evet, dil öğrenmek için birden fazla yöntem vardır. Siz de bu yöntemleri iyice inceleyip kendinize uygun olanı seçmelisiniz. Mesela bazıları kendi kendilerine çalışarak başarı elde edebilirken bazılarıysa başında bir otorite figürü olmadan doğru dürüst bir programa uyamaz.

Eğer ilk örnekteki gibi biriyseniz İngilizce öğretme amaçlı içerikler sunan çeşitli Youtube kanallarından faydalanabilir, BBC'nin İngilizce öğrenmek isteyenler için sunduğu bilgileri inceleyebilir, iyi bir İngilizce ders kitabından gramer konuları tekrar edebilir ya da ilginizi çeken konulardaki podcast'leri dinleyerek anlama becerinizi geliştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra telefonunuza veya tabletinize dil öğrenme uygulamalarından indirip metroda, otobüste, serviste okula veya işe gidip gelirken tekrar yapma imkanı bulabilirsiniz.

Bu yazıda kendi kendine İngilizce öğrenmek isteyenlerden ziyade bir öğretmen eşliğinde bire bir veya sınıf ortamında kalabalık olmayan gruplarda ders almak isteyenlerin yararlanabileceği bilgilere yer verdik. Eğer siz de İzmir'de yaşıyor veya eğitim için orada bulunuyor; İngilizcenizi geliştirerek geleceğinizi şekillendirmek istiyorsanız bu yazıyı mutlaka sonuna dek okuyun.

Eskişehir'de okuyan bir öğrenciyseniz ve İngilizce öğrenmek istiyorsanız mutlaka bu yazıyı okuyun!

izmir ingilizce özel ders
İngilizce öğrenmek için tercih edebileceğiniz yöntemlerden biri de dil kurslarına katılmaktır. |Kaynak: Unsplash

Dil Kursunda İngilizce Öğrenmek

Günümüzde İngilizce bilim, teknoloji, eğitim, sağlık ve diğer birçok alanda başı çeken dil olarak bilinir. Türkiye’de kıymeti son zamanlarda yeni yeni anlaşılan bu dili akıcı ve anlaşılır bir biçimde konuşmayı mutlaka öğrenmelisiniz.

Üniversite eğitiminiz sırasında Erasmus yapmayı düşünüyor, Work and Travel’ın hayalini kuruyor veya Erasmus+’la aldığınız eğitime dair deneyim kazanmayı planlıyorsanız mutlaka iyi İngilizce konuşma ve yazma becerilerine sahip olmanız gerekir.

Gerek lise gerekse üniversite eğitimleri sırasında verilen İngilizce eğitimi öğrencilerin hedeflerine ulaşmasına yeterli olmadığı için iyi bir İngilizce Kursu arayışı her daim devam eder. İşte bu nedenle biz de İzmir'de yaşayan ve İngilizce konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerini geliştirmek isteyenler için en çok tavsiye edilen en iyi İngilizce kursu İzmir bazılarından ayrıntılarıyla bahsettik.

1. Hacettepe Akademi İzmir İngilizce Kursları

Hacettepe Akademi'de öğrencilere 3-4 kişilik gruplar halinde eğitim verilir. Özel ders tadındaki bu İngilizce kursları İzmir'de yaşayanlar için büyük bir imkan sağlar. Dileyenlerin bire bir eğitim almasına da olanak tanıyan Hacettepe Akademi'de sınıflardaki kişi sayısının az olması ile çok daha hızlı ve kaliteli bir dil eğitimi almak mümkündür.

Eğitim süreleri kursa kayıt yaptıran öğrencilerin istemiş olduğu program, öğrencilerin seviyeleri ve hedefleri doğrultusunda belirlenir. Normal programlara katılan öğrenciler ortalama 6 ay gibi kısa bir sürede 3 veya 4 seviye eğitimi tamamlarlar. Kursa kayıt yaptıran bir öğrenci ilk olarak ücretsiz yabancı dil denemesine tabi tutulur ve bu sınavla seviyesi belirlenir. Daha sonra en iyi şekilde eğitim göreceği, kendi seviyesine yakın öğrencilerin bulunduğu bir gruba yerleştirilir.

Hacettepe Akademi'yi öne çıkaran özelliklerinden biri de öğrencinin kaydı yapılmadan önce mutlaka 45 dk'lık bir deneme dersine katılması istenir. Daha sonra, öğrencinin istediği gün ve saatlerde yabancı dil kurs programı hazırlanır.

Öğrencilerin devam ettikleri yabancı dil kurs programı üzerinden %20 devamsızlık hakları vardır. Öğrenci, yapılamayan bu ders yerine kendi öğretmeni ile uygun bir günde veya program sonunda telafi dersi alabilir.

Bu kursta hazırlık atlama kurslarının yanı sıra YDS, YÖKDİL, TOEFL, IELTS, TOEIC, ERASMUS gibi birçok farklı sınava hazırlık programları da bulunur.

Hacettepe Akademi, hem şirketlere hem de bireysel ders almak isteyenlere tavsiye edebileceğimiz en iyi kurslardan biridir.

2. YDS Academy İzmir İngilizce Kursu

Balıkesir merkezli bir dil okulu olan YDS Academy, Türkiye’nin bir çok ilinde kaliteli İngilizce dil okulları, workshopları ve yaz okulları ile dikkat çeken bir eğitim merkezidir. İzmir Çankaya'da yer alan YDS Academy'de sınavlara yönelik dil kursları yanında şirketlere yönelik mesleki İngilizce kursu da verilir.

Lise hazırlık sınıfları ile birlikte 9, 10 ve 11. Sınıflar için oluşturulan Teen Plus sınıfları da bulunan YDS Academy'de her yaşa, seviyeye ve bütçeye uygun özel sınıflar bulunur.

Genel İngilizce Programları, Cambridge Modeli olarak da isimlendirilen 6 seviyeli ve her bir seviye 96 – 120 saat arasında değişen öğretim sistemi örnek alınarak hazırlanmıştır.

Bu dil kursunda dersler, alanında uzman Türk ve yabancı eğitmenler ile teknolojik sınıflarda işlenir. Dersliklerin tamamı multimedya sınıf olarak dizayn edilmiş, derslerin tamamı bilgisayar destekli Oxford iTOOLS ve Oxford iPACKS programlar ile interaktif ortamda işlenir.

Bu kurs aynı zamanda çocukların dil gelişimine odaklanan özel hazırlanmış programlarıyla da dikkat çeker. Örneğin Teen Plus programı çocuklara “iletişim dili” olarak İngilizceyi sevdirerek öğretmeyi ve ileriki yaşamlarında ihtiyaç duyacakları İngilizce yeterliliğini edindirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında; yabancı eğitmenlerle konuşma kulüpleri, okuldaki İngilizce derslerine yönelik ek çalışmalar, sosyal etkinlikler, online İngilizce eğitim desteği ve kurs sonu sertifikası sunulur.

Yaz dönemlerinde çocukların tatil algısından uzaklaşmadan İngilizce eğitimlerine devam etmelerini sağlayan bir kurs programı da vardır. Bu program dahilinde ebru, heykel, binicilik, yüzme, bovling, seramik, zumba, satranç, tenis, buz pateni ve yaratıcı drama gibi eğitsel oyun ve aktivitelere bolca zaman ayrılır.

YDS Academy'de ayrıca, yabancı dil eğitimini dilin konuşulduğu ülkede almak isteyen öğrencilere istekleri, zamanları ve bütçeleri doğrultusunda en verimli olacak programları belirlemede danışmanlık hizmeti sunulur. Bu programda; Yetişkinler için Dil Okulları (2 / 52 hafta), Grup ya da Bireysel katılanlar için 2/ 3/ 4 haftalık Yaz Okulları, vize danışmanlığı, uçak bileti temini, konaklama ayarlama gibi hizmetler de verilir.

İstanbul'da İngilizce öğrenmek isteyenler bu konudaki yazımıza mutlaka göz atın!

izmir ingilizce özel ders antik kent
İzmir, İngilizce öğrenmek isteyen her yaştan ve seviyeden öğrenciye birçok farklı imkan sunar. |Kaynak:Unsplash

3. IQPlus Language Academy

IQPlus Language Academy, İzmir Konak Pier'in karşısında bir dil okulu olarak hizmet vermektedir.

Daha verimli ve daha başarılı bir eğitim için sınıflar maksimum 8-10 kişilik öğrenci gruplarından oluşur. Öğretmen seçiminde de oldukça titiz davranan bu kursta dersler deneyimli ve saygıdeğer Türk ve yabancı öğretmenler tarafından verilir.

Teknolojik destekli sınıflarda her türlü yenilikten yararlanarak konforlu bir ortamda eğitim alma imkanı sunarlar.

Bursa'da çocuklara özel İngilizce kursları için yazımıza göz atın.

Belli bir alanda uzmanlaşmak istiyorsanız bu kursun Business English yani İş İngilizcesi derslerine katılarak terminolojinizi geliştirebilir, kariyerinizde ilerlemek için hazırlık yapabilirsiniz.

Sektörünüzde İngilizce olmazsa olmaz bir dil mi? Yurtdışında firmanızı temsil etmek mi istiyorsunuz? Ya da bir işveren olarak sizi temsil eden çalışanlarınızın İngilizce bilgisinden emin olmak mı istiyorsunuz? IQPlus Language Academy'de kurumlar için özel grup dersleri de verilmektedir. Seçilen programa başlamadan önce tüm kursiyerler Oxford Placement Test'e girer ve seviyeleri belirlenir.

İngilizce dersleri öğrencilerin ve çalışanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak organize edilir. Bu kursta sabah, öğleden sonra ve akşam İngilizce seanslarından size uygun olanı seçtikten sonra haftanın çeşitli günlerinde ve hafta sonunda derslere katılabilirsiniz.

Her öğrencinin 10 seans bire bir İngilizce eğitim alma hakkı vardır. Ayrıca, kurs başladıktan sonraki 2. Haftadan itibaren her hafta workshop yapılır. Her workshop 4 ders içerisinde ünitenin hızlı bir genel tekrarının yapıldığı revize dersleridir. Bunlara ek olarak bir de ara ara yapılan Conversation Club vardır. Bu etkinliğin saat ve tarihi önceden belirlenerek öğrencilere bildirilir. Katılım zorunlu değildir fakat İngilizce patik yaparak kendini geliştirmek isteyen öğrencilerin katılması tavsiye edilir.

Ankara İngilizce kursları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Just English İzmir İngilizce kursu

İstanbul merkezli olarak 6 ilde ve New Jersey'de İngilizce dil eğitimi imkanı sunan Just English, toplamda 21 şubeye sahiptir.

İzmir'deki en başarılı kurslardan biri olan Just English, yaz okulları ve yurtdışı dil eğitimleri ile de dikkat çeken bir dil okulu.

Bu kursta öğrenciler seviyeleri belirlendikten sonra Elemantary, pre- intermediate, intermediate, upper- intermediate ve advanced sınıflarından birine yerleştirilerek kendi seviyelerine en yakın öğrencilerle bir arada ders görürler. Ayrıca ilköğretim İngilizcesi, Lise İngilizcesi ve Üniversite İngilizcesi kurslarıyla ihtiyacı olan akademik desteği en iyi şekilde alabilirler.

Elbette İzmir'de daha birçok yabancı dil kursu var. Aşağıdaki kursları da inceleyerek kendinize en uygun olana karar verebilirsiniz.

  • TEOL Dil Okulları
  • Perfect English
  • English Time
  • American Life
  • Biz English

Yaşınız kaç olursa olsun, İngilizce konuşma, yazma ve okuma becerilerinizi geliştirerek kariyerinizde yepyeni bir sayfa açabilirsiniz. 

Adana’daki İngilizce kursları hakkında bilgi almak için ilgili yazımıza göz atın.

ingilizce öğretmeni izmir
Bire bir özel ders almak, İngilizcenizi hızlı ve aktif bir biçimde geliştirmenin en etkili yoludur. |KaynakUnspalsh

İzmir'de Özel Ders Alarak İngilizce Öğrenmek

Peki İzmir İngilizce özel ders almayı hiç düşündünüz mü? Kendi öğrenme ihtiyaçlarınıza ve düzeyinize göre şekillendirilmiş dersleri istediğiniz saat ve günde alabilirsiniz. Okulda haftada birkaç saatlik İngilizce dersinde pek bir şey anlamıyorsanız bu dersler tam da size göre! İstediğiniz İngilizce öğretmeni İzmir seçebilir, birlikte istediğiniz konunun üstünden tekrar tekrar geçebilirsiniz.

Yeni bir dil öğrenmek çok emek isteyen ve yorucu bir süreç olsa da Superprof bu süreci kolaylaştırmak için sizin yanınızda. Bu sitede hedeflerine ulaşmak isteyen azimli öğrencilerle deneyimli ve planlı, uygun ders ücretleri olan öğretmenleri bir araya getirdik!

Konya'da yaşayan ve İngilizce öğrenmek isteyenler çoğunlukla özel ders almayı tercih ediyor.

Bire bir özel ders almanın saymakla bitmeyecek kadar faydası vardır. Öncelikle kendi öğrenme hızınızda ilerleyebilirisiniz, özel ders öğretmeni zorlandığınız alanları tespit ederek derslerin içeriklerini size göre ayarlayacaktır. Özel ders öğretmenleri derste kullanılacak materyalleri ve ders konularını sizin ilgi alanlarınıza ve geliştirilmesi gereken yönlerinize göre düzenleyecek ve daima ilgi düzeyinizi yüksek tutmaya çalışacaktır. 

Özel dersle her bir öğrenci kendi ihtiyaç ve öğrenme biçimine göre şekillendirilmiş, okulda işleyip de tam anlayamadığı veya unuttuğu dersleri, istediği yerde ve istediği vakitte alma imkanı bulur. Bir diğer avantajı da şudur; ister okul öncesi, ister ilkokul, orta okul, lise, üniversite ya da mezun olun her yaştan insan özel ders almaya uygundur.

İngilizce ders almaya karar verdiğinizde yapmanız gereken bir sonraki şey nerede ve ne tür dersler almak istediğinizi belirlemek olmalıdır. Yani bire bir ders almayı mı düşünüyorsunuz yoksa grup dersleri mi, kendi evinizde mi ders almak istersiniz, öğretmenin evinde mi yoksa online ortamdan ders almak size daha mı uygun? Bunların yanı sıra elbette bütçenizi de hesaba katmalısınız. Örneğin İzmir'de saatlik İngilizce özel ders ücreti ortalama 70TL’dir. Ancak öğretmenin deneyim ve kişisel becerilerine göre fiyatlar artabilir veya azalabilir. 

Bir de bazı öğretmenlerimiz ilk dersi ücretsiz vermeyi teklif eder! Böylece ders almak isteyen kişi öğretmenle birbirlerine uyum sağlayabiliyor mu, öğretmenin ders anlatım metodlarından memnun kalıyor mu vb. gibi aklındaki soruları cevaplayabilir.

İngilizce dersi alırken, seviyenizi tam olarak bildikten sonra, İngilizce öğrenmek isteyenler için hazırlanan çeşitli kaynaklara göz gezdirmeye başlayabilirsiniz! Youtube’dan ücretsiz ders videoları izleyebilir, BBC veya Cambridge English sitelerinden derslere katılabilirsiniz. 

Antalya’da İngilizce bilmenin önemi ve dil öğrenme fırsatları hakkında yazımıza göz atın.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Şule

Selam ben Şule! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven, dillerin yapı ve kurallarına büyük ilgi duyan biriyim.