Ankara'nın her yanında yabancılarla karşılaşmanız mümkündür. Türkiye'nin en kaliteli üniversitelerinden bazılarının yer aldığı ve bu nedenle öğrencilerin sıklıkla lisans eğitimi için tercih ettiği Ankara, hem yurt içinden hem de yurtdışından çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapar. 

Ankara'da yaşayan öğrencilerin, Türkiye'nin diğer illerinde de olduğu gibi, İngilizce öğrenmeye yönelimi yüksektir. Okulda aldıkları eğitimi yetersiz bulan öğrenciler çareyi dil kurslarında veya özel derslerde bulurlar.

Neyse ki dil öğrenmek için hiçbir zaman geç değildir. İngilizce öğrenmeye karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken dil öğrenme yöntemleri hakkında bilgi edinerek hangisini tercih edeceğinizi belirlemeniz ve ona göre kendinize bir yol çizmenizdir.

Ankara'da yaşıyorsanız bu konuda çok şanslısınız çünkü Kızılay gibi merkezi ilçelerde adım başı bir dil kursuyla karşılaşmanız mümkündür. Okul veya iş hayatınıza uygun vakitlerde dersleri olan bir kurs bulursanız bir an önce kaydınızı yaptırın.

Kurslardan fayda göremeyen çok sayıda öğrenci bugünlerde özel ders alarak kendi ihtiyaçlarına ve öğrenme yöntemine göre eğitim almayı tercih ediyor. Siz de bire bir İngilizce dersleriyle kariyerinizde yepyeni bir sayfa açabilirsiniz.

Ankara’da yaşayan çok sayıda özel ders öğretmeni var. Lisede dil bölümü okuyanlar, üniversitede İngilizce bir bölüm tercih etmek isteyenler veya yurtdışında bir projeye katılmayı düşünenler için özel ders öğretmenleri her zaman hazırdır.

Özel ders öğretmeniyle çalışmanın birçok avantajı vardır. Öncelikle her bir öğrenci kendi ihtiyaç ve öğrenme biçimine göre şekillendirilmiş, okulda işleyip de tam anlayamadığı veya unuttuğu dersleri, istediği yerde ve istediği vakitte alma imkanı bulur. Bir diğer avantajı da ister okul öncesi, ister ilkokul, orta okul, lise, üniversite ya da mezun olun her yaştan insan özel ders almaya uygundur.

Master veya doktora yaparken yardıma ihtiyacınız olursa yoğunlaştırılmış özel İngilizce konuşma dersleri alarak konuşma becerileriniz üzerinde pratik yaparak telaffuzunuzu geliştirebilir, tez savunmanıza erkenden hazırlanmaya başlayabilrsiniz. IELTS veya TOEFL gibi bir İngilizce düzey ölçüm sınavına girmeden önce o sınavlarda ölçülen becerilerinizi geliştirmek için özel ders almanız da çok faydalı olur. Eğer iş İngilizcesi öğrenerek kariyerinizi şekillendirmek istiyorsanız bu alanda uzman öğretmenlerimize mutlaka göz atın!

çocuklar için ingilizce konuşma kursu ankara
Erken yaşta yabancı bir dil öğrenen kişiler ileride çok daha başarılı oluyor. |Kaynak: Unsplash
En iyi İngilizce öğretmenleri müsait
Canay
5
5 (19 yorum)
Canay
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (26 yorum)
Charles
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (43 yorum)
Kadir
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (20 yorum)
Seda
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (54 yorum)
Ni̇lüfer
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (15 yorum)
Elif
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hammad
5
5 (49 yorum)
Hammad
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (33 yorum)
Elif
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (19 yorum)
Canay
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (26 yorum)
Charles
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (43 yorum)
Kadir
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (20 yorum)
Seda
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (54 yorum)
Ni̇lüfer
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (15 yorum)
Elif
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hammad
5
5 (49 yorum)
Hammad
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (33 yorum)
Elif
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Ankara'da Özel İngilizce Dersi Almak

İngilizce bilgilerinizi özel ders alarak ilerletmek istiyorsunuz diyelim. Peki güvenebileceğiniz, deneyimli, eğitim metodları size uyan ve uygun bütçeli bir öğretmen nereden bulacaksınız?

İşte bu sorunun cevabını Superprof sizler için veriyor.

Superprof'taki özel ders öğretmenlerinin her birinin kendi profil sayfasında hangi okullarda okuyup hangi eğitimleri aldığı, deneyimleri ve kendileri hakkında daha birçok bilgi yer alıyor.

Yine öğretmenlerin profillerinde hangi seviyelere ne tür ders verdikleri (online, kendi evinde veya sizin evinizde yüz yüze, grup dersleri gibi) hakkında bilgi de veriliyor.

Superprof öğretmenlerinin saatlik ders ücretleri genelde çok yüksek değildir. Mesela Ankara’da saatlik İngilizce özel ders ücreti ortalama 100TL. Bir de çoğu öğretmenimiz ilk dersi ücretsiz vermeyi teklif eder! Böylece ders almak isteyen kişi öğretmenle birbirlerine uyum sağlayabiliyor mu, öğretmenin ders anlatım metodlarından memnun kalıyor mu vb. gibi aklındaki soruları cevaplayabilir.

Superprof'un İngilizce öğretmenlerinin birinden özel konuşma dersleri alarak hayallerinizdeki işe bir adım daha yaklaşma fırsatını yakalayabilirsiniz.

YDS'ye veya IELTS'e hazırlanıyorsanız özel ders almak için seçtiğiniz öğretmenin bu sınavlara daha önceden öğrenci hazırlamış olmasını tercih edebilirsiniz. Her adımı sizin hedeflerinize ulaşmanız için planlayan bir öğretmenle geçireceğiniz birkaç ay bile inanılmaz faydalı olacaktır.

İngilizce öğrenirken size yardımcı olacak doğru öğretmeni bulmak için yararlanabileceğiniz çeşitli stratejiler vardır.

İstanbul'da İngilizce öğrenmek isteyenler bu konudaki yazımıza mutlaka göz atın!

ankara ingilizce kursu arkadaşlarınızla birlikte ders çalışın
Özel dersleri küçük gruplar halinde almayı da tercih edebilirsiniz. Böylece hem arkadaş edinir hem de kendinizi geliştirmiş olursunuz. |Kaynak:Visualhunt

Özel Ders Öğretmeni Nereden Bulunur?

Özel ders öğretmeni arıyorsanız öncelikle çevrenizdeki arkadaşlarınıza tanıdıkları İngilizce özel dersi veren bir öğretmen olup olmadığını sorarak işe başlayabilirsiniz.

Bir bakarsınız danıştığınız arkadaşınız veya onun bir tanıdığı kendini geliştirmek veya sınavlarında başarılı olmak için İngilizce dersi alıyordur ve dolayısıyla öğretmen seçme konusunda size yardımcı olabilir.

Arkadaşınızın belli bir öğretmenle uzun süreli ders deneyimi varsa ve o öğretmenden memnunsa, öğretmene ulaşarak beklenti ve hedeflerinizden bahsedebilir ve size de ders vermesi için uygunluğunu konuşabilirsiniz.

İzmir özel ders imkanlarını keşfetmek isteyenler buraya!

İyi bir özel ders öğretmeni bulmak için diğer yollardan biri de okuldaki İngilizce öğretmenlerine danışmaktır. İngilizce öğretmeninizin özel ders veren bir tanıdığı yoksa aynı zamanda rehberlik öğretmeninize de danışarak şansınızı deneyebilirsiniz. Kendileri yıllardır eğitim sektöründe olduğu için muhtemelen her alandan öğretmenle bir araya gelmiş ve geniş bir çevre oluşturmuşlardır. Yani istediğiniz alanlarda özel ders veren birilerini tanıyor olmaları oldukça muhtemeldir.

Bir diğeri ise günümüzün gelişmiş teknolojisinden yararlanarak özel ders öğretmenlerini araştırmaktır. Online platformlardaki öğretmenlerin profillerini gezerek özelliklerini inceleyebilir, kendi beklentilerinize uygun olanı daha rahat seçebilirsiniz. Ayrıca online İngilizce eğitim almaya karar verirseniz dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan öğretmenden ders alabilirsiniz, illa kendinize yakın yaşayan biri seçmek zorunda kalmazsınız!

Örneğin Superprof çok sayıda özel ders veren öğretmenin profilinin yer aldığı ve özel ders almak isteyen öğrencilerle buluşturulduğu güvenilir bir platformdur. Nerede yaşadığınızı ve ders almak istediğiniz alanı yazdığınızda karşınıza bu seçeneklere uyan tüm özel ders öğretmenleri çıkacaktır. Ayrıca hangi öğretmenlerin online ders vermeyi kabul ettiği bilgisine de ulaşabilirsiniz.

Superprof yalnızca İngilizceye odaklanmaz. Birden fazla alanda özel ders almak istiyorsanız; örneğin kimya, edebiyat veya müzik, bu sitede istediğiniz alanda özel ders öğretmenini kolayca bulabilirsiniz.

Konya'da yaşayan ve İngilizce öğrenmek isteyenler de çoğunlukla özel ders almayı tercih ediyor.

İngilizce Kursları Ankara

Günümüzde yabancı bir dil bilmek kişisel hayatımızda, sosyal çevremizde ve özellikle kariyerimizde büyük önem taşıyor.

İngilizce uluslararası anlamda önemini ve yaygınlığını kanıtlamış bir dil. Yani sizin de bildiğiniz gibi aslında İngilizce konuşmak neredeyse bir mecburiyet haline geldi.

İkinci bir dil öğrenmek hem zihinsel aktivitelerinizi geliştirmenize yardımcı olur hem de sosyal çevrenizin genişlemesini sağlar.

Kariyerinde yeni bir adım atmak veya yurtdışında çalışmak için İngilizce öğrenmek isteyenler çoğunlukla dil kurslarında İngilizce eğitimi almayı tercih ediyor. Siz de herhangi bir sebeple İngilizce becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız aşağıda bahsettiğimiz İngilizce kurslarından size uygun olanı seçip eğitiminden yararlanabilirsiniz.

Bursa'da çocuklara özel İngilizce kursları için yazımıza göz atın.

Çağrı Dil İngilizce Kursu

Ankara’da yer alan onlarca yabancı dil kursu arasında Çağrı Dil Kursu’nu öne çıkaran en önemli konulardan biri 30'dan fazla farklı dilde eğitim veren tek dil olmasıdır. 6 katlı binası ile Ankara’nın en büyük fiziki eğitim alanına sahip olan Çağrı Dil Kursu’nda, Endonezce’den Hırvatça’ya kadar 30dan fazla farklı ülkenin dili öğretiliyor.

İngilizce anadilli öğretmenlerden ders alma avantajına sahip olduğunuz bu kursta kaçırdığınız dersler için telafi eğitimleri de bulunuyor. Ayrıca Çağrı Dil'de İngilizce kursu fiyatları oldukça uygun.

Konumu merkezi bir yerde bulunuyor ve derslerde teknolojik imkanlardan bolca yararlanılıyor. Bu kursta eğitim kitapları öğrencilere ücretsiz sağlanıyor ve dersler, profesyonel öğretmenler tarafından öğrenci odaklı bir eğitim yöntemiyle veriliyor.Ankara kızılay İngilizce kursları arayanlar bu kursu inceleyebilir.

Kurs adresi: Kocatepe Mah. Bayındır 2 Sokak No: 53 Kızılay/Ankara

Telefon numarası: 0 312 232 12 17

Adana’daki İngilizce kursları hakkında bilgi almak için ilgili yazımıza göz atın.

 ankara ingilizce kursu
İngilizce kurslarında artık akıllı tahtalar, multi-medya kaynaklar ile görsel ve işitsel eğitim metotları kullanılıyor. |Kaynak:Pixabay

Candelas Akademi

İyi bir İngilizce konuşma kursu Ankara arayanların tercih edebileceği kurslar arasında yer alan Candelas Akademi, hem yurt içinde hem de yurt dışında eğitim imkanları ile İngilizce öğrenmek isteyenlere yardımcı olmaktadır. Birçok farklı program seçeneğiyle, öğrencilerine kısa sürede eğitimlerini tamamlama imkanı sunan Candelas özel eğitim kurumlarında, grup eğitimlerinin yanı sıra bire bir eğitimler de verilir. Candelas Akademinin verdiği, İngilizce eğitim hizmetleri şunlardır;

 • Toefl IBT ve Toefl ITP sınavlarına hazırlık kursları
 • Tüm seviyelerde Genel İngilizce Kursu
 • Yabancı Dil Sınavı (YDS) hazırlık kursları
 • Üniversite hazırlık atlama kursları
 • IELTS sınavına hazırlık kursları
 • Askeri İngilizce kursları
 • İş İngilizcesi kursları – Business English
 • Çocuklar için İngilizce kursları
 • TSK dinleme sınavına hazırlık kursları
 • Hukuk dili İngilizce Kursları

Kurs adresi: Ziya Gökalp Cad. Ataç – 2 sokak. Evin İşhanı 43 / 2 Kızılay 06420 ÇANKAYA / ANKARA

Telefon numarası: 0 505 287 30 01 – 0 312 431 78 96

Perfect English

Perfect English İngilizce Dil okulları, 2002 yılında İngilizce öğretmenleri tarafından kurulmuş özel eğitim kurumlarından birisidir. Akademik İngilizce eğitimi, Genel İngilizce Eğitimi, Çocuklar için İngilizce Eğitimi ve İş İngilizcesi gibi alanlarda eğitim vermektedir.

Perfect English, Ankara’nın 15 ilçesinde şubesi bulunan en büyük İngilizce dil kursları arasında yer almaktadır.

Eğitim süreçlerinde öğrencilere ücretsiz olarak extra ; Yaşam Boyu Aktivite ve Conversaiton Club Üyelik Hakkı, Sınırsız Speaking Dersleri, Sınırsız Telafi Dersleri, Sınırsız Seviye Tekrarı, Eğitim Materyalleri ve İnteraktif Modülleri, Kayıt Dondurma Hakkı, Koşulsuz Devir Hakkı, Koşulsuz Değişim Hakkı, Eğitim sonunda Sertifika Hakkı ve İsteğinize Göre Ödeme Planı Yapma Hakkı veriliyor.

Bu kursa kaydolmayı düşünürseniz yaşadığınız yere en yakın olan şubenin adresine ve telefon numarasına Perfect English'in internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Eskişehir'de okuyan bir öğrenciyseniz ve İngilizce öğrenmek istiyorsanız mutlaka bu yazıyı okuyun!

Berlitz İngilizce Kursu

Ankara’da faaliyetlerini sürdüren tanınmış İngilizce kurslarından biri olan Berlitz İngilizce kursunda, kurumlara özel hizmetlerin yanı sıra, bireysel olarak da İngilizce dersleri verilmektedir.

Çocuklar için özel tasarlanan kurslar özellikle velilerin oldukça dikkatini çeker. 8-11 yaş arası ve 12-16 yaş arasındaki öğrencilere ezberden çok eğlenceli ve keşfe dayalı bir öğrenme yöntemi sunar.

Berlitz İngilizce kursunda aynı zamanda IELTS, TOEFL, YDS, Üniversite hazırlık atlama ve Proficiency kursu da mevcuttur.

Yerli ve yabancı eğitmenler tarafından verilen İngilizce dersleri ile öğrencilerini hedeflerine ulaştırmakta oldukça başarılıdır. Ayrıca yurtdışında eğitim imkanları ile İngilizceyi yerinde öğrenmeyi teşvik eder.

Kurs adresi: Atatürk Bulvarı No: 97 Gama İş Merkezi Kat: 10 Kızılay/Ankara
Telefon numarası: 0 312 418 71 61

İnceleyebileceğiniz diğer Ankara İngilizce kursu ise şunlardır;

 • Akademik Batı Dilleri
 • Kızılay Harvard
 • Sun Akademi
 • TAC Yabancı Dil Kursu
 • Just English
 • Wall Street
 • Ankara Üniversitesi TÖMER
 • ODTÜ Yabancı Dil Kursları

İngilizce öğrenmek için yüzlerce kaynak site, binlerce Youtube videosu, mobil uygulama ve çalışma kitapları var.

İngilizce dersi almamak için hiç bir bahaneniz yok aslında. Özel derslerin bir diğer avantajı da okul derslerinin aksine, kendi müsaitliğinize göre dersleri ayarlayabilmenizdir. Uzun vadede bu dersler işinize çokça yarayacaktır!

Antalya’da İngilizce bilmenin önemi ve dil öğrenme fırsatları hakkında yazımıza göz atın.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Şule

Selam ben Şule! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven, dillerin yapı ve kurallarına büyük ilgi duyan biriyim.