Yaşanabilir Şehirler sıralamasında dünyada 28. Türkiye'de 1. sırada yer alan Bursa’da dil öğrenme fırsatları da oldukça geniştir. Genelde dile ilgisi olan kişiler üniversitede dille ilgili bir bölüm okumayı tercih eder. Siz de Amerikan Kültür ve Edebiyatı, İngiliz dili ve Edebiyatı, İngilizce Tercümanlık, Dilbilim, İngilizce Öğretmenliği veya Turizm Rehberliği  gibi eğitim dili İngilizce olan birçok üniversite bölümünden birini tercih edebilirsiniz. Tabi bunun için üniversiteye giriş sınavının İngilizce dil becerilerinin ölçüldüğü kısımda soruları doğru yanıtlayarak yüksek bir puan almalısınız.

İngilizce becerilerinizi geliştirdiğinizde iş hayatınızdan beklentileriniz de doğal olarak artacaktır.

Bursa, 3 milyona yakın nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık ve en gelişmiş şehirlerinden biridir. Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olarak hem tarihsel hem de manevi önemi olan Bursa şehri doğal güzellikleriyle de dikkat çeker ve zamanla çokça göç alan bir şehir haline gelmiştir. Bugün Türkiye’nin en çekici ve imkanları yüksek şehirleri arasında bulunan Bursa’da yaşam standartları da oldukça yüksektir. Eğer Bursa’da yaşıyor ve İngilizce öğrenmek istiyorsanız çok çeşitli imkanlarınız var.

İstanbul'da İngilizce öğrenmek isteyenler bu konudaki yazımıza mutlaka göz atın!

Öğrenci olarak geçici bir süreliğine Bursa'da ikamet ediyorsanız BUSMEK'in ücretsiz Yabancı dil eğitim kurslarına yazılarak öğrenci bütçenizi koruyabilirsiniz. Bu tarz bir kursta profesyonel eğitim alamasanız da en azından İngilizce başlangıç dersleri alarak temelinizi atarak daha sonra kendinizi geliştirmeye zemin hazırlamış olursunuz.

Örneğin Uludağ Üniversitesi'ni kazandınız fakat bölümünüz için İngilizce hazırlık okumak zorunlu değil; siz yine de bir sene hazırlık eğitimi alarak İngilizcenizi ilerletmeyi tercih edebilirsiniz. Böylece dil kurslarına ekstra masraf yapmaktan da kurtulursunuz.

Bursa'da yaşıyorsanız İngilizce öğrenmek için özel derslerden kurslara çok farklı seçeneğiniz var demektir. İngilizce kursları Bursa hakkında daha fazla bilgi almak için yazının tamamını okuyun. Elinizdeki fırsatları değerlendirin ve geleceğinize yatırım yapın.

Antalya'da İngilizce bilmenin önemi ve dil öğrenme fırsatları hakkında yazımıza göz atın.

En iyi İngilizce öğretmenleri müsait
Canay
5
5 (32 yorum)
Canay
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (84 yorum)
Ni̇lüfer
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (58 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (21 yorum)
Seda
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (35 yorum)
Charles
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (20 yorum)
Sinem
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (19 yorum)
Elif
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Edwin
5
5 (16 yorum)
Edwin
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (32 yorum)
Canay
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (84 yorum)
Ni̇lüfer
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (58 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (21 yorum)
Seda
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (35 yorum)
Charles
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (20 yorum)
Sinem
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (19 yorum)
Elif
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Edwin
5
5 (16 yorum)
Edwin
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Bursa İngilizce Kursu Tavsiye

bursa ingilizce kursu fiyatları
Bir dil kursunda İngilizce öğrenmek istiyorsanız internette detaylı bir arama yaparak işe başlayabilirsiniz. |Kaynak:Unsplash

Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterleri (Common European Framework - CEF) yabancı dil seviyelerini net ve anlaşılır standartlar ve ölçeklerle sunar ve dolayısıyla kişinin hangi seviyede ve hangi dil becerilerine sahip olabileceğini açıklar. Aslında İngilizce kurslarıyla geçmişi olan herkes bu standartlara az çok hakimdir. Avrupa Konseyi dil becerilerini; A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olmak üzere 6 Dil Seviyesi olarak belirlemiştir. Bu seviyelerde aslında dilin ne kadar bilindiği değil, dilin ne ölçüde kullanılabildiği tanımlanır.

Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterleri Dil Becerilerini 5 temel gruba ayırır:

Anlama

 • Dinlediğini Anlama

 • Okuduğunu Anlama

Konuşma

 • Karşılıklı Konuşma

 • Sözlü Anlatım

Yazma

 • Yazılı Anlatım

Öğrenen bağımsızlığını temel alan Avrupa Konseyi ODK, Dil Portfolyosu ile kendini değerlendirme amacıyla; kişinin bulunduğu seviyeyi dili kullanım detaylarına göre bulabileceği bir ölçek oluşturmuştur.  Bu ölçek hedefinizi belirlemenizi ve dil öğreniminizdeki ilerlemenizi Avrupa standartlarında takip edebilmenizi sağlar.

Adana’daki İngilizce kursları hakkında bilgi almak için ilgili yazımıza göz atın.

İngilizce öğrenmek için, “simple present” veya “present continuous tense” şeklinde, dili yapısal olarak ezbere öğrenmek ve kâğıt üzerinde boşluk doldurarak test etmek eskide kaldı. Artık iyi ve deneyimli İngilizce kursları günlük ya da iş hayatınızda ihtiyacınız olan İngilizce konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerini geliştirmenize yardımcı olarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda öğrenim programları sunuyor.

Superprof ekibi olarak sizler için Bursa'daki en iyi dil okullarından birkaçı hakkında detaylı bilgilere yer verdik. Dil kursları çok da ucuz değildir bu nedenle sizin için en uygun kursu seçerek en azından paranızı doğru yerde değerlendirebilirsiniz.

UKLA

UKLAACADEMY, dünyanın en iyi dil okullarının kullandığı çoklu eğitmen sistemini Türkiye’de ilk uygulayan ve öğretim teknikleri konusunda modern uygulamaların öncüsü olan, uluslararası kalite anlayışına sahip bir dil okuludur.

UKLA’da farklı eğitim ihtiyaçlarına cevap veren pek çok farklı program alternatifi bulunmaktadır. Ayrıca bu dil okulunda Portfolyo sistemi de uygulanmaktadır. Dil eğitiminin modern yaklaşımlardan biri olan Portfolyo Sistemi ile öğrencilerin performans ve gelişim süreçleri takip edilir ve sonuçlar öğrencilerle düzenli olarak paylaşılır.

Portfolyo Sisteminin avantajları;

 • Öğrencinin yaratıcılığını sergilemesine olanak sağlaması,
 • Öğrenciye öğrendiği yapıları uygulama ve geliştirme fırsatı tanıması,
 • Öğretmenler için de öğrencilerinin gelişimlerini görmek için düzenli kaynak sağlaması,
 • Hepsinden önemlisi, öğrencinin eğitimine başladığı ilk zamanlardan dil öğrenim sürecinin sonuna kadar katettiği gelişimi ve edindikleri deneyimleri kronolojik bir sırada takip etme fırsatını vermesi,
 • Başarı duygusunu güçlendirmesidir.

UKLA dil kurslarını kaliteli kılan özelliklerinden biri de öğretmen seçimi konusundaki hassasiyetleridir. Yabancı dil dersi veren öğretim kadrosu, alanlarında uzman, eğitim teknolojisi konusunda bilgili ve deneyimli öğretmenlerden oluşur. Türk eğitmenlerin tamamı İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun; birçoğu bu alanda Master derecesine sahip, yetişkin eğitimi konusunda deneyimli ve nitelikli kişilerden oluşur. Yabancı eğitmenler ise ABD, İngiltere ve Kanada gibi ana dili İngilizce olan ülkelerden gelmekte ve CELTA  gibi uluslararası geçerliliği olan bir İngilizce öğretimi sertifikasına sahiptirler

Yetişkin grupları dışında bir de Junior Club ve Middle School programları vardır. Bu programlar dahilinde özellikle çocuklara eğitim verme konusunda deneyimli, modern, yaratıcı ve eğlenceli yaklaşımlara sahip eğitmenler çocukların konuşma ve yazma gibi dil becerilerini küçük yaşlardan itibaren kazanmasına yardımcı olurlar.

ingilizce kursları bursa
Bursa kış turizmiyle de birçok turisti kendisine çeker. |Kaynak: Pixabay

MACQUARIE Dil Okulu

Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim kampüsü eğitim materyal ve kaynakları, yıllık 1500 öğrenciye hizmet verebilecek şekilde tasarlanmış, Avustralya destekli bir dil okuludur.

Macquarie Dil Okulu geliştirmiş olduğu, Yeni Nesil İngilizce Eğitim Modeli "MQSTRUCTURE" ile öğrenciler ana programlarına başlamadan önce,

-Detaylı Dil Analizi yapılarak öğrencilerin tüm ihtiyaçları ve eksikleri tespit edilir,
-Kişiye özel bir yol haritası oluşturulur,
-Kişiye özel çalışma programı oluşturulur,
-Özel telafi dersleri yapılır,
-Ücretsiz grup dersleri ile eksikleri tamamlanır ve
-Yeni yazılan öğrenciler ana programa başlamadan önce ilgili seviyedeki diğer öğrenciler ile aynı seviyeye getirilmiş olur.

Macquarie Dil Okulu, dünyada tanınmış çok önemli Uluslararası akreditasyon kurumlarından onaylı eğitimler vermektedir. English Australia, Neas Australia, Australia Future Unlimited, UECA (University English Centres Australia) gibi dünyada saygın kurumlar tarafında akreditedir. Yani dil becerilerine ait sertifika bu kurumlarda kabul görmektedir. Ayrıca, Akademik İngilizce programını tamamlayan ve yurt dışında üniversite eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler, Lisans, Yüksek Lisans programlarına katılmaları için gerekli olan İngilizce Dil yeterliliğini de sağlamış olurlar.

Bu dil kursunun bünyesinde öğrencilere verilen ders içi ve ders dışı kullanılacak tüm materyaller ücretsizdir. Bunun yanı sıra öğrencilerine okulun bünyesinde bulunan kütüphaneden ücretsiz yararlanma hakkı da tanırlar. Burada seviyenize uygun okuma kitapları ile birlikte multimedya malzemeleri de bulabilirsiniz.

Bursa İngilizce kursları arasından en prestijlilerden biri olan Macquarie'da öğrenci merkezli iletişimsel eğitim metodunu benimseyen konuşma odaklı bir eğitim sistemi izlenir.

Derslerde yüksek teknolojili ve VIP sınıflarda, derslerin kayıt edildiği akıllı tahtalar kullanarak, multi-medya kaynaklar ile görsel ve işitsel eğitim metotları kullanılır. Her yaştan ve seviyeden öğrenci için daha pratik ve kalıcı bir eğitim sunulur.

Sınıfların tamamı yüksek teknoloji ile donatılmış ve öğrencilerin kendini rahat hissetmesi amaçlanarak en fazla 10 kişi olacak şeklide tasarlanmıştır.

Just English

İstanbul merkezli olarak 6 ilde ve New Jersey'de İngilizce dil eğitimi sunan Just English, toplamda 21 şubeye sahip.

Bursa'da en çok tercih edilen kurslardan biri olan Just English, yaz okulları ve yurtdışı dil eğitimleri ile de dikkat çeken bir dil okulu.

Bu kursta öğrenciler seviyeleri belirlendikten sonra Elemantary, pre- intermediate, intermediate, upper- intermediate ve advanced sınıflarından birine yerleştirilerek kendi seviyelerine en yakın öğrencilerle bir arada ders görür. Ayrıca ilköğretim İngilizcesi, Lise İngilizcesi ve Üniversite İngilizcesi kurslarıyla ihtiyacınız olan akademik desteği en iyi şekilde alabilirsiniz.

 • Akademik Batı Dilleri
 • YDS Academy
 • English Council
 • Oxford Street
 • Globus Dil Kursu
 • British Park

Bursa İngilizce kursu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için ilgilendiğiniz kursla iletişime geçebilirsiniz.

Ankara İngilizce kursları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Bursa'da Özel Ders Öğretmeni Bulmak

bursa ingilizce kursu tavsiye
İngilizce özel dersi alacağınız öğretmenin hazırlandığınız sınavlar için yeterli deneyimi olması önemlidir. |Kaynak: Pixabay

Elbette İngilizce ders notlarınızı geliştirmek için bir kursa yazılmayı da düşünebilirisiniz fakat kalabalık bir ortamda, genellikle maddi kaygılarla hareket edilen kurumlarda ders almanın size ne kadar faydası olacak? Diğer yandan özel ders günden güne artan popülaritesiyle dikkat çekiyor. Ders alan öğrenciler genelde çok memnun kaldıklarını ifade ediyor ve kendilerini geliştirmek istedikleri diğer konularda yeniden ders almaya başlıyor.

Konya'da yaşayan ve İngilizce öğrenmek isteyenler de çoğunlukla özel ders almayı tercih ediyor.

Bursa’da saatlik İngilizce özel ders ücreti 60TL ila 100TL arasında değişir. Fiyatlar arasındaki bu farkın sebebi bazı öğretmenlerin daha fazla deneyim ve beceriye sahipken diğerlerinin alana yeni atılmış veya ders vermeye yeni başlayan kişiler olmasıdır genelde. Superprof öğretmenleri derslerin içeriklerini öğrencilerin hedef ve beklentilerine göre şekillendirir.

Özel ders almak istediğiniz ortama öğretmeninizle ortak karar verebilirsiniz. Kendi evinizde, öğretmenin evinde, sakin bir kafede, kütüphanenin ders çalışma bölümünde veya aklınıza gelen başka uygun bir yerde derslerinizi yapabilirsiniz. 

Bire bir İngilizce dersi almak istemenizin birçok farklı sebebi olabilir:

 • Okuldaki İngilizce ders notlarınızı yükseltmek
 • Üniversitede zorunlu hazırlık sınavını geçmek
 • Evde ders çalışmak için ekstra motivasyon ihtiyacı
 • İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirmek
 • Yurtdışında bir projeye başvurmak
 • Kariyerinizde yükselmek veya yeni iş alanlarına atılmak
 • En sevdiğiniz İngiliz romanlarını orijinal dilinde okumak

İzmir özel ders imkanlarını keşfetmek isteyenler buraya!

Superprof’ta özel ders veren birçok öğretmenimiz, eğitim metodunu görebilmeniz, anlatım biçimini gözlemlemeniz ve aranızdaki uyumu keşfedebilmeniz için ilk dersi ücretsiz vermeyi teklif ediyor. Sitemize kaydolarak Bursa'da özel ders veren İngilizce öğretmenlerini bir an önce araştırmaya başlayın!

Eskişehir'de okuyan bir öğrenciyseniz ve İngilizce öğrenmek istiyorsanız mutlaka bu yazıyı okuyun!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Şule

Selam ben Şule! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven, dillerin yapı ve kurallarına büyük ilgi duyan biriyim.