Adana Türkiye’nin altıncı en kalabalık şehridir. Adana'nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova’dır. Türkiyenin altıncı büyük metropolitan alanı olan Adana’da iki büyük devlet üniversitesi bulunur. Çevre illerden birçok öğrenci lisans öğrenimleri için bu üniversiteleri tercih eder.

Adana turistlerin gezmek, yabancılarınsa yaşamak için ilk sırada tercih ettiği şehir olmasa da Türkiye'nin birçok diğer şehri gibi çok kültürlü bir yaşam hakimdir ve bunun bir getirisi olarak merkezi yerlerde yabancı dil öğrenilecek dil kursları ve kaliteli eğitim veren okullar mevcuttur.

Yabancı bir dili öğrenmenin en kolay ve zahmetsiz yolu küçük yaştan itibaren o dile maruz kalmak ve iç içe olmaktır. Siz de İngilizce öğrenmek istiyorsanız yaşınız kaç olursa olsun iyi bir İngilizce eğitimi almak için çevrenizdeki kursları iyice araştırarak bir an önce çalışmalarınıza başlayın.

Eğer bir kursa gitmek için zamanınız yok ise online İngilizce eğitim almanız da mümkün.

Özel ders alarak İngilizcenizi geliştirip kariyerinizde büyük değişiklikler yapabilirsiniz çünkü bugünlerde işverenler işe alacakları kişilerin gelişmiş İngilizce becerileri olmasına oldukça fazla önem veriyor. 

Adana’nın merkezinde yaşıyor ve İngilizce öğrenmek istiyorsanız hemen her köşe başında bir dil kursuyla karşılaşmanız mümkündür. Bu yazıda Adana'da yaşayıp iyi bir İngilizce eğitimi almak isteyenlere yönelik odlukça faydalı ve detaylı bilgilere yer verdik. Eğer aradığınız şey buysa yazıyı mutlaka sonuna dek okuyun!

İstanbul'da İngilizce öğrenmek isteyenler bu konudaki yazımıza mutlaka göz atın!

Ingilizce bilmek ne işe yarar
İngilizce iş hayatının dilidir. Dil kurslarında artık iş Ingilizcesi dersleri de veriliyor!|Kaynak: Pixabay
En iyi İngilizce öğretmenleri müsait
Seda
5
5 (21 yorum)
Seda
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (37 yorum)
Charles
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (59 yorum)
Kadir
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (32 yorum)
Canay
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (92 yorum)
Ni̇lüfer
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (24 yorum)
Sinem
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Asya
5
5 (18 yorum)
Asya
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (19 yorum)
Elif
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (21 yorum)
Seda
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (37 yorum)
Charles
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (59 yorum)
Kadir
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (32 yorum)
Canay
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (92 yorum)
Ni̇lüfer
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (24 yorum)
Sinem
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Asya
5
5 (18 yorum)
Asya
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (19 yorum)
Elif
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

İkinci Dil Olarak İngilizce Bilmenin Faydaları

Yapılan araştırmalardan elde edilen verilere göre, 2015 yılı itibariyle, dünyanın dört bir yanında bir buçuk milyardan fazla insan iş hayatında İngilizceyi kullanmaktadır.

Bu rakam son beş yılda şüphesiz daha da artmış olmalı.

Eğer İngilizce öğrenmeye karar verdiyseniz emin olun gerek yurtdışı gezilerinizde, gerek üniversite hayatınızda, gerekse kariyer planlamalarınızda bu dile verdiğiniz emeğin, döktüğünüz terin, yorgunluklarınızın ve paranın karşılığında elde ettiğiniz avantajlara fazlasıyla değecek!

Bursa'da çocuklara özel İngilizce kursları için yazımıza göz atın.

Peki İngilizce bilmenin hayatınıza ne gibi katkıları olabilir gelin birlikte göz atalım.

  • İngilizce iş hayatının dilidir: Küreselleşen dünyada bugün, İngilizce dünya çapında ortak dil haline gelmiş, uluslararası firmalar işlemlerini gerçekleştirirken anadili farklı olan kişiler tarafından benimsenen bu ortak dil kullanmaya başlamıştır. Kendine has bir sözcük hazinesi bulunan İş İngilizcesini öğrenmek için kursların bu alanda özel eğitimlerine katılmanız gerekir. Tabi çalışmayı düşündüğünüz alanla ilişkili kelimeleri ve kalıpları öğrenmeden önce iyi bir İngilizce temeliniz olması önemlidir. İş İngilizcesi öğrenirken bolca dinleme ve konuşma egzersizleri yapmaya vakit ayırın çünkü iş hayatında bunlara epey ihtiyacınız olacak.
  • Yabancı bir dil konuşmak özgüveninizi arttırır: Dünyanın neresine giderseniz gidin İngilizce biliyorsanız birçok işinizi halledebilir, sosyal topluluklara katılabilir, arkadaş edinebilir ve bir iş bulabilirsiniz. Dolayısıyla İngilizce öğrenirken yanlış yapmaktan korkmayan, yanlış yapma cesaretini gösteren bir karaktere sahip olmaya başladığınızı fark etmeniz uzun süremeyecektir.
  • Daha fazla bilgiye daha kolay erişim sağlayabilirsiniz: İnternet üzerindeki web sayfalarının %70’inden fazlasının içeriğinin İngilizce olduğunu biliyor muydunuz? Günümüzde İnternet sayesinde dünyanın dört bir yanındaki bilgiye çok hızlı bir şekilde erişebiliyoruz. Fakat bazı alanlarda, özellikle akademik, henüz orijinal dili İngilizceden çevrilmemiş olduğundan ihtiyacımız olan yeterli bilgiye ulaşamayabiliyoruz. Bu aşamda İngilizce bilen kişiler yine bir adım öne çıkıyor ve aradıkları bilgiyi farklı İngilizce kaynaklardan tarama imkanına sahip oluyorlar.
  • Daha kolay iş bulabilirsiniz: İngilizce bilmenin faydalarından bir diğeri de işe alım potansiyelini büyük ölçüde artırmasıdır.  Özgeçmişinizde sadece etkileyici bir detay olarak kalmadığı, aynı zamanda işe alım potansiyelinizi de önemli ölçüde arttırdığı istatistiksel olarak kanıtlamıştır. 2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre ikinci dil konuşanlar tek dil konuşanlara oranla %10-15 arasında fazla ücret almaktadır. Yani akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak hem uluslararası şirketlerde çalışmanıza olanak tanır, hem de yüksek maaş alarak hayat standardınızı artırmanızı sağlar.
  • Arkadaş çevrenizi genişletebilirsiniz: İngilizce öğrenmenin en önemli faydalarından bir tanesi de, var olan arkadaş çevrenizi genişletmenize ve yabancı insanlarla daha samimi ilişkiler kurabilmenize imkan vermesidir. Eğer yurtdışında İngilizce öğrenmek istiyorsanız farklı kültürlerden birçok arkadaş edinebilir, kendi sınırlarınızı aşarak daha global bir insan olabilirsiniz.

Ankara İngilizce kursları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Adana İngilizce Kursları

Adana'da kebap yiyin ve İngilizce öğrenin
Adana'da yaşamanın en güzel yanı lezzetli yiyeceklerin tadını çıkarırken iyi bir eğitimden de mahrum kalmamaktır. |Kaynak: Pixabay

Adana'da lise veya üniversite öğrencisiyseniz yahut çalışıyor ve kariyerinizde yeni bir sayfa açmak için Ingilizce öğrenmek istiyorsanız iyi bir Ingilizce kursuna yazılarak eğitiminize başlayabilirsiniz. Seçeceğiniz İngilizce kursuna ulaşımın çok zor olmaması, mümkünse yaşadığınız yere tek vesayetle veya yürüme gidilebilmesine önem gösterin. Aksi halde, bir süre sonra üşenebilir ve devamsızlık yapmaya başlayabilirsiniz.

İyi bir İngilizce kursu sizi sadece ezbere değil, anlayarak öğrenmeye, İngilizce düşünmeye sevk eden bir programdan oluşmalıdır. Aşağıdaki kursları inceleyerek size uygun özellikte olanlarla irtibata geçebilir, müsait vaktinizde yerlerine giderek sınıf ortamlarına bakabilir, deneme derslerine katılabilirsiniz.

Kurs AdıAdresiTelefon Numarası
Amerikan Kültür Eğitim KurumlarıTurgut Özal Bulvarı 79015 Sok. No: 2/2 Çukurova - Adana0322 232 77 77
US Boston Language SchoolsTurgut Özal Blv. Güzelyalı Mah. 81103 Sk. No:3 01170 Çukurova/Adana0322 232 58 88
Adana Deulcom InternationalCevat Yurdakul Cad. Sular Kavşağı Sular Plaza No:65 Seyhan / ADANA0322 456 05 22
Akın Dil EğitimTurgutözal Blv.79014 Sok.İpek Apt. 29/B Çukurova/ADANA
0322 232 0000
Adana Türk Amerikan DerneğiTurgut Özal Bul. Güzelyalı Mh. 81118 sk. No:3 (Kitapsan civarı) Çukurova/ADANA0322 203 08 08
English HomeCemalpaşa, Cevat Yurdakul Cd. No:3, 01120 Seyhan/ADANA0322 459 67 39
Kökdil Yabancı Dil Kursu Ziyapasa Mah. Mustafa Kemal Pasa Blv. 67074 Sk. No: 73/D Güleröz Apt. Asma Kat: 3 Seyhan / Adana0532 484 9764
TEOL Dil OkullarıMahfesığmaz Mah. Turgut Özal Bulvarı 71417 Sok. No: 33/A Çukurova / Adana0322 231 15 67
YDS AcademyBeyazevler Mah. 80001 Sk. Cam Apt. No: 1 Kat: 1-2-3 (İller Bankası Kavşağı )
Çukurova / Adana
0322 456 08 00

Antalya İngilizce bilmenin önemi ve dil öğrenme fırsatları hakkında yazımıza göz atın.

İngilizce Öğrenmek için Özel Ders Almak

Eğer bir dil kursunda İngilizce öğrenmeyi daha önceden deneyip olumlu sonuçlar alamadıysanız, sınıf ortamlarında eğitim görmekten bıktıysanız veya başkalarının seviyesine yetişmeye çalışmaktan yorulduysanız özel ders tam da size göre!

İzmir özel ders imkanlarını keşfetmek isteyenler buraya!

Özel ders saatleri ve tarihleri esnek, ders içerikleri tamamen öğrencinin ihtiyaç ve becerilerine göre şekillenmiş, belli bir hedefe ulaştırmaya yöneliktir. Tatil günlerinde, geceleri, haftasonları veya ne zaman isterseniz İngilizce özel ders alabilirisiniz. 

Adana’da saatlik İngilizce özel ders ücreti ortalama 60TL’dir. Tabi öğretmenlerin deneyimine ve sahip oldukları belgelere göre bu fiyat değişiklik gösterir. 

Ingilizce özel ders al
Deneyimli bir İngilizce öğretmeninden bire bir ders alarak dil becerilerinizi geliştirebilirsiniz. |Kaynak:Unsplash

Peki iyi bir özel ders öğretmeni nasıl seçilir?

Öncelikle kendi hedeflerinize yönelik ders tanımı olan öğretmen profillerini iyice incelemelisiniz. Örneğin YDS, AYT, IELTS veya TOEFL'a hazırlanıyorsanız daha önce bu sınavlara öğrenci hazırlamış bir öğretmenden ders almanız çok daha yararlı olacaktır.

Tabi en önemli konulardan biri de 'bütçedir'. Ders almaya başlamadan önce aylık özel derse ayırabileceğiniz bütçeyi belirlemeli ve bütçenizi aşan öğretmenleri baştan elemelisiniz.  Özel ders öğretmeninizi seçerken deneyimlerini, elde ettiği belgeleri ve öğretim yöntemlerini de göz önünde bulundurun. 

Öğretmeninizi seçerken size yakın mesafede yaşayanlara öncelik vermenizde fayda var çünkü böylece seyahat sıkıntısı yaşamadan rahatlıkla derslerinizi ayarlayabilirsiniz. Tabii ki, uzun yolculukları sorun etmeyen ve gitmek zorunda oldukları mesafeye göre fiyatlarını değiştirmeyen öğretmenler de vardır. Yine çalıştığınız iş yerine veya okulunuza yakın yaşayan öğretmenler bulma ihtimalini de unutmamak gerek. Superprof’ta öğretmenler esnektir, mutlaka kendinize göre birini bulabilirsiniz.

Ayrıca, bir öğretmenden özel ders almaya başladınız diye illa aynı kişiyle devam etmek zorunda değilsiniz. Eğer o kişinin yönteminin size uygun olmadığını düşünüyorsanız hemen yeni bir öğretmen aramaya başlayabilirsiniz!

Konya'da yaşayan ve İngilizce öğrenmek isteyenler çoğunlukla özel ders almayı tercih ediyor.

Dil öğreniminde sihirli değnek henüz keşfedilmedi. O yüzden farklı yollar deneyip hangisinin size en uygun olduğunu görmelisiniz. Bazıları için evde kendi kendine dil öğrenmek daha çekiciyken diğerleri sosyalleşerek öğrenmeyi tercih eder. Siz de kendi içinize dönün, eğitim hayatınızındaki iniş ve çıkışlara bir göz atın. Hangi derste, hangi yöntemle çalıştığınızda başarıya ulaştınız? İşte bu sorunun cevabı size, kursa mı özel derse mi yönelmeniz gerektiğini söyleyecektir.

İngilizce dersi alırken, seviyenizi tam olarak bildikten sonra, İngilizce öğrenmek isteyenler için hazırlanan çeşitli kaynaklara göz gezdirmeye başlayabilirsiniz! Youtube’dan ücretsiz ders videoları izleyebilir, BBC veya Cambridge English sitelerinden derslere katılabilirsiniz.

Eskişehir'de okuyan bir öğrenciyseniz ve İngilizce öğrenmek istiyorsanız mutlaka bu yazıyı okuyun!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Şule

Selam ben Şule! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven, dillerin yapı ve kurallarına büyük ilgi duyan biriyim.