İstanbul, Türkiye'nin başkenti olmamasına rağmen ülkenin ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel merkezidir. İstanbul, nüfus açısından Avrupa'da birinci, dünyada ise altıncı sırada yer alır. Oldukça kalabalık olan bu şehirde çok sayıda milletten insan bir arada yaşar.

İstanbul tarih boyunca birçok imparatorluğa başkentlik yapmıştır ve Osmanlı'dan beri çok kültürlü olma ünvanını korumaya devam eder.

İş imkanlarının çok çeşitli olması uzun yıllardır İstanbul’u gerek yerliler gerekse yabancılar için adeta bir çekim ve nihayetinde göç merkezi haline getirmiştir. İstanbul’un sunduğu imkanlardan biri de eğitimdir; kaliteli ve prestijli birçok üniversite bu şehirde yer alır. Galatasaray Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi gibi adını her sene dünya sıralamalarına yazdıran üniversiteler de yine İstanbul’da bulunur. Bu nedenle Türkiye’nin her yanından binlerce öğrenci her sene üniversite tercihlerini yaparken İstanbul'u baş sıralara yazar. 

Adım başı yabancı dil konuşan biriyle karşılaşabileceğiniz İstanbul sokakları her daim süprizlerle doludur. İstanbul'a gelen yabancılar genellikle yol tarifi sorduklarında veya bir konuda yardım istediklerinde İngilizce cevap verecek birini bulamamaktan yakınırlar. Ne yazık ki az buçuk İngilizce bilen gençlerimiz dahi böyle bir durumda köşe bucak kaçmaya ye arar. Çünkü o güne kadar gördüğü İngilizce özel ders hiç İngilizce cümle kurması gerekmemiş, konuşma egzersizi yapmamış, hatta İngilizce filmleri Türkçe dublajla izlemiştir. İngilizce konuşma dersleri alarak daha akıcı bir şekilde konuşabilirsiniz.

Erken yaşta yabancı dil bilmenin önemi konusunda bilinci oluşmamış öğrenciler ileriki yaşlarında akademik hayatında veya kariyer yaparken karşısına İngilizce bilmesini gerektiren bir durum çıktığında muhtemelen zorlanacaklar. Superprof ekibi olarak biz bu duruma bir çözüm yolu sunuyoruz.

Türkiye’nin eğitim ve dilde başı çeken şehri İstanbul’da İngilizce eğitimi alabileceğiniz onlarca yer var. Eğer kurslarda verilen eğitim için bütçeniz yeterli değilse online ders almayı da düşünebilirsiniz. Ayrıca İngilizce konuşmayı öğrenmek isteyenler için özel tasarlanmış çok sayıda web sitesi de bulunuyor. İngilizce öğrenmek için bir servet dökmenize gerek kalmadan gramer, zaman çekimleri ve kelime ezberi gibi alanları içeren alıştırmalar bulabilirsiniz!

Antalya’da İngilizce bilmenin önemi ve dil öğrenme fırsatları hakkında yazımıza göz atın.

özel ingilizce dersi istanbul
Özel ders alarak İngilizcenizi hızlı ve etkili bir şekilde ilerletebilrisiniz. |Kaynak:Unsplash
En iyi İngilizce öğretmenleri müsait
Ni̇lüfer
5
5 (85 yorum)
Ni̇lüfer
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (21 yorum)
Seda
₺180
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (32 yorum)
Canay
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (59 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (35 yorum)
Charles
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (20 yorum)
Sinem
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (19 yorum)
Elif
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Edwin
5
5 (17 yorum)
Edwin
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (85 yorum)
Ni̇lüfer
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (21 yorum)
Seda
₺180
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (32 yorum)
Canay
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (59 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (35 yorum)
Charles
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (20 yorum)
Sinem
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (19 yorum)
Elif
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Edwin
5
5 (17 yorum)
Edwin
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Özel İngilizce Dersi İstanbul

Günümüzde birçok kişi akademik başarısını yükseltmek, sınavlarda başarılı olmak, yurtdışı projelerine katılmak, kariyer planını düzenlemek veya iş yerinde farklı bir pozisyona yükselmek amacıyla özel ders imkanlarından yararlanıyor. Siz de zamanında gittiğiniz İngilizce kurslarından eli boş döndüyseniz ve dil öğrenmek için farklı yöntemler arıyorsanız özel ders almayı mutlaka düşünmelisiniz. 

Özel dersi diğer eğitim yöntemlerinden ayıran en önemli özellik, ders boyunca öğretmenin tek bir öğrenciye yani "size" odaklanmasıdır. Sizin dil seviyenize, öğrenme ihtiyaçlarınıza ve becerilerinize göre dersin gidişatı belirlenir. Öğretmeniniz belki ilk derste sizi daha iyi tanıyabilmek için biraz muhabbet etmek ve seviyenizi anlamak için küçük testler uygulamak isteyebilir. Kalabalık ortamlarda çekinen biriyseniz özel ders alarak bire bir eğitim görmek tam size göre!

Konya'da yaşayan ve İngilizce öğrenmek isteyenler çoğunlukla özel ders almayı tercih ediyor.

Özel ders öğretmeninizi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus var. Öncelikle özel derslere ayırabileceğiniz bütçeyi belirlemekle işe başlayın. Ders başı ücret ödeyeceğinizi, haftada kaç saat ders almak istediğinizi, derslere kaç ay devam etmek istediğinizi planlayarak kabaca bir hesap yapabilirsiniz. İstanbul'da özel İngilizce ders saati ücretleri  ortalama 70TL. Tabi bu fiyat öğretmenin deneyimi, eğitim geçmişi, yaşadığı ilçe, hangi seviyeye ders verdiği gibi daha birçok değişkene bağlıdır.

Bir öğretmenden ders almaya başladınız diye verim almadığınız halde derslere devam etmek zorunluluğunuz yoktur. İstediğiniz ve gerçekten gerekli olduğuna kanaat getirdiğiniz zaman başka bir İngilizce öğretmeniyle görüşüp farklı eğitim yaklaşımları olan deneyimli öğretmenlerden yararlanabilirsiniz.

İstanbul diğer birçok konuda olduğu gibi eğitim konusunda da Türkiye’nin önde gelen şehirlerindendir. İstanbul’da özel ders almak için çok fazla uğraşmanıza gerek yok çünkü ders vermek isteyen çok sayıda öğretmen Superprof’ta sizleri bekliyor. İngilizce özel ders İstanbul araması yaparak birçok deneyimli öğretmene kolayca ulaşabilirsiniz.

İngilizce dersi almamak için hiç bir bahaneniz yok aslında. Özel derslerin bir diğer avantajı da okul derslerinin aksine, kendi müsaitliğinize göre dersleri ayarlayabilmenizdir. Uzun vadede bu dersler işinize çokça yarayacaktır!

Kendi kendine Ingilizce öğrenmemek isteyenler Youtube videolarından ve podcast'lerden yararlanabilir.

İzmir özel ders imkanlarını keşfetmek isteyenler buraya!

ingilizce kursları istanbul
İstanbul'da kendiniz geliştirmek için birçok fırsat vardır. |Kaynak: Unsplash

İngilizce Kursu Tavsiyeleri

Milyonlarca insan okumak ve çalışmak için İstanbul’a geliyor. Yaşam standartlarının yüksek olmasının yanı sıra hayat diğer şehirlere göre biraz daha pahalı. Peki neden bunca insan yaşamak için bu şehri tercih ediyor? Aslında cevap basit; İstanbul’un her türlü imkanı çok fazla.

Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul'da doğal olarak eğitim ihtiyaçları da diğer şehirlere göre daha yüksektir. Her semtte çok sayıda devlet okulu, özel okul, yabancı dil kursları, halk eğitim merkezleri ve çeşitli sanatsal kurslarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle eğer Istanbul'da yaşıyor veya eğitim için gitmeyi düşünüyorsanız kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. Burada aradığınız her türlü kritere göre bir kurs bulmanız mümkün.

İngilizce okuma, yazma veya konuşma becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, üniversite sınavına hazırlanıyorsanız, TOEFL,IELTS veya YDS sınavlarından brine girecekseniz veya işyerinde daha yüksek bir pozisyona geçmek istiyorsanız varolan bilgilerinizi tazelemenizde yarar var. Bunun için bir İngilizce kursuna yazılarak haftada en az iki gün dile yoğunlaşabilir ve hedefleriniz doğrultusunda azimle ilerleyebilirsiniz.

İstanbul'da en çok tercih edilen kurslardan bazılarını aşağıda verdik. Siz de kendinize en uygun olan kursla iletişime geçerek geleceğinize yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Adana’daki İngilizce kursları hakkında bilgi almak için ilgili yazımıza göz atın.

Akademik Batı Dilleri Yabancı Dil Kursları

1984 yılında İzmir’de eğitim vermeye başlayan ve 2005 yılında Londra’da Master Academy adında bir dil okulu açan Akademik Batı Dilleri Yabancı Dil Kursu, Türkiye’de yetişkinlere özgü olarak oluşturulmuş yayınları ve özel müfredatı ile öne çıkan ilk dil okuludur. Alanında uzman İngilizce anadilli öğretmenleriyle aktüel konu içeriklerini kapsayan özgün yayınları, bu platformu diğerlerinden bir adım daha öne çıkarıyor.

Akademik Batı Dilleri İngilizce kursu yayımladığı İngilizce çalışma kitaplarında ekonomi, teknoloji, bilim, spor, edebiyat, mühendislik, genel kültür gibi çeşitli alanlarda bilgi vererek öğrencilerin konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini en üst düzeye çıkartmayı amaçlıyor.

Türkiye’de ve dünyada geçerliliği olan YDS, Yökdil, IELTS, TOEFL, TOEIC, SAT, GMAT, ITEP gibi birçok farklı sınava yönelik yapmış olduğu stratejik eğitim programında, alanında uzman, yüksek skor elde etmiş eğitmenleri ve kapsamlı yayınları ile eğitim veriyor.

Akademik Batı Dilleri İngilizce kursunda İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için hazırlık eğitiminden tutun da Havacılık İngilizcesi öğrenmek isteyenlere özel hazırlanan kurslara kadar her türlü ihtiyaca uygun eğtim veriliyor.

Ayrıca yine bu kursun dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman, birçok farklı aplikasyondan takip edebileceğiniz, stüdyodan canlı eğitim olarak verdiği online İngilizce eğitim almak da mevcut.

Ankara İngilizce kursları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu

Boğaziçi Üniversitesi tarafından verilen İngilizce Dil Kursları üçe ayrılıyor: Genel İngilizce, Yoğun İngilizce ve İş İngilizcesi. Kayıt olmak için gittiğinizde, seviyeniz ne olursa olsun öncelikle yazılı bir sınava girerek sınavın sonucuna göre dilediğiniz kursun seviyenize uyan kuruna yerleştirilirsiniz.

Genel İngilizce kursları; Başlangıç, Orta ve İleri düzeyler olmak üzere toplam 11 kurdan oluşur ve genel amaçlı İngilizce öğrenmek isteyenlere yöneliktir.

 • Başlangıç Seviyesi (1, 2, 3)
 • Orta Seviye (4, 5 , 6, 7)
 • İleri Seviye (8, 9, 10, 11)

Bu kursla günlük hayatta kullanılan İngilizceyi öğretmek amaçlanır. Bu program sadece gramer ağırlıklı olmayıp, öğrencilerin dilin bütün özelliklerini konuşarak, dinleyerek ve okuyarak bir bütün halinde ve aktivitelerle etkili bir biçimde kavramasını sağlar. Her kur 10 hafta sürer ve haftada 6 saat ders olmak üzere toplam 60 saattir. Her kurda öğrenciler bir ara sınav ve bir final sınavına tabi tutulurlar ve bu sınavlarda başarılı olan öğrenciler bir üst düzeye devam etme hakkı kazanırlar. Her iki sınavın ağırlığı da %5o ve 7. seviyeye kadar geçme notu 60 puandır. 7. seviyeden yani orta düzeyin son basamağından, ileri seviyenin ilk kuruna geçmek için ise ortalamanızın 70 olması gerekir. İleri düzey kurlarında ise geçme notu 65'tir.

Derslerde devam zorunluluğu yok fakat İngilizceyi gerçekten öğrenmek istiyorsanız hiçbir dersi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Kurs eğitmenleri, Boğaziçi Üniversitesinin kendi öğretim elemanlarıdır. Bu da kursun eğitim kalitesini ciddi manada arttıran özelliklerinden bir tanesi.

Dil öğrenmenin en etkili yöntemlerinden biri de o dile olabildiğince maruz kalmaktır. Deneyimli ve bilgili Boğaziçi öğretmenleri derslerde neredeyse hiç Türkçe konuşmaz ve aynı şekilde öğrencileri de İngilizce konuşmaya teşvik ederler. Konuşmanın yanı sıra dinleme alıştırmaları da yapılır.

Bursa'da çocuklara özel İngilizce kursları için yazımıza göz atın.

Ingilizce kursu almak isteyenler arkadaşlarıyla başvurabilir
İngilizce kursları dil öğrenmek için geniş vakti ve yeterli bütçesi olan öğrenciler için daha uygundur. |Kaynak:Pixabay

Amerikan Kültür İngilizce Kursları

Bu kursun içeriğinde Genel İngilizce, Sınav İngilizcesi, Online İngilizce ve Kurumsal İngilizce dersleri bulunur.

Amerikan Kültür İngilizce kursuna yazılarak elde edebileceğiniz fırsatlar şunlardır:

 • Öğrencilere verilen kapsamlı eğitimin sonunda birçok alanda fayda sağlayacak ve dil becerisini kanıtlayacak uluslararası geçerli bir sertifika veriliyor.
 • Uluslararası geçerliliği olan, bakanlık onaylı bir İngilizce programı sunuluyor.
 • Kurs öğrencilerinin Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabilmeleri için geçerli mesleki yeterlilik belgesi (europass) veriliyor.
 • Öğrencilerine gerektiğinde iş imkanı sunuluyor.
 • Kursa kayıtlı öğrencilere kariyerlerine katkı sağlayacak programlar sunuluyor.
 • Lise grubu öğrencilerine yurtdışında da geçerli olan Çift Diploma (Home schooling) Programı veriliyor.
 • Kurs öğrencilerine ücretsiz online programlar sunuluyor.
 • Derslerde kullanılan bütün kaynak ve materyaller tamamen ücretsiz veriliyor.
 • İngiltere’deki bağlantılı yabancı dil kurslarının eğitmenlerinden 10 saat online eğitim imkanı sunuluyor.
 • İngiltere’de tatil ve İngilizce eğitimi imkanı sunuluyor.

Amerikan Kültür Dil Kurslarına kayıtlı öğrencilerin ücretsiz olarak yararlanabileceği sosyal etkinlikler de mevcuttur. Bunlar arasında Speaking Club (Konuşma Kulübü), Vocabulary Club (Kelime Kulübü, Grammer Club (Dil Bilgisi Kulübü), Movie Club (Film Kulübü), Reading Club (Okuma Kulübü) ve Translation Club (Çeviri Kulübü) vardır.

Google'dan İngilizce kursları İstanbul şeklinde arama yaparak birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. İstanbul'da İngilizce eğitimi almak için dil kurslarına yazılmayı düşünenlerin inceleyebileceği tavsiye edilen diğer kurslar şunlardır:

 1. British Time İngilizce Kursu
 2. Berlitz İstanbul İngilizce Kursu
 3. Just English Dil Okulları
 4. Dilko English
 5. Cambridge Academy İngilizce Kursu
 6. TEOL Dil Okulları
 7. IM Global Language Center
 8. Akın Dil Eğitim Merkezi
 9. İstanbul Üniversitesi İngilizce kursu

Özellikle dil öğreniminde unutulmaması gereken bir şey var. Hangisi olursa olsun, kurslar size her şeyi öğretip sihirli bir değnek değmiş gibi bir anda konuşturamaz. İş tamamen sizde bitiyor aslında. Bir an önce İngilizce öğrenme yönteminizi belirleyin ve gerek özel derslerle gerek iyi bir kursta dil öğreniminize hemen başlayın!

Eskişehir'de okuyan bir öğrenciyseniz ve İngilizce öğrenmek istiyorsanız mutlaka bu yazıyı okuyun!

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Şule

Selam ben Şule! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven, dillerin yapı ve kurallarına büyük ilgi duyan biriyim.