Ortasından Porsuk Çayı geçen şehir, içerisinde Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nin bulunması nedeniyle bir öğrenci kenti görünümündedir. Eskişehir, oldukça sakin ve güvenli bir şehir olmasının yanı sıra İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyük şehirlere yakın olması sebebiyle de birçok öğrencinin üniversite tercihlerinde ilk sıralarda yer alır.

Ayrıca her yıl düzenlenen Uluslararası Eskişehir Festivali ile şehirde müzik, tiyatro, resim ve sinema dallarında sergiler ve gösteriler yapılmaktadır. Bu tür etkinlikler orada yaşayan genç kesimin ilgisini çeker ve Eskişehir her yıl öğrenci sayısını arttırmaya devam eder.

Eskişehir'de dil öğrenmek isteyen öğrenciler genellikle ilk olarak üniversitelerinin hazırlık bölümlerini tercih ediyor. Buradaki eğitimle yetinmeyenler ise dil kurslarını ve özel dersleri araştırmaya başlıyor. ingilizce başlangıç dersleri almaya başlayarak daha hakim ve aktif bir şekilde öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Eskişehir'de öğrenci sayısının fazla olmasının güzel yanlarından biri de uygun fiyatlı, sizi en iyi anlayabilecek kendi yaşıtlarınızda bir üniversite öğrencisinden veya yeni mezun bir İngilizce öğretmeninden uygun fiyata özel ders alma ihtimalinizin oldukça yüksek olmasıdır.

İster bir dil kursunda ders almak isteyin, ister özel ingilizce ders alarak kendiniz geliştirmeyi tercih edin; Eskişehir'de size sunulan dil öğrenme fırsatları oldukça çeşitlidir.

Antalya İngilizce bilmenin önemi ve dil öğrenme fırsatları hakkında yazımıza göz atın.

En iyi İngilizce öğretmenleri müsait
Ni̇lüfer
5
5 (85 yorum)
Ni̇lüfer
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (21 yorum)
Seda
₺180
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (32 yorum)
Canay
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (59 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (35 yorum)
Charles
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (20 yorum)
Sinem
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (19 yorum)
Elif
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Edwin
5
5 (17 yorum)
Edwin
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (85 yorum)
Ni̇lüfer
₺300
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (21 yorum)
Seda
₺180
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (32 yorum)
Canay
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (59 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (35 yorum)
Charles
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (20 yorum)
Sinem
₺250
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (19 yorum)
Elif
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Edwin
5
5 (17 yorum)
Edwin
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Yabancı Dil Olarak İngilizce Bilmenin Önemi

İngilizce tam anlamıyla bir dünya dilidir. 18. ve 19. yüzyıllarda dünya dili olarak önem kazanan Fransızcayı 20. yüzyılın başlarından itibaren geride bırakmış, zamanla bugünkü mevcut konumuna yükselmiş ve günümüz dünyasında dünya çapında en çok konuşulan dil olarak önem kazanmıştır. İstatistiklere baktığımızda, anadil ve ikinci dil olarak İngilizce konuşanları inceliğimizde ortaya çıkan rakamlar bize bunu gösteriyor.  Dünya çapında 149 ülkede ve 1.1 milyardan fazla insan tarafından konuşulan İngilizce size dünya çapında iletişim kurmanın en kolay yolunu sağlayacaktır.

Adana’daki İngilizce kursları hakkında bilgi almak için ilgili yazımıza göz atın.

İyi bir biçimde İngilizce konuşmak ve yazmak, yalnızca kendi ülkemizde değil, İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Güney Afrika, İrlanda ve Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan diğer tüm ülkelerde de size kapılar aralar.

Araştırmalara göre küçük yaşta başlanılan ingilizce dersleri daha kolay bir şekilde öğreniliyor. Sizde çocuğunuza okul öncesi ingilizce eğitimi aldırmaya başlayın. ingilizce online eğitim alarak da kaliteli bir okul öncesi hizmet alabilirsiniz.

Türkiye canlı ve hareketli dış ticarete sahip bir ülkedir. Bu da demek oluyor ki Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, ABD, Polonya, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan gibi önemli dış ticaret ortakları olan ülkelerle çalışan firmalarda İngilizce bilginizle çok rahat iş bulabilir, belli bir süre sonra bu ülkelere iş seyahatine çıkmaya bile başlayabilirsiniz.

Bunların yanı sıra, İngilizce konuşulan ülkelerde gazeteci, tercüman veya öğretmenlik gibi meslekleri icra etmeniz de mümkündür. İngilizceyi sonradan öğrenen birçok kişi yurtdışında İngilizce dersleri veriyor çünkü tüm dünya bu dilin ne denli önemli olduğunun farkında. Örneğin rotanızı öğretmenliğe çevirmeniz harika bir kariyer değişimi olabilir.

Tabi yurtdışında İngilizce öğretmeni olmak için belli sınavlara girip bazı belgelere sahip olmanız istenebilir. TEFL, CELTA ve TESL sınavlarını buna bir örnek olarak verebiliriz.

Konya'da yaşayan ve İngilizce öğrenmek isteyenler çoğunlukla özel ders almayı tercih ediyor.

İngilizce kursları Eskişehir İngilizce öğrendikten sonra istediğiniz yere seyahat edin
İngilizce bilen kişiler yalnız başlarına dünyanın herhangi bir yerine rahatça seyahat edebilirler. |Kaynak:Unsplash

Kısacası, İngilizce bilenlere birçok kapı açılır. Turizm sezonunda bir işletmede çalışabilmek de söz konusudur, rehberlik veya çevirmenlik de… Kurumsal işler de, freelance işler de. Sadece çalışma azmi, vizyonu ve iyi bir İngilizce becerisi yeterlidir.

İngilizce dil becerilerinizi geliştirdikten sonra şu sektörlerde iş bulma ihtimaliniz daha da artar:

  • Gazetecilik ve Film,
  • Turizm ve Seyahat Acenteleri,
  • Bankalar ve Sigorta Şirketleri,
  • Hükümet ve Dış İşleri,
  • Uluslararası Kar Amacı Gütmeyen Organizasyonlar,
  • Sağlık Sektörü,
  • Sosyal Servisler,
  • Göç Etme Servisleri,
  • Akademisyenlik

Eğer hedefleriniz yüksek ise bunun için biraz uğraşmanız ve gördükleri zaman insanları etkileyecek bir öz geçmişe sahip olmanız gerekiyor. Yabancı dilinizi kullanarak çalışabileceğiniz birbirinden eğlenceli sektörler ve işler var.

Oyun çevirisi: Siz de küçüklüğünüzden beri bilgisayar oyunları veya atari oynayarak büyüdüyseniz bu işten para kazanmanızı sağlayacak bir işe girerek keyifle çalışabilirsiniz. Bu sektörde tek yapmanız gereken şey oyunları oynayarak karşınıza çıkan şeyleri istenilen dile çevirmektir.

Marka uzmanı: Marka uzmanları devam eden projeler hakkında insanların fikirlerini alır. Uluslararası pazarda nasıl ve hangi isimle satılabileceği gibi şeyleri inceler. Google gibi birçok büyük firma her sene birçok marka uzmanına ihtiyaç duyar.

Uçuş Görevlisi: Eğer seyahat ederek para kazanma fikri çekici geliyorsa bu iş tam size göre! Bir süre önce tüm uçuş görevlilerinin İngilizce bilmesi zorunlu hale getirildi. Nereden nereye uçacağınız da bildiğiniz dile göre değişiklik gösterebilir. Örneğin Türkiye-İspanya uçuşlarında İspanyolca bilen uçuş görevlileri tercih edilir.

Moda alıcısı: Milano'dan Barselona'ya , São Paulo'dan Londra'ya günümüzde moda dünyası globalleşmiş bir haldedir. Peki moda alıcısı ne yapar? Moda alıcısı; defile defile gezer, sektöre yeni giren tasarımcıları araştırır ve çalıştığı şirketin müşteri portföyüne göre satılabileceğini düşündüğü ürünler hakkında firmayı bilgilendirir.

İnsan Kaynakları müdürü/Personel alma memuru: Memur dediğimize bakmayın, büyük şirketlerdeki en önemli işlerden birisi onlarınkidir. Gelişen iş dünyasında diğer firmalardan geride kalmamak adına, şirketler devamlı olarak çalışma ekibine yeni ve yabancı isimler katmak ister. Ayrıca zaman zaman yurt dışında yeni ofisler açmaları da gerekebilir. İşte, burada en önemli olan şey ise personel alma memurunun o açılan ofislerde çalışacak kişilere karar vermesidir. Yani personel alma memurunun asıl görevi mülakat yaptığı kişiler arasından en iyilerinin oluşturduğu bir çalışma ekibi yaratmaktır.

Turist rehberliği: Türkiye’ye gelen İngilizce bilen bir turist kafilesini Türkiye’de gezdirerek rehberlik yapmak da İngilizce bilen kişilerin yapabileceği eğlenceli ve kazançlı işlerden birisidir. Eğer gezmeyi ve farklı insanlarla iletişim kurmayı seviyorsanız bu iş tam size göre!

Yabancı dil bilmek, hayatın sizlere birbirinden farklı teklifler sunması demektir. Yurt dışı seyahatleri yapabilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Öğrendiğiniz yabancı dilin, nerede karşınıza çıkacağını asla bilemezsiniz. Tanıştığınız yabancı insanlarla ortak dil yerine, kendi dillerinde cevap verdiğinizi bir düşünün. Ne kadar havalı değil mi? Hem karşınızdaki insanı hem de arkadaşlarınızı şaşırtma şansı elde edersiniz.

İstanbul'da İngilizce öğrenmek isteyenler bu konudaki yazımıza mutlaka göz atın!

İngilizce Kursları Eskişehir

İngilizce kursları Eskişehir
İngilizce öğrenmenin yollarından biri de iyi bir İngilice kursundan eğitim almaktır. |Kaynak:Unsplash

İyi bir İngilizce kursu sizi sadece ezbere değil, anlayarak öğrenmeye, İngilizce düşünmeye sevk eden bir programdan oluşmalıdır. Eskişehir İngilizce kursları fiyatları çok da yüksek değildir. Aşağıdaki kursları inceleyerek size uygun özellikte olanlarla irtibata geçebilir, müsait vaktinizde yerlerine giderek sınıf ortamlarına bakabilir, deneme derslerine katılabilirsiniz.

Kariyerinde yeni bir adım atmak veya yurtdışında çalışmak için İngilizce öğrenmek isteyenler çoğunlukla dil kurslarında İngilizce eğitimi almayı tercih ediyor. Siz de herhangi bir sebeple İngilizce becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız aşağıda bahsettiğimiz İngilizce kurslarından size uygun olanı seçip eğitiminden yararlanabilirsiniz.

Kurs AdıAdresiİletişim No
TEOL Dil OkullarıYenibağlar Mah. Üniveriste Cad. Ünverdi Plaza No:65/1 Tepebaşı / Eskişehir0222 335 35 50
SistemDilKıbrıs Şehitleri Cd.No: 14/1 Odunpazarı / Eskişehir 0222 231 22 66
Minidil Ceylanbeyli Sk. No:29 Ertuğrulgazi Tepebaşı / Eskişehir0222 335 6464
English HouseEskibağlar mah Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Bulvarı no:30/1
Tepebaşı / Eskişehir
0552 749 26 26
Amerikan Kültürİstiklal Mahallesi Çınar Sokak No:11
Odunpazarı / Eskişehir
0222 220 40 46
Öner Dil İstiklal Mahallesi
Çınar Sokak No:6
Eskişehir
0222 231 35 96
YDS Academy Dil Okullarıİstiklal Mahallesi Reşadiye Caddesi No:12 Kat:3, Odunpazarı0222 234 26 27
Ukla Academy Language SchoolsHoşnudiye Mahallesi 732.Sok. No:6 Kent Plaza, Tepebaşı0222 330 30 10
MY ENGLISH Language SchoolHoşnudiye Mahallesi, İsmet İnönü-2 Cd No:4, Tepebaşı/Eskişehir0222 231 010 3

Kurslar aslında size dil öğretmez, yol gösterir dili siz kendiniz öğrenirsiniz. Kurslardaki öğretmenler ve programlar öğrencilere bir disiplin ve düzen sağlar. Eğer kurs dili öğretseydi kursa gidip sadece ders dinleyip hiç çalışmadan da öğrenebilirdiniz. Fakat hepimiz biliyoruz ki böyle bir şey neredeyse mümkün değildir. Eskişehir İngilizce kursları yorumları öğrenmek istiyorsanız çevrenizde bu kurslardan daha önce yararlanan varsa memnuniyet oranlarını sorabilirsiniz.

Ankara İngilizce kursları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Superprof'tan Özel Ders Alarak İngilizce Öğrenin

Eskişehir İngilizce Kursu notlarla öğrenin
İngilizce öğrenirken yeni öğrendiğiniz kelimeleri ve deyimleri post-it kağıtlarına not alarak çalışma masanıza asabilirsiniz. |Kaynak: Unsplash

İster kariyerinizde yeni bir adım atmak için ister yurtdışında bir projeye katılmak için İngilizce öğrenmek isteyin, her halükarda iyi bir eğitim alarak paranızı ve zamanınızı boşa harcamadığınızdan emin olmalısınız.

İzmir özel ders imkanlarını keşfetmek isteyenler buraya!

Superprof üzerinden eğitim veren öğretmenlerin profillerine genel olarak baktığımızda Eskişehir'de ortalama İngilizce özel ders ücretlerinin 60TL civarında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak eğitmenler kendileri ders başı ücretlerini belirledikleri için sitede oldukça değişken bir tabloyla da karşılaşabilirsiniz.

Öğretmenler saatlik ders ücretlerini genelde deneyimlerine, sahip oldukları belge ve sertifikalara, mezun oldukları üniversitelere ve eğitim verdikleri düzeye göre belirlerler. Siz de kendi ihtiyaç, hedef ve beklentinize uygun olan öğretmeni seçerek hemen iletişime geçebilirsiniz. 

Özel ders alacağınız öğretmenin size yakın bir semtte oturması sizin için idealdir. Uzun yoldan gelen ve birkaç vesaitle seyahat eden özel ders öğretmenleri yol parasını da özel ders ücretlerine ek olarak talep edebilir. Bir de elbette seçtiğiniz öğretmenle anlaşabilmeniz de oldukça önemlidir. Mizacınızın uyması, birbirinizi anlayışla karşılayabilmeniz ve öğretmenin güler yüzlü olması da büyük öneme sahiptir.  

Superprof’un sunduğu imkanlardan biri de her öğretmenin profilinde daha önceden ders vermiş olduğu öğrencilerin öğretmenler hakkında düşüncelerini yazdığı, olumlu veya olumsuz değerlendirmelerini yaptıkları bir bölümü bulunmasıdır. Siz de profilini beğendiğiniz öğretmenlerin yorumlarını okuyarak hakkında daha fazla fikir edinebilirsiniz. 

 Özel dersin avantajlarından biri de ders almak istediğiniz ortama öğretmeninizle ortak karar verebilmenizdir. Kendi evinizde, öğretmenin evinde, sakin bir kafede, kütüphanenin ders çalışma bölümünde veya aklınıza gelen başka uygun bir yerde derslerinizi yapabilirsiniz. Online özel ders almaya karar verirseniz de evinizin rahatlığında eğitim görmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Derslerden en üst düzeyde yararlanabilmeniz adına öğretmeniniz almanız gereken kaynakları ve ders materyallerini size baştan söyleyecektir. Kendisi de ders içinde kullanacağı websitelerini, videoları, alıştırma kağıtlarını, testleri veya oyunları hazırlayarak derse gelir.  Özel ders alan kişiler oldukça memnun kaldıkları bu eğitim metodunu çevresindekilere de tavsiye ediyor.

Siz de Superprof'tan özel ders alarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

İngilizce dersi alırken, seviyenizi tam olarak bildikten sonra, İngilizce öğrenmek isteyenler için hazırlanan çeşitli kaynaklara göz gezdirmeye başlayabilirsiniz! Youtube’dan ücretsiz ders videoları izleyebilir, BBC veya Cambridge English sitelerinden derslere katılabilirsiniz. 

Bursa'da çocuklara özel İngilizce kursları için yazımıza göz atın.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Şule

Selam ben Şule! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven, dillerin yapı ve kurallarına büyük ilgi duyan biriyim.