İngilizce dünyanın en önemli dillerinden biridir. Anadili İngilizce olan kişilerin sayısına baktığımızda dünyanın en çok konuşulan üçüncü dili olduğunu görmekteyiz.

Antalya'nın turizm gerçekleri göz önünde bulundurulduğuda, 'Hasta danışmanlığından' 'Gayrimenkul danışmanlığına' kadar birçok farklı iş alanında İngilizce yeterliliği aranması çok da şaşırtıcı değildir. Bu nedenle Antalya'da yaşamayı ve çalışmayı düşünenlerin İngilizce bilgilerini en azından iletişim kuracak seviyeye kadar yükseltmelerinde fayda var.

İngilizce becerilerinizi geliştirdiğinizde iş hayatınızdan beklentileriniz de doğal olarak artacaktır. İngilizce gramer, yazma, kelime dizimi, düzgün aksan, argo kullanımı, resmi biçimde yazma becerileri gibi küçük detaylar diğerleri arasından hızla sıyrılmanızı ve dikkat çekmenizi sağlar. Hangi sektörde olursa olsun bugünlerde birçok işveren CV’leri İngilizce olarak kabul ediyor.

Kariyeriniz söz konusu olduğunda İngilizce veya başka bir dil konuşuyor olmanız diğer adayların arasında size büyük bir avantaj sağlar, daha yüksek bir maaş talep etme cesareti verir ve yalnızca dil becerilerinizi sergileyebileceğiniz kendi alanınız dışındaki işlere bile başvurma özgüvenine sahip olursunuz. Eğitim, staj, deneyim ve beceriler iş verenlerin ilk önce baktığı noktalardır. 

İngilizceyi ileri yaşta sıfırdan öğrenmeye başlayanlar bazı zorluklarla karşılaşabilir. Aslında bu yaşla alakalı bir şey değildir çünkü yeni bir dil öğrenmek, kendi dilinin kalıplarını yıkmaktan geçer. Haliyle bu sürecin herkes için biraz zorlayıcı olması normaldir. 

Siz de hemen online İngilizce eğitim almaya başlayarak hızlı ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

Antalya’da yaşıyor, sezonluk çalışmaya geliyor veya üniversite eğitiminizi bu mükemmel şehirde mi görüyorsunuz? Öyleyse yabancı dil becerilerini geliştirmeye en çok sizin ihtiyacınız var demektir. Bunun için ister dil kurslarına gidebilir isterseniz de özel ders alabilirsiniz. Kendi öğrenme yönteminize ve bütçenize göre doğru kararı vermelisiniz. Neyse ki Antalya İngilizce kursu fiyatları çok yüksek değildir. Bu yazı karar verme aşamasında sizlere yol gösterici olacaktır. Merak ediyorsanız okumaya devam!

İstanbul'da İngilizce öğrenmek isteyenler bu konudaki yazımıza mutlaka göz atın!

İngilizce Kursu Antalya
Erken yaşta yabancı dil öğrenen çocuklar ileride akademik anlamda diğerlerine kıyasla çok daha başarılı olurlar. |Kaynak: Pixabay
En iyi İngilizce öğretmenleri müsait
Seda
5
5 (20 yorum)
Seda
₺95
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (24 yorum)
Canay
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (47 yorum)
Kadir
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (27 yorum)
Charles
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (16 yorum)
Elif
₺65
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (17 yorum)
Sinem
₺175
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (59 yorum)
Ni̇lüfer
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hammad
5
5 (50 yorum)
Hammad
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (20 yorum)
Seda
₺95
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (24 yorum)
Canay
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (47 yorum)
Kadir
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (27 yorum)
Charles
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (16 yorum)
Elif
₺65
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sinem
5
5 (17 yorum)
Sinem
₺175
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (59 yorum)
Ni̇lüfer
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hammad
5
5 (50 yorum)
Hammad
₺90
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Erken Yaşta İngilizce Öğrenmenin Faydaları

Ebeveynler her zaman çocukları için her şeyin en iyisini ister. İngilizcenin günümüz dünyasında değerinin farkındaysanız muhtemelen çocuğunuzun da akıcı bir şekilde İngilizce konuşmasını istersiniz. İngilizce öğrenmek çocuklar için oldukça kolaydır. Yeni bir dili çabucak kapar ve doğru bir eğitim verildiğinde birkaç yıl içinde akıcı bir şekilde konuşmaya başlarlar.

Hayatlarının her alanında bir adım önde olmalarını isiyorsanız çocuklarınıza yabancı dil öğretmeye olabildiğince erken yaşta başlamalısınız. Bunun için en iyi yol da evde ebeveyn tarafından verilen eğitimdir. Uzmanlara göre, çocuğunuzun akıcı bir biçimde İngilizce konuşmasını istiyorsanız doğduğundan itibaren onunla ara sıra İngilizce iletişim kurmalısınız. Çocukların dil öğrenim becerisi epey yüksektir bu nedenle yabancı dil öğretiminde belirlenen bir yaş sınırı yoktur.

Çocuklar çok kolay adapte olur. Eğitimciler sık sık çocukların zihinlerinin bir sünger gibi olduğunu ifade ederler. Belli bir yaştan sonra çocuklarınıza İngilizce ders aldırarak daha sistemli bir öğrenme becerisi kazanmlarını sağlayabilirsiniz.

Bursa'da çocuklara özel İngilizce kursları için yazımıza göz atın.

Tabi çocuklara İngilizce öğretirken yetişkinlerle aynı metodlar kullanılmaz. İngilizce öğrenenin yaşı küçüldükçe derslerin daha da eğlenceli hale gelmesi gerekiyor yoksa öğrencilerin canı sıkılmaya başlar ve derse karşı ilgilerini tamamen kaybederler. İngilizceyle yeni tanışan çocuklarla çocuk şarkıları dinlemek, İngilizce öğreten oyunlar oynamak ve çizgifilm izlemek iyi bir başlangıçtır. Hemen hemen herkesin evinde birden fazla akıllı telefon bulunduğu günümüzde bu tür içeriklere ulaşmak da oldukça kolaydır. Youtube'a çocuklar için İngilizce şarkılar yazarak birçok eğlenceli ve öğretici videoya ulaşabilirsiniz.

Çocukların İngilizce öğrenmesi için en etkili yollardan biri de bolca İngilizce oyunlar oynamaktır. Online ulaşabileceğiniz çok sayıda eğitimsel İngilizce oyun mevcuttur. Bunlardan bazıları: MES Games, British Council Learn English Kids ve ESL Games.

Ayrıca, evde eğitim vermekte zorlanıyorsanız çocuğunuzu özel eğitim veren bir İngilizce kursuna göndererek kendi yaşıtlarıyla birlikte eğitim almalarını sağlayabilirsiniz. Bu tür kurslar genelde ilkokul seviyesinin üstündeki çocukları kabul eder bu nedenle kursa göndermek istediğiniz çocuğunuzun yaşı da önemlidir. Bu tarz eğitim kurumlarında yaklaşım okuldakinden farklıdır; ders sırasında çocuklara bolca şarkı söyletir, dans ettirir ve oyun oynatırlar.

Erken yaşta İngilizce öğrenmek elbette çok önemlidir fakat dil öğrenmenin yaşı yoktur. Hayatınızın herhangi bir bölümünde yabancı dile ihtiyaç duyduysanız veya sadece kendinizi geliştirmek ve entellektüel kapasitenizi artırmak için İngilizce öğrenmek istiyorsanız hayallerinizi gerçekleştirmekten sakın korkmayın. İsteyen ve azmeden kişi her işi başarır. Kendinize güvenin ve İngilizce eğtimlerini araştırarak bir an önce hedeflerinize ulaşmak için adımlar atın.

Ankara İngilizce kursları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Antalya İngilizce Kursları

ingilizce kursları antalya
İngilizce kursları oldukça teknolojik ve yenilikçi dizaynlarıyla dikkat çeker |Kaynak:Unsplash

Üniversitede İngilizce bir bölüm okumak, kariyerinizde yeni bir sayfa açmak veya yurtdışında projelere katılmak için İngilizce öğrenmek mi istiyorsunuz? Antalya'daki onlarca dil kursundan birine yazılabilir, 8-10 kişilik gruplarla ders alarak okul eğitiminden biraz daha farklı bir ortamda yalnızca dile odaklanarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Antalya'nın turizm sektörü yabancı bir dil bilmeyi oldukça çekici kılıyor. İngilizce konuşma becerileri yeterli olan lise öğrencileri bile yazları tatil kesimlerinde sezonluk işlerde çalışarak tüm senelik harçlıklarını çıkartabilir.

İngilizce seviyenizi arttırmak ya da İngilizce eğitim sürecinizi hızlandırmak için sadece klasik İngilizce eğitim veren İngilizce kurslarından ziyade İngilizce yazma, dinleme, anlama ve okuma gibi bir çok beceriyi size kazandıracak bir İngilizce kursu daha faydalı olur.

 Antalya'da yaşıyorsanız İngilizce öğrenmek için sayısız sebebiniz var! 

İngilizce öğrenmeye karşı taleple birlikte doğal olarak İngilizce kursları Antalya sayıları da zamanla arttı. Aşağıda sizler için Antalya'daki en iyi İngilizce kurslarını ve iletişim bilgilerini bir araya topladık. Bu kursları inceleyerek size uygun özellikte olanlarla irtibata geçebilir, müsait vaktinizde yerlerine giderek sınıf ortamlarına bakabilir, deneme derslerine katılabilirsiniz.

Kurs AdıAdresiTelefon numarası
Artı Yabancı Dil KursuAtatürk Cd.1253 Sk. Mehmet Ege İş Mrk. No:2/1 Muratpaşa / Antalya - TÜRKİYE0242 243 21 25
American Life Kızılsaray Mahallesi, Hor Hor Apartmanı, 71. Sk. No:23 D:No:16 Daire:11, 07025 Muratpaşa/Antalya0242 244 9222
British TownSinan Mahallesi 1252 Sokak Berberoğlu İşhanı No:2 Kat:4 Muratpaşa ANTALYA
0242 247 77 44
English TimeBalbey Mah. 403. Sok. No: 10 Muratpaşa / ANTALYA0242 243 44 49
Özel Lara Amerikan KültürŞirinyalı Mahallesi, İsmet Gökşen Cd. No:96, 07160 Muratpaşa/Antalya0242 317 01 01
Osman Sabri Language SchoolToros Mah. Atatürk Bulvarı, 801.Sk. Cihan Çal Apt. No:4/4, Konyaaltı/Antalya0 242 228 99 55
Türk-Amerikan Derneği
Balbey Mahallesi İsmetpaşa Cad. No: 8/301 Kat 2 Muratpaşa / Antalya Karaköy İş Hanı İsmetpaşa Tramvay Durağı Önü
0242 248 48 19
Wall StreetYeşil Bahçe Mahallesi 1449 Sokak, Ercivan İş Merkezi, K: 4 No:2/6, 07160 Muratpaşa/Antalya444 98 99
YES Time! Kışla Mah. Milli Egemenlik Cad. Çankaya Apt. Kat:1 No:3 ANTALYA 0242 244 56 59

Antalya İngilizce kursları fiyatları çok da yüksek değildir. İlgilendiğiniz kursu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eskişehir'de okuyan bir öğrenciyseniz ve İngilizce öğrenmek istiyorsanız mutlaka bu yazıyı okuyun!

İngilizce Öğrenmek için Özel Ders Alın

antalya ingilizce kursları
Antalya'da yaşıyorsanız İngilizce öğrendiğinizde size birçok farklı iş kapısı açılır. |Kaynak:Unsplash

Yaz kış yabancı turist sayısı oldukça yüksek olduğu için Antalya’da yaşayan ya da Antalya’ya çalışma veya okuma amaçlı yerleşmek isteyen çoğu kişinin en büyük sorunlarından biri de İngilizce dil becerilerindeki eksiklik oluyor. Bu problem Antalya’da yaşayan çoğu kişi için geçerli olduğundan dolayı Antalya’da İngilizce eğitim faaliyetleri oldukça gelişmiştir. Dil öğrenmek isteyenlerin ilk aklına gelen yöntem kurslara yazılmaktır. Ancak günümüzde çok daha yaygın olan bir yol daha var: Bire bir özel ders almak.

İzmir özel ders imkanlarını keşfetmek isteyenler buraya!

 Özel ders almanın birçok avantajı vardır. Bunlardan biri; dersin yapılacağı mekanı kendiniz belirleyebilmenizdir. İster kendi evinizde, ister öğretmeninizin evinde ya da ortaklaşa belirlediğiniz başka ders çalışmaya uygun bir yer seçebilirsiniz. Diğer bir avantajı ise her öğrenciye has bir eğitim yöntemi izlenmesidir. Ders veren öğretmen öğrenci ile bire bir etkileşim kurarak onun öğrenme yöntemini, öğrenme hızını ve eksik kaldığı noktaları anlamaya çalışır. 

Özel ders alacağınız yeri ve zamanı kendiniz belirleyebilirsiniz. Özel ders öğretmeninizle konuşarak haftasonları, resmi tatillerde veya sabah erken saatlerde bile derslerinizi ayarlayabilirisiniz. Özel ders almanın en güzel yanlarından biri de eğitim alacağınız öğretmeni kendiniz seçebilmenizdir. Yani kurslarda veya okullarda olduğu gibi şansınıza denk gelen ve mizacınız uyuşmayan bir öğretmenle aylarca birlikte olma zorunluluğunuz yoktur. Memnun kalmadığınız bir durumda özel ders öğretmeninizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Superprof'un sitesine girerek yaşadığınız yeri ve almak istediğiniz dersi seçtikten sonra karşınıza çıkan öğretmenlerin profillerini inceleyebilir ve hedeflerinize en uygun özelliklere sahip öğretmenle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca özel ders alırken ders içerikleri sizin öğrenim hızınıza ve kavrama becerilerinize göre şekillendirilir, tüm kaynaklar ihtiyaçlarınıza göre ayarlanır. Böylece en hızlı ve etkili bir şekilde dil becerilerinizi geliştirmeniz amaçlanır.

Superprof'un deneyimli ve azimli öğretmenleri sizi hedeflerinize ulaştırmak için ellerinden geleni yaparlar. Özel dersler sayesinde kalabalık gruplarda kaybolup gitmezsiniz. Özellikle çekingen biriyseniz ve topluluk içinde kendinizi ifade etmekte zorlanıyorsanız kurslardan pek fayda görmeyebilirsiniz. Bire bir ders aldığınızda etrafınızda çekinecek kimse olmayacağı için rahatlıkla konuşabilir ve dil konusundaki özgüveninizi sağlamlaştırabilirsiniz.

Ayrıca rekabetin olmadığı bir ortamda anlamadığınız yeri tekrar tekrar sormaktan da çekinmezsiniz.

Bunların hepsi bir yana özel dersi en çekici kılan özelliği; evinizin rahatlığında, kendi konforlu ortamınızda ders dinleyerek keyifle eğitim alma imkanı sunmasıdır.

Özel dersin avantajları saymakla bitmez. Siz de İngilizce öğrenmek istiyorsanız bir an önce Superprof'un sitesine kaydolun ve öğretmenleri araştırmaya başlayın!

Konya'da yaşayan ve İngilizce öğrenmek isteyenler de çoğunlukla özel ders almayı tercih ediyor.

Adana'daki İngilizce kursları hakkında bilgi almak için ilgili yazımıza göz atın.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Şule

Selam ben Şule! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven, dillerin yapı ve kurallarına büyük ilgi duyan biriyim.