Ekonomik açıdan Türkiye'nin gelişmiş kentlerinden biri olan Konya doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır.

Konya, Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerinden birisidir. Her yıl Konya'da bulunan Mevlana türbesini, Aya Elenia Kilisesi'ni ve diğer tarihi yerleri ziyarete yüzbinlerce turist gelir.

Bir İngilizce kursu Konya yazılmak istediğinizde öncelikle dil gelişiminizi en iyi sağlayacak sınıfa yerleştirilmek üzere seviyenizi belirlemek için bir sınava girmeniz istenir. İngilizce seviyenizi öğrendikten sonra sizi en iyi şekilde dilinizi geliştirebileceğiniz sınıfa yerleştirirler.

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde İngilizce öğretmenliği veya İngiliz dili ve edebiyatı bölümlerinden birini tercih ederek de bu dil üzerinde uzmanlaşabilirsiniz.

Konya'nın büyük şirketlerinden birinde üst düzey bir görevde çalışmak istiyorsanız İngilizce öğrenmenizde yarar var. Yabancı bir dil bilmeniz size yeni ve farklı kapılar açacak, kariyerinizi şekillendirmenize yardımcı olacaktır.

Konya'da İngilizce eğitimine önem veren ve öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamayı hedefleyen özel okulları araştırarak çocuğunuzu erkenden İngilizceyle tanıştırabilirsiniz. Çocuğunuza okul öncesi İngilizce eğitimi aldırarak daha hızlı ve akıcı bir şekilde öğrenip, konuşmasını sağlayabilirsiniz. ingilizce online eğitim de ek bir seçenektir.

İstanbul'da İngilizce öğrenmek isteyenler bu konudaki yazımıza mutlaka göz atın!

konya ingilizce kurs fiyatları telefonunuzdan araştırabilirsiniz
İngilizce öğrenirken telefonunuzdan veya tabletinizden eğitim uygulamaları indirerek bireysel de çalışabilirsiniz. |Kaynak:Unsplash
En iyi İngilizce öğretmenleri müsait
Canay
5
5 (19 yorum)
Canay
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (45 yorum)
Kadir
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (26 yorum)
Charles
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (20 yorum)
Seda
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (56 yorum)
Ni̇lüfer
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (15 yorum)
Elif
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hammad
5
5 (49 yorum)
Hammad
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (33 yorum)
Elif
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Canay
5
5 (19 yorum)
Canay
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (45 yorum)
Kadir
₺125
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Charles
5
5 (26 yorum)
Charles
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Seda
5
5 (20 yorum)
Seda
₺85
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ni̇lüfer
5
5 (56 yorum)
Ni̇lüfer
₺150
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (15 yorum)
Elif
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Hammad
5
5 (49 yorum)
Hammad
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Elif
5
5 (33 yorum)
Elif
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

İngilizce Öğrenirken Bilmeniz Gerekenler

Kariyerinizde yükselmek, daha iyi işler bulmak, kendinizi geliştirmek, farklı kültürleri tanımak ve farklı bir dil bilmenin ayrıcalığını yaşayabilmek istiyorsanız eğer; yabancı dil öğrenmeyi nasıl daha eğlenceli hale getirebileceğinizi öğrenmenizde yarar var.

Bursa'da çocuklara özel İngilizce kursları için yazımıza göz atın.

Sıradan eğitimlerin dışına çıkarak kendinize özel yöntemler uygulamalı ve belki de hep ertelediğiniz bu isteğinizi artık hayata geçirmelisiniz. Peki, bunu nasıl başaracaksınız?  Aşağıda sizler için yabancı dil öğrenirken bilmeniz gereken altın kurallardan bahsettik! Yabancı dil öğrenme sürecinizi hızlandırıp kolaylaştıracak püf noktalardan bazıları şunlardır:

Nedenini bilin: Yabancı dil öğrenmeye başlamadan önce kendinize “neden yabancı dil öğrenmek istiyorum, amacıma ulaştığımda elime ne geçecek” gibi sorular sormalısınız. Çünkü bu soruların cevaplarını verdiğiniz takdirde, süreci kendiniz için kolaylaştıracak ve motivasyonunuzu daima yüksek tutabileceksiniz.

Hedeflerinizi Belirleyin: Öncelikle İngilizce konuşmanızı hangi seviyeye çıkarmak istediğinize karar vermelisiniz. İngilizce öğrenmeye harcayacağınız zaman dili öğrenmedeki asıl amacınıza bağlıdır. Ayrıca şu anki seviyeniz ve hangi seviyeye ulaşmak istediğiniz de işleri değiştirir.

Her Gün Düzenli Çalışın: Başarının asıl anahtarı budur. Öğrenebilmek için devamlı bir şekilde tekrar etmeli ve pratik yapmalısınız. Düzenli bir şekilde çalışmak birçok şeyin hafızanıza yerleşmesini sağlar yani ezberlemenizi kolaylaştırır.

Sabırlı Olun ve Yol Haritası Çizin: Yabancı bir dili sıfırdan öğrenmek hem zaman alır hem de emek ister. Dil öğrenirken kesinlikle sabırlı olmalısınız. Öğrendiklerinizi unuttuğunuzda, çok basit bir kelimeyi bile hatırlayamadığınızda hemen inancınızı kaybetmemeli, dil öğrenme sürecinden geçen çoğu kişinin aynı durumlarla karşılaştığını ve bunun gayet olağan olduğunu bilmelisiniz.

Seviyenizi Test Edin: Ara ara seviye belirleme sınavlarına girerek ilerlemenizi takip edin. Hatalarınızın üstüne gidin ve tekrar eden hatalarınızı mutlaka baştan gözden geçirin.

Bolca Film ve Şarkı: İngilizce öğrenmek için film tavsiyeleri arıyorsanız Netflix hesabınızdan veya başka bir film sitesinden mutlaka düzenli olarak film veya dizi izleyin ve size yardımcı olması için Türkçe ya da İngilizce altyazıyı açın.

Yurtdışı Gezileri Yapın: İngilizce öğrenmek için yurtdışında vakit geçirmek kuşkusuz en iyi dil öğrenme yöntemidir. Eğer siz de kısa zamanda İngilizce öğrenmek istiyorsanız ve maceraları seviyorsanız, bir an önce İngilizce konuşulan ülkelere seyahat imkanlarını ve bir süre orada yaşama fırsatlarını araştırmaya başlayın.

Okuyun: İlginizi çeken konular üzerine yazılmış makaleleri, sade bir dille yazılmış hikayeleri, yabancı gazeteleri, dergileri, kısacası okunabilecek her şeyi okumalısınız. Çünkü okurken hem yeni kelimeler öğrenmiş olur hem bilmediğiniz kelimelere anlam vermeyi öğrenir hem de daha önce öğrendiklerinizi uygulamış olursunuz.

Hata Yapmaktan Korkmayın: Emin olmadığınız bir kelimeyi yanlış telaffuz etme korkusuyla bir kenara pısıp kalmamalı, yanlış yapma korkusuna yenik düşmemelisiniz. Yapacağınız yanlışların sizi doğrusunu öğrenmeye yönlendireceğini bilmeli ve bu yöntemin en etkili öğrenme taktiklerinden biri olduğunu unutmamalısınız.

İngilizce özel ders alın: Kendi beklentilerinize ve hedeflerinize uygun bir özel ders öğretmeni seçerek İngilizcenin konuşma ve dinleme alanına yoğunlaşın.

İngilizce öğrenmenin birçok yolu ve yaklaşımı vardır. Herkes için mükemmel bir yöntem tanımlamak imkansız çünkü herkesin öğrenme stili birbirinden farklıdır. Siz de öğrenmenin farklı yolları hakkında bilgi edinin ve kendinize en çok uyanı seçin.

Ankara İngilizce kursları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

 ingilizce kursu konya ozeldersi online alın
Özel ders almaya karar verdiğinizde öğretmeninize dersleri online alıp alamayacağını da sorun. |Kaynak:Unsplash

Konya'da Özel Ders Öğretmeni Bulmak

Yeni bir dil öğrenmek diyince ilk önce akla kurslarda dil öğrenmek gelir. Ancak son zamanlarda oldukça popülerleşen ve etkili olmasıyla da adını duyuran bir yöntem var: Özel Ders. Yalnızca sizin hedef ve beklentilerinize göre şekillendirilmiş özel dersler alarak kendinizi geliştirebilir ve hayallerinize bir adım daha yaklaşmanın tadını çıkarabilirsiniz. Türkçeyi akıcı bir şekilde konuşmak için Konya'daki onlarca dil kursundan birine yazılabilir, kalabalık gruplarla ders alarak okul eğitimine benzer bir ortamda kendinizi geliştirmeye çalışabilirsiniz.

Fakat evinizin rahatlığında yalnızca sizin eksiklerinizle ve sorularınızla ilgilenen bir öğretmenle çalışarak çok daha hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmeniz mümkün. İster ilkokul öğrencisi olun ister üniversite ya da mezun, özel ders her yaşta öğrenmek isteyene uygun bir eğitim metodudur. 

İzmir özel ders imkanlarını keşfetmek isteyenler buraya!

Özel İngilizce ders almaya karar verdiğinizde bütçenize uygun bir öğretmen bulabilmek için aşağıdaki maddeleri göz önünde bulundurmalısınız:

  • Öğretmenin eğitim alanındaki deneyimi: Ders vermeye yeni başlayan bir öğretmen, uzun yıllardır bu işi yapan deneyimli bir öğretmenden büyük ihtimalle daha az miktar talep edecektir.
  • Ders verilecek yerin seçimi: İstanbul gibi yaşamın pahalı olduğu büyük şehirlerde özel ders ücretleri de diğer yerlere göre daha yüksek olacaktır. Fakat Konya’da ders ücretleri İstanbul’a kıyasla hemen hemen yarısı kadardır.
  • Öğretmeninizin yaşadığı yerle sizin yaşadığınız yer arasındaki mesafe: Bazı özel ders öğretmenleri derse gelirken harcadıkları zaman ve yol parasını da ders saati ücretine eklerler.
  • Özel ders almaktaki asıl sebebiniz ve hangi düzeyde eğitim görmek istediğiniz: İleri seviye bir eğitim almayı umut ediyorsanız öğretmenin harcayacağı zaman ve emek daha fazla olacağı için ücretin normalden daha yüksek olması da sizi şaşırtmamalı.

Konya'da özel İngilizce dersi veren öğretmenler saat başına ortalama 60TL talep ediyor. Bu fiyatlar öğretmenlerin kendisi tarafından belirleniyor ve öğretmenin deneyim ve kişisel becerilerine göre değişiklik gösteriyor.

Superprof’taki fırsatları keşfetmek için acele edin!

Eskişehir'de okuyan bir öğrenciyseniz ve İngilizce öğrenmek istiyorsanız mutlaka bu yazıyı okuyun!

Konya İngilizce Kursları çocuklara da hizmet veriyor
İngilizce öğrenmenin yaşı yoktur! Çocuğunuza uygun bir dil kursu bulabilirsiniz. |KAynak: Unsplash

Tavsiye Edilen İngilizce Kursları Konya

Genellikle yeni bir dil öğrenmek isteyenlerin ilk aklına dil kurslarında eğitim almak gelir. Siz de Konya'da yaşıyor ve İngilizce dil becerilerinizi geliştirmek için iyi bir kursa yazılmak istiyorsanız aşağıdaki listede verdiğimiz kurslara göz atabilir, adreslerini inceleyerek kendinize en yakın olanı seçebilir ve deneme derslerine katılabilirsiniz.

Kurs AdıAdresiTelefon Numarası
HasDil Dil OkullarıAşkan Mh., Yeni Meram Cd., No:230, Meram,
KONYA, TURKEY
0.332.325 22 40
American Lifeİhsaniye Mahallesi Oya Sokak NO:8 Selçuklu / KONYA0 (332) 353 33 99‏
English StudioYazır Mahallesi, Umutlu Sk. No:1 Selçuklu/Konya / TÜRKİYE0 332 255 00 33
Moda Dil AkademisiHamidiye Mahallesi İnce Minare Sokak No:37 Selçuklu / KONYA0332) 353 60 20
Let's Go AcademyZafer: Abdülaziz Mh.Hocahasan Sk.Şatoform 2/23 Meram-Konya0332 606 08 90
English Timeİhsaniye Mah. Sultan Cem Cad. A Plaza A Blok N:35/102 Selçuklu/KONYA0 332 320 80 30
Amerikan Kültür Yabancı Dil KurslarıAlaaddin cd. Mazhar Babalık sk. No:18 Karatay Konya0332 351 33 77
Wall Street EnglishŞemsitebrizi, Mevlana Cd. D:No:9, 42030 Karatay/Konya444 98 99

Konya İngilizce kurs fiyatları genelde çok yüksek değildir. Yukarıda verdiğimiz iletişim adreslerinden kurslara ulaşabilir ve mevcut programlarıyla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yaşınız kaç olursa olsun, İngilizce konuşma, yazma ve okuma becerilerinizi geliştirerek kariyerinizde yepyeni bir sayfa açabilirsiniz. 

İngilizce dersi alırken, seviyenizi tam olarak bildikten sonra, İngilizce öğrenmek isteyenler için hazırlanan çeşitli kaynaklara göz gezdirmeye başlayabilirsiniz! Youtube’dan ücretsiz ders videoları izleyebilir, BBC veya Cambridge English sitelerinden derslere katılabilirsiniz. 

Adana’daki İngilizce kursları hakkında bilgi almak için ilgili yazımıza göz atın. Ayrıca Antalya İngilizce bilmenin önemi ve dil öğrenme fırsatları hakkında yazımızı da inceleyin.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Şule

Selam ben Şule! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven, dillerin yapı ve kurallarına büyük ilgi duyan biriyim.