Ülkemizde en yaşanılabilir şehirler arasında ilk sıralarda yer alan Eskişehir dokusunda tarihi ve kültürel bir çok öğe barındıran, demografik yapısıyla da kozmopolit sayılabilecek bir insan kitlesine sahip Türkiye’nin 25. büyük şehridir. Eskişehir denildiğinde ilk akla gelen kavramlardan birisi de 2 Üniversiteyi birden bünyesinde barındırmasıyla diğer Anadolu şehirlerinden ayrılan ve bu sebeple nüfusuna oranla çok fazla öğrencinin yaşam merkezi haline gelen bir şehir özelliğinde olmasıdır. Diğer akla gelen özelliklerinden birisi de Tarihi Odunpazarı Evleri’dir. Şehrin ilk yerleşim yerlerinden olan bölge Osmanlı döneminden kalma olup en önemli özelliği UNESCO Dünya Mirası listesinde olmasıdır.

Kalabalık bir öğrenci nüfusuna sahip olmasının getirdiği sosyal ve kültürel yelpaze genişliğiyle birlikte Eskişehir, dil öğrenmek isteyen öğrencilerin taleplerini karşılayacak ölçüde dil kurslarına sahip bir kent. Dil öğrenmenin yaşı yoktur elbette ancak yaş düzeyi ne kadar düşük olursa bir dili daha berrak ve hızlı bir şekilde öğrenme imkanı da o ölçüde artacaktır. Özellikle bazı kaynaklarda insanın herhangi bir dili fazla zorlanmadan öğrenme yaş limitinin 25 civarı olduğu söylenir. Bu elbette 25 yaşından sonra dil öğrenmenin imkansız olduğuna değil 25 yaşından küçük bir bireye kıyasla daha zor öğrenilebileceği anlamı taşımaktadır. Eskişehir’de yaşayan öğrenci veya öğrenci olmayan herhangi bir kimsenin kendine göre bir dil kursu bulma ve kendini geliştirme olanağı bulabileceği seçenekler oldukça fazladır. Ülkemizde en fazla rağbet gören ve en fazla eğitimi verilen dili hepimizin tahmin edebileceği gibi İngilizcedir. Ancak ortalama büyüklükte bir Anadolu şehri olmasına rağmen Eskişehir bu kültürel gelişmişliğin ve öğrenci hareketliliğinin getirisiyle ve farklı dillere olan talebin fazla olmasıyla oldukça fazla dil kursu seçeneklerine sahiptir. Bu farklı dillerden birisi de Japoncadır.

Japonca yazılı kitaplar
Japonca öğrenmek zor görünse de Türkiye'de pek çok avantaj sağlayabilir. | Unsplash
En iyi Japonca öğretmenleri müsait
Kardelen
5
5 (37 yorum)
Kardelen
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sibel
5
5 (8 yorum)
Sibel
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Onur
5
5 (5 yorum)
Onur
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Birnaz
5
5 (7 yorum)
Birnaz
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Refika
5
5 (2 yorum)
Refika
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmet
Ahmet
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Beril
5
5 (1 yorum)
Beril
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Funda
Funda
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kardelen
5
5 (37 yorum)
Kardelen
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Sibel
5
5 (8 yorum)
Sibel
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Onur
5
5 (5 yorum)
Onur
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Birnaz
5
5 (7 yorum)
Birnaz
₺120
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Refika
5
5 (2 yorum)
Refika
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmet
Ahmet
₺50
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Beril
5
5 (1 yorum)
Beril
₺80
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Funda
Funda
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Neden Japonca Öğrenmeli ?

Japonca, hiç şüphesiz ki alışılageldik dillerden oldukça farklı görünmekte. Öncelikle sahip olduğu alfabe onu oldukça zor bir dil gibi göstermekte fakat gerçekte aslında yazması değil belki ama konuşması Türkler için en kolay olan dillerden biri. İlkokul 5.sınıftan beri İngilizce dersi görmenize rağmen ve hatta İngilizce eğitim veren bir de üniversitenin lisansından mezun olmanıza rağmen İngilizce'yi konuşamadığınızı veya istediğiniz kadar akıcı olamadığınızı fark etmiş olabilirsiniz. Bu durum tesadüf değil çünkü İngilizce, Türkçe'den çok farklı gramer kurallarına sahip bir dil. Ancak Japonca, dil yapısı açısından ve bulunduğu dil ailesi yönünden Türkçe'yle pek çok ortak nokta bulundurmaktadır. 10-15 yıl süren İngilizce eğitimlerinizin sonucunda elinizde kalan yetenek sadece hal hatır sormak olabilse de 1 aylık Japonca eğitiminizden sonra bile İngilizce'den çok daha akıcı cümleler kurabildiğinizi fark edebilirsiniz.

Japonca konuşmayı öğrenmenin kolay olması dışında Türkiye'de geniş bir kullanım alanı da bulunabilir. Japonlar genel olarak yabancı dil öğreniminde başarısız milletler arasında. Bu özellikle İngilizce konuşma alanında kendini belirgin şekilde göstermekte. Tam da bu yüzden Japon turistlerin yoğun olduğu alanlarda, Toyota, Mitsubishi, Honda gibi Japon otomotiv sektöründe, Daikin, Toshiba, Mitsubishi gibi iklimlendirme sektöründe mutlaka hem Türkçe hem Japonca hem de İngilizce bilen personellere ihtiyaç duyulacaktır.

Türkiye'de Japonca bilen kişi sayısı alfabesinin zor ve karışık görünmesinin de katkısından dolayı oldukça az. Özellikle hem Japonca hem Türkçe hem de bir batı dilini iyi seviyede bilen kişi sayısı oldukça sınırlı. İşte bu nedenlerden dolayı Japonca'yı iyi seviyede bilen kişiler daha yüksek ücretli işlerde çalışabilir, Japonca çevirilerini daha yüksek ücretler karşılığında yapabilirler.

Eskişehir’de Japonca Kursları

Toplamda 140’dan fazla temsilciliği ile Amerikan Kültür dil okulları Türkiye’nin en büyük dil okullarından birisidir. Bu bağlamda Japonca öğrenmek isteyenler için Eskişehir’de önde gelen kurumlar arasında Amerikan Kültür gelmektedir. Bünyesinde çok çeşitli dil eğitimleri veren Amerikan Kültür Dil Okulları Eskişehir Şubesi Japoncada da oldukça iddialı ve beklentileri karşılayabilecek düzeyde eğitimci kadrosuyla Eskişehirlilere Japonca öğretimi konusunda kentteki en iyi seçeneklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. 

Japonca çalışma masası
Japonca değişik alfabeye sahip bir dil olduğu için en iyi özel ders ya da 2-3 kişilik özel sınıflarda öğrenilir. | Unsplash

Eskişehir Amerikan Kültür

 A1, A2, B1 ve B2 düzeylerinde  olmak üzere 4 seviyede eğitim veren kurum web sitesinde yer alan formları kullanıcıya sunarak bilgi almak istediğiniz konu için sizlere yardımcı oluyor. Herhangi bir konuda Japonca eğitiminin ne tarzda nasıl işleneceği saatleri bireysel olarak mı yoksa grup şeklinde derslerle mi eğitim verilmektedir gibi aklınızdaki bütün soru işaretlerini dil eğitimine kaydolmadan öğrenebilir ve Japonca eğitiminizin nasıl olacağı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Önder Dil Okulu

Yeni bir dil yeni bir dünya sloganıyla Eskişehir’de 1987 yılından bu yana hizmet vermekte olan Önder Dil okulu alanında uzman eğiticileri ve öğretmenleri ve 30 yıldan fazla deneyimiyle Eskişehirliler için dil öğrenme konusunda en iyi alternatiflerden birisidir. Toplamda 26 Konuda ve Almanca, Fransızca, Arapça başta olmak üzere Rusça, İtalyanca, İspanyolca, Çince, Japonca, Bulgarca olmak üzere eğitimler vermektedir. Kurumda yabancı vatandaşlara da Türkçe dil eğitimleri verilmektedir. Ayrıca dil alanında Eskişehir’de ilk 10’a giren öğrencileri 2 haftalığına İngiltere’ye göndermektedir.

English Time Eskişehir

English Time Eskişehir’de yönelebileceğiniz bir diğer alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Web sitesini ziyaret edip 4 aşamalı bir form doldurma seviye belirleme gibi testleri yaptıktan sonra seviyenizi baştan belirleyip sizlere ona göre eğitim verme imkanı sunan English Time Eskişehir’deki en iyi dil öğrenme alternatiflerinden birisi diyebiliriz. TOEFL’dan İELTS’e GMAT’dan YDS ye kadar birçok alanda eğitim veren kurum Japonca eğitimi konusunda da oldukça iddialı. Web sitesinden gerekli detaylara ulaşabilir ve kendinize en uygun programı seçebilirsiniz.

Çin kökenli Japon kanji harfi
Alfabesi ne kadar karışık görünse de Japonca, konuşma açısından İngilizce'den çok daha kolay bir dildir. | Unsplash

Japonca Özel Dersi

Japonca kursu bulmak ve Japonca öğrenmek her zaman için kolay değil. Çünkü en çok tercih dilen ve yaygın diller arasında gözükmüyor. Ancak Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Konya'daki seçeneklerinizi görmek için şehirlerin üstlerine tıklayabilirsiniz.

Bunun dışında herhangi bir kuruma gitmeye zamanınız yoksa veya online olarak hizmet almak gibi düşünceleriniz var ise yine Eskişehir’de online olarak Japonca eğitimi veren bir çok Japonca eğitmeni mevcuttur. Şimdi sizlere Eskişehir’de uygun fiyatlara Japonca dersleri alabileceğiniz eğitmenleri tanıtalım. Bunun için Superprof'a girip Eskişehir Japonca öğretmenlerini aratmanız yeterli! Türkiye dışında da pek çok ülkede sahip olduğu deneyim ile Superprof, özel öğretmen bulma işinizi pratik ve profesyonel boyuta taşıyor. Üstelik Superprof'ta öğretmenlerin büyük kısmı ilk derslerini ücretsiz ders olarak veriyor. Sizlerin yorumları ile değerlendiriliyorlar. Bazı öğretmenler çevrimiçi olarak kameradan dahi ders verme seçeneği sunmakta. Superprof'ta, özel dersin en güzel imkanlarından biri olan esnek ders saatlerinden de yararlanmak için hemen şimdi Superprof'a göz atın. Yalnızca Japonca değil; Çince, Rusça gibi pek çok ders veren öğretmen de bulabilirsiniz.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Beste

Jack of all trades master of none. Her an her şey ilgi alanına girmiş olabilir. Bir bakmışsınız ilgi alanından çıkmış. 1 hafta önce toplama bilgisayar kurarken şimdi mantı açmanın inceliklerini öğreniyor olabilir. Bilgi çöplüğü, ilgi alanı tüketicisi.