Artan yabancı nüfusuyla birlikte farklı yabancı dilleri öğretmek üzere açılan çeşitli kursları ve kurumlarıyla Konya, Arapça öğrenmek için harika bir şehirdir.

Konya'nın en çok tercih edilen üniversitelerinden Selçuk Üniversitesi'nde Arap Dili ve Edebiyatı ya da Arapça Mütercim Tercümanlık bölümünü okumayı hayal ediyorsanız öncesinde Arapça öğrenmeye başlamanızda fayda var.

Dil öğrenmenin birçok yolu ve yaklaşımı vardır. Herkes için mükemmel bir yöntem tanımlamak imkansız çünkü herkesin öğrenme stili birbirinden farklıdır. Siz de dil öğrenmenin farklı yolları hakkında bilgi edinin ve kendinize en çok uyanı seçin.

Konya'da yaşıyorsanız KOMEK, Kariyer Yolu Eğitim Kurumları veya Konya Müftülüğü'nün düzenlediği Arapça kurslarından birine yazılabilir ya da özel ders alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bugünlerde daha çok öğrenci özel dersin sayısız avantajlarından yararlanmayı tercih ediyor. İlahiyat bölümüne hazırlanıyorsanız ve ek bir yardıma ihtiyaç duyuyorsanız ilahiyat arapça dersleri alarak çok daha yüksek notlar alabilirsiniz.

Dilerseniz temel Arapça eğitimi aldıktan sonra Mısır'da veya Fas'ta bir Arapça kursuna katılarak, en etkili dil öğrenme tekniği olan, dilin konuşulduğu yerde öğrenme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Adana’daki Arapça kursları hakkında bilgi almak için ilgili yazımıza göz atın.

Arap alfabesi
Arapça öğrendiğiniz süreçte ilk karşılaşacağınız zorluk muhtemelen Arap alfabesini öğrenmek olacaktır. |Kaynak:Unspalsh
En iyi Arapça öğretmenleri müsait
Zeynep
5
5 (23 yorum)
Zeynep
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhamed zuhair
5
5 (26 yorum)
Muhamed zuhair
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahattin orhan
5
5 (9 yorum)
Bahattin orhan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (47 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (19 yorum)
Yusuf
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmad
5
5 (19 yorum)
Ahmad
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emine gülsüm
5
5 (29 yorum)
Emine gülsüm
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Nejla
5
5 (10 yorum)
Nejla
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Zeynep
5
5 (23 yorum)
Zeynep
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Muhamed zuhair
5
5 (26 yorum)
Muhamed zuhair
₺75
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Bahattin orhan
5
5 (9 yorum)
Bahattin orhan
₺100
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Kadir
5
5 (47 yorum)
Kadir
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Yusuf
5
5 (19 yorum)
Yusuf
₺200
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Ahmad
5
5 (19 yorum)
Ahmad
₺130
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Emine gülsüm
5
5 (29 yorum)
Emine gülsüm
₺70
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Nejla
5
5 (10 yorum)
Nejla
₺60
/saat
Gift icon
İlk ders ücretsiz!
Başlayın

Arapça Bilmenin Önemi

Aslında herkesin dil öğrenmek için farklı bir sebebi olabilir. Bazıları sevgilisi, arkadaşı, iş hayatı veya üniversite eğitimi için Arapça öğrenirken bazılarıysa sadece kendini geliştirmek ve yepyeni bir beceri kazanmak için bu dili öğrenmeye başlar.

Milyonlarca insan yeni bir dil öğrenmeye çabalarken yine milyonlarcası kendi anadilinden başka hiçbir bir dil konuşmuyor. Bu milyonların arasında tahmin edebileceğiniz gibi Türkiye'nin çoğunluğu da dahil.

İkinci bir dili iyi düzeyde konuşmanın kişiye hem sosyal hem akademik anlamda, hem de kariyer hayatında sayısız avantajı olduğu kesin. Eğer siz de hala yeni bir dil öğrenme konusunda kararsızsanız dil öğrenme sürecinin yararları hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam edin.

Yeni bir Dil Öğrenin; Hayatınız Değişsin

Bilişsel, fiziksel ve biyolojik avantajlarının yanı sıra birden fazla dil konuşmanın günlük hayatta da size kattığı birçok şey vardır.

İşinizde, sosyal çevrenizde ve aşk hayatınızda değişiklikler yaratacak bu yeni becerilerinizle iletişim kurabileceğiniz kişi sayısı da artacaktır. Bu da adım atabileceğiniz bambaşka iş alanları ve tanışacağınız farklı insanlar olacağı anlamına gelir.

Dünya üzerinde farklı görüşlere, kültürlere ve inanışlara sahip milyarlarca insan var. Sadece kendi dilimizi konuşarak aslında bu insanların büyük bir kısmıyla iletişim kurma fırsatını kaçırıyoruz.

Birden fazla dil konuşmanın getirdiği fırsatlar sayılamayacak kadar fazladır. Siz de Arapça öğrenerek bu fırsatları değerlendirmeye başlayabilirsiniz!

Peki Neden Arapça?

Arap dünyasının dilini öğrenmenin benzersiz avantajları vardır. Dünya üzerinde 420 milyondan fazla Arapça konuşuru bulunur ve bu da Arapçayı en yaygın konuşulan diller sıralamasında altıncı sıraya yerleştirir. Arapça aynı zamanda, Birleşmiş Milletler'in resmi dillerinden biridir.

Yani Arapça dünyadaki en önemli dillerden biridir desek yanlış olmaz. Akıcı bir şekilde Arapça konuşma becerisi hem sosyal hayatınızda hem de kariyerinizde size yepyeni kapılar aralayacaktır. Arap edebiyatının ve Arap kültürünün etkileyici dünyasına adım atabilirsiniz. Arap ülkelerinin bambaşka özelliklerini ve zenginliklerini keşfedebilirsiniz. Daha sonra bir bakmışsınız, iletişim kurabileceğiniz, arkadaşlık geliştirebileceğiniz veya iş ortaklığı yapabileceğiniz dört yüz milyon yeni insan karşınızda duruyor.

Yeni Arapça kelimeler öğrendikçe aslında kendi dilimiz Türkçeyi de farklı yönleriyle keşfettiğinizi fark edeceksiniz. Çünkü bildiğiniz üzere, Türkçede çok sayıda kelime Arapça kökenden gelmektedir.

Antalya’da Arapça bilmenin önemi ve dil öğrenme fırsatları hakkındaki yazımıza göz atın.

Fasta Arapça öğren
Arapça öğrendikten sonra renkli Arap dünyasını keşfetmeye başlayabilirsiniz! |Kaynak:Unsplash

Konya'da Arapça Öğrenin

Arapça kursları İngilizce kursları kadar yaygın olmasa da Konya'da Arapça öğrenme fırsatları diğer illere göre oldukça geniştir.

Arapça harflerin kelime içindeki yerine göre farklı yazılması, karmakarışık gramer kuralları ve harflerin okunuşu göz önüne alındığında Arapçayı kendi kendine öğrenmek çok da iyi bir fikir değildir.

İstanbul'da Arapça öğrenmek isteyenler bu konudaki yazımıza mutlaka göz atın

Bunun yerine tercihen anadili Arapça olan bir öğretmenle Arap dilini öğrenmek bu süreci sizin için çok daha kolaylaştıracaktır. İyi ve deneyimli bir öğretmen size Arapçanın derin dil bilgisi kurallarını basitleştirerek anlatmaya çalışırken aynı zamanda günlük hayatta kullanılan kalıp cümlelerden örnekler de verir. Öğretmeniniz  iletişim becerilerinizi geliştirebilmeniz için gerekli tüm ekipmanı size sağlayacaktır.

Bire bir özel dersler, sınıf ortamında kurs dersleri veya konuşma ağırlıklı eğitimlerden hangi yöntemi tercih ederseniz edin, Konya'da kendinize uygun bir eğitim ortamı bulmanız mümkündür.

Bursa'daki en iyi Arapça kursları hakkında bilgi almak için yazımıza göz atın.

Konya Arapça Öğrenme Fırsatları

Eğer merkezi bir yerde yaşıyorsanız Arapça kursu Konya yazılarak eğitiminize başlayabilirsiniz. Ancak şehirden biraz uzak dış kesimlerde yaşıyorsanız görüntülü arapça dersleri almak sizin için muhtemelen daha uygun olacaktır. Böylece derslere gidip gelirken harcadığınız vakitten ve yol harcamalarından da kurtulmuş olursunuz.

Kayıt olmadan önce gerek web sitelerinden, gerek yerlerine bizzat giderek veya telefonla arayarak kurslar hakkında detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz. Dil öğrenmek kişisel bir olaydır, bu nedenle kendi beklenti ve hedeflerinize en uygun olan yeri seçmelisiniz.

Eskişehir'de okuyan bir öğrenciyseniz ve Arapça öğrenmek istiyorsanız mutlaka bu yazıyı okuyun!

Konya'da yer alan değerlendirebileceğiniz Arapça dil kurslarından bazıları şunlardır:

Akademi Dünyası Eğitim ve Kültür Merkezi

Bu kursta verilen dil derslerinin amacı günlük yaşamda yazılı ve sözlü Arapça pratiğinizin ve kendinizi ifade edebilme yeterliliğinizin artmasını sağlamaktadır. Başlangıç, Orta, İleri ve Mesleki düzeyler olmak üzere toplam 4 kurdan oluşur ve genel amaçlı Arapça öğrenmek isteyenlere yöneliktir. Arapça öğrenme programı sadece gramer ağırlıklı olmayıp dilin bütün özellikleri ile konuşarak dinleyerek ve okuyarak bir bütün halinde ve aktivitelerle öğrenileceği prensibi üzerine kurulmuştur.

Arapça Dinleme,  Arapça okuma, Arapça  yazma ve Arapça konuşma becerilerinin başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar geliştirilmesi hedeflenmektedir. Mesleki Arapça kursları kişilerin uzmanlıklarına göre hazırlanmış özel programlardır. Mesleki Arapça eğitimleri bireysel olabileceği gibi kurumsal olarak da planlanabilir.

Günümüzde hemen her alanda içinde bulunulan sektörün terminolojisini bilmek ve bunu etkin bir şekilde kullanmak iş hayatının kaçınılmaz bir parçası olmuştur. Mesleki Arapça kurslarının genel Arapça kurslarından farkı sadece mesleklere ve uzmanlık alanına yönelik Arapça eğitimine odaklanmalarıdır. İlgili alanda katılımcılara meslek hayatları boyunca en çok kullanacakları kelimeler ve Arapça cümle yapıları öğretilir.

Kursun sonunda kişiler hem alanları ile ilgili kelime dağarcıklarını geliştirmiş hem de gösterilen konular üzerinden sektörle ilgili farklı bilgiler öğrenmiş olur. Mesleki Arapça kurslarına katılanların bazılarının Arapça dil bilgilerini seviyesi çok yüksek olmasına rağmen halen kendilerini meslekleri ile ilişkili konularda etkili ifade etmekte zorlandıkları görülmektedir. Ancak bu özel kurslardan sonra öğrenciler genellikle belirgin bir ilerleme kaydederler. Bu da profesyonel kariyer ve meslek gelişiminde kişinin kendine olan güvenini önemli ölçüde arttırır, daha kolay ve etkili iletişim kurmalarını sağlar.

Mesleki veya özel amaçlara yönelik Konya Arapça dil kursları katılmak için en az orta seviyede dil bilmek gerekir.

Yıldızlar Kuşağı Dil Okulu

Bu kursta ihtiyaca göre üç çeşit eğitim verilir. Bunlardan biri elbette Genel Arapça dersleridir. Ayrıca Arapça dil yeterliliklerini kanıtlamak için YDS sınavına hazırlanan kişilere özel Arapça YDS kursları da bulunur. Bunların yanı sıra Yıldızlar Kuşağı Dil Okulu, çocuklar için Arapça dersi de dikkat çeker.

Bu kursu öne çıkaran özelliklerinden biri de her öğrenci adayının öğrenme tarzının farklı olduğunu kabul etmeleri ve “herkes yeni bir dil öğrenebilir” şiarıyla hareket etmeleridir. Arapça kursu alanında uzman Türk ve yabancı eğitimcilerle çalışır.

Geliştirdikleri eğitim sistemiyle ülkemizin dil eğitimindeki temel problemlerin çözümüne ışık tutmayı amaçlarlar.

English Studio

English Studio genel olarak İngilizce kursları ağırlıkta olan programlara sahip olsa da Arapça YDS gibi akademik sınavlara yönelik eğitimler de vermektedir. Bu dil kursu, dilbilgisi eğitiminden uzak konuşma odaklı bir eğitimle toplumumuzun temel sorunu olan "anlıyorum ama konuşamıyorum" sorunsalı üzerine odaklanır.

8-12 kişilik sınıflarda yabancı ve Türk öğretmenler eşliğinde dili doğal ortamda öğrenmeyi ve öğretmeyi temel ilke olarak kabul eder. Ders içi materyaller hazırlayarak ve dersler planlayarak Türkiye'de farklı bir bakış açısıyla dil eğitimi hizmeti sunmayı amaçlar.

Bu kurum ayrıca dil taleplerini karşıladığı öğrencilerin yurt dışında eğitim alma isteklerini de yerine getirmeyi ve bu noktada çalışmalar yapmayı hedef haline getirmiş yurt dışındaki farklı okul ve üniversiteler ile olan bağlantıları sayesinde öğrencilerine yurt dışında da dil eğitimi alma imkanı sunar.

KOMEK

Bu kursta daha çok günlük hayata dair pratik Arapça ve temel cümle birimlerinin öğretilmesi amaçlanır ve öğrencilerin kendilerini tanıtmaları, sosyal ortamlarda kendilerini ifade etmeleri ve isteklerini söyleyebilmeleri gibi temel becerilerin kazandırılması hedeflenir.

KOMEK kursu 2 kurdan oluşur. Birinci kursta Gramer, Okuma-Yazma ve Basit Metinleri İnceleme yapılırken 2.kursta yine Gramer, Okuma-Yazma, Konuşma, Arapça-Türkçe, Türkçe-Arapça Basit Tercüme ve Arapça Basit Hikayeler işlenir.

Konuştuğu kişilerle basit düzeyde ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bilinen günlük ifadeleri yabancı dilde dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisine sahip kişidir. Kursa kaydolmak için okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak yeterlidir.

Bu programlarda yeterlilik düzeylerinden A1 düzeyinde eğitim verilmesi amaçlanır. Meslek programının toplam eğitim süresi 200/120 saat olarak planlanmıştır.

Akademi Arapça kursu Konya 'yı da araştırabilirsiniz.

İzmir özel ders imkanlarını keşfetmek isteyenler buraya!

Arap kültürüne dair ögeleri keşfedin
Şimdilerde birçok kafede yer alan nargilenin Arap kültüründen geldiğini biliyor muydunuz? |Kaynak: Unsplash

Superprof'la Özel Dersin Tadını Çıkarın

Eğer yoğun çalışma saatleriniz varsa ve kursların ders saatleriyle çakışıyorsa özel ders alarak kendi müsaitliğinize göre dil öğrenmeye başlayabilirsiniz. Arapça özel ders almaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken ne tür bir ders alacağınızı belirlemektir. Yani kendi evinizde mi ders almak istiyorsunuz yoksa online ortamda ders almak mı size daha konforlu ve rahat geliyor?

Son yıllarda akademik desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler için birçok farklı online platform geliştirildi. Superprof, özel ders almak isteyen öğrencilerle, alanında profesyonel ve deneyimli öğretmenleri buluşturan online bir eğitim platformdur. Türkiye'nin neresinde olursanız olun online ders alabilir, hatta isterseniz ve öğretmenle anlaşırsanız  kendi evinizde de ders alabilirsiniz.

Online Arapça dersi almayı seçerseniz Superprof’a kaydolarak Arapça öğretmenlerinden birini seçebilir ve Arapça öğrenmeye bir an önce başlayabilirsiniz. Superprof'a kayıtlı Konya'da yaşayan özel Arapça öğretmenlerinin saatlik ders ücretleri 40 TL ila 70 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu fiyat farkının sebebi bazı öğretmenlerin daha fazla deneyim ve  sertifikaya sahip olurken diğerlerinin öğrenci veya yeni mezun olmasıdır genelde. Superprof öğretmenleri derslerini öğrencinin ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendirir.

Ayrıca birçok Superprof öğretmeni ilk dersi ücretsiz vermeyi teklif ediyor! Bu şekilde öğrenci öğretmenin eğitim metodunu gözlemleyebiliyor ve birbirlerine uyum sağlayıp sağlayamayacağını keşfedebiliyor. Online Arapça dersi almaya karar verirseniz evinizin rahatlığında eğitim görmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Preply: Dünyanın her yanından yüzlerce öğretmenle online özel ders almak isteyen öğrencileri buluşturan oldukça gelişmiş ve güvenilir bir platformdur. Bu sitenin sunduğu en önemli imkanlardan biri, öğrenmek istediğiniz dille ilgili gerçek anadilli öğretmenlerden ders alma imkanı sunmasıdır. Düzenli bir şekilde gelişiminiz takip edilir ve hedeflerinize yönelik dersler ayarlanır.

Ankara Arapça kursları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Konya Arapça özel ders ve elbette kaliteli bir öğretmen yardımıyla oldukça karmaşık ve zorlu Arap dilinin üstesinden gelmeyi başarabilirsiniz.

>

Özel ders öğretmenleri ve öğrencilerini buluşturan platform

İlk ders ücretsiz

Bu yazıyı beğendiniz mi? Puanlayın!

5,00 (1 puanlama)
Loading...

Şule

Selam ben Şule! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven, dillerin yapı ve kurallarına büyük ilgi duyan biriyim.